Andrej Martin
2
6 6
Štvrtok 18.04.2013, 20:13Challenger Mexico City (tvrdý povrch)

Náš tenista Andrej Martin si poradil v osemfinále turnaja v Mexico city s Michaelom Lammerom, ktorého zdola v dvoch setoch – zhodne 6:3, 6:3 V boji o semifinále narazí náš tenista na Burquiera. Aj tento zápas Vám online prenosom prinesú exkluzívne len onlajny.eu. Zatiaľ sa lúčim. Dobrú noc. (21:23:30)

Koniec zápasu

3:6
    Martin získal posledný gem zápasu bez väčších problémov a stáva sa postupujúcim do štvrťfinále.

15-40
    Andrej Martin má dva mečbaly proti Lammerovi !

15-30
    Už len dve loptičky delia 23 – ročného tenistu od víťazstva.

15-15
    Martin odpovedá získaným fiftínom.

15-0
    Lammer to však ešte nezabalil.

3:5
    Andrej Martin prelomil podanie súpera a v nasledujúcom geme bude mať na svojom servise možnosť ukončiť zápas. Dúfajme, že sa mu to podarí a náš tenista postúpi už do štvrťfinále.

40-A
    Martin si vybojoval brejkbal !

40-40
    Andrej nedovolil súperovi tento gem ukončiť. Pôjdeme cez zhodu.

40-30
    Martin sa k brejkbalu nedostal. Lammer má gembal.

30-30
    Andrej dokázal vyrovnať stav tohto gemu.

30-15
    Michael Lammer sa dostáva v tomto geme do vedenia.

15-15
    Máme tu stav po pätnásť.

0-15
    Loptu získava Martin.

3:4
    Tak toto nie ! Martin nezvládol situáciu na servise, súperovi ponúkol brejkbal a ten svoju šancu využiť dokázal.

40-30
    Michael Lammer ešte bojuje ! Získal jeden brejkbal.

30-30
    Máme tu stav po tridsať. Uvidíme brejkbal, či gembal ?

15-30

15-15
    Lammer sa ešte snaží niečo vymyslieť. Vyrovnáva stav tohto gemu.

0-15
    Tretí fiftín v rade pre nášho tenistu.

2:4
    Prvý tenista, ktorý sa dopustil závahania na servise v druhom sete, je Lammer. Andrej tak brejkol svojho súpera v najlepšom možnom čase. Už to stačí len dopodávať.

15-40
    Andrej si vypracoval dva brejkbaly ! Držte teraz všetci palce.

15-30
    Konečne ! V šiestom geme sme sa dočkali aj viac ako jedného fiftínu pre hráča na returne. Nás teší, že to je prípad Martina.

15-15
    Lammer okamžite vyrovnáva stav gemu pri svojom servise.

0-15

2:3
    Aj piaty gem získal podávajúci hráč. Čo je však zaujímavejšie je fakt, že v každom geme druhej sady získal returnujúci hráč len fiftín.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho tenistu. V druhej sade je to zatiaľ poriadny stereotyp.

15-30
    Do vedenia v geme ide podávajúci tenista.

15-15
    Martin do nebezpečného stavu súpera nepúšťa. Vyrovnáva na stav po pätnásť.

15-0
    Fiftín pre returnujúceho tenistu.

2:2
    Obaja tenisti v druhom sete na servise excelujú. Sú absolútne suverénni.

40-15
    Ten komplikácie nepripúšťa. Má dva gembaly.

30-15
    Martin to však chce Lammerovi sťažiť.

30-0
    ďalší fiftín pre Lammera. Vyzerá to opäť na ľahký gem pre servujúceho tenistu.

15-0
    Fiftín opäť pre podávajúceho hráča.

1:2
    Bez väčších problémov získaný servis game Andreja Martina. Zatiaľ sme v troch gemoch druhého setu nevideli žiadnu zapeklitú situáciu pre podávajúceho tenistu.

15-40
    Dva gemby a šanca pre nášho tenistu opäť na jednoduchý gem na podaní.

15-30
    Túto výmenu získal Andrej, čo znamená, že v nej ide do vedenia.

15-15
    Lammer vyrovnáva. Pätnásť obaja.

