Kazaň – Chelsea 3:2 (kon.) | Lazio – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Bazilej – Tottenham 3:2 (4:1 po pen.)
Newcastle – Benfica 1:1 (kon.)
Newcastle United
1:1 (0:0)
Benfica Lisabon
Štvrtok 11.04.2013, 21:05Európska liga

Ja sa s Vami lúčim a prajem ešte pekný zbytok večera a dobrú noc. Dočítania ! (23:11:09)

Skončilo sa teda odvetné stretnutie Europskej ligy medzi Newcastlom a Benficou. Domáci sa snažili a hlavne v druhom polčase svojho súpera poriadne zatlačili. Hostia však nakoniec svoj náskok z prvého stretnutia udržali a postúpili do semifinále. Domácim nepomohol ani aktívny Cissé, ktorý jeden gól dal a dvakrát sa trafil z ofsajdu, ktoré neplatili. Straky pred koncom vrhli už všetko do útoku, čo sa im logicky nemuselo vyplatiť a to sa aj stalo. Po prihrávke Gaitána sa presadil Salvio a podčiarkol tak postup portugalského klubu.

90+3
    Prichádza ešte posledné taktické striedanie. Na ihrisko sa na chvíľu pozrie Jardel a nahradí tak strelca gólu Salvia.

90+2
    Benfica dala gól!

A je rozhodnuté ! Po protiútoku sa k lopte dostal Gaitán, ktorý našiel tvrdou prihrávkou EDUARDA SALVIA,ktorého nepokryl Mbiwa a poslal tak loptu za chrbát bezmocného Krula. 1:1 !

90+2
    Cabaye vyslal veľmi nebezpečnú strelu, ktorá ešte poskočila , ale Artur ju skrotil.

90+1
    Ivan Bebek nadstavuje štyri minúty.

90
    Šanca pred domácich, ktorí budú zahrávať štandartku z tridsiatich metrov.

89
    Ben Arfa sa pokušal o strelu z diaľky ale netrafil ideálne.

88
    Lisabončania vybojovali roh a hostia ho zahrali na krátko, ptom nasledovala veľká šanca Rodriga, ktorý sám pred bránkou trafil Krula!

87
    Gutierrez vysunul Sissoka, ktorý sa na ľavej strane snažil o center do vápna, to sa mu však nepodarilo. Potom sa strhla veľká mela vo vápne, ktorú ukončil až už niekoľký ofsajd Cissého v dnešnom zápase.

86
    Gaitán sa prešmykol po ľavej strane a veľmi tvrdo vystrelil ! Krul jeho pokus kryje skokom do strany.

85
    Tréner hostí je značne nervózny, tak ako jeho zverenci. Newcastle nemá čo stratiť a má ešte dostatok času.

84
    Melgarejo teraz vypichol loptu Ben Arfovi a založil protiútok svojho tímu. Ten nakoniec prerušila zlá prihrávka Matiča. Newcastle môže založiť akciu.

83
    Williamson dostáva žltú kartu za faul v strede ihriska.

82
    Cardozo nakoniec prepustil loptu Garayaovi, jeho pokus však mieri vedľa branky Krula.

81
    Mbiwa fauloval pred šestnástkou a dostáva žltú kartu. Navyše, toto bude parketa pre Cardoza.

80
    Cabaye vystrelil z ľavého rohu pokutového územia, ale bránku netrafil.

80
    Ben Arfa prešprintoval ľavou stranou a centroval, ale jeho pokus si postrážil Artur.

79
    Benfice teraz poriadne zateká do topánok. Stačí jeden gól a so semifinále sa môžu veľmi rýchlo rozlúčiť. K zakončeniu sa dostával Ameobi.

