NHL
Washington – Winnipeg 5:3 (kon.) | NJ Devils – Montreal 3:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.)
Pittsburgh – Buffalo 2:4 (kon.) | Florida – NY Rangers 3:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 5:2 (kon.)
Minnesota – LA Kings 2:1 (kon.) | Nashville – Calgary 4:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:1 (kon.)
San Jose – Dallas 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Buffalo Sabres
cz Streda 24.04.2013, 01:30 • CONSOL Energy Center - Pittsburgh, Pennsylvania • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:05:05)

Buffalo: 12

Domácí tento zápas nezvládli, Sabres dokázali z minima vytěžit maximum a díky lepší střelecké produktivitě nakonec vítězí na ledě favorita 4:2. Rozhodující branku vstřelil do prázdné branky Vanek.

60:00

59:27
    Sabres právě vstřelili branku!
    THOMAS VANEK dává rozhodující gól do prázdné branky, Penguins tento zápas prohrají! Asistence: Cody Hodgson, Drew Stafford.

59:17
    Sabres vyhazují kotouč do středního pásma.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny, obrovský tlak domácích.

58:35
    Penguins to zkouší bez brankáře.

57:26
    Tak uvidíme, STEVE OTT plácl do puku, který se odrazil od lapačky Fleuryho, ten zapadá do branky, rozhodčí ukazují, že je třeba vyhodnotit záznam videocentrem. A gól platí! Publikum bučí, ale nic to nezmění na tom, že Sabres tak necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vedou na ledě Penguins 3:2! Asistence: Mark Pysyk.

56:21
    Malkin se prodírá obranou Sabres před Millera, ale marně.

55:27
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých pět minut, utkání pomalu, ale jistě, směřuje do prodloužení.

54:55
    Miller "vytasil" skvělý zákrok proti střele Letanga, který si sjíždí z pravé strany na střed.

54:04
    Střelu Letanga z pravé strany vyráží Miller do ochranné sítě, bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

53:21
    V hledišti to zahučelo, střela Bennetta končí na tyči Millerovo branky!

53:00
    To ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazování před Fleurym.

52:45
    Pittsburgh se musí bránit útočné akci soupeře.

51:18
    A můžeme začínat znovu, je opět vyrovnáno, nerozhodný stav, kdo z týmů nakonec strhne vedení na svou stranu?

51:02
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JAROME IGINLA trefuje střelou z levé strany naprosto ideálně, na nic nečekal a střelou "z první" vymetl pavučiny z branky Sabres, je vyrovnáno! Asistence: Kris Letang, Jevgenij Malkin.

50:47
    Domácí od úvodních vteřin v útočném pásmu.

50:30
    Penguins si zahrají další přesilovou hru, na trestné lavici již sedí Ehrhoff.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, domácí prohrávají a zatím marně dobývají branku soupeře, povede se Pittsburghu vyrovnat?

49:48
    Závar před Millerem, ještě Matt Cooke se tam snažil vydolovat puk a zasunout do branky, ale rozhodčí přerušují hru.

49:20
    Pen´s marně hledají cestu přes střední pásmo.

48:38
    Následně se Malkin bleskově přesouvá do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.

48:20
    Sekerovu střelu z pravé strany zblokoval Malkin.

47:06
    Další nebezpečná kombinace hostů před Fleurym, tentokrát to domácí obrana zvládla.

46:40
    Icing Penguins, hra se stěhuje před Fleuryho.

46:11
    Na Penguins patří blesková akce, která končí překvapivou střelou, to platilo pro první gól Vaneka a platí to i nyní pro střelu JOCHENA HECHTA, který se dostává k odraženému puku na levé straně, střílí a nad lapačkou Fleuryho prosvištěl puk do branky! Asistence: Thomas Vanek, Mark Pysyk.

45:44
    Murray sjíždí z modré čáry do mezikruží, dostává přihrávku od Morrowa z pravé strany, střílí, skvělý Miller chytá.

45:18
    Ofsajd Sabres při přechodu do třetiny Penguins.

44:43
    Niskanen zpracovává na levé straně přihrávku do Malkina, střlí od modré, Miller vyráží.

43:55
    Sabres v útočném pásmu, ale obrana Pittsburghu soupeře nepouští do zakončení.

43:05
    Foligno střílí z pravé strany, ale netrefuje branku.

42:30
    Penguins zůstávají v útoku, ale Sabres se nakonec osvobozují.

41:49

41:10
    Ještě čtyřicet vteřin oslabení Buffala, které nyní vyhazuje kotouč ze své třetiny.

40:47
    Sabres vyváží puk do středního pásma a mohou prostřídat.

40:14
    Domácí vstupují do třetí třetiny při výhodě přesilové hry, Malkin hned střílí z pravé strany, ale pouze vedle.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:21 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Pittsburgh: 9

Buffalo: 10

Penguins tak budou vstupovat do třetí třetiny s výhodou přesilové hry, ovšem zatím se obě mužstva v koncovce neskutečně trápí. I když v závěru třetiny jsme jakýsi rozruch před brankou Sabres sledovali, přesto jsme se ve druhé dvacetiminutovce branky nedočkali. Věřme, že ve třetí části to oba týmy napraví a dočkáme se dalších gólů.