0-15
    Do tohto gemu vstupuje dobre Martin.

1:1
    Bez väčších ťažkostí získal svoj servis game aj Lammer. Je vyrovnané.

40-15
    Dva gembaly pre Lmmera. V úvode druhej sady sú obaja hráči na servise takmer bezchybný.

30-15
    Ďalší fiftín pre švajčiarskeho tenistu, ktorý otáča stav gemu.

15-15
    Lammer okamžite vyrovnáva na stav po pätnásť.

0-15
    Martin získava prvý fiftín v tomto geme.

0:1
    Martin si dokázal svoje podanie udržať a od začiatku druhého setu ide do vedenia.

30-40
    Loptu získava Lammer.

15-40
    Dva gemblay pre Martina. Šanca na relatívne ľahký prvý gem druhej sady.

15-30
    Andrej sa dostáva do vedenia.

15-15
    Martin okamžite vyrovnáva stav tohto gemu.

15-0
    Prvý fiftín tejto sady pripisujeme na konto Lammera.

0:0
    Kedže Andrej získal set na returne, v tom druhom bude podávať, ako prvý, čo je často veľkou výhodu.

3:6
    Andrej Martin premenil svoj prvý setbal a získal tak prvý set tohto zápasu.

15-40
    Teraz to už prichádza ! Andrej Martin má na returne k dispozícii dva setbaly.

15-30
    Setbal zatiaľ neprichádza.

0-30
    Je to už 30:0 v prospech nášho tenistu. Ten je už len dva fiftíny od zisku setu.

0-15
    Martin vstupuje do gemu dobre.

3:5
    Andrej tento gem dokázal vybojovať, udržiava si vedenia o dva gemy. Jeho súper bude podávať na udržanie v sete.

15-40
    Ďalší fiftín pre Andreja, ktorý má dva gembaly.

15-30
    Martin sa dostáva v geme do vedenia. Dúfajme, že ho dotiahne do úspešného konca.

15-15
    Fiftín aj pre nášho tenistu.

15-0
    Lammer je v laufe. Martin je momentálne v hernej kríze.

3:4
    Lammr získava druhý gem v rade. Oba vybojoval suverénnym spôsobom. Martin to bude mať ešte veľmi ťažké.

40-15
    Dva gembaly a šanca na jednoduchý servis game.

30-15
    A stav tohto gemu otáča.

15-15
    Lammer však okamžite vyrovnáva. Svojho súpera do nebezpečného náskoku nepúšťa.

0-15
    Po dlhšej dobe fiftín pre Andreja.

2:4
    Lammer ešte bojuje a zotrváva v prvej sade. Servis Martina dokázal získať čistou hrou. Náš tenista, akoby si už po druhom získanom servise súpera v hlave uvedomil, že má vyhraté a mierne poľavil.

40-0
    Tak toto je nepríjemné ! Lammer sa môže vrátiť do prvého setu. Na returne si vypracoval tri brejkbaly. Toto bude mať náš tenista nesmierne ťažké.

30-0
    Nebezpečný stav pri Martinovom podaní. Pozor na to !

15-0
    Do tohto gemu vstupuje lepšie returnujúci hráč Lammer.

1:4
    Náš tenista to dokázal ! Bez nádejný stav na returne dokázal Martin vyrovnať a následne cez zhodu získal servis súpera.

40-A
    Martin hrá na returne výborne. Vybojoval si brejkbal číslo dva v tomto geme.

40-40
    Lammer odvracia brejkbal.

40-A
    Náš tenista sa dokonca dopracoval k brejkbalu !

40-40
    Výborne Andrej ! Náš tenista dokázal odvrátiť dva gembaly súpera a dotiahol tento gemu na returne ku zhode.

40-30
    Bude sa konať obrat ?

40-15
    Ďalší fiftín pre Lammera. Ten má dva gembaly a opäť môže svoj servis získať bez väčších problémov.

30-15
    To však nechce Lammer v žiadnom prípade dovoliť.

15-15
    Andrej získava fiftín pri súperovom servise. Ak by tento gem náš tenista vyhral, dovolím si tvrdiť, že tento set už má takpovediac vo vačku.

15-0
    Lammer získava prvý fiftín v tomto geme.

