2
6 6
Štvrtok 18.04.2013, 20:13Challenger Mexico City (tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:00.

Srdečne vítam všetkých tenisových priaznivcov pri jedinečnom online prenose z challengrového turnaja v Mexico city. V osemfinále tohto podujatia sa predstaví aj náš 23 – ročný tenista Andrej Martin, ktorý narazí v boji o štvrťfinále na skúseného Švajčiara, Michaela Lammer.

V prvom kole tohto turnaja sme boli svedkami zaujímavého slovenského duelu, v ktorom Andrej Martin porazil svojho krajana, Norberta Gombosa. Zápas skončil v prospech Andreja 2:0 na sety – 6:3. 6:4.

31 – ročný švajčiarsky tenista postúpil do osemfinále po výhre nad Američanom, Ramom. V tomto zápase potreboval taktiež iba dva sety na svoje víťazstvo.

Obaja tenisti sa zatiaľ na okruhu nestretli ani raz. Dnešný zápas tak bude pre nich premiérový. Stávkové kancelárie očakávajú vyrovnaný zápas, čomu odpovedajú aj kurzy vypísané na oboch tenistov. Miernym favoritom je predsa len Martin, na ktorého je kurz 1,8. Na Lammera je však len o niečo vyšší, 1,9. Všetci pevne veríme, že v štvrťfinále si zahrá práve náš tenista. Či sa mu to podarí, sledujte s nami od 20:00.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

0-15
    Zápas otvorí podanie Lammera. Prvý fiftín však získava Martin.

15-15
    Prvý fiftín zápasu aj pre Lammera.

15-30
    Andrej Martin získal túto výmenu a je veľmi blízko k brejkbalom.

15-40
    Je to tu ! Martin si vypracoval v úvodnom geme dva brejkbaly.

0:1
    Výborne Andrej ! Náš tenista získal úvodný gem zápasu a to na returne. Lepší úvod si náš hráč ani nemohol predstavovať.

0-15
    Martin vstupuje dobre aj do svojho prvého gemu na servise.

0-30
    Ďalší fiftín pre Slováka. Ten v úvode zápasu dominuje.

15-30
    Sériu piatich vyhraných fiftínov za sebou pre nášho tenistu, zastavil Lammer až teraz.

30-30
    Lammer dokázal vyrovnať na stav po tridsať. Pre Martina sú to menšie komplikácie.

30-40
    Andrej situáciu zvládol, súpera k brejkbalom nepustil, sám si naopak vypracoval gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Prvá zhoda v zápase. Uvidíme gembal alebo brejkbal ?

40-A
    Martin si vypracoval výhodu a má druhý gembal.

40-40
    Ani teraz však skúsený Švajčiar nedovolil koniec tohto gemu. Máme tu zhodu číslo dva.

40-A
    Andrej Martin zvláda výmene pri zhode skvele. Súpera k brejkbalom nepustil ani teraz.

0:2
    Svoj druhý gembal už dokázal Martin využiť, potvrdil brejk a odskakuje tak svojmu súperovi.

15-0
    Tento gem začal získaným fiftínom Lammer.

30-0
    Lammer je zatiaľ v tomto geme na podaní neomylný.

40-0
    Šanca na rýchlu čistú hru pre podávajúceho tenistu.

1:2
    31 – ročný Švajčiar tentoraz na servise nepripustil žiadne komplikácie, ba čo viac získal ho s prehľadom čistou hrou.

15-0
    Lammer pokračuje v sérii získaných loptičiek. Momentálne je na čísle štyri.

15-15
    Ďalší fiftín však už patrí Martinovi. Ten svojho súpera na servise do nebezpečného náskoku nepúšťa.

15-30
    Andrej získal výmenu a v geme sa tak ujíma vedenia.

30-30
    Lammer bojuje a vyrovnáva na stav po tridsať.

40-30
    Dôležitú výmenu Martin nezvládol. Súpera pustil k vôbec prvému brejkbalu v zápase.

40-40
    Martin si poradil dobre, brejkbal bezpečne odvrátil.

40-A
    Po odvrátenom brejkbale sa teraz Martin dopracoval ku výhode,

1:3
    Andrej tento gem zvládol výborne. Odvrátil v ňom brejkbal súpera a následne ho dokázal cez zhodu vyhrať. Na psychickej pohode to nášmu hráčovi určite pridá.

