Marseille – Toulouse 2:1 (kon.) | Ajaccio – Troyes 0:1 (kon.) | Bordeaux – Nancy 3:2 (kon.)
Bastia – Montpellier 3:1 (kon.) | Brest – Sochaux 0:2 (kon.) | Valenciennes – Rennes 4:1 (kon.)
Olympique Marseille
2:1 (1:0)
Toulouse FC
cz Sobota 11.05.2013, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý podvečer, zdravím všechny fanoušky onlajnů a francouzské fotbalové ligy. Ta o víkendu rozehraje 36. kolo, které dalo dohromady druhý a desátý tým tabulky.

Olympique čeká další domácí zápas v řadě, minulý týden totiž Marseille přivítalo SC Bastii a vyhrálo 2:1. Domácí šli do vedení ve 12. minutě, to se trefil Gignac a vše probíhalo dle očekávání až do 46. minuty. Těsně po návratu se totiž prosadil Tauvin a srovnal skóre. Z bodu se ale Bastia neradovala, neboť devět minut před koncem rozhodl svou druhou brankou Gignac.

Toulouse bylo střelecky ještě úspěšnější, na svém trávníku si poradilo s Lille OSC 4:2. Utkání bylo vyrovnané po celou dobu a teprve v 89. minutě to rozsekl Basat, který dal týmu jistotu a klid a uzavře skóre tohoto zápasu.

Kdo se bude moci radovat po tomto kole, to ještě nevíme, co ale známe, je výkop utkání a to v 17:00 a také trojici rozhodčích. Na Stade Vélodrome tomu budou šéfovat Saïd Ennjimi, Cédric Schurra a Régis Gaillard a já vás srdečně zvu ke sledování zápasu Ligue 1.

Olympique Marseille: Mandanda – Abdallah, N'Koulou, Lucas Mendes, Morel – Romao, Barton – Amalfitano, Valbuena, A. Ayew – Gignac. Trenér: Elie Baup.

Toulouse FC: Ahamada – Aurier, Capoue, Abdennour – Hermach – Akpa Akpro, Rabiot, Didot, Tabanou – Ben Yedder, Braaten. Trenér: Alain Casanova.

Rozhodčí: Saïd Ennjimi, Cédric Schurra, Régis Gaillard.

1

2
    Hosté se natlačili před pokutové území, tam však dával velký pozor Morel a odkopl do bezpečnějších míst.

4
    Tabanou svým autovým vhazováním sice založil další akci Toulouse, jenže zatím je to pouze takové platonické oťukávání.

6
    Domácí tým zatím čeká na svoji první útočnou akci.

7
    Po centru z levé strany hlavičkoval Akpa Akpro, ale minul branku gólmana Mandandy.

8
    Hostující Aurier pŕi rozehrávce docela zariskoval, nakonec to ale zvládl a Toulouse vyváží míč od své branky.

9
    V souboji s hostujícím Akpa Akprou dostal Ayew úder do nosu a je trochu otřesen.

10
    Centr z pravé strany v podání Valbueny hostujícího gólmana trochu překvapil a dokázal jej zkrotit až na druhý pokus.

11
    Valbuena hledal dlouhým nákopem Gignaca, jenže to přehnal s razancí a míč tak skončil u Ahamady.

13
    K vidění teď bylo několik faulů na obou stranách, zatím se nejedná o kdovíjak strhující utkání.

15
    N'Koulou to vzal po levé straně, přes jednoho protivníka prošel, druhý jej již zbavil míče odkopem do autu.

17
    Akpa Akpro byl faulován Ayewem a hosté mají k dispozici přímý kop. Mandanda si již staví čtyřčlennou zeď.

18
    Hosté pojali rozehrávku jako signál na několik přihrávek, do zakončení se dostával Ben Yedder, ale chyběl mu krok. Mandanda byl u míče dřív.

20
    Domácí volí velice pozvolný útok, hosté mají spoustu času na zformování se do obranného bloku.

21
    Samostatně se o útok pokoušel hostující Braaten, ještě před případným centrem byl u postranní čáry obrán o míč.

23
    Hosté to tentokrát zkusili po pravé straně, tam si však vše pohlídal Lucas Mendes a nedovolil nikomu projít do míst, odkud by se dalo centrovat.

25
    I když Amalfitano postupoval velmi neohroženě, do zakončení se nedostal. Čistým způsobem jej poslal k zemi Braaten.

28
    Braatenův centr nenašel nikoho v dresu Toulouse, Mandanda se může v klidu rozhlédnout, komu rozehraje.

29
    Rohový kop pro Toulouse, Mandanda musel vyrážet Ben Yedderovu hlavičku.

30
    Didotův centr nenadělal žádné škody, Mandanda v poklidu vyboxoval.

32
    Dvojice Ayew – Akpa Akpro spolu svádí spousty soubojů, domácí hráč si velice často vypomáhá nedovolenými zákroky.

32
    Barton hledal Romaa, tomu však míč odskočil od kopaček a hosté mohou vyrazit dopředu.

34
    Konečně jsme viděli střelu, byť se nevešla mezi tyče. Autorem byl domácí Gignac.

35
    V akci opět Gignac, už se dostával za obranu, když jej v poslední chvíli obral o míč vracející se Akpa Akpro.

37
    Rohový kop pro Marseille, rozehraje ho Valbuena.

39
    Centr mířil na Lukase Mendeze, před ním však hostující obrana odvrátila na další roh.

39
    Z něj domácí nic nevytěžili a míč je najednou u půlící čáry.

41
    První žlutá karta utkání, za faul na Morela ji uviděl Serge Aurier.

43
    Marseille získává v posledních minutách čím dál větší územní převahu, tím to ale i končí, do zakončení se domácí nedostávají.

