Ramos-Vinolas – Štěpánek 2:0 (kon.) | Kližan – Monaco 0:2 (kon.)
2
6 6
Utorok 16.04.2013, 16:25ATP Monte Carlo - Rolex Monte-Carlo Masters (antuka)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:30.

Srdečne vítam všetkých tenisových priaznivcov pri prenose zo zápasu prvého kola z antukového turnaja v Monaku, ktorý patrí do prestížnej tisícovej série. V mužskom pavúku budeme mať jedno zastúpenie a to v podobe našej jednotky Martina Kližana, ktorý narazí na Juana Monaca.

Juanovi Monacovi sa v generálke na tento turnaj veľmi darilo. Na turnaji v americkom Houstone sa dostal až do semifinále, kde vypadol s neskorším víťazom domácim Johnom Isnerom.

Podobný úspech zaznamenal aj Martin, ktorý sa taktiež dokázal dostať do semifinále, no na inom turnaji, v Casablance. V boji vo finále podľahol Kevinovi Andersenovi.

Na okruhu ATP sa zatiaľ títo dvaja hráči nestretli ani raz. My pevne veríme, že toto prvé stretnutie dopadne úspešne pre nášho tenistu. Podľa stávkovej hladiny je však favoritom Monaco, na ktorého výhru je kurz pohybujúci sa okolo 1,50. Na Martina je kurz 2,37

0:0
    Stretnutie práve začalo.

0-15
    Zápas začal svojim servisom Juan Monaca, ktorý získal aj prvý fiftín zápasu.

15-15
    Druhá výmena prináša prvý fiftín aj pre Martina.

30-15
    Náš tenista sa dostáva do vedenia a je blízko k brejkbalom. Bolo by vynikajúce, keby Martin dokázal svojho súpera brejknuť v úvodnom geme.

40-15
    Martin má dva brejkbaly !

40-30
    Monaco dokázal tomu prvému úspešne odolať a odvrátil ho.

1:0
    Pri odvracaní druhého však Monaco nebol taký úspešný, čo znamená, že Martin berie svojmu súperovi podanie v úvodnom geme zápasu.

15-0
    Svoj úvodný servis game začína Martin dobre.

15-15
    Monaco získava fiftín na returne. Určite by si chcel stratené podanie zobrať okamžite späť.

30-15
    Martin sa ujíma vedenia v tomto geme.

40-15
    Ďalší fiftín pripisujeme na konto Martina, čo znamená, že náš hráč ma dva gembaly na potvrdenie brejku.

2:0
    Martin dokázal svoj servis game vyhrať s absolútnym prehľadom a dokázal tak potvrdiť brejk nadobudnutý v predchádzajúcom geme. Lepší začiatok sme si ani nemohli predstavovať.

15-0
    Martina zachytil úvod zápasu v oveľa lepšej pohode, ako jeho súpera.

30-0
    Ďalší fiftín pribúda na konto Kližana, ten si v úvode zápasu robí so svojim súperom, čo sa mu zachce.

40-0
    Šiesty fiftín v rade pre Martina, tri brejkbaly a šanca na čistú hru na returne.

40-15
    Monaco prerušuje sériu získaných fiftínov, odvracia prvý brejkbal.

40-30
    Martin má k dispozícii už iba jeden. Monaco ťažkú situáciu zatiaľ zvláda dobre.

40-40
    Škoda. Aj tretí brejkbal je už minulosťou. Máme tu zhodu.

40-A
    Monaco otáča stav gemu fantastickým spôsobom, po odvrátení troch brejkbalov, má Argentínčan výhodu.

40-40
    Martin však nesúhlasí s ukončením gemu. Máme tu zhodu číslu dva.

A-40
    ďalší obrat v geme, ktorý tentoraz predvádza Kližan, ktorý ma štvrtý brejkbal v tomto geme, celkovo šiesty.

40-40
    Ani štvrtý brejkbal nebol úspešne premenený. Ďalšia zhoda.

40-A
    Výmenu získal Monaco, čo znamená, že má výhodu, čiže gembal.

2:1
    Monaco ťažký gem zvládol. Odvrátil v ňom štyri brejkbaly a gem dotiahol do úspešného konca. Tento obrat mu určite po psychickej stránke pomôže.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán. Podávať bude Kližan.

0-15
    Monaco získava prvý fiftín tohto gemu.

0-30
    Nebezpečný stav pri podaní Kližana. Argentínčan sa začína nebezpečne rozbiehať.

