FC Twente
0:2 (0:1)
FC Utrecht
cz Štvrtok 23.05.2013, 20:45Holandská Eredivisie

Je tu konec zápasu. Domácí první finále playoff o Evropskou ligu nezvládli a prohráli s Utrechtem 0:2. Hosté jsou jednou nohou v Evropské lize, postup musí potvrdit v domácí odvetě, která je na programu v neděli od 12:30. (22:40:23)

90+4
    Následnou standardku domácí nezahráli dobře a zdá se, že hosté zápas dohrají v poklidu.

90+4
    Domácí v závěru rychle střídají. Odešel Chadli a nastupuje Edwin Gyasi.

90+3
    Asare fauloval Chadliho a dostává žlutou kartu. Je to druhá žlutá v zápase a tedy červená.

90+2
    Hosté samozřejmě šetří čas a dělají vše pro to, aby zápas dohráli v klidu.

90+1
    Nastavovat se budou ještě čtyři minuty.

90
    Hraje se poslední minuta normální hrací doby. Domácí jsou hodně skleslí. Dnešní první finálový zápas jim vůbec nevyšel.

88
    Centr do vápna mířil na Chadliho, ten se ale přes skrumáž k zakončení nedostal.

87
    Nyní budou mít domácí možnost v podobě dalšího rohového kopu.

85
    Rychle se blíží závěr zápasu a vypadá to, že domácí již míč do brány soupeře nedotlačí.

83
    Hosté opět střídají. Odešel Anouar Kali, místo něj si zahraje Kai Heerings.

81
    Necelých deset minut před koncem sledujeme stále stejný obraz hry. Domácí hráči by potřebovali vstřelit gól, jenže do šancí se nedostávají.

79
    Hráči Twente nakonec kopali dva rohový kopy, ani po jednom ale bránu soupeře ohrozit nedokázali.

77
    Domácí se stále více tlačí do zakončení, nyní vybojovali další rohový kop.

75
    Střídají také domácí. Hrací plochu opustil Tim Breukers, místo něj nastupuje Felitciano Zschusschen.

74
    Hosté střídají. Odešel Cedric Van der Gun a nastupuje Yoshiaki Takagi.

73
    Pomalu se blíží konec zápasu a s domácím celkem to stále nevypadá moc dobře.

71
    Stále se hraje podle not domácího celku. Jenže snahy hráčů Twente zatím k ničemu nevedou.

69
    Domácí se sice stejně jako v prvním poločase snaží. Drží balon, jenže do zakončení se nedostávají.

67
    Domácí vystřídali. Odešel Janssen a nastupuje Hölscher.

65
    Stále se hraje v okolí půlící čáry, ani jedno z mužstev není výrazně lepší.

64
    Hosté momentálně nikam nespěchají. Mají nahráno a snaží se držet soupeře daleko od své brány.

63
    Žlutou kartu za přehnaný důraz na polovině soupeře nyní dostal Braafheid.

62
    Hosté hrají ve velké pohodě a svému soupeři prakticky nic nedovolují.

60
    Domácí jsou nyní na kolenou a nedaří se jim.

58
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Po velké chybě obrany se k míči dostal EDOUARD DUPLAN, obešel brankáře a do prázdné brány zvýšil na 2:0 pro hosty.

56
    Domácí Janssen se dostal k balonu, jeho rána byla ale zblokovaná pozornou obranou.

54
    Druhá půle již není tak zajímavá jako ta první. Hraje se hlavně ve středu pole.

52
    Žlutou kartu nyní dostal Jan Wuytens.

50
    Domácí jsou opět o něco aktivnější, hraje se ale daleko od brány soupeře.

48
    Druhý poločas je zatím opatrný, ani jedno z mužstev není výrazně aktivnější.

46

Je za námi první poločas zápasu mezi Twente a Utrechtem. Hosté se již v 9. minutě dostali do vedení a v dalším průběhu hry bez větších problémů toto vedení drželi. Domácí měli sice územní převahu, vyloženou gólovou šanci si ale nevytvořili.

45+1
    Z rohového kopu se hosté nijak neprosadili a vzápětí se bude již pískat konec poločasu.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45
    Do velké šance se z ničeho nic dostal hostující Duplan a gólman Boschker musel hodně rychle z brány, aby míč odrazil alespoň na roh.

45
    Již se hraje poslední minuta hry. Po dlouhé době jsou u balonu také hosté.

43
    Janssen se při jednom ze soubojů zranil a musel být ošetřovaný. Proto nyní musel opustit i hrací plochu.

42
    Rychle se blíží závěr poločasu a z tribun se začíná ozývat nesmělý pískot nespokojených fanoušků.

41
    První žlutou kartu dostal za faul na polovině hřiště Nana Asare.

40
    Gutiérrez dlouhým pasem přes celou šířku hřiště našel Breukers, jeho centr do vápna ale odvrátila obrana.

38
    Pomalu se blíží závěr poločasu a přestože domácí hodně drží balon, stále tahají za kratší konec provazu.

36
    Janssen posílal míč kolmo mezi obránce na Chadliho, ten byl ale v ofsajdu a hra je znovu přerušena.

35
    Chadli poslal míč na pravou stranu na Breukerse, tomu ale míč odskočil do autu a rozehrávat budou hosté.

34
    Twente kopalo nakonec rohové kopy dva, ani po jednom se ale žádný z domácích hráčů nedostal k zakončení.

33
    Po snaze Chadliho je tu další rohový kop pro domácí celek.

31
    Z rohu velkého vápna se snažil vypálit Chadli, jeho rána ale mezi tři tyče nemířila.

29
    Z pravé strany do vápna centroval Tadić, hostující obrana byla ale pozorná.

28
    Když se hosté dostanou k balonu, snaží se hodně snížit tempo hry. Domácí se naopak snaží hrát s balonem hodně rychle a aktivně.

