LA Kings – Chicago 3:1 (kon.)
Los Angeles Kings
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
cz Streda 05.06.2013, 03:10 • Staples Center, Los Angeles, CA (kapacita 18477 míst) • Play-off NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám hezký vstup do nového dne a u dalších online přenosů na počtenou! (05:51:26)

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 26:33 – Duncan Keith 26:47

Branky a nahrávky: 4. Williams (Vojnov, Scuderi), 27. Vojnov (Toffoli, Carter), 60. King (Carter, Greene) – 40. Bickell. Vývoj utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Rozhodčí: Walkom, Furlatt – Kovachik, Heyer. Diváci: 18477 (vyprodáno).

Třetí zápas finále Západní konference ovládli Králové z LA! Do vedení dostal Kings už ve čtvrté minutě Justin Williams, v prvních dvou třetinách domácí byli jasně lepším týmem, Chicago se k ničemu pořádně nedostalo, za prvních čtyřicet minut měli Blackhawks pouze 10 střel na branku. Na 2:0 zvyšoval ve 27. minutě Slava Vojnov, který se tak prokousal do samotného čela bodování týmu. O zápletku dnešního utkání se ale postaral necelou půl minutu před koncem druhé třetiny Bryan Bickell, který snížil na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině tlak Chicaga kulminoval, obrovskou šanci na vyrovnání měl 3 minuty před koncem Bickell, skvělý zákrok Quicka ale zastavil cestu puku do sítě. Radovat se tak mohli domácí, jejichž výhru ještě stvrdil gólem do prázdné branky Dwight King. Čtvrtý duel je na pořadu pozítří, hrát se bude opět na ledě Staples Center v Los Angeles.

Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Třetí zápas vyhrají Králové! Carterova střela přes dvě pásma ještě v brance neskončila, u puku byl ale nejrychleji DWIGHT KING, který tak už nejspíše uzavírá dnešní zápas! Asistence: Jeff Carter a Matt Greene.

59:09
    Celá hala stojí, po Hossově střele se puk odrazil do rohu, domácí hráči poté vyhazují!

58:55
    Toews nahazoval do brankoviště, puk se odrazil za branku.

58:25
    Corey Crawford zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

58:25
    Zakázané uvolnění Kings, hra se stěhuje před Quicka.

58:05
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Chicago má puk ve středním pásmu.

57:32
    Carter vyřešil situaci dva na jednoho střelou, Crawford drží Blackhawks.

56:50
    Neskutečný zákrok Jonathana Quicka proti dorážce Bryana Bickella! Hostující forvard se už radoval z branky, puku ale překazil cestu do branky svou vyrážečkou.

56:27
    Jarret Stoll se prohnal po pravé straně, zachytil vyhozený kotouč a střelou, kterou musel Crawford podržet na svých chráničích vybojoval vhazování v útočném pásmu Kings.

56:00
    Sharp našel v dobré pozici Kanea, ten se ale zbytečně pouštěl do kličky a ztratil kotouč.

55:22
    Ofsajd hostů.

55:06
    Tyler Toffoli se snažil prudce vypálit, Crawford jeho střelu srazil.

54:45
    Brandon Saad dostal přihrávku před branku příliš před sebe, puk ho trefil do pouze do brusle.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 4. Williams (Vojnov, Scuderi), 27. Vojnov (Toffoli, Carter), 60. King (Carter, Greene) – 40. Bickell

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Greene, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Toffoli, Carter, Penner – Lewis, Stoll, King – Richardson, Fraser, Clifford
    Trenér: Darryl Sutter

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Kane, Handzuš, Sharp – Hossa, Toews, Bickell – Shaw, Stalberg, Saad – Frolík, Krüger, Bolland
    Trenér: Joel Quenneville

Rozhodca: Walkom, Furlatt – Kovachik, Heyer

Diváci: 18477 (vyprodáno)