15-0
    Lammer získava prvý fiftín v tomto geme.

15-15
    Andrej získava fiftín pri súperovom servise. Ak by tento gem náš tenista vyhral, dovolím si tvrdiť, že tento set už má takpovediac vo vačku.

30-15
    To však nechce Lammer v žiadnom prípade dovoliť.

40-15
    Ďalší fiftín pre Lammera. Ten má dva gembaly a opäť môže svoj servis získať bez väčších problémov.

40-30
    Bude sa konať obrat ?

40-40
    Výborne Andrej ! Náš tenista dokázal odvrátiť dva gembaly súpera a dotiahol tento gemu na returne ku zhode.

40-A
    Náš tenista sa dokonca dopracoval k brejkbalu !

40-40
    Lammer odvracia brejkbal.

40-A
    Martin hrá na returne výborne. Vybojoval si brejkbal číslo dva v tomto geme.

1:4
    Náš tenista to dokázal ! Bez nádejný stav na returne dokázal Martin vyrovnať a následne cez zhodu získal servis súpera.

15-0
    Do tohto gemu vstupuje lepšie returnujúci hráč Lammer.

30-0
    Nebezpečný stav pri Martinovom podaní. Pozor na to !

40-0
    Tak toto je nepríjemné ! Lammer sa môže vrátiť do prvého setu. Na returne si vypracoval tri brejkbaly. Toto bude mať náš tenista nesmierne ťažké.

2:4
    Lammer ešte bojuje a zotrváva v prvej sade. Servis Martina dokázal získať čistou hrou. Náš tenista, akoby si už po druhom získanom servise súpera v hlave uvedomil, že má vyhraté a mierne poľavil.

0-15
    Po dlhšej dobe fiftín pre Andreja.

15-15
    Lammer však okamžite vyrovnáva. Svojho súpera do nebezpečného náskoku nepúšťa.

30-15
    A stav tohto gemu otáča.

40-15
    Dva gembaly a šanca na jednoduchý servis game.

3:4
    Lammr získava druhý gem v rade. Oba vybojoval suverénnym spôsobom. Martin to bude mať ešte veľmi ťažké.

15-0
    Lammer je v laufe. Martin je momentálne v hernej kríze.

15-15
    Fiftín aj pre nášho tenistu.

15-30
    Martin sa dostáva v geme do vedenia. Dúfajme, že ho dotiahne do úspešného konca.

15-40
    Ďalší fiftín pre Andreja, ktorý má dva gembaly.

3:5
    Andrej tento gem dokázal vybojovať, udržiava si vedenia o dva gemy. Jeho súper bude podávať na udržanie v sete.

0-15
    Martin vstupuje do gemu dobre.

0-30
    Je to už 30:0 v prospech nášho tenistu. Ten je už len dva fiftíny od zisku setu.

15-30
    Setbal zatiaľ neprichádza.

15-40
    Teraz to už prichádza ! Andrej Martin má na returne k dispozícii dva setbaly.

3:6
    Andrej Martin premenil svoj prvý setbal a získal tak prvý set tohto zápasu.

0:0
    Kedže Andrej získal set na returne, v tom druhom bude podávať, ako prvý, čo je často veľkou výhodu.

15-0
    Prvý fiftín tejto sady pripisujeme na konto Lammera.

15-15
    Martin okamžite vyrovnáva stav tohto gemu.

15-30
    Andrej sa dostáva do vedenia.

15-40
    Dva gemblay pre Martina. Šanca na relatívne ľahký prvý gem druhej sady.

30-40
    Loptu získava Lammer.

0:1
    Martin si dokázal svoje podanie udržať a od začiatku druhého setu ide do vedenia.

0-15
    Martin získava prvý fiftín v tomto geme.

15-15
    Lammer okamžite vyrovnáva na stav po pätnásť.

30-15
    Ďalší fiftín pre švajčiarskeho tenistu, ktorý otáča stav gemu.

40-15
    Dva gembaly pre Lmmera. V úvode druhej sady sú obaja hráči na servise takmer bezchybný.

