Montanes – Štěpánek 0:2 (kon.) | Veselý – Rosol 2:1 (kon.)
3 4
Radek Štěpánek
2
6 6
cz Štvrtok 06.06.2013, 11:10Challenger Prostějov - Unicredit Czech Open (antuka)

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (12:32:10)

Ač byl dnes mírným favoritem Španělský tenista, na kurtu byla realita poněkud jiná. Radek Štěpánek kontroloval průběh zápasu, svého soupeře přehrával hlavně pestrou hrou a nakonec si došel pro celkem snadné vítězství 6:4 a 6:3. V semifinále challengeru Czech Open v Prostějově se tak utká s vítězem zápasu mezi Rusem Gabašvilim (144. na žebříčku ATP) a Čechem Janem Hájkem (87).

Konec zápasu

4:6
    Druhý mečbol již Radek Štěpánek proměňuje a za hodinu a šestnáct minut poráží čtvrtého nasazeného Alberta Montaňése 2:0 na sety, čímž si zajistil postup do semifinále.

15-40
    O první mečbol se český tenista sám připravuje nepřesným bekhendem, kdy míček končí v autu.

0-40
    Tři mečboly pro Radka Štěpánka.

0-30
    Smeč Štěpánka na síti končí tuto výměnu, druhý fiftýn pro českého tenistu.

0-15
    Třetím esem vstupuje Radek Štěpánek do možná rozhodujícího gemu.

4:5
    Konec přestávky, na vítězství v utkání jde již podruhé podávat Radek Štěpánek.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Štěpánek nyní sportovně přiznává dobrý míček, to znamená eso pro španělského tenistu, devátý gem končí, Albert Montaňés snižuje na 4:5.

40-15
    Čtvrtá dvojchyba Alberta Montaňése.

40-0
    Hodně snadný bekhend pro Španěla, který má tři gemboly.

30-0
    Následně český daviscupový reprezentant zahrává pouze do autu.

15-0
    Ale Albert Montaňés nyní předvádí velice dobré údery, přidává jeden skvělý bekhend za druhým, nyní prohazuje Štěpánka na síti.

3:5
    Lépe Albert Montaňés svůj první brejk načasovat nemohl, snižuje na 3:5!

40-15
    Skvělý return Alberto Montaňése, který si vypracovává dva brejkboly!

30-15
    Nevynucená chyba Štěpánka, který si komplikuje situaci při svém podání.

15-15
    Toto je již skvělý volej, okamžitě po servisu zamířil Štěpánek na síť a je z toho dobrý míč.

15-0
    Český tenista doklouzal k síti o něco později, než by bylo třeba.

2:5
    Konec přestávky, na vítězství v utkání jde podávat Radek Štěpánek.

2:5

2:5
    "Prasátko" pomáhá Štěpánkovi, který již potřetí bere soupeři podání a vede již 5:2.

30-40
    Štěpánek byl blízko k proměnění dalšího brejkboly, ale těžký bekhend, zády k síti, posílá pouze do autu.

15-40
    Druhý dvojchyba za sebou, to jsou dva brejkboly pro Radka Štěpánka!

15-30
    Dvojchyba Albert Montaňés.

15-15
    Výtečný return Štěpánka, kterým dostal soupeře pod tlak, ten v nouzi zahrává pouze do sítě.

15-0
    Dobře trefený forhend Alberto Montaňése.

2:4
    Bodem z prvního podání získává Štěpánek tento gem a zvyšuje své vedení na 4:2 ve druhé sadě.

30-40
    Dvojchyba.

15-40
    Skvělý obouručný bekhend českého tenisty, nechytatelný.

15-30
    Chyba Montaňése, míček v síti.

15-15
    Nevydařený volej českého tenisty na síti.

0-15
    A Štěpánek vstupuje do šestého gemu esem.

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Radek Štěpánek.

2:3

2:3
    Další snaha o přesný bekhendový return končí v síti, Španěl snižuje na 2:3.

40-15
    Skvělý return Radka Štěpánka, první fiftýn pro českého tenistu v tomto gemu.

40-0
    Tři gemboly pro Alberto Montaňése.

30-0
    Míček získává Montaňés.

15-0
    Štěpánek z těžké pozice trefuje pouze do sítě.

1:3
    Prvním esem v utkání završuje Štěpánek čtvrtý gem a vede 3:1.

