Toronto – Boston 2:5 (kon.) | NY Rangers – Washington 4:3 (kon.) | Detroit – Anaheim 3:2 (po pr.)
LA Kings – St. Louis 4:3 (kon.)
Los Angeles Kings
4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
St. Louis Blues
cz Utorok 07.05.2013, 04:00Play-off NHL

St. Louis vyhrálo oba domácí duely a v sérii se tak dostalo do vedení 2:0. Úřadující mistr, L. A., ale dokázal na domácím hřišti stav série snížit, to když jedinou brankou v utkání rozhodl Voynov. Domácí Los Angeles tak bude chtít na úspěch navázat a stav série vyrovnat. Pokud by se tak stalo, série by se přestěhovala zpět do St. Louis, kde by se hrálo o první mečbol.

St. Louis dnes bude v o něco výhodnější situaci. Nebude pod takovým tlakem, naopak se může dostat do vedení 3:1 a mít tak první mečbol, který by navíc mohlo proměnit na domácím kluzišti.

Vše se rozhodne na ledové ploše, dnešní boj o vyrovnání série, či o zisk prvního mečbolu vypukne ve 4:00, pokud chcete znát podrobný průběh utkání, je tu pro Vás připravena onlajn reportáž...

00:01

00:55
    Branka za Elliotem je posunuta, hra přerušena.

01:12
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Špatný začátek pro Kings. Kapitán hostů, DAVID BACKES, využil špatného zorientování se Quicka a trefuje odkrytou část branky! Situace to nebyla nijak složitá, domácí gólman ji ale nevyřešil ideálně a domácí tak rychle prohrávají. Asistence: Jay Bouwmeester, Vladimír Sobotka.

02:34
    Blues opět vyráží do útoku...

02:36
    Je z toho vyloučení Frasera za vysokou hůl.

03:49
    Buly před Quickem.

04:32
    Blues využívají přesilovou hru a do zápasu tak vstupují snově. Střela T. J. OSHIEHO od modré byla zřejmě ztečovaná, puk končí za Quickem! Asistence: Kevin Shattenkirk, David Perron.

06:08
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, hosté mají ale nyní velmi navrch.

07:38
    Puk mají domácí obránci, jejich rozehrávka je ale hodně nejistá.

09:07
    Steen vyloučen za krosček, King jde také ven. Bude se hrát ve čtyřech.

09:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    JEFF CARTER dostal přesnou přihrávku před branku, zakončení mezi betony už nebylo problémem. Domácí opět žijí. Asistence: Mike Richards, Robin Regehr.

10:56
    Oba soupeři jsou při hře 4 na 4 spíše opatrní, šance nyní nejsou.

12:04
    Quick kryje nahozený puk, hra přerušena.

13:23
    Puk mají Kings a připravují útok přes pravé křídlo, Elliot nahozený puk raději podrží.

14:30
    Domácí ujeli do přečíslení tři na jednoho, dokonalá kombinace končí gólem do odkryté sítě, střelcem je DUSTIN PENNER! Asistence: Jarret Stoll, Alec Martinez.

15:49
    Quick vyráží nastřelení z úhlu, kupředu vyráží domácí.

17:09
    Buly před Quickem, hosté se snaží vrátit se do vedení.

18:38
    Závěr třetiny je spíše opatrný, šance k vidění nejsou. Puk mají domácí a připravují si útok...

19:12
    Vhazuje se ve středním pásmu, třetina se blíží ke konci.

20:00

Divoká první třetina, stav je 2:2. Trefili se Backes s Oshiem, za odmácí srovnávali Penner a Carter. Druhá třetina začne cca v 5:14.

20:01

20:55
    Domácí vlétli do třetiny aktivně, Kings se snaží dostat do tlaku.

22:25
    Bluesmani úvod druhé třetiny zatím příliš nezvládají, domácí mají navrch.

23:31
    Kings mají zatím lepší pohyb, šance ale zatím nepřicházejí.

24:30
    Hraje se hodně silový hokej, do šancí se nedostává ani jeden tým.

25:29
    Williams pálí z mezikruží nad.

25:46
    Quick střelu z pravého kruhu dokázal vyrazit, na dorážku už ale byl krátký. Autorem třetí branky Blues je T. J. OSHIE! Asistence: Vladimír Sobotka, Patrik Berglund.

26:55
    Hosté pod tlakem, domácí se tlačí za vyrovnáním.

28:49
    Sobotkův pokus nepřesný, do útoku míří L. A.

29:55
    Střela Pennera z levého kruhu končí na Elliotovi.

30:29
    Buly před Elliotem.

31:32
    Potyčka před brankou Elliota, hra přerušena.

31:32
    Jackman vyloučen za krosček, domácí mají přesilovku.

33:12
    Domácí sice kombinují v útočném pásmu, do dobrých pozic se ale nedostávají. Střelu Doughtyho kryje pozorný Elliot.

33:24
    Pietrangelo a Carter vyloučeni za hrubost, druhý za sekání.

35:00
    Kings ubránili útok soupeře a přechází v protiútok.

38:49
    13:6 vede L. A. na střely ve druhé třetině, i závěr této periody patří spíše domácím.

40:00

Zápas je stále vyrovnaný, hosté drží nejtěsnější možné vedení. Třetí třetina začne cca v 6:16.

40:01

40:42
    První zákrok v závěrečné třetině připisuje Eliott.

41:43
    Quick rozehrává za brankou...

43:30
    St. Louis si hlídají náskok, možná až příliš pasivně. Buly před Elliottem.

44:52
    Hraje se téměř bez přerušení, že čas ubýhá, vyhovuje především hostům...

46:47
    Hraje se v obranném pásmu hostů, L. A. se ale nedokáží více prosadit – zatím.

47:14
    To už ale neplatí, je srovnáno. ANŽE KOPITAR dostal ideální pas mezi kruhy, odkud trefil z forhendu přesně k tyči. Asistence: Dustin Brown, Jake Muzzin.

48:07
    Branka domácích posunuta, hra přerušena.

48:30
    Domácí otáčí skóre! JUSTIN WILLIAMS tečuje nahození z levého kruhu, puk propadl za záda Elliotta! Asistence: Mike Richards.

49:50
    Domácí teď mají navrch, L. A. je blízko srovnání série na 2:2...

50:45
    Domácí se rvou o další branku, hraje se v domácím útočném pásmu.

52:15
    Sobotka teď natlačil domácího obránce na Quickovu branku, ta se poté posunula

53:44
    St. Louis se nedaří v útočném pásmu, hosté se nedostávají do nebezpečných pozic. Domácí si hlídají vedení.

55:41
    L. A. zvládá závěr utkání na výbornou, soupeře do tlaku vůbec nepouští.

56:20
    Elliott drží puk, vhazuje se po jeho levici.

57:38
    Zápas se blíží do samotného finiše, domácí obrana v čele s Quickem brání jednobrankový náskok.

58:41
    L. A. má puk v útočném pásmu, je blízko vítězství...