1:3
    Andrej tento gem zvládol výborne. Odvrátil v ňom brejkbal súpera a následne ho dokázal cez zhodu vyhrať. Na psychickej pohode to nášmu hráčovi určite pridá.

40-A
    Po odvrátenom brejkbale sa teraz Martin dopracoval ku výhode,

40-40
    Martin si poradil dobre, brejkbal bezpečne odvrátil.

40-30
    Dôležitú výmenu Martin nezvládol. Súpera pustil k vôbec prvému brejkbalu v zápase.

30-30
    Lammer bojuje a vyrovnáva na stav po tridsať.

15-30
    Andrej získal výmenu a v geme sa tak ujíma vedenia.

15-15
    Ďalší fiftín však už patrí Martinovi. Ten svojho súpera na servise do nebezpečného náskoku nepúšťa.

15-0
    Lammer pokračuje v sérii získaných loptičiek. Momentálne je na čísle štyri.

1:2
    31 – ročný Švajčiar tentoraz na servise nepripustil žiadne komplikácie, ba čo viac získal ho s prehľadom čistou hrou.

40-0
    Šanca na rýchlu čistú hru pre podávajúceho tenistu.

30-0
    Lammer je zatiaľ v tomto geme na podaní neomylný.

15-0
    Tento gem začal získaným fiftínom Lammer.

0:2
    Svoj druhý gembal už dokázal Martin využiť, potvrdil brejk a odskakuje tak svojmu súperovi.

40-A
    Andrej Martin zvláda výmene pri zhode skvele. Súpera k brejkbalom nepustil ani teraz.

40-40
    Ani teraz však skúsený Švajčiar nedovolil koniec tohto gemu. Máme tu zhodu číslo dva.

40-A
    Martin si vypracoval výhodu a má druhý gembal.

40-40
    Prvá zhoda v zápase. Uvidíme gembal alebo brejkbal ?

30-40
    Andrej situáciu zvládol, súpera k brejkbalom nepustil, sám si naopak vypracoval gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Lammer dokázal vyrovnať na stav po tridsať. Pre Martina sú to menšie komplikácie.

15-30
    Sériu piatich vyhraných fiftínov za sebou pre nášho tenistu, zastavil Lammer až teraz.

0-30
    Ďalší fiftín pre Slováka. Ten v úvode zápasu dominuje.

0-15
    Martin vstupuje dobre aj do svojho prvého gemu na servise.

0:1
    Výborne Andrej ! Náš tenista získal úvodný gem zápasu a to na returne. Lepší úvod si náš hráč ani nemohol predstavovať.

15-40
    Je to tu ! Martin si vypracoval v úvodnom geme dva brejkbaly.

15-30
    Andrej Martin získal túto výmenu a je veľmi blízko k brejkbalom.

15-15
    Prvý fiftín zápasu aj pre Lammera.

0-15
    Zápas otvorí podanie Lammera. Prvý fiftín však získava Martin.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

Obaja tenisti sa zatiaľ na okruhu nestretli ani raz. Dnešný zápas tak bude pre nich premiérový. Stávkové kancelárie očakávajú vyrovnaný zápas, čomu odpovedajú aj kurzy vypísané na oboch tenistov. Miernym favoritom je predsa len Martin, na ktorého je kurz 1,8. Na Lammera je však len o niečo vyšší, 1,9. Všetci pevne veríme, že v štvrťfinále si zahrá práve náš tenista. Či sa mu to podarí, sledujte s nami od 20:00.

31 – ročný švajčiarsky tenista postúpil do osemfinále po výhre nad Američanom, Ramom. V tomto zápase potreboval taktiež iba dva sety na svoje víťazstvo.

V prvom kole tohto turnaja sme boli svedkami zaujímavého slovenského duelu, v ktorom Andrej Martin porazil svojho krajana, Norberta Gombosa. Zápas skončil v prospech Andreja 2:0 na sety – 6:3. 6:4.

Srdečne vítam všetkých tenisových priaznivcov pri jedinečnom online prenose z challengrového turnaja v Mexico city. V osemfinále tohto podujatia sa predstaví aj náš 23 – ročný tenista Andrej Martin, ktorý narazí v boji o štvrťfinále na skúseného Švajčiara, Michaela Lammer.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:00.