40:00

39:49
    Ale byl tam krosček Pardyho, hosté jdou opět do oslabení.

39:49
    Obrovský závar před Millerem, ale ani Iginla, ani Dupuis, ho překonat nedokázali.

39:44

39:22
    Malkin ho bleskově zaváží zpět do třetiny Sabres.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny, hosté vyhazují kotouč.

38:47
    Iginla pálí od modré, Miller střelu vidí a betonem vyráží.

38:30
    Jejich útočnou akci ale zastavil na modré čáře Hecht, který doslova zahodil Letanga.

38:27
    Penguins nasazují do přesilové hry Iginlu, Kunitze, Malkina, Jokinena a Letanga.

37:44
    A pozor, Steve Ott (BUF) navíc ještě dostává osobní desetiminutový trest!

37:44
    Mike Weber oslabuje svůj tým, Penguins si zahrají přesilovou hru.

37:25
    Ale s blížícím se závěrem druhé třetiny se přece jenom více začínají prosazovat hokejisté Pittsburghu.

36:48
    Tyč zazvonila po střele Hodgsona z pravé strany!

35:21
    Ale Dupuis s Malkinem ho vzápětí zaváží zpět před Millera, ten musí čelit dvěma nepříjemným střelám, zvládl to výborně.

35:02
    Jochen Hecht vyváží kotouč z vlastní třetiny.

34:31
    Fleury nakonec chytá puk do své lapačky a přerušuje hru.

34:18
    Malkin neodebral puk na modré Pysykovi, Sabres před Fleurym.

33:36
    Domácí získávají pásmo, Murray střílí z levé strany, ale netrefuje branku.

33:22
    J. Jokinen nahazuje puk do třetiny Buffala.

32:08
    Penguins nemohou rozehrát, Sabres výborně napadají rozehrávku soupeře.

31:25
    Vhazování před Millerem, vyhrávají hosté.

30:38
    Pěkná kombinace Malkina s Dupuisem, prvně jmenovaný přihrává z pravého rohu zadovkou před branku, tam je Dupuis, který střílí, Miller chytá.

30:00
    Jsme přesně v polovině dnešního utkání a ve druhé třetině jsou zatím mírně lepší hokejisté Buffala, přesto je stav stále nerozhodný.

29:35
    Ruhwedel střílí z pravé strany, Fleury vyráží, ani neví jak, měl zcela zakrytý výhled.

28:53
    Vanek v obrovské šanci, sám před Fleurym, ten ho dokázal vychytat!

28:25
    Oba týmy hrají již v plném počtu.

27:40
    Všechny útočné akce končí opět v rozích u mantinelu.

27:15
    Buffalo zakládá útočnou akci.

26:25
    Tak nakonec je vyloučen i domácí J. Jokinen za hákování, bude se tedy hrát ve čtyřech na obou stranách.

26:25
    Na trestnou lavici odchází Vanek, domácí si zahrají přesilovou hru.

26:25
    Sekera nyní sice překonává Fleuryho, ale již předtím rozhodčí pískají faul, gól neplatí.

26:08
    Miller musí rychle rozehrávat za svou brankou, zvládl to na jedničku.

25:14
    Pardy střílí z levého kruhu pro vhazování, Fleury jeho střelu vyráží nad branku.

24:49
    Ale to je z jeho strany všechno, zatím má na svém kontě jedinou střelu z první třetiny.

24:26
    Malkin zavezl kotouč před Millera.

23:30
    Hosté vyhazují, po střele Jeffreyho, kterou Miller vyráží.

22:57
    Letang nahazuje puk do třetiny Sabres, Pittsburgh je v útočném pásmu.

21:52
    Oba týmy nyní nepřesně rozehrávají, naštěstí pro oba, ani jednou to nebyl icing, hraje se ve střední třetině.

20:47
    Dupuis nahazuje puk do třetiny Sabres a odchází střídat, hrají hosté.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:28 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Pittsburgh: 12

Buffalo: 11

První třetina je za námi. Zaznamenali jsme dva góly, po jednom na každé straně, takže oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 1:1. V CONSOL Energy Center se hraje velice svižně, první třetina se odehrála téměř přesně za třicet minut, bez jakéhokoliv vyloučení, což jen prospívá úrovni hokeje.

20:00

19:46
    Hrají domácí, při přechodu do útočného pásma však rozhodčí pískají ofsajd, vhazování ve středním pásmu, třetina se již dohrává.

19:25
    Puk ve středním pásmu, Buffalo nahazuje před Fleuryho.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:47
    Ale výbornou odvedl Malkin, který dostal puk do středního pásma.

18:20
    Rychlá rozehrávka Buffala, hosté pronikají před Fleuryho.

