Česko – Fínsko 0:1 (kon.) | Slovensko – Rusko 1:5 (kon.)
Slovensko
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Rusko
Sobota 13.04.2013, 14:30 • Zimný štadión Trnava • Turnaj 4 krajín hráčov do 20 rokov

Zopakujem ešte známe vyhlásenia, ktoré boli už po prvom zápase, najlepším brankárom sa stal český Dominik Hrachovina. Najlepším bekom je ruský kapitán Nikita Triamkin. Nuž a najlepším útočníkom bol Fín Teuvo Terävainen.

Pohár fair-play získal český tím.
    Na prvom mieste skončilo Rusko, druhé fínsko, bronz získala Česká republika a hostiteľ zo Slovenska ostal na poslednej priečke.

Ja vám ďakujem za pozornosť, či už ste odsledovali len tento onlajn, alebo celý turnaj, či ste pravidelným návštevníkom našej stránky alebo ste sem len výnimočne "zablúdili". Do čítania niekedy nabudúce a prajem príjemný zvyšok soboty. (16:50:28)

Najlepší hráči zápasu:
    Rusko – útočník Kirill Voronin.
    Slovensko – útočník Milan Kolena.

60:00

60:00
    Vylúčenie Rusko – Alexander Busarov – dve minúty za napadnutie.

59:54
    Rusko ešte ušlo, hnaný dopredu striedačkou Barabanov sám vystrelil, Němec betónom vyráža.

59:46
    Vylúčenie Rusko – Daniil Stalnov – dve minúty za podrazenie.

59:12
    Mančák sa vyzvŕtal na pravej strane, prihrávka na Paloviča, pred neho ale do strely ľahol Šiksatdarov.

58:18
    Horanský si povodil Vladimirova, zbavil sa ho brzdou a obhodil si aj Barabanova, ale už mu puk trochu ušiel. Len na naše hokejky, Horanský môže ísť striedať.

57:52
    Každé prerušenie hry teraz znamená minipotýčku, Dinda teraz vysvetľoval Osnovinovi, že brankár je "posvätný".

57:35
    Janovčík pritlačil Žafiarova o mantinel a puk tak mohol zobrať Schroner.

56:59
    Vylúčenie Rusko – Eduard Gimatov – dve minúty za hrubosť a Slovensko – Dávid Gríger – dve minúty za hrubosť.

56:15
    Vylúčenie Rusko – Kirill Maslov – päť plus do konca za hrubosť a Slovensko – Dávid Minárik – päť plus do konca za napadnutie.

56:15
    Rusko dalo gól!
    Němec strelu neudržal medzi betónmi, spoza jeho chrbta ho z bránkoviska do brány strčil GEORGIJ BUSAROV. Tešiaceho sa Busarova nešportovo hodil na mantinel Minárik a okamžite sa tak za bránou strhla mela, pretože toto si skutočne nemal dovoliť. Podobne ale preplo Maslovovi, ktorý nebyť zásahu čiarového rozhodcu, tak Minárika nielen dobije, ale aj dokope korčuľou. Asistencie: Ildar Šiksatdarov a Pavel Koledov.

55:40
    Pekne Šimun, vpredu si spravil dvoch hráčov, ale do zakončenia sa aj tak nedostal.

55:13
    Majerčík, i keď postavou trošku subtílnejší, si počkal na Kamajeva a odtlačil ho telom, takže sa k strele na bránu nedostal.

53:31
    Mlynčár s Horanským puk v pásme neudržali, ušiel Jakimov, ale pred modrou spravil kľučku, čo jeho spoluhráč nečakal a tak je z toho ofsajd.

52:35
    Rusko nás v tejto chvíli drží v zovretí, najmä Šiksatdarov ožil a skúša to pomaly z každej pozície. Teraz ho zložil k zemi vystrčeným zadkom Janovčík.