15-30
    Martin ho zatiaľ k brejkbalom nepúšťa.

30-30
    Ďalšia výmena pre nášho tenistu znamená vyrovnaný stav. Nasledujúca loptička bude veľmi dôležitá.

30-40
    Monaco získava vôbec prvý brejkbal v zápase.

2:2
    Juan Monaco využíva prvú možnosť na prelomenie súperovho podania. Po katastrofálnom začiatku sa Monaco otriasol a od stavu 0:40 v predchádzajúcom geme je lepším tenistom na kurte.

15-0
    Kližan získava fiftín. Martin, akoby v posledných chvíľach nehral svoju hru.

30-0
    Ďalší fiftín znamená to, že náš tenista je blízko k brejkbalom.

40-0
    Martin má tri brejkbaly a šancu prelomiť súperove podanie štýlovým spôsobom, čistou hrou. Pripomíname však, že Martin mal v predchádzajúcom geme na returne rovnako dobrú pozíciu, no Monaco dokázal otočiť.

40-15
    Prvý brejkbal je už minulosťou.

3:2
    Druhý však už Martin premieňa a opäť sa ujíma vedenia s brejkom. Dúfajme, že ho v nasledujúcej hre dokáže potvrdiť.

3:2

15-0
    Potvrdzovanie brejku začína Kližan získaným fiftínom.

30-0
    Zdá sa, že Maťo sa opäť rozbieha. Získava piaty fiftín v rade.

40-0
    Šanca na jednoduchý gem pre Martina, ktorý môže zaznamenať druhú čistú hru v rade.

4:2
    Martin s absolútnym prehľadom a pokojom vyhral svoj servis game, potvrdil brejk a získal už sedem ffitínov v rade.

0-15
    Monaco prerušuje Kližanovu sériu. Ujíma sa vedenia v tomto geme.

0-30
    Ďalší fiftín pre Martinovho súpera, ktorý si už nemôže dovoliť stratiť tento gem. Táto strata by už znamenala nulové šance pre Argentínčana na zisk setu.

0-40
    Po dvoch čistých hrách na Kližanovej strane, má šanca na podobný čiastkový výsledok aj Monaco.

15-40
    Martin čistej hre zabraňuje.

30-40
    Ďalší fiftín pre Kližana. Žeby sa nám rysoval veľký obrat na returne ?

4:3
    Obrat z toho napokon nebol. Monaco dokázal premeniť tretí gembal a získal tak svoje servis game. Drží sa tak v hre o prvý set.

4:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán. Podávať po nej pôjde Martin.

0-15
    Monaco začína tento gem dobre.

0-30
    Nebezpečný stav pri Kližanovom podaní. Pre Monaca sa rysujú brejkbaly.

0-40
    Tri brejkbaly pre Monaca. Šancan a zisk Kližanovho podania čistou hrou.

15-40
    Martin si s prvým brejkbalom dokázal úspešne poradiť.

30-40
    Druhý brejkbal je už takisto minulosťou. Už ostáva odvrátiť len jeden.

40-40
    Kližan fantasticky odvracia aj tretí brejkbal v tomto geme a vyrovnáva tak na zhodu.

40-A
    Táto výmena však opäť patrila Monacovi, čo znamená, že Argentínčan má brejkbal číslo štyri.

40-40
    Aj s tým si však dokázal Martin poradiť. Dúfajme, že tento gem dotiahne Bratislavčan do úspešného konca.

40-A
    Vzápätí však prichádza piaty brejkbal pre Monaca.

4:4
    Piaty brejkbal bol už Monacom úspešne premenený, čo znamená, že v nasledujúcom geme môže Monaco stav vyrovnať.

0-15
    A gem začína ziskom fiftínu.

0-30
    Monaco sa dostal do tempa. Momentálne hrá oveľa lepší tenis.

0-40
    Šanca na čistú hru pre Monaca. ten sa môže po prvý krát v zápase dostať do vedenia.

15-40
    Čistá hra to nebude. Matin tomu zabránil.

4:5
    Monaco získal svoje podanie, otočil stav prvého setu a dostal sa po prvý raz v zápase do vedenia. Pod tlakom bude teraz Martin, ktorý bude podávať na udržanie sa v sete.

15-0
    Martin začína gem výborne.

15-15
    Monaco však cíti šancu a získava fiftín.