30-40
    Aut z rakety Montaňése, gembol Radek Štěpánek.

30-30
    Albert Montaňés vystihl tentokrát "kraťas" soupeře a přesným kros forhendem v běhu získává tuto výměnu.

15-30
    Citlivý stopbal Štěpánka na síti, který sice Albert Montaňés doběhl, ale již nebyl prostor na přehození sítě.

15-15
    Těžký forhend Štěpánka, trefený u země, posílá míček pouze do autu.

0-15
    Bodem z podání zahajuje Radek Štěpánek čtvrtý gem.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Albert Montaňés.

1:2

1:2
    Albert Montaňés nakonec uhrál svůj servis, napodruhé mu to již vyšlo a snižuje na 1:2.

A-40
    Bodem z podání získává Albert Montaňés gembol.

40-40
    Albert Montaňés nyní zvládl důležitý moment, citlivý stopbal odvrací další brejkbol soupeře.

40-A
    Dalším náběhem však nutí český tenista soupeře k další chybě, ten bekhendem zahrává opět pouze do autu.

40-40
    Albert Montaňés trefuje odkrytou část kurtu po náběhu soupeře na síť.

40-A
    Druhý brejkbol pro Štěpánka, již pátý ve druhém setu!

40-40
    Štěpánek se dostal pod tlak poté, co jeden z úderů soupeře dopadl těsně na čáru, následně posílá český tenista míček pouze do sítě, shoda.

30-40
    Vzápětí ovšem znovu kazí, jeho bekhendový úder posílá míček daleko z kurtu, to je brejkbol pro českého tenistu.

30-30
    Eso číslo tři Albert Montaňés.

15-30
    Albert Montaňés zkouší prohodit Štěpánka na síti, ale míček je "dlouhý", dopadá za základní čáru.

15-15
    Albert Montaňés kontruje druhým esem.

0-15
    Páska pomáhá Štěpánkovi, první fiftýn třetího gemu pro českého tenistu.

0:2
    Bodem z podání končí Štěpánek tento gem, potvrzuje brek z předchozího gemu.

15-40
    Znovu dobře připravený útok Štěpánka, který dobře zaservíroval, dostal soupeře ven z kurtu a poté zahrává vítězný úder do odkryté části dvorce.

15-30
    Čech přímo boduje i z druhého servisu.

15-15
    Těsný aut z forhendové strany Štěpánka.

0-15
    Citlivý stopbal Radka Štěpánka, který soupeř sice doběhl, ale v nouzi odehrál pouze do autu.

0:1
    Podávat bude Radek Štěpánek.

0:1
    Následuje výměna stran.

0:1
    Suverénně odehraná výměna ze strany Radka Štěpánka, který bere další servis soupeře jde do vedení ve druhém setu 1:0.

0-40
    No vida, tři brejkboly pro českého tenistu hned v úvodu druhé sady, to je skvělý vstup!

0-30
    Další vítězný míček z rakety Štěpánka, který je evidentně v pohodě, i v úvodu druhé sady.

0-15
    Míček získává Štěpánek.

0:0
    Ještě předtím Radek Štěpánek supluje pedagoga dětí na tribuně, kdy usměrňuje pohyb mladých příznivců tenisu.

0:0

0:0
    Následuje přestávka.

3:6
    A míček z rakety Montaňése nepřepadl přes pásku, padá na stranu španělského tenisty, to znamená čistou hru pro Štěpánka a hlavně jeho vítězství v celém setu v poměru 6:3.

0-40
    Bod z podání, tři setboly má nyní "v kapse" český tenista. Po osmatřiceti minutách.

0-30
    Výtečný lob, skvělá výměna Štěpánka!

0-15
    Štěpánek se natlačil k síti, Španěl poté chybuje, míček posílá do sítě.

3:5
    Albert Montaňés zvládl tento gem v rychlém tempu, na vítězství v tomto setu však jde servírovat jeho soupeř.

40-15
    Štěpánek returnuje pouze do autu, dva gemboly pro Španěla.

30-15
    Albert Montaňés přidává další bod z prvního servisu.

2:5
    Pátý bod prvního setu pro Radka Štěpánka, soupeř vyhazuje míček ven z kurtu.

15-40
    Albert Montaňés returnuje pouze do autu.