51:28
    Gašpar znova nevolil práve najšťastnejšie zakončenie, keď pred bránou sám ťahal puk do ľavej strany, kde bol brankár, než aby ho skúsil obísť.

50:37
    Vylúčenie obojstranné – Rusko – Iľja Ľubuškin a Slovensko – Milan Kolena – obaja dve plus dve za hrubosť plus desať minút osobný trest za hrubosť.

50:37
    Horanského teč Mikušovej strely a po prerušení hry sa strhla bitka. Férovka Kolenu s Ľubuškinom, rozhodcovia im vypratali priestor a nechali ich, napokon to bola skôr strata stability ako nejaký úder, keď obaja skončili na zemi.

Dnešné stretnutie sleduje 389 divákov.

49:10
    Presilovku sa nám využiť nepodarilo, hralo sa to najmä na obrancu na ľavej strane, ale strely neboli dobré a pri poslednej dokonca už signál Rusi vyčíhali a získali puk. Dokázali sme sa ale vrátiť do pásma už pri hre piatich na piatich.

47:20
    Gachulinec dostal hroznú prihrávku a prišli sme o pásmo, Palovič si našťastie vzadu s uniknutým hráčom poradil.

46:23
    Vylúčenie Rusko – Nikita Triamkin – dve minúty za seknutie.

46:11
    Vylúčenie Rusko – Dmitrij Stulov – dve minúty za podrazenie.

45:38
    Šisatdarov sa z pravej strany natlačil na bránu a skúšal zakončiť z ľavej, ale Němec tam mal betón.

43:36
    ALEXANDER BARABANOV a jeho výborná práca! Prvú strelu mu Němec vyrazil, dorážku si pripravil a zápästím ju nádherne poslal do vinkla! Asistencie: Nikolaj Vladimirov a Denis Kamajev.

41:55
    Rusi hrajú túto presilovku ako z partesu, ale Němec drží svoj tím nad vodou. Teraz dokonca na krížnu prihrávku reagoval presunom a strelu na vinkel schytal do hlavy.

40:52
    Vylúčenie Slovensko – Daniel Gachulinec – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine pridali Rusi druhý gól, keď sa zblízka presadil Barabanov. V prvej časti pätminútovej presilovky znížil Valjent, ale v závere znova Rusi odskočili šťastným gólom Stulova. Tretia tretina sa začne približne o 16:06.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:58
    S blížiacim sa koncom ešte strela nad od Horanského.

39:10
    DMITRIJ STULOV nahodil puk z ľavej strany od modrej na bránu a Němec mal zakrytý výhľad! Bol to len pokus, ale vyšiel Rusom na jednotku, znova vedú o dva góly. Bez asistencie.

38:52
    Patrik Palovič dokázal narušiť ruské prihrávky v pásme, potiahol dopredu po ľavom krídle a hľadal prestriedaného Kolenu, ale poslal mu to na päty.

37:19
    Gimatov ušiel a je tu faul, ktorý nás trochu zbrzdí. Marián Mikuš – dve minúty za podrazenie.

36:28
    Slovensko dalo gól!
    Presne zasadená dorážková strela z pravého kruhu z hokejky MICHALA VALJENTA! Asistencie: Stanislav Horanský a Milan Kolena. Navyše pokračujeme v presilovke a máme výbornú šancu na vyrovnanie.

35:55
    Až teraz sa Rusi vymanili z tlaku a v podstate aj dobre, pretože potrebujeme prestriedať a v takomto tempe sa to nedá.

35:04
    Veľmi dobre zahratá presilovka, znova obrancovia trochu zamiešali a strela, ktorú mohol dorážať ešte Gríger! Chýbalo málo!

34:35
    Mikuš si vymenil puk s Dindom a vypálil, puk sa odrazil od žrde!

34:28
    Vylúčenie Rusko – Nikolaj Skladničenko – päť plus do konca za napadnutie zozadu a zároveň dve minúty za hru s nebezpečnou hokejkou. Päťminútový trest odsedí Vladimirov. Vylúčenie Slovensko – Rudolf Janovčík – dve minúty za hrubosť.