17:07
    Jeffrey střílí z pravé strany, ale je to spíše nahozený kotouč před branku, nakonec končí puk v ochranné síti, bude se vhazovat po levici Millera.

16:02
    Obrany obou mužstev zatím pracují velmi dobře, sledujeme hokej s minimem střel, přesto velmi rychlý a technicky "evropský".

15:00
    Začíná poslední pětiminutovka, domácí hrají s Buffalem nerozhodně, sledujeme pohledný hokej.

14:20
    Letang nahazuje puk do třetiny Penguins, hrají však hosté.

13:52
    Bleskové dvě branky a je stav zase nerozhodný, tentokrát již 1:1.

13:09
    A Penguins téměř okamžitě z protiútoku vyrovnávají, z levé strany střílí zápěstím CHRIS KUNITZ a puk propadá Millerovi lapačkou do branky, hostující gólman pouze puk zbrzdil a přizvedl, reakce lapačkou přišla pozdě, je vyrovnáno! Asistence: Brandon Sutter, Matt Cooke.

12:49
    No vida! To bylo rychlé a o to více překvapivé! THOMAS VANEK si počkal v mezikruží na přihrávku zpoza branky, kterou mu adresoval Hodgson a přesnou střelou překonává Fleuryho! Asistence: Cody Hodgson, Drew Stafford.

12:20
    Sabres nahazují puk do třetiny Penguins, ale hrají domácí.

11:21
    Porter se dostává ke střele z pravé strany, ale Fleury neměl s touto střelou problémy.

10:45
    Penguins kombinují ve středním pásmu, nahození do třetiny soupeře, zakázané uvolnění.

09:45
    Sabres nahazují puk do třetiny Penguins, na ledě řada Vaneka.

09:00
    Dustin Jeffrey to nyní myslel šikovně, ale jeho nahození z pravé strany před Millera nikdo ze spoluhráčů netečoval.

08:27
    Pittsburgh pomalu přebírá aktivitu, i když nyní se ke střele dostávají hosté, se střelou Gerbeho z pravé strany si Fleury poradil.

07:15
    Penguins nyní doslova "uzamkli" Sabres v jejich třetině, Malkin se dostává ke střele z mezikruží, jen "vyprášil" Millerovo betony.

06:46
    Morrow bojuje o puk u pravé tyčky Millerovi branky, hostující gólman nakonec chytá puk do své lapačky a přerušuje hru.

06:13
    Puk opouští ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:18
    Icing Sabres, vhazování po pravé ruce Millera, úspěšnější hosté.

04:56
    Iginla s Dupuisem byli nyní na ledě s Malkinem a tato útočná síla domácích byla hned znát!

04:24
    Na druhé straně se dostává ke střele z pravé strany Dupuis, Miller vyráží do rohu, domácí zůstávají u puku.

03:40
    Foligno zkouší střílet z levé strany, ale obrana Penguins střelu blokuje.

03:07
    Zatím se hraje bez střeleckých příležitostí.

01:55
    Nepřesně rozehrávají i hosté, rozhodčí ale signalizují, aby se hrálo dál.

00:09
    Domácí vstupují do dnešního utkání zakázaným uvolněním.

00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Orpik, Letang, Niskanen, Eaton, Despres, Murray – Dupuis, Sutter, Iginla – Morrow, J. Jokinen, Adamds – Cooke, Malkin, Bennett – Kunitz, Vitale, Kennedy

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Ehrhoff, Sekera, Myers, Pysyk, Weber, Pysyk – Stafford, Flynn, Foligno – Kaleta, Porter, Vanek – Hodgson, Ott, Scott – Ennis, Gerbe, Leino

Rozhodčí: P. Devorski, Walsh – McElman, Cherrey.

Vítejte u onlajn přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Pittsburgh Penguins přivítá na svém ledě Buffalo Sabres. Domácí stále ještě mohou pomýšlet na vítězství v základní části a na zisk Prezidentského poháru. Lepší výchozí pozici má zatím Chicago, které má o tři body více a o zápas odehraný méně. Penguins odehrají ještě tři zápasy, Blackhawks čtyři a k zisku Prezident´s Trophy tak mají blíže. Buffalo trápí zcela jiné problémy. Narozdíl od svého dnešního soupeře je jisté, že si Sabres tuto sezónu o Stanley Cup nezahrají a v klidu se tak mohou připravovat na novou, nezkrácenou, sezónu.

PITTSBRUGH PENGUINS
    Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Sidney CROSBY, který nasbíral šestapadesát bodů za patnáct gólů a jedenačtyřicet asistencí a aktuálně vede pořadí kanadského bodování celé ligy, s jednobodovým náskokem před Martine St. Louisem z Tampy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Penguins je Chris KUNITZ, který nasbíral devětačtyřicet bodů s bilancí jedenadvacet gólů a osmadvacet přihrávek, aktuálně mu patří šesté místo v bodování NHL.