30-15
    Kližan sa dostáva v geme do vedenia. K zisku hry mu však chýbajú ešte dva fiftíny.

30-30
    A Martin to nemá vôbec jednoduché. Monaco totiž vyrovnal na stav po tridsať, čo znamená, že ho delia dve loptičky od zisku celého setu.

30-40
    A je to tu ! Monaco si vypracoval prvý setbal !

40-40
    Martin našťastie setbal odvracia. Výborne !

A-40
    Martin odvrátil setbal a sám má teraz výhodu znamenajúcu gembal na 5:5.

40-40
    Monaco však nášmu tenistovi vyrovnanie aspoň na teraz nepovoľuje. Set chce ukončiť už v tomto geme.

40-A
    A bude mať na ro aj príležitosť, kedže si vypracoval druhý setbal.

4:6
    Druhý setbal Monaco premieňa a získava tak úvodný set tohto zápasu.

0-15
    Prvý fiftín druhého dejstva získava Monaco.

0-30
    Druhý fiftín pripisujeme taktiež na konto Monaca. Ten je teraz rozbehnutý.

0-40
    Šanca na čistý úvodný gem setu číslo dva.

0:1
    Monaco získava prvý gem druhého setu s absolútnym prehľadom a pokojom.

0:2
    Monaco získal aj gem na podaní Kližana. Brejkol ho tak okamžite na začiatku zápasu. Od koncovky druhého setu je Monaco lepším hráčom na kurte.

0-15
    Monaco sa zdá byť nezastaviteľným.

0-30
    Ďalší fiftín pre Monaca. Martin, akoby na kurte ani nebol.

15-30
    Konečne prichádza fiftín pre Kližana.

15-40
    Dva gembaly pre Monaca a šanca na potvrdenie brejku nadobudnutého v predchádzajúcom geme.

0:3
    Monaco bez väčších problémov získal svoj servis, potvrdil brejk a dostáva sa do jasného vedenia. Od koncovky druhého setu nepustil Martina prakticky k ničomu.

0-15
    Další fiftín pre Monaca.

0-30
    Neviem si predstaviť, čo by teraz muselo Monaca zastaviť.

0-40
    Tri brejkbaly a šanca na zisk gemu na returne čistou hrou.

15-40
    Martin zabojoval a prvý brejkbal dokázal odvrátiť.

0:4
    Monaco dokázal získať aj po druhý krát v sete podanie Martina a dostal sa do komfortného vedenia 4:0. Martin si bude pravdepodobne baliť kufre už po prvom kole tohto turnaja.

15-0
    Fiftín Kližana na returne, to je v druhom sete naozaj nevídaný jav.

15-15
    Monaco však okamžite stav gemu vyrovnáva.

15-30
    A následne stav aj otáča. Monaco je jednoducho od konca prvej sady oveľa lepším hráčom.

30-30
    Martin sympaticky bojuje a dokázal tento gem vyrovnať na stav po tridsať.

30-40
    K brejkbalu sa však Maťo nedostáva. Monaco má gembal.

0:5
    Monaco s menšími komplikáciami získava aj tento gem na podaní, vedie 5:0 a Martin pôjde podávať na udržanie sa v zápase.

15-0
    Martin získava fiftín. Z jeho strany to bude bohužiaľ len o tom, aby nestratil druhý set potupným spôsobom, aby nedostal takzvaného kanára.

15-15
    Monaco však chce ukončiť zápas, čo najskôr.

15-30
    Od zisku zápasu delia Argentínčana len dve loptičky.

15-40
    Je to tu. Monaco získava na returne dva mečbaly !

0:6
    Prvý mečbal bol okamžite využitý. Monaco tak získava celý zápas.

Koniec zápasu

Martin Kližan sa s turnajom v Monacu lúči v prvom kole, kde mu stopku vystavil Juan Monaco. Martin bol v prvom dejstve vyrovnaným súperom, viedol v ňom niekoľkokrát aj s brejkom, no v koncovke setu dokázal Monaco otočiť, vyhrať set a prevzal otiaže zápasu jasne do svojich rúk. V druhom dejstve sa už Martin nedostal k ničomu, stratil tri krát svoje podanie a dostal nepopulárneho kanára. Lúči sa s Vami Michal Bakoš, ktorý Vás dnešným prenosom sprevádzal. Sledujte s nami aj ostatné zápasy slovenských tenistov, či tenistiek. Pekný zvyšok dňa prajem. (17:34:33)