34:28
    Pri signalizovanom vylúčení prišiel ešte jeden zákrok a vzápätí potýčka, na ľade ostal ležať Daniel Gachulinec a okamžite sú privolaní lekári. Výrazne otrasený hráč napokon vstáva a po vlastných odchádza na striedačku.

34:28
    Pri signalizovanom vylúčení prišiel ešte jeden zákrok a vzápätí potýčka, na ľade ostal ležať jeden zo Slovákov a okamžite sú privolaní lekári.

34:04
    Žabka pre Hrehorčáka, musel trochu zabojovať ale spoločne s Horanským puk získali a Horanský mu ho poslal na pravý kruh. Hrehorčák ale zakončil úplne na figu, na pravý priestor, kde Ustinský ani keby chcel to pustiť nemohol.

33:50
    Potlesk pre Karola Němca! Výborný zásah, keď už bol na zemi a v otočke lapačkou zachytil strelu Osnovina!

33:27
    Minárik, zvlášť na to koľko má ľadu, hrá dnes veľmi dobre. Jeho strelu z pravého kruhu vyrazil Ustinský vyrážačkou do nepokrytého priestoru.

32:20
    Rusi potočili puk v pásme, Koledov spoza pravého kruhu poslal puk krížom k pravej žrdi a tam si s Němcom už poradil ALEXANDER BARABANOV. Asistencia: Pavel Koledov.

30:40
    Valjent bol tentokrát včas na správnom mieste. Němec totiž vykorčuľoval za bránu po puk, ale z druhej strany aj ruský protihráč. Rýchlo to chcel poslať pred bránu, ale Valjent sa do prihrávky hodil.

29:46
    Oslabenie sa chýli ku koncu, len nahodený puk do pásma a snažíme sa ho tam udržať.

29:11
    Už sme v štyroch, Gríger puk posunul von z pásma a vzápätí ofsajd.

28:34
    Gimatov mal množstvo možností na prihrávky, ale chcel strieľať a tak sa pripravil a poslal to na bránu. Puk sa odrazil až von z pásma.

28:10
    Stalnov naznačil rukou Bereglazovi, nech strieľa a krížom mu prihral na modrú čiaru. Bereglazov príklepom trochu nepresne.

27:55
    Vylúčenie Slovensko – Filip Mančák – dve minúty za zdržiavanie hry; vystrelenie puku z hracej plochy.

27:29
    Vysoký dobre stavaný a s dobrým prehľadom, kapitán Rusov Triamkin. Najprv zahrozil strelou od modrej a potom dokorčuľoval vypichnutý puk pred napádajúcim Schronerom a postavil sa tak, že aj keby sa Schroner poskladal, nemohol cez neho puk získať.

26:53
    Vylúčenie Slovensko – Lukáš Majerčík – dve minúty za podrazenie.

25:40
    Janovčík zlyhal aj pri prechode späť do pásma, do puku mu pichol Voronin a ušiel po ľavej strane. Po otočke vystrelil, Němec dostal puk k betónom.

24:58
    Slováci sa teraz sami dostali von z pásma, keď Janovčíkovi mierila prihrávka, ktorú nedokázal na modrej čiare zachytiť.

24:20
    Hneď po vhadzovaní ušiel Žafiarov, na kruhu spravil zasekávačku aby sa zbavil súpera, ale Němec jeho strelu aj následnú dorážku Skladničenka vyrazil.

24:08
    Vylúčenie Rusko – Denis Kamajev – dve minúty za seknutie.

22:44
    Hrehorčák korčuľoval k bráne, Gašpar skúsil z pravej strany z uhla sám. Ustinský vyrazil.

22:01
    Teraz sa Dinda vyznamenal vzadu, keď Palovič už nestíhal Chlopotova, on ho na Němca nepustil.

