Buffalo – Winnipeg 1:2 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Detroit – Arizona 4:0 (kon.)
Edmonton – Anaheim 0:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 3:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Chicago Blackhawks
cz Utorok 23.04.2013, 04:10 • Rogers Arena • NHL

Domácí dnes zaslouženě vítězí 3:1, když byli po většinu zápasu lepším týmem. Vancouver si ziskem dvou bodů upevňuje třetí pozici na Západě, hosté i přes prohru zůstávají první. Ode mne je to v tuto chvíli vše, přeji pěkný den! (06:34:47)

58:51
    Kane pálí na domácí branku, Schneider vyráží.

58:00
    Hosté to zkouší bez brankáře!

57:23
    Schneider po delší době v permanenci, Toews ale trefuje pouze domácího brankáře.

56:59
    Edler od modré přestřeluje branku hostů.

56:57

56:53
    Hamhuis pálí od modré, Crawford vyráží.

56:48
    Keslerovu ránu blokuje Seabrook.

56:20
    Nevím, kdy naposled tomu bylo jinak, ale v Rogers Areně ve Vancouveru je opět vyprodáno, utkání sleduje 18.910 diváků!

56:00
    Domácí už se nikam neženou a v klidu kontrolují hru.

54:57
    Přesilová hra pro domácí, vyloučen Niklas Hjalmarsson (CHI) za hákování.

54:57
    Ostrá rána Garrisona končí v chráničích Crawforda.

53:57
    Stalberg na druhé straně pálí, Schneider vyráží.

53:31
    Higgins už to zkouší z lepší pozice, ale ani on nepřekonal hostujícího brankáře.

53:01
    Garrison posílá kotouč na Crawforda z uctivé vzdálenosti, ten jeho střelu vyráží.

52:37
    Backhandem to zkouší i Daniel Sedin, Crawford byl ale proti němu úspěšný.

51:50
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují svaz utkání poté, co se nejprve neprosadil Hjalmarsson, po jeho střele se k puku dostal DANIEL CARCILLO a bakchandem poslal puk za Schneiderova záda! Bez asistence.

51:46
    Hjalmarssonovu ránu vyráží Schneider.

51:09
    Na druhé straně pálí Ebbett, ale ani jeho rána zásluhou Oduyi nedoletěla k brance.

50:34

50:11
    Stejně si vedl i Edler proti ráně Saada, hosté toho zatím moc nevymysleli.

48:41
    Burrows dokázal zablokovat Keithovu střelu.

48:34
    Přesilová hra pro Chicago, vyloučen Andrew Ebbett (VAN) za hákování.

48:34
    Bollig prověřuje pozornost domácího brankáře, ten je ale stále plně koncentrován a puk zastavuje.

47:40
    Schneider chytá pokus Oduyi, domácí brankář stále odolává střelám hostů.

47:07
    Offside zastavuje domácí útok.

46:32
    Hamhuisovu další střelu od modré blokují hostující hráči.

46:24

46:01
    Raymond pálí zpoza kruhů přímo do Crawforda.

45:51
    Oduya zblokoval Garrisonovu střelu, následný pokus Hamhuise si už ale cestu k brance našel, tam jej pro změnu lapí Crawford.

45:23
    Na druhé straně se ke střele dostává Saad, Schneider úspěšně kryje jeho pokus.

45:13
    Kesler míjí z kruhu hostující svatyni.

44:24
    Autor předchozí akce v potyčce s domácím Ebbettem. Andrew Shaw (CHI) a dvě minuty za hrubost.

44:22
    Shaw pálí zápěstím na Schneidera, ten jeho pokus kryje.

43:18
    Brankář Chicaga si poradil jak se střelou Daniela Sedina, tak i s dorážkou Burrowse. Buly před hostující brankou.

43:07
    Domácí se dostávají do zakončení až při rovnovážném počtu hráčů na ledě, Burrowsovu sraženou střelu vyráží Crawford.

43:02

41:11
    Garrisonovu ránu od modré blokuje Seabrook.

41:02
    Přesilová hra pro domácí, vyloučen Corey Crwaford (CHI) za nedovolené bránění, trest odpyká Bollig.

40:28
    A hned v úvodu jsou domácí natlačeni v útočném pásmu, Daniel Sedin to zkouší švihem, Crawforda ale nepřekonal.

40:01

Statistiky po 2. třetině

Střely na branku: 20 – 14
    Vhazování: 20 – 15
    Vyloučení: 2 – 3
    Hity: 32 – 11

Domácí i ve druhé třetině pokračují v dobrém výkonu a po brankách Kassiana a Daniel Sedina vedou už tříbrankovým rozdílem. Třetí třetina začne přibližně v 05:56.

40:00

39:16
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hra ve čtyřech více vyhovuje domácím, kteří přidávají čtvrtou branku zápasu, když se backhandovou střelou prosazuje DANIEL SEDIN! Asistence: Henrik Sedin.

38:42
    Současně vyloučeni Brandon Bollig (CHI) a Tom Sestito, oba dvě minuty za nesportovní chování.

