Pittsburgh – Ottawa 4:3 (kon.) | Chicago – Detroit 1:4 (kon.)
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Ottawa Senators
cz Sobota 18.05.2013, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vážení fanoušci NHL, vítejte u druhého zápasu série mezi týmy Pittsburgh Penguins a Ottawa Senators. Vstup do této série měl lepší Pittsburgh, který odehrál velmi dobré utkání a i zásluhou Tomáše Vokouna vyhrál 4:1. Tučňáci jdou do dnešního zápasu s cílem připsat si druhé vítězství, ale Ottawa by také ráda vyhrála. Kdo se dnes bude tedy radovat?

Pittsburgh vstoupil do této série velmi dobrým výkonem, po kterém se radoval z vítězství 4:1. Opět velmi kvalitní výkon podal Tomáš Vokoun, který je podle statistik nejlepším brankářem v play-off, když jeho úspěšnost zákroků je 96,2%. Dnes bude opět stát v brance on a bude s Tučňáky bojovat o druhé vítězství.

Kanadské bodování Penguins:
    1. Jevgenij Malkin 3+10
    2. Jarome Iginla 2+8
    3. Sidney Crosby 3+6

To Ottawa nevstoupila do série se silným soupeřem dobře a první zápas v celku jednoznačně prohrála. Dnes se ale bude jednat o zcela nový zápas a Senátoři budou chtít určitě vyhrát, protože získat vítězství na ledě Pittsburghu by bylo velmi cenné.

Kanadské bodování Senators:
    1. Daniel Alfredsson 2+4
    2. Erik Karlsson 1+5
    3. Marc Methot 1+4

Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) – Letang, Orpik, Niskanen, Engelland, Murray, Martin – Dupuis, Crosby, Kunitz – Iginla, Malkin, Neal – Cooke, Sutter, Morrow – Adams, Vitale, Kennedy

Ottawa Senators: Anderson (22. Lehner) – Methot, Karlsson, Gončar, Phillips, Cowen, Benoit – Alfredsson, Turris, Greening – Silfverberg, Zibanejad, Michálek – Neil, Smith, Latendresse – Condra, Pageau, Conacher

Rozhodčí: O'Halloran, Lee – Barton, Racicot.

00:01

0:16
    Crosby se hned na začátku utkání snažil překvapit Andersona z velkého úhlu, ale brankář Ottawy je pozorný.

0:45
    Penguins začali tlakem a kombinují v útočném pásmu.

1:02
    Postup do útočného pásma překazilo domácím postavení mimo hru.

1:42
    Malkin našel na pravém křídle volného Neala, který i přes spoustu času branku trefit nedokázal a přestřelil ji.

2:23
    Ottawa se zatím pouze brání a vyhazuje puky ze svého pásma.

3:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci se dostávají do vedení, když se na modré čáře uvolnil SIDNEY CROSBY, který dojel až před Andersona, kterého prostřelil svižnou střelou mezi betony. Asistence: Paul Martin, Matt Niskanen.

4:00
    Domácí zůstávají nadále v útočném pásmu.

4:40
    Další velká šance Pittsburghu, když z mezikruží trefil břevno Malkin!

5:36
    Do hry se po delší době zapojil Vokoun, který kryl střelu od modré z hole Methota.

5:49
    Morrow se snažil překvapit Andersona, když se pokoušel zasunout kotouč k bližší tyči. Brankář Ottawy si ale celou situaci velmi dobře pohlídal.

5:58
    Anderson se na začátku zápasu určitě nenudí.

6:21
    Pittsburgh bude hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za držení vyloučen Turris.

6:30
    V oslabení se ke střele dostal Pageau, ale branku netrefil.

7:00
    Crosby se dostal k odraženému kotouči, ale vhodný okamžik pro střelu prováhal a o kotouč přišel.

7:30
    Ottawa se zatím úspěšně brání. Puk je za Vokounovou brankou.

7:58
    Niskanen se odhodlal ke střele od modré čáru, ale branku svým pokusem netrefil.

8:19
    Z pravého kruhu vystřelil Iginla, ale jeho pokus branku těsně minul.

8:21

8:31
    Útok Ottawy zastavilo postavení mimo hru.

9:06
    Tučňáci jsou pány na ledě a Ottawu nepouští ani do náznaku šance.