26
    U míče jsou již opět domácí, kteří se postupným útokem snaží přiblížit k bráně soupeře.

25
    Po hrubé chybě domácího celku se k míči dostal Duplan, jeho dalekonosná rána mířila ale nad bránu.

24
    Hosté jsou zatažení do hluboké defenzivy a hrají hodně pasivně. Uvidíme, zda se jim to nevymstí.

22
    Hráči Twente se stále snaží zvyšovat tempo hry, k ohrožení brány soupeře se ale dostávají velice složitě.

20
    Domácí se už už dostávali do velké šance. Při střele Janssena byl ale mávaný a následně i pískaný ofsajd.

18
    Hráči Twente sice hodně drží balon, zatím je to ale hodně daleko od brány soupeře.

16
    Domácímu mužstvu se stále nedaří soupeře jakkoliv překvapit. Hraje se hlavně ve středu pole.

14
    Tempo hry se začíná pomalu zvyšovat a sledujeme zajímavou podívanou.

13
    Po akci, která hodně zaváněla ofsajdem se k míči dostal Tadić, jenže zakončit nedokázal.

12
    Domácí se ale dopustili na polovině soupeře útočného faulu a rozehrávat hosté.

10
    Domácí musí hodně přidat. Pohárová matematika je neúprosná a inkasovat gól na vlastním hřišti je vždy nepříjemné.

9
    Po perfektně kopnutém rohu Oara si mezi obránce naběhl CEDRIC VAN DER GUN a jeho hlavička skončila až v síti – 1:0!

9
    První rohový kop v zápase si zkusí také hosté.

8
    Centr do pokutového území dokázala hostující obrana bez větších problémů odvrátit.

8
    Na pravé straně se k míči dostal rozběhnutý Breukers, jeho centr byl zblokovaný na rohový kop.

6
    Míč se nyní dostal až k domácímu brankáři Boschkerovi, ten rozehrál nakrátko na své obránce.

5
    Úvod zápasu je oboustranně plný nepřesností, ani jedno z mužstev se zatím nedostalo k bezprostřednímu ohrožení brány soupeře.

3
    Z dálky zkoušel střílet Tadić. Jeho ránu lehce tečoval jeden ze spoluhráčů, gólman Ruiter v pohodě zakročil.

3
    Nyní jsou u balonu hosté, kteří se postupně sami vytlačili až na vlastní polovinu.

2
    Domácí Janssen se málem ve vápně dostal k balonu, po narážečce mu chyběl k zakončení krok.

1

Hráči jsou již na trávníku, utkání může začít.

FC Twente: Boschker – Breukers, Bengtsson, Bjelland, Braafheid – Fer, Janssen, Gutiérrez – Tadić, Castaignos, Chadli

FC Utrecht: Ruiter – van der Maarel, van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis – Asare, Kali, Toornstra – Duplan, Oar, van der Gun

Rozhodčí: Wiedemeijer – Steegstra, Jansen.

V průběhu letošní sezony se obě mužstva střetla v nizozemské lize dvakrát. Podzimní zápas na hřišti Utrechtu skončil remízou 1:1, když se za hosty již ve 2. minutě prosadil Janssen a za domácí snižoval o čtvrt hodiny později Mulenga. Jarní odveta pak vyzněla jednoznačně pro hostující Utrecht, který na hřišti Twente vyhrál vysoko 4:2. Hosté byli v celém průběhu zápasu lepší. Vedli 2:0, 3:1 a nakonec i 4:2. Za domácí se střelecky prosadil dvakrát Tadić, za hosty skórovali Toornstra, Mulenga, Bulthuis a van der Hoorn.

Týmy na pátém až osmém místě si zahrály playoff, jehož vítěz si také zajistí účast v předkole Evropské ligy. Semifinálové dvojice byly Twente – Groningen a Utrecht – Heerenveen. Celky Twente a Utrechtu potvrdily role favoritů a bez větších problémů si zajistili účast ve finálovém zápase.

Dobrý večer při sledování utkání finále playoff o Evropskou ligu nizozemské ligy mezi FC Twente a FC Utrecht. V nizozemské lize si titul a účast v základní skupině Ligy mistrů zajistil Ajax. Druhý skončil tým PSV, který si zahraje kvalifikaci o Ligu mistrů. Feyenoord a Arnhem se do Evropské ligy kvalifikovali ze třetího, resp. čtvrtého místa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.