38:42
    Hansen pálí zpoza kruhů na Crawforda, ten jeho střelu raději podržel.

38:26
    Seabrook pálí od modré čáry mimo domácí branku.

38:12
    Stejně dobře zasahuje hostující obránce i proti střela Albertse.

37:45
    Corradův pokus zastavil obránce Brookbank.

37:00
    Útočná akce domácích ale pokračuje a výsledkem je střela Henrika Sedina, i teď je hostující gólman úspěšný.

36:51
    Na druhé straně kluziště se puku ujímá Hamhuis a pálí na Crawforda, ten si s jeho pokusem poradil

36:13
    Svoji střelu vyslal směrem k domácí kleci Bollig, a v cestě ji nestojí nikdo jiný než Schneider.

36:00
    Střely obránců Oduyi i Brookbanka zblokovala dobře zformovaná domácí obrana.

34:37
    A do třetice Patrick Kane a stejně tak i Schneider v domácí brance.

34:32
    Po vhazování opět pálí Kane, Schneider ale opět dobře vyráží jeho pokus.

34:24
    Na druhé straně pálí na domácí branku Patrick Kane, domácí gólman dobře zasahuje a stéle drží čisté konto.

33:20
    Garrison po vyhraném buly pálí od modré, Crawford chytá.

33:15
    Keslerovu střelu z prostoru pře brankovištěm chytá do své výstroje Crawford, po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Chicaga.

32:14
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, Leddy ale tváří v tvář Schneiderovi neuspěl a míjí domácí klec.

31:37
    Domácí se v pohodě ubránili přesilové hře svého soupeře a chvíli po jejím skončení se střelecky prosazuje ZACK KASSIAN! Asistence Daniel Sedin, Henrik Sedin.

30:51

29:51
    Puk po zásahu někoho z hostujících hráčů mizí někde v prostoru mezi střídačkami.

29:44
    Hostům se ale zatím nevede udržet kotouč za útočnou modrou, teď jejich nepovedený pokus o založení útoku končí icingem.

28:51
    První početní výhoda pro Chicago v tomto utkání, vyloučen Mason Raymond (VAN) za nedovolené bránění.

28:48
    Marián Hossa pálí na domácí branku, Schneider dobře zasahuje proti jeho střele.

27:45
    Brookbank už míří lépe a přinutil tak Schneidera zasáhnout, domácí brankář kryje i následný pokus Kanea.

27:30
    Saad u kotouče a pokouší se střílet, puk jen prolétl kolem domácí branky.

26:24
    Stalberg to zkouší technicky zpoza kruhů, Schneidr jeho pokus kryje.

24:09
    Edler zablokoval Brookbankapři pokusu o střelu, Schneider tak nemusí zasahovat.

23:09
    A u kotouče opět Kesler, tentokrát ale netrefuje hostující branku.

22:54
    Další sražená střela domácího hráče, tentokrát pálil Burrows.

22:06
    Brookbank srazil Ebbettovu střelu do ochranné sítě, následuje buly v obranné třetině Chicaga.

20:55
    Domácí ale dál útočí a výsledkem je rána Roye, jeho snaha trefit branku ale končí neúspěchem.

20:42
    Kesler si připisuje další střelu v utkání, Crawford jeho pokus vyráží do bezpečnějších míst dál od branky.

20:34
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, buly před Crawfordem.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny patří hostům, Toews úspěšnější proti Henriku Sedinovi.

20:01

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 11 – 5
    Vhazování: 11 – 7
    Vyloučení: 0 – 2
    Hity: 14 – 3

Domácí po první třetině zaslouženě vedou o jednu branku, tu vstřelil v 15. minutě Jannik Hansen. Druhá třetina začne přibližně v 05:00.

20:00

18:50
    Keihova sražená střela neohrozí domácího brankáře.

18:27
    Garrison zastavil střelu Saada v obranné třetině Canucks.

17:26
    Sraženou střelu Lapierrea vyráží Crawford mimo tři tyče své branky.

15:33
    Po delší době zasahuje i domácí brankář Schneider, jenž vytahuje backhandový pokus Leddyho.

15:19
    Kesler v další šanci domácích, Crawford tentokrát zasahuje úspěšně.

14:28
    A domácí přesilovku využívají! Garrison pálí od modré čáry, jeho střelu však Crawford vyráží pouze do míst, kde stál JANNIK HANSEN a ten doráží kotouč do branky hostí! Asistence: Jason Garrison, Dan Hamhuis.

14:20
    Kruger dobře brání i proti pokusu obránce Garrisona, ani jeho střelu nenechal doletět až ke Crawfordovi.

13:39
    Dvakrát se teď pokoušel prosadit Henrik Sedin, jeho druhou ránu ztečoval Kruger mezi diváky.

13:21
    Ryan Kesler v dobré šanci přestřeluje klec, kterou hájí Crawford.

13:05
    Niklas Hjalmarsson (CHI) vyloučen za vražení na hrazení, druhá přesilová hra pro domácí.

12:51
    Puk se po zásahu jednoho z hráčů ocitá mezi střídačkami, následuje buly ve středním pásmu.

