Rennes – Nice 0:3 (kon.) | Nancy – Lyon 0:3 (kon.) | Paríž – Valenciennes 1:1 (kon.)
Paríž Saint-Germain
1:1 (0:1)
Valenciennes FC
cz Nedeľa 05.05.2013, 21:05 • Parc des Princes, Paříž • Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

VALENCIENNES FC
    Hosté jsou na tom v tabulce Ligue 1 nejsou úplně nejhůř, když aktuálně jsou na dvanáctémm místě s bilancí deseti výher a jednácti remíz. Třináctkrát poznali fotbalisté Valenciennes hořkost porážky a se ziskem čtyřiceti bodů se drží v klidném středu tabulky s jednobodovou ztrátou na jedenácté Toulouse a jednobodovým náskokem před třináctou Bastií.

29.03.2013 / 30. kolo / PSG – Montpellier HSC 1:0
    06.04.2013 / 31. kolo / Stade Rennes – PSG 0:2
    13.04.2013 / 32. kolo / ES Troyes – PSG 0:1
    21.04.2013 / 33. kolo / PSG – OGC Nice 3:0
    28.04.2013 / 34. kolo / Évian Thonon Gaillard – PSG 0:1

PARIS SAINT-GERMAIN
    PSG vedou po čtyřiatřiceti kolech ligovou tabulku se třiasedmdesáti body za dvaadvacet fýher a sedm remíz. Pětkrát odešli hráči pařížského klubu poraženi a co je nejdůležitější – udržují si stálý náskok před jediným možným konkurentem v boji o titul, Olympiquem Marseille. Akutálně je náskok šestibodový a pokud PSG porazí Valenciennes, mohou v případě, že Maresille zaváhá v souboji s Bastií, již slavit titul!

11.12.2012 / 17. kolo / Valenciennes FC – PSG 0:4

Vítejte u onlajn přenosu utkání pětačtyřicátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí Paris Saint-Germain přivítá Valenciennes FC.

Paris Saint-Germain: Douchez – Maxwell, Sakho, Thiago Silva, van der Wiel – Lavezzi, Matuidi, Chantôme, Pastore – Ibrahimovič, Ménez

Valenciennes FC: Penneteau – Bong, Angoua, Rose, Lala – Sankhare, R. Gomis – Danic, Sánchez, Melikson – Aboubakar

Rozhodčí: Castro – Luzi, Viala.

Utkání začne s mírným zpožděním, oba týmy stále čekají v útrobách stadionu na slavnostní nástup na hrací plochu.

Tak již jsou obě mužstva na hrací ploše, utkání začne za malý okamžik.

1

2
    První dobrá šance a mají ji na "triku" hosté, Danic rozehrává z pravé strany, posílá centr do vápna PSG, tam se dostává k hlavičce Rose, který jen lehce "lízl" míč, ten letí těsně vedle!

3
    Další protiútok hostů, střelu chytá Douchez.

4
    Lala proniká s míčem po pravé straně, ale ten mu utíká do autu.

5
    Lavezzi jde za míčem, na polovině Valenciennes ho o něj ale připravuje Sánchez.

6
    Douchez nyní napnul všechny přítomné, vyčkával s odkopem, nakonec vše stihl před dotírajícím útočníkem Valenciennes.

7
    Ibrahimovič přihrává na střed Pastoremu, ten se ale nedostává do zakončení, obrana Valenciennes zasáhla.

9
    PSG zatím marně dobývají obranu soupeře, hosté se skvěle brání.

10
    Po úvodních šancích Valenciennes se hosté zatáhli na vlastní polovinu, PSG kombinuje před vápnem hostů.

11
    Míč končí v náruči Penneteaua, který rozehrává.

12
    Danic dohrál souboj před brankou PSG a "zajel" do gólmana Doucheze, ten se těžce zvedá z trávníku.

13
    Ibrahimovič reklamuje hraní rukou obránce Valenciennes v pokutovém území, ale rozhodčí je jiného názoru.

14
    Závar před bránou Valenciennes, možná tam byl ve vápně i faul na Lavezziho, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře. Ani Ibrahimovič nepřekonal gólmana, ale předvedl zajímavou ekvilibristiku.