78
    Ameobi si krásne zasekol Rodriga, ale pri strele spadol.

77
    Ben Arfa hľadal Marveauxa, ale tento francúz na loptu nedosiahol.

76
    Hostia sú po prvom góle pod neustálom tlaku. Na miesto Johna, tak na ihrisko prichádza Rodrigo.

76
    Brankár hostí Moraes bol teraz ošetrovaný po súboji so Cissém. V hre však môže pokračovať.

74
    Domáci sú v laufe a sú teraz často na polovici Benficy! Cissé si nabehol na centrovanú loptu a nechýbalo veľa aby ju po druhýkrát poslal za Artura !

72
    Jorge Jesus reaguje ako inak – striedaním. Na ihrisko prichádza najlepší strelec Benficy Oscar Cardózo. Nahradil Limu.

71
    Newcastle United dal gól!

Tak predsa sa len domáci dočkali! Po pravej strane rozvinul akciu Gutierréz, ktorý poslal loptu na Ameobiho a ten poslal krátky center na hlavu PAPISSA CISSÉHO, ktorý hlavou umiestnil loptu do prázdnej bránky. Bude to ešte veľmi zaujimavé !

69
    Odniesol si to kapitán domácich Cabaye, ktorý dostal žltú kartu.

69
    Na ihrisku teraz leží v bolestiach Almeida, domáci si myslia o tom svoje a tak protestujú.

67
    Domáci tréner stavil už len na jednu kartu. Z ihriska odišiel Haidara a nahradí ho Marveaux.

67
    Demba Cissé dostal za následné protesty žltú kartu.

66
    Cissé neveriacky krúti hlavou. Opäť mu rozhodca neuznal gól pre ofsajd ! Vo vápne sa dostal k lopte a zakončil. Bol však v jasnom ofsajdovom postavení.

65
    Ben Arfa vybojoval rohový kop.

65
    Straky su hnané dopredu perfektným publikom .Pravdepodobne im to však stačiť nebude.

63
    Nicolas Gaitán opäť strieľa, ale domáci brankár Krul je pozorný.

62
    Domáci opäť striedajú. Anita prepúšťa svoje miesto Ben Arfovi.

62
    Cissé teraz využil ojedinelú chybu v obranu Lisabonu, ale lob cez brankára a obrancu mu nevyšiel.

61
    Domáci sú však kvalitne pokrytí a nemajú priestor na zakončenie.

61
    Cissé našiel Ameobiho, ktorý vybojoval roh.

60
    Máme za sebou hodiny hry a Newcastlu sa čas kráti. Gaitán teraz zahral pekne tímovo, pre svoj klub. Vybojoval loptu a Benfica kontroluje hru.

59
    Shola Ameobi hru pekne oživil, teraz tomu už len chýba moment prekvapenia.

58
    Lenže jeho exekúcia mu už tak dobre nevyšla. Do protiútoku môže ísť Newcastle.

58
    Gaitán vybojoval roh pre Benficu Lisabon.

57
    Kapitán Cabaye prestrelil !

56
    Rozhodca Bebek ešte upravuje múr.

55
    Williamson napriahol ku kopu z hranice dvadsať metrov, ale bol faulovaný. Veľmi nadejná pozícia pre domácich. Pri lopte je Cabaye a Sissoko.

54
    Domáci sú opäť v zovretí na svojej polovici. Gaitán kombinoval s Johnom a potom hľadal Salvia, ktorý z voleja prestrelil.

53
    Ola John sa z ničoho nič objavil na hranici 20 metrov a vystrelil nepresne vysoko nad bránku Krula.

52
    Hráči Benficy vybojovali voľný kop. Držia sa na polovici domácich.

50
    Newcastle očividne zvýšil svoju aktivitu a Ameobi sa dostal k lopte. Nígerijský útočník nazančil strelu a vystrelil. Dokázal aspoň vybojovať prvý rohový kop domácich, ktorý Cabaye zahral zle. Pri lopte hostia.

49
    Almeida vidí žltú kartu za faul na Gutiérreza a v prípade postupu Benficy vynechá prvý semifinálový zápas.

48
    Začali postupným útokom. Teraz si však nerozumeli Anita s Cissém.

47
    Center Johna skončil v náručí Tima Krula a domáci môžu ísť dopredu.

46
    Domáci sa ešte pred začiatkom polčasu vyhecovali sami seba, ale aj domácich fanúšikov. Bude ich hra v druhom polčase lepšia ?

