J. Kórea – Japonsko 2 5:6 (kon.) | Taliansko – Veľká Británia 5:1 (kon.) | Kazachstan – Maďarsko 1:2 (kon.)
Taliansko
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Veľká Británia
cz Streda 17.04.2013, 16:00 • Papp Laszlo Budapest Sportarena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Viděli jsme zápas, ve kterém se Velká Británie v první třetina předvedla velmi sympatickým hokejem, ale tempo se soupeřem neudrželi v nadcházejících čtyřiceti minutách. Italové se ve druhé třetině dostali do vedení a své vedení už pak jen navyšovali.

Nejlepším hráčem Velké Británie vyhlášen jediný střelec Robert Farmer, z řad Italů byl vybrán Nicola Fontanive.

Momentálně se s vámi loučím. Ozvu se opět v 19:30, kdy zápasem Maďarsko – Kazachstán zahájíme druhou polovinu turnaje. (18:07:39)

60:00

59:45
    Rocco puk za Bownse neprostrkal.

59:36
    Hraje se pět na pět.

59:15
    Britský návrat do útočné třetiny zastavil offside.

59:00
    Boragetello se postaral o další vyhození.

58:46
    Puk míří do středního pásma.

58:43
    Weaverů tvrdý příklep končí v Dennisově náruči.

58:25
    Italové vyhazují.

58:07
    Rocco vyvezl puk a nebezpečně vypálil! Bowns jeho ránu lapačkou přizvedl nad sebe!

57:36
    U mantinelu se strhla strkanice. Šlo o reakci na Borrelliho zákeřné sekání. Borrelli na trestnou lavici míří jediný, zbytek se obejde bez trestu.

56:08
    Davies natlačil puk do brankoviště, ale Dennis touš za čáru nepustil.

55:54
    Itálie v plném počtu.

55:44
    David Phillips nemířil přesně.

55:37
    Myers dostal puk před branku, ale Dennis se stačil přesunout.

55:02
    Itálie šetří čas dlouhým vyhozením.

54:47
    Murphyho v brance střídá Bowns.

54:47
    Shields zápěstím nahodil na branku a Dennis puk vyrazil před sebe. Po dorážce se natahoval Dowd, ale Sullivan uklidil puk pod svého brankáře.

53:54
    Anton Bernard je potrestán dvěma minutami za držení hole.

53:36
    Nejsem si jistý, jestli předchozí offside nebyl náhodou první. Každopádně jsme jich dnes viděli málo, a tak si Britové svůj příděl vybírají podruhé v krátkém sledu.

Tomáš Salamon

Góly a asistencie: 2. di Casmirro (Johnson, Sirianni), 22. Iannone (Fontanive), 43. Rocco (Felliceti), 43. Gander (Casmirro), 49. Sullivat (Felicetti) – 8. Farmer (Rochardson)

Taliansko: Dennis (Bernard And.) – Borgatello, Helfer – Gander, Insam, Bernard Ant. – Sullivan, Johnson – di Casmirro, Sarinni, Borrelli – Hofer, Marchetti – Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Egger – Felicetti, Rocco
    Veľká Británia: Murphy (Bowns) – Phillips D., Meyers – Myers, Tatit, Hill – Richardson, Weaver – Peacock, Dowd, Schields – Lee, Thomas – Clarke, Davies, Lachowitz – Boothroyd, Nell – Farmer, Owen, Phillips J.

Rozhodca: Konc, Meszynski – Müller, Nemeth