15-30
    Skvělá hra na síti v podání českého tenisty, připravený útok zakončený vítěznou smečí.

15-15
    Výtečný bekhend "vytahuje" Albert Montaňés, přesně po lajně.

0-15
    Bodem z podání vstupuje Štěpánek do sedmého gemu prvního setu.

2:4
    Španěl si nakonec své podání udržel a snižuje na 2:4.

A-40
    Prvním esem utkání si Albert Montaňés vypracovává gembol.

40-40
    Dobře trefený bekhend Montaňése, úder přímo na čáru, shoda.

30-40
    Vau, "prasátkem" si Štěpánek pomáhá k dalšímu brejkbolu!

30-30
    Ale i Španěl posílá svůj bekhend do autu.

30-15
    Těsný aut z rakety Radka Štěpánka, fiftýn pro Montaňése.

15-15
    Výborným returnem dostal Štěpánek soupeře do nevýhodné pozice a poté náramně trefuje svůj bekhend po lajně.

15-0

1:4

1:4

1:4
    Totéž platí i pro další výměnu, Štěpánek potvrzuje brejk z předchozí hry a vede již 4:1.

30-40
    Přesně trefený první servis, který soupeř nedokáže returnovat, gembol Radek Štěpánek.

30-30
    Pokažený forhend českého tenisty, míček končí v síti, po dobrém returnu soupeře.

15-30
    Servis – síť, další bod pro Štěpánka.

15-15
    Druhá dvojchyba Štěpánka v utkání.

0-15
    Bodem z podání vstupuje Štěpánek do pátého gemu prvního setu.

1:3
    Ale nakonec druhý brejkbol Štěpánek, díky soupeřovo nevynucené chybě, využívá a bere Montaňésovi podání.

30-40
    Nepřipravený přechod Štěpánka na síť, míček dopadá za základní čáru, první brejkbol Albert Montaňés odvrací.

15-40
    Dvojchybou daruje Albert Montaňés dva brejkboly svému soupeři.

15-30

0-30
    Forhend Montaňése končí v autu, další fiftýn při soupeřovo podání pro českého reprezentanta.

0-15
    Neskutečná výměna Štěpánka, který byl možná sám překvapen tím, jak dokázal dostat míč do kurtu.

1:2

1:2

1:2
    Přehlídka dvou stopbalů končí prohozením Montaňése, rychlé nohy Štěpánka přispěly ke konci třetího gemu.

40-A
    Bod z podání, gembol pro českého tenistu.

40-40
    Ou, teď měl Štěpánek velké štěstí, oba údery poslal na čáru, ale vyšlo to, shoda.

A-40
    Brejkbol číslo čtyři pro španělského tenistu, to je nebezpečné!

40-40
    I třetí brejkbol Štěpánek odvrací, znovu bodem z podání.

A-40
    Dvojchybou nabízí Štěpánek třetí brejkbol soupeři.

40-40
    Štěpánek zariskoval, posílá dobrý stopbal, který soupeř doběhl, ale posílá míček do autu, shoda.

A-40
    Druhý brejkbol pro Alberto Montaňése.

40-40
    Shoda, první brejbkol Štěpánek odvrací bodem z podání.

40-30
    Tentokrát předvádí Albert Montaňés skvělou reakci, kdy "vytloukl" Štěpánka na síti, brejkbol pro Španěla!

30-30
    Nevynucená chyba Radka Štěpánka, který posílá svůj bekhend do sítě.

15-30
    Náběh na síť v podání Radka Štěpánka, to je jistota bodu, platí to i nyní, Albert Montaňés "vyhazuje" míček ven z kurtu.

15-15
    Již se hraje, Štěpánek posílá přesný čopovaný stopbal za síť, Montaňés sice doběhl, ale odehrál pouze do sítě.

15-0
    Štěpánek reaguje na nespecifikované zvuky, které se ozývají v hale, pravděpodobně jde o chybu v ozvučení, oba tenisté odpočívají, zápas je přerušen.

15-0
    Španělovi výrazně pomohla páska, Štěpánek se pak dostal do nevýhodně pozice a nakonec tuto výměnu získává ve svůj prospěch.

1:1
    A Španěl nakonec tento gem vyhrává, udržel si svůj servis, i když musel odvracet dva brejbkoly.