15
    Odpískaný ofsajd zastavuje útočnou akci PSG, ale přesto zůstávají domácí u míče.

16
    Angoua neubránil na pravé straně Pastoreho, ten střílí z hranice pokutového území a střela je tečována mimo.

17
    Rohový kop domácích odvrací obrana Valenciennes.

17
    Valenciennes právě vstřelilo branku!
    To je překvapení! Hosté se prosazují z protiútoku, kdy Aboubakar střílí z hranice šestnáctky, tvrdou střelu Douchez pouze vyráží před sebe a GAËL DANIC doráží do brány, hosté vedou!

18
    Takový průběh utkání rozhodně nikdo nečekal.

19
    Ibrahimovič přiťukává Maxwellovi, ten střílí z levé strany, míč jen těsně míjí bránu.

20
    Míč se vrací zpět k Douchezovi, z hlediště se ozývá pískot.

21
    Lavezzi těží z dobré práce Ibrahimoviče, dostává se za obranu Valenciennes, jde sám na Penneteaua, střílí, fantastický zákrok gólmana!

22
    Před Pastorem odkopává obrana Valenciennes, ale domácí zůstávají u míče.

22
    Spolupráce Lavezzi – Ibrahimovič zafungovala i nyní, ale švédský "snajpr" si zapletl míč mezi nohama v pokutovém území.

23
    PSG kombinuje na polovině soupeře, ale nepřesný nákop na Ibrahimoviče končí v náruči Penneteaua.

24
    Lavezzi ztrácí míč na polovině hřiště, hosté okamžitě přechází do rychlého protiútoku.

25
    Melikson byl tvrdě faulován van der Wielem, který "zatahuje ruční brzdu" a zastavuje rychlý brejk hostů. Dostává za to žlutou kartu.

26
    Do pokutového území PSG letí centr, obrana odvrací, přesto hosté zůstávají u míče.

27
    Hlavička Aboubakara končí nad bránou, Douchez vykopává.

28
    Thiago Silva tečuje střílený centr z pravé strany v pokutovém území Valenciennes, míč letí těsně vedle!

29
    Před Lavezzim odvrací Lala na roh z levé strany.

30
    Po faulu hostů bude Ibrahimovič rozehrávat volný kop ze vzdálenosti sedmadvaceti metrů.

31
    Zlatan netrefuje bránu, těch zahozených šancí PSG je nějak přespříliš, což ví jistě i David Beckham, který dnešní utkání sleduje z hlediště.

31
    Na druhé straně zahrává na roh bránící Thiago Silva.

32
    Nepovedený roh, domácí rozehrávají.

32
    Hra se rychlé "přelévá", Ménez vybojoval rohový kop pro PSG.

33
    Obránce Valenciennes odkopává, přesto domácí fotbalisté zůstávají u míče.

35
    Ménez dostává žlutou kartu za faul na Lalu.

36
    PSG kombinuje na polovině soupeře.

37
    Lavezzi vybojoval míč na levé straně v pokutovém území, ale následná střela byla příliš prudká.

39
    Protiútok hostů končí na polovině soupeře.

40
    Začíná poslední pětiminutovka první půle, domácí zatím stále marně dobývají branku soupeře.

41
    Ménezovo střela z levé strany je zblokována Lalou na roh.

42
    Obrana Valenciennes odvrací, hosté jdou do protiútoku.

42
    Clément Chantôme zastavuje průnik soupeře nedovoleným faulem, dostává za to žlutou kartu.

43
    Nervózní závěr prvního poločasu a pozor – Thiago Silva si dovolil zastavit v pohybu hlavního sudího a dostává rovnou červenou kartu, což těžce nese v hledišti i David Beckham, který nevychází z údivu z tohoto rozhodnutí sudího Castra.