21:02
    Po ruskom tlaku sa do pásma dostali naši, pred bránou puk, dorážka prišla z hokejky Dindu, ale vysoko nad.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme videli tlak Rusov zvýraznený aj dvoma presilovkami. Do vedenia šli v 8. minúte, keď dvojica našich brániacich hráčov nestíhala Chlopotova, ktorý tak šiel na bránu sám a Němca spravil. Druhá tretina začne približne o 15:16.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:50
    Hrehorčákova prihrávka do stredného pásma, Gachulinec nezachytil.

19:01
    Šimun je vysoký dosť, ale aj keď sa natiahol, nedokázal zachytiť puk. Rovnako ho ale nezachytil ani súper, hoc bol celkom blízko, puk ďalej poskakoval a ani ďalšia dvojica oň bojujúca nezasiahla. Až do tretice strela a Němec v páde vyrazil nohami!

17:58
    Výborne Horanský vyčíhal prihrávku na modrej čiare a vyrazil puk, dokonca i dobehol a z ľavého kruhu strieľal. Ľavú stranu má ale Ustinský vykrytú, vyrážačkou vyrazil puk do vzduchu.

17:49
    Rusi sa veľmi rýchlo dostali späť do pásma a Němec musel zasahovať. Jakimov síce ešte spomedzi kruhov nestrieľal, ale neskôr prišla strela i dve dorážky.

17:27
    Výborná práca Majerčíka, vložil sa do prihrávok pri mantineli a podarilo sa mu vyhodiť puk preč.

17:16
    Vylúčenie Slovensko – Filip Mlynčár – dve minúty za seknutie.

16:38
    Po prechode do pásma Triamkin od modrej, Němec ale zachytil lapačkou.

16:16
    Teraz už Stulov dostal do druhej vlny peknú prihrávku, ale pred ním stál jeden z našich hráčov a nedovolil mu vystreliť.

15:48
    Príliš prudká prihrávka Vladimirova na modrú čiaru Stulovi. Nemal šancu to zachytiť a Rusko prišlo o pásmo.

14:34
    Výborná pozornosť Němca! Pri rozohrávaní puku jeho spoluhráčom ostal pred jeho bránou a voľnú cestu mal Voronin! Němec ale výborne pichol do puku a Voronin tak nemal šancu na strelu.

13:57
    Němec pri zahrávaní puku za bránou prišiel o hokejku. Puk putoval do pravého rohu a keďže tam boli naši hráči, Majerčík obetoval pozornosť pred bránou a podal svojmu brankárovi dôležitú časť výstroje.

13:27
    Teraz už Gríger naháňa puk, ktorý sa po zlej prihrávke dostal von z pásma.

13:11
    Gríger vložil hokejku pred Triamkina a jeho strela od modrej tak zaletela do rohu klziska.

12:41
    Vylúčenie Slovensko – Michal Valjent – dve minúty za držanie.

12:34
    Spoza Mikuša sa zrazu vynoril Chlopotov a prevzal puk, chcel si prejsť popred bránu a z pravej strany zakončiť, ale prišiel faul.

11:11
    Voronin dostal prihrávku, smeroval dopredu, ale Janovčík si naňho počkal a zložil ho k zemi. Možno tam i nechal koleno.

10:24
    Rusko v troch prešlo cez modrú čiaru, ale medzi nimi brániaci hráči a tak strieľal sám Gimatov, ktorý viedol puk. Němec chytá.

10:13
    Minárik dostal prihrávku od Horanského a spoza pravého kruhu to skúsil, puk sa ozval o Ustinského vestu.

09:36
    Gríger hľadal Luntera, ale medzi nimi bolo množstvo Rusov a jeden z nich puk zachytil. Gachulinec sa musí ponáhľať dozadu, pretože striedame a jeho strana je maximálne otvorená.

09:09
    Janovčíkova strela od modrej po vhadzovaní, nepresná ešte aj na strelu na teč.