A-40
    Technický první servis Montaňése nezvládá soupeř returnovat, míček v síti, gembol Albert Montaňés.

40-40
    Vzápětí ale i on posílá míček do autu, shoda.

40-A
    Další těsný aut z rakety španělského tenisty, to je brejkbol číslo dva pro Štěpánka.

40-40
    Albert Montaňés vybojoval shodu bodem z podání.

30-40
    To vypadalo na jasnou záležitost Montaňése, který měl nahráno na síti, ale svůj bekhend posílá do autu, to je brejkbol pro Štěpánka!

30-30
    A znovu Štěpánek nabíhá na síť a nutí soupeře k chybě.

30-15
    Přesný slide bekhend Štěpánka, který nabíhal na síť, soupeř zahrává do sítě.

30-0
    "Padající list" nyní posílá Montaňés na stranu Štěpánka, ten těžký úder u země zahrává pouze do sítě.

15-0
    Španěl boduje z druhého podání, Štěpánek returnuje do sítě.

0:1
    Podávat bude Albert Montaňés.

0:1

0:1
    Krásným "kraťasem" končí český reprezentant první gem, Montaňés ani nedobíhal padající míček.

15-40
    Další dobrý servis, dva gemboly pro Štěpánka.

15-30
    Vzápětí ale opět trefuje první servis a boduje rovnou z podání.

15-15
    Dlouhou výměnu končí Štěpánek forhendem do sítě.

0-15
    Bodem přímo z podání vstupuje Radek Štěpánek do tohoto utkání.

0:0

Do utkání vstoupí na podání český reprezentant Radek Štěpánek.

Oba hráči jsou již na kurtu, po tradičním rozlosování začne rozehrání obou aktérů dnešní dvouhry.

Vítejte u onlajn přenosu tenisového utkání čtvrtfinále challengeru v Prostějově (dotace 150 000 $), v němž se v rámci dvouhry mužů utká Španěl Albert MONTAŇES s českým daviscupovým reprezentantem Radkem ŠTĚPÁNKEM.

Při pohledu na postavení v žebříčku ATP je mírným favoritem utkání Španěl Albert Montaňes, který je aktuálně na sedmačtyřicátém místě a na stále ještě probíhajícím grandslamu French Open došel o kolo dál, než Štěpánek, když vypadl ve druhém kole s krajanem Ferrerem. V Prostějově smetl v 1. kole Slováka Karola Becka 2:0, stejně tak i jeho krajana Semjana v osmifinále (také 2:0). V aktuální tenisové sezóně nastoupil Montaňes k osmadvaceti zápasům na antuce a zatím pouze devět z nich prohrál. Na své konto si již připsal i jedno turnajové vítězství, když se radoval na konci května z vítěztví ve slušně obsazeném turnaji v Nice, který byl generálkou před French Open. Ve finále přehrál Monfilse 2:0! Na challengeru v Prostějově startuje počtvrté, dvakrát skončil v osmifinále (2008 a 2010) a v loňském roce vypadl ve čtvrtfinále.

O dva roky starší Radek Štěpánek, aktuálně dvaapadesátý hráč žebříčku ATP, odstartoval svou cestu za celkově již třetím turnajem na tomto turnaji výhrou dvakrát 6:4 na Estrellou z Dominikánské republiky. Ještě těžší práce na něho ale čekala v dalším kole, kde se střetl s dalším Čechem, Janem Mertlem. V souboji třicátníků Štěpánek sice ve druhém setu srovnal z 2:4 na 4:4, ale sadu nakonec přeci jen ztratil ve zkrácené hře. Ve vyrovnaném třetím setu rozhodla desátá hra. Mertl vedl při svém podání 30:0, ale pak udělal čtyři nevynucené chyby v řadě a věnoval soupeři game i výhru.

"Každé vítězství se počítá a někdy člověk musí vyhrát hrozným výkonem, aby se měl za co chytit, a doufám, že to bude tenhle případ. Člověk musí přes tyhle zápasy projít," řekl Štěpánek, který v Prostějově hraje i pro zaplavenou tenisovou Spartu. "Rozhodl jsem se věnovat půlku odměn na pomoc Spartě zatopené povodněmi," řekl 52. hráč světa, který by klubu ve Stromovce vydělal v případě svého triumfu skoro 200 tisíc. (s využitím tenisportal.cz)