44
    Domácí fotbalisté tak budou muset otáčet vývoj utkání pouze o deseti.

45
    Probíhá poslední minuta první půle, rozhodčí bude jistě něco nastavovat.

45+1
    Útočnou akci PSG zastavuje hvizd rozhodčího, ofsajd.

45+1
    Domácí tým takticky střídá, ze hry odchází Ménez, nahradí ho Alex.

Po odpískání konce první půle musí čelit sudí Castro slovním útokům hráčů PSG, kteří se nedokáží smířit s červenou kartou pro T. Silvu ze 43. minuty. Jedno je však jisté, Valenciennes dnes v Parku Princů hraje velice dobrou partii, jsou domácímu favoritovi vyrovnaným soupeřem a díky brance Danice ze 17. minuty vedou 1:0!

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:07 hodin.

46

47
    PSG od úvodu druhé půle nepůjčilo balón soupeři.

48
    Valenciennes hraje maximálně pozorně v obraně a zachycuje všechny pokusy Lavezziho, Pastoreho nebo Ibrahimoviče.

48
    Přesto se PSG dostávají k rozehrání volného kopu z téměř pětadvaceti metrů, Ibrahimovič si připravuje míč.

49
    Ale trefuje pouze do zdi a domácí již musí zastavovat rychlý protiútok soupeře, povedlo se to až obraně, před Bongem odehrává na roh.

50
    Po jeho odehrání se Valenciennes drží před pokutovým územím soupeře.

51
    Gaetan Bong dostává žlutou kartu za faul na vlastní půli, domácí budou rozehrávat volný kop ze střední vzdálenosti.

52
    Pro míč si "došel" gólman Penneteau, který po dopadu signalizuje, že možná utrpěl lehčí zranění v souboji, ale již je vše v pořádku.

53
    Penneteau musí opět do vzduchu pro míč po centru van der Wiela z pravé strany.

53
    Další žlutá karta pro hostujícího hráče, Lala fauluje také na vlastní polovině, také musí takto zastavovat rychlý protiútok soupeře.

54
    Chantôme vhazuje z pravé strany.

55
    Nechává míč dojít za brankovou čáru s tím, že čeká rohový kop, ale rozhodčí je jiného názoru, což těžce nese domácí trenér Ancelotti, který si chytá obličej do dlaní.

57
    Lavezzi hledá svého souputníka v útoku, Ibrahimoviče, ale obrana hostů odvrací.

59
    Herní projev Valenciennes je velice sympatický, hosté rozhodně nejsou zalezlí před vlastním pokutovým územím a pokud to jde, pouští se do útočení.

60
    Hodina hry za námi, domácí stále prohrávají 0:1, navíc hosté budou rozehrávat rohový kop z pravé strany.

61
    Je z toho ale pouze další roh pro Valenciennes, opět z pravé strany.

61
    Domácí se ubránili.

62
    I domácí fotbalisté mají výhodu rohového kopu.

63
    Lala odkopává z hranice malého vápna, domácí se nedostali do zakončení.

64
    Valenciennes poprvé střídá, ze hřiště odchází Remy Gomis, který rázem dostal křeč do chodidla a opravdu se mu těžce zvedá ze hřiště. Nakonec dokulhal za postranní čáru a na hřiště již vběhl David Ducourtioux.

66
    Před nabíhajícím Sankharem odkopává gólman Douchez. I lavička PSG připravuje střídání.

67
    Kenny Lala střílí z hranice pokutového území a střela řádně protáhla Doucheze, který míč nakonec vytěsnil na roh.

67
    Ten obrana PSG odvrací. Tak nakonec lavička pařížského klubu připravuje dvojí střídání.

68
    Je tu první střídání v sestavě PSG, Christophe Jallet nahradí van der Wiela.

69
    Další střídání si domácí připravili až po chvilce, Chantôme opouští hrací plochu, nahradí ho Kevin Gameiro.

70
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut, domácí favorit stále prohrává o gól.