46
    Začal druhý polčas.

46
    Domáci pochopiteľne striedajú. Odchádza Bigirimana a nahradí ho Shola Ameobi.

Po prvom polčase je to stále otvorené. Domáci sú každou minútou ďalej a Ďalej od postupu. Miestami pôsobia zakríknuto a bezradne. Pred koncom polčasu sa síce radoval Cissé, ale svoj gól dosiahol z ofsajdu. Uvidíme ku akej zmene alebo zmenám príde v kádri domácich v druhom polčase.

Prvý polčas skončil.

45+2
    Nič dôležité sa však už neudialo a po prvom polčas je tak stav 0:0.

45
    Chorvátsky arbiter Bebek nadstavuje dve minúty.

44
    Cissé po centri spoluhráča za obranu hostí skóroval, ale následne mu čiarový rozhodca odmával ofsajd.

43
    Haidara centroval, ale Luisao odkopol do bezpečia. Domáci teraz konečne zavreli hostí na ich polovici. Gutierréz obišiel Almeidu,ale jeho následný center nikto nevyužil. Domáci fanúšikovia su zatial akýsi nevýrazní.

42
    Sissoko v rýchlom brejku prihral na záložníka Birigimana, ale s jeho slabou strelou nemal Artur žiaden problém.

41
    Gutiérrez tvrdo prešiel po nohách Gaitána, ale žltej karte sa prekvapujúco vyhol.

40
    Newcastle nevie čo má vymyslieť na svojho súpera, ktorý je po taktickej stránke veľmi dobre pripravený.

38
    Cabaye nenašiel svojim pasom Cissého. Domáci sú opäť na polovici súpera.

37
    Salvio bol faulovaný Haidarom a Gaitán bude zahrávať ďalší voľný kop hostí.

36
    Ola John si krásne potiahol loptu po ľavej strane a pekne odcentroval na hlavu Salvia, jeho pokus skončil tesne vedľa !

35
    Nemohúcnosť domácich dokumentuje aj otrasný center kapitána domácich Cabayeho, ktorý loptu poslal niekde k posledným radom na tribúne.

34
    Domácim chýba tá povestná iskra, prekvapujúci ťah. Hrajú na náhodu a to hosťom z Benficy určite vyhovuje.

33
    Hostia stále držia loptu na svojich kopačkách. John je silný na lopte a domáci ho nevedia odstaviť.

32
    Sissoko sa už vrátil do hry.

31
    Za následne kritizovanie rozhodcu dostáva žltú kartu aj bránkar hostí Moraes.

31
    Peréz dostáva žltú kartu po faule na Sissoka, ktorý je ošetrovaný na hracej ploche. Vyzerá to na problém s kolenom.

30
    Haidara obohral Peréza a unikal po ľavom krídle, kde následne odcentroval na Cissého. Ten bol však aj teraz veľmi dobre bránený.

28
    Toto bola neskutočne veľká chyba Krula ! Domáci brankár neudržal loptu, spod tela mu ju vytiahol Lima,ktorý nahrával Matičovi. Pred bývalým hráčom Košíc bola prázdna bránka, do ktorej však v poslednej chvíli skočil jeden z domácich obrancov , aby loptu vyrazil.

27
    Teraz Haidara vybojoval loptu, ale následne ju stratil Sissoko.

26
    Benfica si kontroluje svoj náskok. Domácich nepúšťa k lopte a tak ani do šancí.

24
    Teraz si Gaitán s Perézom dovolili skutočne dosť. Na malom priestore si dovolili vymeniť 5 krátkych prihrávok a vyšlo im to. Domáci musia pridať.

23
    Luisao sa k hlavičke po centri nedostal, domáci boli pri bránení veľmi pozorní a vysokému stopérovi nedovolili zakončenie.

