Utorok 16.04.2013, 16:25ATP Monte Carlo - Rolex Monte-Carlo Masters (antuka)

Prvý mečbal bol okamžite využitý. Monaco tak získava celý zápas.

15-40
    Je to tu. Monaco získava na returne dva mečbaly !

0:5
    Monaco s menšími komplikáciami získava aj tento gem na podaní, vedie 5:0 a Martin pôjde podávať na udržanie sa v zápase.

0:4
    Monaco dokázal získať aj po druhý krát v sete podanie Martina a dostal sa do komfortného vedenia 4:0. Martin si bude pravdepodobne baliť kufre už po prvom kole tohto turnaja.

0:3
    Monaco bez väčších problémov získal svoj servis, potvrdil brejk a dostáva sa do jasného vedenia. Od koncovky druhého setu nepustil Martina prakticky k ničomu.

0:2
    Monaco získal aj gem na podaní Kližana. Brejkol ho tak okamžite na začiatku zápasu. Od koncovky druhého setu je Monaco lepším hráčom na kurte.

4:6
    Druhý setbal Monaco premieňa a získava tak úvodný set tohto zápasu.

40-A
    A bude mať na ro aj príležitosť, kedže si vypracoval druhý setbal.

40-40
    Martin našťastie setbal odvracia. Výborne !

30-40
    A je to tu ! Monaco si vypracoval prvý setbal !

4:4
    Piaty brejkbal bol už Monacom úspešne premenený, čo znamená, že v nasledujúcom geme môže Monaco stav vyrovnať.

0-40
    Tri brejkbaly pre Monaca. Šancan a zisk Kližanovho podania čistou hrou.

4:2
    Martin s absolútnym prehľadom a pokojom vyhral svoj servis game, potvrdil brejk a získal už sedem ffitínov v rade.

3:2
    Druhý však už Martin premieňa a opäť sa ujíma vedenia s brejkom. Dúfajme, že ho v nasledujúcej hre dokáže potvrdiť.

40-0
    Martin má tri brejkbaly a šancu prelomiť súperove podanie štýlovým spôsobom, čistou hrou. Pripomíname však, že Martin mal v predchádzajúcom geme na returne rovnako dobrú pozíciu, no Monaco dokázal otočiť.

2:2
    Juan Monaco využíva prvú možnosť na prelomenie súperovho podania. Po katastrofálnom začiatku sa Monaco otriasol a od stavu 0:40 v predchádzajúcom geme je lepším tenistom na kurte.

2:1
    Monaco ťažký gem zvládol. Odvrátil v ňom štyri brejkbaly a gem dotiahol do úspešného konca. Tento obrat mu určite po psychickej stránke pomôže.

40-0
    Šiesty fiftín v rade pre Martina, tri brejkbaly a šanca na čistú hru na returne.

1:0
    Pri odvracaní druhého však Monaco nebol taký úspešný, čo znamená, že Martin berie svojmu súperovi podanie v úvodnom geme zápasu.