71
    Statistika držení míče příznivější pro PSG – 55% : 45%.

72
    Ani střídající hráči zatím nepřinesli potřebnou změnu do hry PSG.

73
    Ibrahimovič se dokázal prodrat mezi třemi obránci, pohotové uvolnění, stejně jak následná střela z pravé strany, ale míč míjí bránu!

74
    Matuidi přenáší hru z pravé strany na levou, domácí kombinují na půli hřiště.

75
    Fantasticky ledově klidný zůstal nyní Penneteau, proti nebezpečné střele Pastoreho z pravé strany, proti střele z bezprostřední blízkosti pouze "hokejově" vystrčil jednu ruku a vyrazil míč!

76
    PSG zahrává rohový kop z pravé strany, domácí zůstávají u míče.

77
    Nic z toho však domácí fotbalisté nevytěžili, máme zde další střídání v sestavě Valenciennes, odchází Melikson, nahradí ho Opa Nguette.

78
    Kévin Gameiro fauluje na levé straně pronikajícího Danice a dostává za tento faul žlutou kartu.

80
    Střela Ducourtiouxe míří pouze nad bránu PSG, hrát mohou domácí.

81
    Lavezzi střílí z pravé strany, ale i tento pokus gólman Penneteau chytá.

82
    Lavezzi střílí tentokrát z levé strany, z hranice pokutového území, ale nepřesně, míč letí nad bránu.

83
    Tlak domácího týmu začíná sílit, rohový kop z levé strany, ale rozhodčí ještě před jeho rozehráním přerušuje hru a domlouvá hráčům, bojujícím před Penneteauem.

83
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    A krátká přestávka prospěla hlavně fotbalistům PSG, ALEX hlavičkuje přesně, Rose ho nepokryl a domácí tak slaví první branku v utkání, díky které vyrovnávají stav na 1:1.

84
    Hosté okamžitě reagují střídáním, na hrací plochu přichází Dossevi, který nahradí Danice.

85
    Hosté se dostávají k míči v blízkosti půlící čáry, ale postupně míč vrací zpět na vlastní polovinu.

86
    Ale to pochopitelně hostům stačí, i bod ze hřiště velkého favorita by měl svou cenu.

87
    A mohlo být opět neveselo v hledišti Parc des Princes, Dossevi, který před okamžikem přišel na hřiště, se dostává ke střele z hranice vápna PSG, skvělý zákrok Doucheze.

88
    Lavezzi posílá centr na pravou stranu, tam hlavičkuje Ibrahimovič, který sklepává na střed vápna, ale tam není nikdo v modrém.

89
    Matuidi s Pastorem nyní nedotáhli dobře "rozjetou" akci, hrají hosté.

90
    Běží poslední minuta, domácí se snaží o zvrat a o vstřelení vedoucího gólu, zatím marně.

90+1
    Obrana Valenciennes blokuje jednu střelu PSG za druhou.

90+2
    Pastore rozehrává volný kop z blízkosti středového kruhu, na polovině soupeře, ale obrna hostů odvrací.

90+3
    Běží poslední minuta nastavení, sudí Castro nastavuje tři minuty.

90+4
    A ještě po skončení utkání dostává Zlatan Ibrahimovič žlutou kartu, neboť po odpískání konce utkání se vrhl na rozhodčí a činil jim za průběhu utkání, za řeči tak je potrestán žlutou kartou.

Dnešní utkání skončilo překvapivou remízou, PSG od 17. minuty prohrávalo a i přesto, že hrálo od 43. minuty pouze o deseti, dokázalo ještě vybojovat vyrovnávací gól a "urvat" remízu 1:1. Ač byly jistě ambice PSG v dnešním utkání vyšší, nakonec mohou být domácí hráči spokojeni alespoň s remízou. Šťastnější jsou i hosté, kteří jistě s bodem ze hřiště ligového lídra rozhodně nepočítali.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:56:42)