Lotyšsko – Francúzsko 3:1 (kon.) | Dánsko – Bielorusko 3:2 (kon.) | Rakúsko – Rusko 4:8 (kon.)
Kanada – Slovinsko 4:3 (po pr.)
Dánsko
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Bielorusko
Pondelok 13.05.2013, 16:15 • Globe arena • Majstrovstvá sveta

Tretia tretina sa niesla v duchu tej prvej. Žiadna výrazná šanca, množstvo súbojov o puk a nepresností. V tejto tretine nepadol gól a skóre sa tým pádom nemenilo. Dáni si svoj jedno gólový náskok udržali a aj v ďalšom roku zotrvajú v A kategórií. Bielorusov táto prehra nemusí mrzieť, lebo ako usporiadateľ budúcich MS nemôže vypadnúť a tak Slovincov nezachráni ani prípadná výhra nad Kanadou.

Najlepší hráči tohto stretnutia sú Roman Graborenko a Nicklas Jensen. (18:35:00)

60:00

59:59
    Dáni si to napokon ustrážili a nepustili do koncovky Bielorusov.

59:30
    Belinski opäť na striedačke a šestica Bielorusov v pásme Dánov.

59:02
    Belisnki sa vráti do brány po zakázanom uvoľnení Bielorusov.

58:40
    Bielorusi sú na ľade v šestici a Belisnki už sedí na striedačke.

58:12
    Boedker si krásne stiahol pohybom dvoch brániacih hráčov, čím otvoril priestor na krídle Jensenovi. Ten dostal puk, ktorý končí v náručí Belisnkeho.

57:46
    Graborenko sa snažil rýchlo rozohrať puk za rozhodenú Dánsku obranu. Napokon je z toho zakázané uvoľnenie.

57:35
    Zakázané uvoľnenie Dánov. Belisnki ostáva naďalej v bráne.

56:35
    Laurdisen stihol tečovať puk pred modrou čiarou a oslobodil svoj tím od tlaku, ktorý si Bielorusi postupne vytvárali.

56:00
    Posledné štyri minúty a Bielorusi sa nevedia usadiť v pásme a vytvoriť si súvislý tlak. Vhadzovať sa bude pred Nielsenom po strele Kulakova.

54:35
    Hra sa dlho neprerušila, prestalo sa strieľať na bránu, čo z divákov nemá ani kto ľutovať, lebo v aréne je ich iba hŕstka.

53:50
    Dáni podržali puk v pásme, ale bez strely gól nepadne.

53:00
    Po dlhom čase sa k strele dostal Yeronov, ale ani tá neohrozila Nielsena.

52:04
    Hra sa nám v posledných minútach ochudobnila o šance a viac sa bojuje o puk ako strieľa na bránu.

50:56
    Jensen poslal tzv. center do pásma Bielorusov. Tento puk sa však neujal a Bielorusi ho už majú vo svojej moci.

50:22
    Belisnki zobral puk zo vzduchu a radšej ho podržal v lapačke pred Stormom.

49:08
    Lauridsenov pokus od modrej zblokoval jeden z obrancov. K puku sa následne dostal Jensen, ktorý čakal do poslednej chvíle na reakciu Belisnkeho, ale ten je naďalej stopercentný.

47:46
    Solomonov s pukom odviedol skvelú prácu. Do šance sa dostával Graborenko, ale napokon bol od puku odstavený.

Dominik Dolhý

Góly a asistencie: 7. Larsen (Staal, Hardt), 15. Jensen (Boedker, Lassen), 28. Green – 33. Koltsov (Goroshko), 37. Graborenko (Stas, Ugarov)

Dánsko: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, Lauridsen O., Jensen Jesper, Boedker Mads, Lauridsen M., Nielsen – Jensen Nicklas, Jakobsen, Boedker Mikkel – Green, Staal, Hardt – Storm, Bjorkstrand, Madsen – Dresler, Poulsen, Jensen Jesper – Starkov
    Bielorusko: Milchakov (Belisnki) – Shinkevich, Goroshko, Maslenikov, Graborenko, Yeronov, Chernaok, Andryushenko, Solomonov – Kulakov, Meleshko, Kitarov – Ugarov, Koltsov, Kovyrshin – Stefanovich, Yefimenko, Stas – Demkov, Kisly, Gavrus

Rozhodca: Kirk (CAN), Ronn (FIN) – Carlson (CAN), Woodworth (USA)