12:32
    Z bezprostřední blízkosti se pokouší prosadit Hansen, Crwaford chytá do své výstroje a následuje vhazování před brankou hostů.

12:11
    Brankář Chicaga kryje i prudkou střelu zápěstím v podání Dereka Roye, stav je stále bezbrankový.

11:19
    A dál to zkouší domácí obránce, jeho pokus letí mimo, další rána je pro změnu zblokována.

10:45
    Garrison pálí ostře na branku hostů, Crawford si připisuje další úspěšný zásah.

08:15
    Derek Roy to pěkně zkouší před Crawfordem, hostující brankář ale chytá jeho pokus.

07:38
    Z mezikruží pálí Oduya, Schneider zastavuje a následuje komerční přestávka.

07:18
    Největší šance domácích v dosavadním průběhu zápasu, když Mason Raymond trefuje tyč hostující svatyně!

07:09

06:49
    Tvrdá rána Garrisona od modré, Crawford vyráží zpět do hry.

06:09
    Podobně si vedou i Kesler a Edler při svých pokusech.

05:21
    Sedinovu technickou střelu zastavuje Michael Frolík.

05:09
    Andrew Shaw (CHI) vyloučen za vysokou hůl, přesilovka pro domácí tým.

05:08
    Stejně dopadly i pokusy Corrada a Edlera, ani po nich, nemusí Crawford zasahovat.

03:54
    Zblokovaná rána Daniela Sedina hostující branku neohrozí.

03:41
    Hra se rychle přelila na druhou stranu, kde to zkouší před kruhy Hossa, Schneider chytá.

03:36
    Higginsou sraženou střelu nadvakrát chytá brankář hostů, buly před Crawfordem.

02:44
    Kassian střílí z pozice za kruhy, Crawford vyráží.

01:45
    Napodruhé už je hostující útočník přesnější, proti ale stojí domácí brankář, který jeho střelu zápěstím chytá.

01:31
    Stalberg z dobré pozice míjí domácí klec.

01:06
    Na druhé straně v šanci Bickell, první zásah si připisuje i Schneider.

00:22
    První střelu utkání si připisuje Burrows, Crawford puk po jeho ráně raději drží ve své výstroji.

00:01

Vancouver Canucks: Schneider (Luongo) – Garrison, Hamhuis, Corrado, Edler, Barker, Alberts – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Kesler, Roy, Higgins – Hansen, Lapierre, Raymond – Kassian, Ebbett, Sestito.

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Leddy, Brookbank, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, Bolland, Carcillo – Stalberg, Shaw, Bickell – Frolík, Bollig, Kruger.

Rozhodčí: Furlatt, Kowal – Cameron, Henderson.

Češi v akci

Domácí na soupisce nemají žádného českého hráče, za hosty by měl nastoupit obránce Michal Rozsíval a útočník Michael Frolík.

Vzájemné zápasy

01.02.2013 Vancouver – Chicago 2:1sn
    19.02.2013 Chicago – Vancouver 4:3sn

Vancouver Canucks i letos atakují nejvyšší příčky na Západě, aktuálně je tým ze západu Kanady na třetí pozici, stejný zisk 57 bodů má však i tým z Los Angeles, a o dva body méně San Jose. Nicméně pro domácí je důležité pro postavení v tabulce především vítězství v divizi, tam mají kosatky náskok šesti bodů na Minnesotu. Domácí navíc už po posledním utkání s Detroitem mají jistotu účasti v Play Off a tak mohou dnes nastoupit už relativně v klidu. Tým ofenzivně tažený již několik let bratry Sedinovými či kanonýrem Keslerem, se může v brance spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici Schneider – Luongo. I proto domácí i letos tajně myslí na zisk svého vůbec prvního Stanley Cupu.

Derek Roy 27 (6+21)

Chicago Blackhawks je aktuálně vedoucím týmem Západní konference a se 73 body získanými za 34 výher a 5 remíz z normální hrací doby i vůbec nejlepším týmem celé soutěže. Hosté disponují druhým nejproduktivnějším útokem a vůbec nejlepší obranou napříč ligou. O útočné manýry se stará již několikátou sezónu dvojice Kane – Toews, kterou dobře doplňují i další forwardi amerického týmu, Hossa, Keith či Sharp. Za dobře fungující obranou se činí brankářská dvojice Crawford – Emery, která se o svá utkání rovnoměrně střídá.

Chicago – Phoenix 2:3sn
    Chicago – Nashville 5:4p
    Chicago – Dallas 5:2

Patrick Kane 49 (21+28)
    Jonathan Toews 46 (21+25)
    Marián Hossa 29 (17+12)

Příjemné vstávání s naším online přenosem z Rogers Areny, kde budeme sledovat jeden z posledních hracích dní základní části NHL, konkrétně utkání Vancouver Canucks – Chicago Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 15. Hansen (Garrison, Hamhuis), 32. Kassian (Sedin D., Sedin H.), 40. Sedin D. (Sedin H.) – 52. Carcillo

Rozhodca: Furlatt, Kowal – Cameron, Henderson

Diváci: 18910