22
    Birigimana teraz poslal k zemi nabiehajúceho Peréza a Benfica má k dispozícii zaujímavú štandartku. K exekúcii sa podujal Matič.

22
    Zápas sa zatiaľ hraje bez nejakých väčších emócii a chýb. Sú to práve domáce straky, ktoré by mali pridať na vyššie obrátky ak chcú skórovať. Hostia už majú nahrané z prvého zápasu.

21
    Ola John teraz ľavačkou nakopol loptu pred bránku Newcastlu, ale tam nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov.

20
    Bigirimana loptu neudržal na hracej ploche a po peknom prenesení lopty na pravú stranu končí jeden z mála nádejných útokov domácich strák.

19
    United teraz po čase kombinuje na polovici súpera, ale je to len také hľadanie trhliny v obrane Benficy, ktorá sa nie a nie objaviť.

18
    Pokúsil sa o dlhé vhadzovanie až do šestnástky, ale jeho spoluhráči akoby sa zľakli loptu a tak Luisao pohodlne odkopáva loptu.

18
    Haidara ma k dispozícii autové vhadzovanie.

17
    Gaitán mal teraz dostatočnú rýchlosť a dostával sa za obrancov domácich. Tí si ho včas všimli, pridali a Simpson spoločne s Mbiwouom argentínčana ubránili.

15
    Jeho center však nikto z nabiehajúcich nevyužil a pri lopte sú tak domáci United.

14
    Nicolas Gaitán nastrelil Anitu a vybojoval tak roh pre svoj tím.

13
    Cissé však už presnú prihrávku od Anitu dostal. Chyba bola ale nakoniec na jeho kopačkách lebo loptu nedokázal spracovať.

12
    Domáce Straky sa nevedia momentálne presadiť cez pozornú obranu Orlov z portugalskej Benficy. Teraz poslal nepresnú prihrávku Simpson na Gutiéreza.

11
    Cabaye to ale nekopol najlepšie. Hostia loptu bez problémov odkopli.

11
    Voľný kop Newcastlu.

10
    Sissoko sa pokúšoval o kombináciu so Cissém, ale nakoniec im to nevyšlo. Dobrá správa je že Cissé vyzerá byť v poriadku.

9
    Senegalsk útočník Newcastlu musel odísť za čiaru. V hre sa pokračuje.

8
    Teraz je na trávniku ošetrovaný práve Cissé, ktorý si z jedného súboja odniesol menšie zranenie.

7
    Sissoko v prvej nebezpečnej akcii domácich hľadal svojim nákopom Cissého, ale senegalčan bol pristihnutý v ofsajde.

6
    Domáci mali od začiatku byť tí, ktorí diktujú tempo hry, ale je to presne naopak. Teraz sa do šance neprebojoval Salvio. Zastavil ho domáci obranca.

5
    Tim Krul má od začiatku plné ruky práce. Gaitán poslal center, ktorý sa nepredvídane stočil do brány a Krul mal čo robiť aby ho vyrazil na roh.

4
    Nasleduje voľný kop po faule Williamsona, ktorý nie najlepšie kopol Salvio. Newcastle sa oslobodil odkopom.

3
    Benfica od začiatku dostala súpera pod tlak. Po postupnom útoku si vytvorila veľkú šancu! Almeida poslal z krídla prízemný center, na ktorý si nabehol Lima. Krul perfektne zasiahol !

2
    Luisao sa pokúšal vysunúť Limu na hrote útoku, ten však prehral súboj a skončil na zemi. Brankár Krul rozohráva.

1
    Od začiatku pri lopte častejšie hostia z Lisabonu a prejavuje sa to aj piskotom domácich fanúšikov.

1
    Stretnutie práve začalo.

V zostave hostí chýba Oscar Cardozo !

Hráči obidvoch tímov už nastúpili na hraciu plochu za zvuku hymny Európskej ligy. Atmosféra neopísateľná, v tejto atmosfére môžu domáci poraziť kohokoľvek.

