Ramos-Vinolas – Červenák 2:0 (kon.) | Minář – Hájek 0:2 (kon.)
Koroljov – Mertl 0:2 (kon.) | Garcia-Lopez – Veselý 0:2 (kon.)
2
6 3 6
cz Utorok 04.06.2013, 17:21Challenger Prostějov - Unicredit Czech Open (antuka)

3:6
    Nikoliv! V zápase, který v každém setu nabídl přesně devět gemů vítězí favorit Lukáš Rosol.

3:5
    Kowalczyk sice uhrál své podání, ale nyní bude mít situaci mnohem těžší. Lukáš Rosol jde totiž servírovat na vítězství v tomto zápase.

2:5
    Lukáš Rosol uhrál své podání čistou hrou a je pouhý gem od postupu do druhého kola.

2:4
    Kowalczyk si tento servis uhrál bez větších problémů a snižuje na 2:4.

1:4
    Byl to opravdu boj, ale Lukáš Rosol dokázal udržet svůj servis a vede již 1:4 a má velmi dobře nakročeno k postupu do druhého kola.

1:3
    Kowalczyk v náběhu na síť chybuje a tak mu Lukáš Rosol bere servis a vede již 1:3.

1:2
    Následně pro změnu daleko do autu.

1:1
    Oběma tenistům funguje první servis a tak nás dnes může čekat ještě dramatické vyvrcholení.

0:1
    Nejprve byl Rosolům servis označen jako dlouhý, ale následně se rozhodčí opravili a tak je první gem třetí sady ukončen.

6:3
    Mateusz Kowalczyk získává druhý set a před námi je tak třetí.

5:3
    Bekhend Rosola atakoval základní čáru a soupeř měl tak pozici velmi těžkou. Nyní však může Kowalczyk celý set rozhodnout při svém podání.

5:2
    Mateusz Kowalczyk sice musel o své podání hodně bojovat, ale dokázal situaci ustát a vede už 5:2.

4:2
    Ani tentokrát se nedostal Kowalczyk do hry a je tak sníženo na 4:2.

4:1
    Kowalczyk si i přesto udržel servis a neměl s tím nikterak těžkou práci.

3:1
    Byl to boj, ale snížit na 3:1 se podařilo.

3:0
    Od pásky zapadl míček na polovinu Rosola a ten tak prohrává ve druhém setu už 3:0.

2:0
    Rosol poslal míček do autu a tak poprvé v zápase ztrácí svůj servis a komplikuje si tím situaci.

1:0
    Mateusz Kowalczyk sice nezačal ve druhém setu příliš dobře, ale nakonec své podání uhrál a vede 1:0.

3:6
    Přesným forhendem po čáře ukončuje Lukáš Rosol první set.

3:5
    Následuje nepřesný return Rosola, který nyní půjde podávat na vítězství v prvním setu.

2:5
    S přehledem je brejk potvrzen a Lukáš Rosol tak má velmi dobrou pozici pro zisk prvního setu.

2:4
    Využit je hned ten první a to díky dvojchybě, kterou vyprodukoval Kowalczyk.

2:3
    Vše řeší servis ven z kurtu s následným forhendem do protipohybu.

2:2
    Kowalczyk jako slušný hráč čtyřhry neměl problém s takto nahraným volejem.

1:2
    Jako například nyní a to přímo z returnu.

1:1
    Rosol v jednodušší pozici chybuje a je tak srovnáno na 1:1.

0:1
    Byl to až překvapivě boj, ale Lukáš situaci zvládl a dostává se do vedení o jeden gem.