1:1
    Bez väčších ťažkostí získal svoj servis game aj Lammer. Je vyrovnané.

0-15
    Do tohto gemu vstupuje dobre Martin.

15-15
    Lammer vyrovnáva. Pätnásť obaja.

15-30
    Túto výmenu získal Andrej, čo znamená, že v nej ide do vedenia.

15-40
    Dva gemby a šanca pre nášho tenistu opäť na jednoduchý gem na podaní.

1:2
    Bez väčších problémov získaný servis game Andreja Martina. Zatiaľ sme v troch gemoch druhého setu nevideli žiadnu zapeklitú situáciu pre podávajúceho tenistu.

15-0
    Fiftín opäť pre podávajúceho hráča.

30-0
    ďalší fiftín pre Lammera. Vyzerá to opäť na ľahký gem pre servujúceho tenistu.

30-15
    Martin to však chce Lammerovi sťažiť.

40-15
    Ten komplikácie nepripúšťa. Má dva gembaly.

2:2
    Obaja tenisti v druhom sete na servise excelujú. Sú absolútne suverénni.

15-0
    Fiftín pre returnujúceho tenistu.

15-15
    Martin do nebezpečného stavu súpera nepúšťa. Vyrovnáva na stav po pätnásť.

15-30
    Do vedenia v geme ide podávajúci tenista.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho tenistu. V druhej sade je to zatiaľ poriadny stereotyp.

2:3
    Aj piaty gem získal podávajúci hráč. Čo je však zaujímavejšie je fakt, že v každom geme druhej sady získal returnujúci hráč len fiftín.

0-15
    Loptu získava Martin.

15-15
    Lammer okamžite vyrovnáva stav gemu pri svojom servise.

15-30
    Konečne ! V šiestom geme sme sa dočkali aj viac ako jedného fiftínu pre hráča na returne. Nás teší, že to je prípad Martina.

15-40
    Andrej si vypracoval dva brejkbaly ! Držte teraz všetci palce.

2:4
    Prvý tenista, ktorý sa dopustil závahania na servise v druhom sete, je Lammer. Andrej tak brejkol svojho súpera v najlepšom možnom čase. Už to stačí len dopodávať.

0-15
    Tretí fiftín v rade pre nášho tenistu.

15-15
    Lammer sa ešte snaží niečo vymyslieť. Vyrovnáva stav tohto gemu.

15-30

30-30
    Máme tu stav po tridsať. Uvidíme brejkbal, či gembal ?

40-30
    Michael Lammer ešte bojuje ! Získal jeden brejkbal.

3:4
    Tak toto nie ! Martin nezvládol situáciu na servise, súperovi ponúkol brejkbal a ten svoju šancu využiť dokázal.

0-15

15-15
    Máme tu stav po pätnásť.

30-15
    Michael Lammer sa dostáva v tomto geme do vedenia.

30-30
    Andrej dokázal vyrovnať stav tohto gemu.

40-30
    Martin sa k brejkbalu nedostal. Lammer má gembal.

40-40
    Andrej nedovolil súperovi tento gem ukončiť. Pôjdeme cez zhodu.

40-A
    Martin si vybojoval brejkbal !

3:5
    Andrej Martin prelomil podanie súpera a v nasledujúcom geme bude mať na svojom servise možnosť ukončiť zápas. Dúfajme, že sa mu to podarí a náš tenista postúpi už do štvrťfinále.

15-0
    Lammer to však ešte nezabalil.

15-15
    Martin odpovedá získaným fiftínom.

15-30
    Už len dve loptičky delia 23 – ročného tenistu od víťazstva.

15-40
    Andrej Martin má dva mečbaly proti Lammerovi !

3:6
    Martin získal posledný gem zápasu bez väčších problémov a stáva sa postupujúcim do štvrťfinále.

Koniec zápasu

Náš tenista Andrej Martin si poradil v osemfinále turnaja v Mexico city s Michaelom Lammerom, ktorého zdola v dvoch setoch – zhodne 6:3, 6:3 V boji o semifinále narazí náš tenista na Burquiera. Aj tento zápas Vám online prenosom prinesú exkluzívne len onlajny.eu. Zatiaľ sa lúčim. Dobrú noc. (21:23:30)