45
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Domácí z první střely, mířící mezi tři tyče dávají gól! Z pravé strany odcentroval Valbuena a z hranice penalty hlavičkoval přesně k tyči ANDRÉ AYEW! Ahamada se sice natahoval, ale marně.

Máme za sebou první půli, která nepobrala příliš fotbalové krásy, gólmani díky nedostatku práce své dresy příliš nepropotili, ale nakonec jsme se dočkali i gólu. Když už to vypadalo, že oba týmy odejdou do šaten za bezbrankového stavu, tak se v poslední minutě trefil hlavou A. Ayew a zajistil domácímu týmu těsné vedení.

47
    Ben Yedder unikl ofsajdové pasti, seběhl si na střed a mezi nohami Lucase Mendese vypálil na Mandandu. Střela to nebyla prudká, takže brankář Marseille si v pohodě poradil.

49
    Útočný výpad Marseille zastavil útočný faul Ayewa.

49
    Do dalším faulu dostává žlutou kartu domácí Morgan Amalfitano.

51
    Po levé straně postupoval Tabanou, následoval centr, na pravé straně byl Braaten, ale bohužel pro Toulouse v ofsajdu.

53
    Ani druhá půle zatím nepřináší kdovíjaký fotbal, doufejme, že ve zbývajících minutách přijde zlepšení.

55
    Míč létá mezi šestnáctkami, ale stále bez nějakých šancí...

56
    Z levé strany si na střed sebéhl domácí Gignac a vystřelil z hranice šestnáctky. Branku netrefil, ale i tak se jednalo o nejzajímavější moment druhé půle.

58
    Za vysokou nohu proti Amalfitanovi dostal žlutou kartu Aymen Abdennour.

60
    Gignac postupoval neohroženě do pokutového území, dokázal i vystřelit, jeho pokus srazil na roh obránce Abdennour.

61
    Olympique byl blízko branky! Po Valbuenově centru a přiklepnutí Lucase Mendese mohl střílet volný Amalfitano, jenže trefil pouze obránce u tyče – další roh.

61
    Z néj nic nebylo, nicméně domácí zůstávají u míče.

62
    Olympique upevňuje své vedení! Zleva nacentroval Gignac, Amalfitano zpětnou přihrávkou našel zcela volného ANDRÉHO AYEWA, před kterým už stál jednoduchý úkol trefit zblízka odkrytou část branky.

65
    Hosté střídají, odchází Franck Tabanou a do hry se zapojí Issiaga Sylla.

67
    Ayew se nyní převtělil do role nahrávače, ale jeho centr nenašel žádného z jeho spoluhráčů.

69
    Valbuena svým centrem našel Ayewa, ten místo završení hattricku hlavičkoval nad bránu.

70
    Domácí už definitivně převzali otěže utkání, v další dobré střelecké pozici byl Gignac, z brankové čáry vykopnul Aurier.

70
    Střídání v barvách Toulouse, Daniela Braatena nahradil Eden Ben Basat.

72
    Aktivitou nyní hýří zejména Gignac, za své úsilí by si určitě zasloužil gólový úspěch.

74
    Aurierův centr odvrací domácí obrana mohutným odkopem.

75
    A nyní už opět útok na druhé straně, dopředu se hnal Gignac, byl však v ofsajdu.

76
    Centr Akpa Akpra jen proletěl pokutovým územím, aniž by jakkoliv ohrozil Mandandu.

76
    Hosté měli rohový kop, k hlavičce se dostal střídající Sylla, jenže nemířil přesně.

78
    Gignacovi dnes není přáno, jeho další střelecký pokus z velice dobrého postavení byl zblokován...

79
    Poslední střídání hostů, když odešel Etienne Didot a zbývající minuty odehraje Adrien Regattin.

81
    Střídá i trenér Marseille. Z trávníku stahuje André-Pierre Gignaca a do hry posílá Jordana Ayewa.

82
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    A pozor, možná nás čeká drama! Ben Yedder vysunul EDENA BEN BASATA a ten z úhlu nasadil Mandandovi jesle a snížil na jednobrankový rozdíl!

85
    Dopředu spěchal Akpa Akpro, k centru se však přes dobře postavenou obranu nedostal.

86
    Autor snižující branky, Ben Basat se ocitl v ofsajdu.

87
    Hosté stupňují svůj tlak a do vápna posílají jeden centr za druhým. Mandanda a obránci zatím odolávají.

89
    Hned dvojí střídání domácích. Odchází Mathieu Valbuena a Morgan Amalfitano a na zbývajících několik minut nastupují Foued Kadir a Pepe Amodou Sougou.

90
    Žlutou kartu obdržel domácí Alaixys Romao.

90
    Rozhodčí přidá čtyři minuty.

90+2
    Na brankáře hostů se řítil J. Ayew, ale k míči měl blíže Ahamada.

90+3
    J. Ayew v další zajímavé akci, pokusil se o technickou střelu z levé strany a jen o pár decimetrů přestřelil Ahamadovo břevno.

90+4
    Ben Basar fauloval Kadira a domácí nebudou s rozehrávkou přímého kopu nikam spěchat.

Utkání končí a ze tří bodů se těší favorit, Olympique Marseille. Těsný náskok se zvětšil po druhé brance A. Ayewa a vše vypadalo zcela jasně. Jenže hosté se nevzdali a osm minut před koncem snížili díky přesné střele Ben Basata. To však bylo ze strany hostů vše a body tak zůstaly domácím.

Držení míče: 47%:53%
    Střely celkem: 12:7
    Střely na branku: 4:4
    Rohy: 4:2
    Fauly: 10:20

To je z tohoto utkání vše, ale francouzská liga pokračuje od 20 hodin dalšími zápasy, zůstaňte tedy s námi. Zatím na shledanou. (18:58:51)