9:42
    Přes obránce se snažil vystřeli Sutter, ale puk mu ve vhodném okamžiku z hole utekl.

9:54
    Střela Niskanena od modré čáry skončila pouze na mantinelu za brankou.

10:19
    Pittsburgh bude hrát další přesilovou hru, když je na 2 minuty za hrubost vyloučen Methot.

10:35
    Po Malkinově střele se puk dostal do brankoviště, kde se k němu dostal jako první bránící hráč a odpálil jej daleko od své branky.

11:23
    Chyba v obraně Penguins znamenala střelu Greeninga, se kterou si Vokoun poradil.

11:49
    Z velkého úhlu vystřelil Neal, ale Anderson je pozorný.

12:19

12:43
    Střela Karlssona od modré čáry branku Vokouna netrefila.

13:03
    Přesilovou hru si zahraje i Ottawa, když na trestnou lavici na 2 minuty putuje Malkin.

13:15
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Senátoři přesilovou hru bleskurychle využívají, když Alfredsson přihrál KYLEU TURRISOVI, který z úhlu překvapil Vokouna a poslal mu kotouč mezi betony. Asistence: Daniel Alfredsson, Sergej Gončar.

13:45
    Ottawa po vstřelené brance ožila a tlačí se do útoku.

14:14
    Zahanbit se v útoku nenechá ani Pittsburgh, když Malkin přenechal na pravém kruhu puk Iginlovi a ten prudkou střelou branku minul.

15:16
    Hra se velmi vyrovnala a domácí se musí mít na pozoru.

15:32
    Z pravé strany střílel na Vokouna střelec branky Turris, ale tentokrát byl úspěšnější Vokoun, který puk ukryl ve své lapačce.

16:07
    Velká chyba Andersona, který propustil střelu SIDNEYHO CROSBYHO z pravé rohu a tak se znovu do vedení dostávají Tučňáci. Asistence: Chris Kunitz, Kris Letang.

16:41
    Do zakončení se dostal Vitale, ale jeho střelu Anderson vyrazil.

17:35
    Iginla to zkusil přes obránce, ale Andersona nepřekonal.

18:16
    Od modré čáry to zkusil Greening, ale ten branku vůbec netrefil.

18:45
    Ottawa se drží v útočném pásmu, ale hraje spíše u mantinelů.

19:22
    Puk se odrazil do brankoviště Vokouna a ten puk raději přikryl.

19:38
    Ve středním pásmu nabral rychlost Kunitz a dostal se až ke střele přes obránce, kterou překvapil Andersona, který se musel po střele hodně natáhnout, aby jí dokázal betonem vykopnout.

20:00

Skončila nám první třetina, ve které byl jednoznačně lepší domácí Pittsburgh, který vede zaslouženě 2:1, když se o obě branky domácích postaral Sidney Crosby. Za Ottawu se v přesilové hře trefil Kyle Turris a tak může být další průběh zápasu ještě zajímavý. Druhá třetina začne přibližně ve 2:35.

Střely na branku: 18:7

20:01

20:20
    Ottawa se nastěhovala na začátku třetiny před Vokouna.

20:42
    Cooke se dostal do velké šance, když se ocitl sám před Andersonem a nedokázal přesně zakončit.

20:49
    Karlsson je vyloučen na 2 minuty za hákování. Další přesilová hra pro Pens.

21:15
    Pittsburgh využívá přesilovou hru a branku nedává nikdo jiný, než SIDNEY CROSBY, který dostal dostatek prostoru pro přesné zamíření a tak poslal puk k pravé tyči. Tímto gólem kompletuje Crosby hattrick a to je teprve začátek druhé třetiny. Asistence: Kris Letang, Jevgenij Malkin.

21:15
    Do branky Ottawy nastupuje Lehner, který nahradí Andersona.

21:55
    Senátoři ale velmi rychle odpovídají, když z pravého kruhu vystřelil COLIN GREENING a poslal puk nad vyrážečku Vokouna. Asistence: Zack Smith, Chris Neil.

22:40
    Orpik poslal tvrdým hitem k ledu Michálka a dostal diváky na nohy.

23:05
    Lehner se vytáhl úžasným zákrokem, když Neal poslal před branku přesný pas Iginlovi, který už zakončoval do prázdné branky, ve které se ale na posledních chvíli roztáhl Lehner a dokázal puk betonem vykopnout.

