Toronto – Boston 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Washington 4:3 (kon.) | St. Louis – LA Kings 2:3 (po pr.)
Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.)
Anaheim Ducks
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
cz Štvrtok 09.05.2013, 04:05 • Honda Center, Anaheim, Kalifornie • Play-off NHL

Já se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších zápasů play-off NHL se opět těším na počtenou! (07:17:31)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kindl (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:18

Tři hvězdy utkání:
    1. Nick Bonino (ANA) 1+0
    2. Kyle Palmieri (ANA) 1+0
    3. Henrik Zetterberg (DET) 0+2

Tak prodloužení mělo rychlý konec! Již po jeho 114 sekundách rozhodl o vítězství Ducks Nick Bonino. Anaheim tak zvládl veledůležitý pátý zápas série a ujímá se vedení 3:2 na zápasy. Šesté utkání se hraje v sobotu na ledě v Detroitu a Rudá křídla v něm budou odvracet vyřazení.

Střely na branku v prodloužení – 1:2

Střely na branku celkem – 34:31

61:54
    Anaheim právě vstřelil branku!
    NICK BONINO se stává kačeřím hrdinou! Obránce Lovejoy se dostal až za branku Detroitu, odkud poslal přihrávku před brankoviště na Bonina a domácí útočník se do poloodkryté klece trefil. Tady už Howard nemohl nic dělat. Asistence: Ben Lovejoy.

61:32
    Lovejoy střílel pouze do zadního mantinelu, ale domácí zůstávají v útoku.

61:08
    Icing hostí.

60:51
    Obránce Allen si sjel na přihrávku od Getzlafa, ale z vyložené pozice minul! Mohlo být hotovo.

60:28
    Střela hned po buly, Hiller opět pozorný.

60:14
    Hillera hned zaměstnal Dacjuk, domácí gólman v poklidu vyrazil.

60:01

Za připomenutí jistě stojí, že předchozí dvě prodloužení v sérii vyhrál Detroit. Podaří se mu to i napotřetí, nebo budou mít tentokrát více štěstí hokejisté Anaheimu?

Prodloužení začne přibližně v 7:00

Tak ve třetí třetině už branka nepadla a bude se tedy už potřetí v sérii prodlužovat. Třetí dějství už bylo přece jen o něco opatrnější než předchozí dvě, ale i tak by se nějaké dobré příležitosti našly. Například 10 sekund před koncem mohl rozhodnout Ryan Getzlaf, jehož gólovou ránu zastavil výborně chytající Jimmy Howard.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:5

Střely na branku celkem – 33:29

60:00

59:50
    No to byly infarktové momenty! Nejprve posílal puk před branku Brunner a Nyquistovu teč vytěsnil Hiller. Na druhé straně se pak s kotoučem mezi kruhy dostal Ryan Getzlaf, Howard ale hosty podržel veledůležitým zákrokem.

59:01
    Poslední minuta třetí periody, oba celky v pěti.

58:52
    Howard nemusel zasahovat ani po střele Souraye od modré.

58:33
    Bonino od levého mantinelu minul.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 18. Palmieri (Steckel), 40. Getzlaf (Beauchemin, Souray), 62. Bonino (Lovejoy) – 6. Franzen (Zetterberg, Brunner), 31. Samuelsson (Zetterberg, Dacjuk)

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Beauchemin, Souray, Lovejoy, Fowler, Sbisa, Allen – Perry, Getzlaf, Ryan – Cogliano, Koivu, Winnik – Selanne, Bonino, Beleskey – Etem, Steckel, Palmieri. Trenér: Bruce Boudreau
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Samuelsson, Dacjuk, Zetterberg – Cleary, Filppula, Franzen – Brunner, Andersson, Nyquist – Eaves, Emmerton, Bertuzzi. Trenér: Mike Babcock

Rozhodca: McCauley, Pollock – Gibbs, Racicot

Diváci: 17395