Do začiatku zápasu nám zostáva už len niekoľko minút a na St. James Parku v Newcastle je perfektná atmosféra. Podarí sa domácim vyradiť výbornú Benficu ? Možné to je, ale budú to mať nesmierne ťažké. Rozhodne sa však na ihrisku. Tak si to nenechajte újsť !

Newcastle United: Krul – Haidara, Yanga-Mbiwa, Williamson, Simpson – Gutiérrez, Bigirimana, Anita, Sissoko – Cabaye – Demba Cissé.

Benfica Lisabon: Artur Moraes – Melgarejo, Garay, Luisao, André Almeida – Matič – Peréz, Salvio – John, Gaitán – Lima.

Pred začiatkom zápasu sa ešte poďme pozrieť koho favorizujú bookmakeri.

Na výhru domáceho Newcastlu je vypísaný kurz okolo 3,0, na remízu 3,3 a na výhru Benficy je kurz 2,35.

Vráťme sa ale k stretnutie týchto dvoch tímov, ktoré ste mohli sledovať presne pred týždňom.
    Prvé stretnutie sa odohrali na štadióne v portugalskom Lisabone, ktoré sledovalo 44 000 divákov.
    Hneď po 12 minútach stretnutia ich však zaskočil vedúcim gólom hostí Cisse.
    V 25. minúte odpovedal presným zásahom domáci Moreno. To bolo z prvého polčasu všetko.
    Do toho druhého nastúpili lepšie domáci, presne po 20. minútach hry sa presadil a strhol vedenie pre svoj tím Lima. Aby toho nebolo málo, tak rozhodca o 6 minút neskôr odpískal v neprospech hostí penaltu, ktorú s prehľadom premenil Oscar Cardozo.
    To bolo v prvom zápase všetko, vďaka tomu, že hráči Newcastle dokázali streliť gól na súperovom ihrisku tak budeme svedkami určite ešte zaujímavejšieho duelu, nič to však nemení na fakte, že anglický klub musí vyhrať minimálne o 2 góly.
    Prajem Vám príjemný športovo- futbalový zážitok.

V osemfinálových zápasoch, v ktorom nastupoval Lisabon pro francúzskemu Bordeaux boli diváci svedkami omnoho viacerých gólových situácií.
    V prvom stretnutí, na ihrisku Benfici sa zrodili ich najtesnejšia výhra 1:0 po vlastnom góle Carracassa.
    V odvetnom stretnutí, na pôde fracúzskeho veľkoklubu sa zrodila výhra hostí 3:2, podotýkam, že išlo o veľmi vyrovnaný zápas, po tom, čo si hostia strelili v nadstavenom čase vyrovnávajúci gól, im hneď v zápätí zmaril akékoľvek šance na postup Cardoso, ktorý strelil svoj druhý gól v stretnutí a tak vystrieľal pre svoj tím postup do štvrťfinále.

Poďme si ale pekne po poriadku zopakovať, ako sa oba tímy dostali cez osemfinále.
    Domáci, mali veľmi nepríjemného súpera v podaní ruského Anzhi. V prvom zápase sa zrodila iba bez gólová remíza na pôde ruského klubu.
    V tom druhom všetko nasvedčovalo tomu, že budeme svedkami predĺženia, no v nadstavenom čase rozhodol o postupe svojho tímu Cisse.

Prajem príjemný deň pri sledovaní štvrťfinále druhej najprestížnejšej európskej ligy, na onlajnoch.
    Budem pre Vás komentovať odvetný zápas medzi Newcastlom, ktorý privíta na svojom trávniku portugalskú Benficu Lisabon.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:05.

Martin Platko

Góly: 71. Cissé – 90+2. Salvio

Karty:   67. Cissé (NEW), 69. Cabaye (NEW), 81. Yanga-Mbiwa (NEW), 83. Williamson (NEW) – 31. Peréz (BEN), 31. Moraes (BEN), 49. Almeida (BEN)

Rozhodca: Ivan Bebek – Tomislav Petrovič, Miro Grgič – Dalibor Conjar (všetci CRO).