23:26
    Současně vyloučeni Letang a Neil. Bude se hrát čtyři na čtyři.

24:30
    Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje Ottawě, která se drží u kotouče.

25:00
    Do zakončení se z levé strany dostal Malkin, který branku přestřelil.

25:29
    Malkin se uvolnil přes dva hráče a dostal se až do zakončení, které nemělo potřebou razanci a Lehner neměl problém zasáhnout.

25:56
    Tučňáci budou hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za vražení na hrazení vyloučen Latendresse.

26:05
    Ottawa ale začíná oslabení velmi dobře, když kotouč vyhodila za branku Vokouna.

26:47
    Pittsburghu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

27:29
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se nedostávají.

27:50
    Od modré čáry vystřelil Niskanen, ale branku netrefil.

27:56

28:04
    Tučňáci sice přesilovou hru nevyužili, ale prosadili se hned po ní, když Martinovu střelu tečoval za záda Lehnera BRENDAN MORROW. Asistence: Paul Martin, James Neal.

28:22
    Pittsburgh čeká další přesilová hra, když je za sekání vyloučen Neil.

28:30
    Od modré čáry vystřelil Iginla, ale Lehnera nepřekonal.

29:20
    Domácí stále kombinují v útočném pásmu, ale do vážnější šance se zatím nedostali.

29:50
    Kunitz dostal kotouč na pravý kruh, který ale špatně zpracoval a utekl mu.

30:00
    Skvělý zákrok Tomáše Vokouna, který dokázal špičkou betonu zastavit samostatný únik Greeninga.

30:22

30:55
    Další zákrok Vokouna, který zastavil střelu Gončara z pravého kruhu.

31:12
    Před brankou dobře zapracoval Neil a dokázal tečovat střelu od modré čáry. Vokoun ale dalším zákrokem zamezil brance.

31:52
    Ottawa měla nyní velký tlak, který ale brankou neskončil.

32:43
    Od modré čáry střílel Karlsson, ale jeho střela se k brance nedostala.

33:54
    Kunitz nahrál na pravý kruh Letangovi, který z první vystřelil přímo do lapačky Lehnera.

34:23
    Ottawa výrazně zlepšila svojí hru a je v posledních střídáních mírně lepším týmem.

34:43
    Další velmi dobrý zákrok Vokouna, když dokázal zastavit střelu Michálka z mezikruží.

35:06
    Sutter vybojoval na modré čáře kotouč a hned jej nahodil na Lehnera, který neměl problém letící puk zastavit.

35:45
    Čtvrtá lajna Pittsburghu se dostala do útočného pásma, do zakončení však nikoliv.

36:10
    Slibná příležitost pro Dupuise, který se uvolnil na levém kruhu a pohotovou střelou branku přestřelil.

37:08
    Na útočné modré čáře chyboval Letang, kterému sebral kotouč Conacher a jel sám na Vokouna, kterého svižnou střelou překonat nedokázal.

37:58
    Přes obránce vystřelil Greening, který však branku netrefil.

38:26
    Nepřesná rozehrávka Ottawy končí zakázaným uvolněním.

39:00
    Domácí hokejisté se snaží držet kotouč na svých hokejkách, aby dohráli druhou třetinu s dvoubrankovým náskokem.

39:29
    Ke střele z modré čáry se dostal Kunitz, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

40:00

Druhá třetina skončila stejným výsledkem jako ta první a tak po ní vede Pittsburgh už 4:2. Velkou zásluhu na tom má Sidney Crosby, který dokázal ve 22. minutě zkompletovat hattrick. V té samé minutě se na druhé straně trefil Greening a snížil na rozdíl jediné branky, ale ve 29. minutě se znova ozvali domácí, když dokázal dopravit puk do branky Morrow. Třetí třetina začne přibližně ve 3:35.

Střely na branku: 33:16

40:01

40:30
    První útočný výpad Pittsburghu končí postavením mimo hru.

40:55
    Ottawa začala aktivně a snaží se dostat na dostřel Vokounovi branky.

41:20
    Od modré čáry vystřelil Methot, ale Vokoun jeho střelu dokázal vyrazit.