08:34
    Kamajev sa naťahoval po puku, ktorý poskakoval pred našou bránou, nedokázal zachytiť a neohrozil ju.

07:45
    VADIM CHLOPOTOV dostal puk krásne do jazdy od Jakimova a už nemal problém, menší samostatný nájazd na brankára vyriešil blafákom a strelou pod brvno. Asistencie: Bogdan Jakimov a Eduard Gimatov.

07:21
    Jakimov akoby mal problém skrotiť puk, a možno sa s ním len takto rád mazná. Nedostal sa k strele, pri prechode pomedzi kruhy prišiel o puk a skončil na zemi.

07:06
    Minárik to potiahol do pásma sám, oblúkom si prešiel ľavú stranu a bekhendom vystrelil, Ustinský ale hbito zasiahol lapačkou.

05:59
    Majerčík rozohral krížom Schronerovi, ktorý si musel po puk dobehnúť, lebo to bola prihrávka trochu zblokovaná. Jeho nepresná strela sa odrazila pred brankára Rusov a Mlynčár mohol dorážať, ale Ustinský si dal pozor.

04:35
    Chlopotov po vhadzovaní poslal z kruhu puk smerom k bráne, ten nikým nepovšimnutý prešiel okolo a na zadný mantinel.

03:20
    Zmätok pred Němcom narobila strela Triamkina od modrej čiary. Dorážal hneď z prvej Skladničenko a po ňom ďalší dvaja hráči z druhej strany. Němec ale všetky puky videl.

02:18
    Němec sa natiahol po nahadzovanú strelu a puk dostal pod seba. Vzápätí sa okolo neho strhla mela a všetko rieši hvizd rozhodcu.

02:08
    Hrehorčákova nepresná rozohrávka na Velikého. Skúsil zachytiť nohou, ale nepodarilo sa a Slováci hromadne striedajú.

01:10
    Veľmi dobrá šanca na slovenskej strane, ale pred bránou nebol nik kto by puk za ležiaceho Ustinského dorazil.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Slovensko: Němec – Gachulinec, Janovčík, Mikuš, Dinda, Palovič, Valjent, Majerčík – Mančák, Gríger, Lunter – Šimun, Kolena, Horanský – Tibenský, Gašpar, Veliký – Hrehorčák, Mlynčár, Schroner – Minárik.

Rusko: Ustinský – Triamkin, Ľubuškin, Bereglazov, Stalnov, Maslov, Koledov, Stulov, Malenkich – Skladničenko, Osnovin, Žafiarov – Chlopotov, Jakimov, Gimatov – Voronin, Busarov, Šiksatdarov – Kamajev, Barabanov, Vladimirov.

Rozhodca: Jonák, Stano – P. Šefčík, Návratek.

Rusko už s istotou na Turnaji 4 krajín v Trnave zvíťazí, keďže vyhralo nad Českou republikou aj Fínskom, takže v prípade rovnosti bodov s týmito tímami budú mať výhodu vzájomného zápasu. Slovensko naproti tomu bude s istotou posledné, aj keby v tomto zápase s Rusmi bodovalo naplno, budú proti nemu vzájomné zápasy s Českou republikou i Fínskom.

Slovensko totiž prehralo prvý zápas s Fínmi 1:4 a nestačilo ani v druhom na Českú republiku (2:5). Tretie už bude o česť, hráči musia podať čo najlepší výkon, aby trénera Bokroša presvedčili o svojej schopnosti reprezentovať.

Rusko zvíťazilo v prvom stretnutí s Českou republikou dvoma zlepenými gólmi v tretej tretine 3:1 a v druhom porazilo dobré Fínsko 5:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:30.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 37. Valjent (Horanský, Kolena) – 8. Chlopotov (Jakimov, Gimatov), 33. Barabanov (Koledov), 40. Stulov, 44. Barabanov (Vladimirov, Kamajev), 57. Busarov (Šiksatdarov, Koledov)

Rozhodca: Jonák, Stano – P. Šefčík, Návratek