42:01
    Ottawa dobrý vstup do třetí třetiny korunuje vstřelením branky, která Senátory vrací zpátky do zápasu. Mezi kruhy dostal mnoho prostoru JEAN-GABRIEL PAGEAU a dokázal dopravit puk za Vokouna. Asistence: Guillaume Latendresse, Erik Condra.

42:42
    Tučňáci jsou inkasovanou brankou zaskočeni, což se projevuje na přesnosti jejich kombinací.

43:13
    Ottawa bude hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za vražení na hrazení vyloučen Orpik.

43:30
    Michálkova střela mířila do lapačky Vokouna, který v ní ale kotouč nedokázal udržet.

44:03
    Od modré čáry nahazoval kotouč na branku Karlsson, ale jeho pokus zastavila domácí obrana.

44:35
    Nyní vystřelil Gončar, ale i jeho pokus k brance nedoletěl.

45:00
    Puk je za brankou Lehnera.

45:13

45:58
    Ottawa hraje velmi aktivně a poprvé v zápase Pittsburgh přehrává.

46:11
    Z pravého kruhu vystřelil Crosby, ale tentokrát jeho střela do branky nezapadla.

46:55
    Iginla zavezl kotouč do útočného pásma, kde se ale nedočkal pomoci svých spoluhráčů a o kotouč přišel.

47:30
    Morrow nahazoval z modré čáry kotouč do útočného pásma a ten skončil v ochranné síti.

48:29
    Vitale s Kennedym potrápili obranu Senatorů, když drželi puk za brankou Lehnera.

49:10
    Lehner podržel Ottawu, když dokázal vyrazit střelu Crosbyho.

49:30
    Neal našel v dobré pozici před brankou Iginlu, který nasměroval puk do betonů Lehnera.

50:34
    Útok Ottawy zastavuje postavení mimo hru.

50:55
    Od modré čáry vystřelil Gončar, který branku přestřelil.

51:10
    Neal našel na druhé straně z poza branky před brankou volného Malkina, který pohotovou střelou provětral Lehnerovi betony.

52:15
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

52:52
    Pittsburgh se v posledních minutách začal více soustředit na obranu a nepouští Ottawu do šancí.

53:27
    Tentokrát nepřesně rozehrávali Senátoři a bude se vhazovat před brankou Lehnera.

54:05
    Lehner nyní vyjel daleko ze své branky, aby odpálil puk před dojíždějícím Iginlou.

54:49
    Conacher oslabuje Ottawu, když je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. Pittsburgh má možnost rozhodnout utkání.

55:00
    Ottawa vyhazuje kotouč do středního pásma.

55:34
    Puk je znova za brankou Vokouna. Senátoři se zatím velmi dobře brání.

56:01
    Do středu útočného pásma se natlačil Iginla, jehož střela byla zablokována.

56:49

57:05
    Lehnera nyní zachránila tyč, kterou trefil Sutter.

57:55
    Greening nahodil kotouč na Vokouna, který jeho střelu vyrazil pouze před sebe měl štěstí, že se k puku dostali jeho spoluhráči.

58:32
    Tučňáci drží puk za brankou Lehnera a ukrajují cenné vteřiny.

59:00
    Skvělou práci v útočném pásmu odvádí Cooke.

59:20
    Senátoři to zkoušejí v šesti hráčích! Lehner pouze na střídačce.

59:40
    Turris nedokázal z pravého kruhu trefit branku.

59:50
    Pittsburgh zabetonoval modrou čáru a Ottawa se nedokáže dostat do útočného pásma.

60:00

Pittsburgh dokázal ve třetí třetině udržet své vedení, když se Ottawa prosadila jen jednou, jejíž branku vstřelil Pageau. Více toho už Senátoři nestihli a tak se z druhého vítězství v sérii radují Tučňáci, kteří si dnešní vítězství zasloužili. To Ottawa bude muset v dalších zápasech přidat, aby se série ještě vrátila zpět do Pittsburghu.

Milan Michálek (OTT) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:20

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný sobotní den. (04:22:42)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 4. Crosby (Martin, Niskanen), 17. Crosby (Kunitz, Letang), 22. Crosby (Letang, Malkin), 29. Morrow (Martin, Neal) – 14. Turris (Alfredsson, Gončar), 22. Greening (Smith, Neil), 43. Pageau (Latendresse, Condra)

Rozhodca: O'Halloran, Lee – Barton, Racicot

Diváci: 18,645