Grasshoppers Žilina – Hurikán Bratislava 4:3 (kon.) | Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 7:6 (kon.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA
4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava
Sobota 06.04.2013, 17:00 • ŠH Rosinská Žilina • Play-off mužskej Extraligy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemný dobrý deň, vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z dnešného tretieho zápasu semifinálovej série medzi domácim FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava. Stav série je po dvoch zápasoch v Bratislave vyrovnaný 1:1 a čaká nás napínavé stretnutie. Ešte predtým si však oba tímy v krátkosti predstavíme:

Grasshoppers ŽA – Žilinský klub sa po prvýkrát dostal do semifinále, a to hovorí za všetko. Ambície po prestavbe kádra nechýbajú, mladých hráčov vhodne dopĺňajú starší a všetkému velí kapitán Venény. Tím je kvalitne pripravený po taktickej i kondičnej stránke. Hráči kobyliek sa na zápas tešia a sú pripravení súperom zhatiť predpokladanú cestu do finále.

FTVŠ UK Bratislava – je skúsený tím. ktorý má aj túto sezónu len tie najvyššie ciele. Asi najvýraznejšia dvojica tohtoročného PLAY-OFF je práve v bratislavskom mužstve, a to Marek Vlášek a Václav Komačka. Obrancovia musia byť pri ich akciách veľmi opatrní. FTVŠ sa bude môcť oprieť o úžasných fanúšikov, ktorí pravdepodobne dorazia aj na zápas do Žiliny. Vyjadrenie trénera hostí k dnešnému zápasu: "Víkendové zápasy nám ukázali ako máme hrať, ak chceme postúpiť do finále. Ak zopakujeme výkon z druhého zápasu, tak nemám obavy o náš osud. Príprava na zápasy prebieha štandardne ako počas play-off. To znamená, že viac sa venujeme taktickým záležitostiam."

Samotný zápas nám začína o 17:00 v športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline. Pozývame vás k sledovaniu nášho on-line prenosu. Z komentátorského miesta sa na vás teší Dávid Švec.

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Turiak, Sak – Veneny (C), Kvasnica, Baránek, Ladňák, Pazderka, Radil, Trunek, Galovič, Novák, Ondrejmiška, Masarovič, Hrín, Balko, Dorčík, Hruška, Grlický. Tréner : Novák.

VŠK FTVŠ UK Bratislava: Kalčok, Bortlík – Velčický (C), Cibulka, Máder, Karácsony, Purc, Kamenec, Vlášek, Martinák, Liszkay, Seman, Abík, Jurčo, Prikler, Sklenica, Giret, Komačka, Kabát. Tréner: Velčický J.

Rozhodca: Pánči, Pánis.

Príjemné sobotné popoludnie, hlásime sa vám zo športovej haly na Rosinskej ceste v Žiline, kde sa všetko schyľuje k tretiemu zápasu semifinálovej série medzi FBC Grasshoppers Žilina a VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava.

Hostia dnes nastúpia v červenej kombinácii dresov, domáce kobylky v typickej bielo – oranžovej kombinácii.

Oba tímy na bojových poradách pri svojich bránkach. Dámy a páni, o chvíľku začíname.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:01
    Úvodné vhadzovanie vyhrala Žilina.

00:30
    Kobylky hneď od úvodu zápasu v tlaku, Kalčoka v bráne hostí však ohroziť zatiaľ nedokázali.

00:57
    Žilina dala gól!
    Žilina sa ujíma vedenia po štandardnej situácii. Po faule mali hráči domácich k dispozícii voľný úder. K strele sa po rozohrávke dostal JIŘÍ PAZDERKA, ktorý strelou z pravej strany prekonáva Kolčoka v bránke Hurikánu. Asistencia: bez asistencie.

02:11
    Domáci hráči pokračujú v zatiaľ dominantnom výkone.

03:09
    Nebezpečná strela na bránku hostí, strieľal Galovič, pred Kalčokom loptičku ešte jemne tečoval Venény. Loptička však skončila tesne vedľa ľavej tyčky. V hľadisku to len tak zahučalo.

10:00
    Ospravedlňte prosím výpadok internetového pripojenia, aktuálne by malo byť všetko v poriadku a my pokračujeme v live prenose. V Žiline máme za sebou polovicu prvej tretiny, domáce Kobylky stále vedú nad Hurikánmi 1:0. Hra je vyrovnaná, niekoľko dobrých zákrokov predviedol brankár Žiliny Boris Turiak. V piatej minúte ostal na palubovke ležať po tvrdom zákroku hráč hostí Purc, ale vyzerá, že všetko je ok.

11:52
    Nebezpečná strela z palice Martina Truneka, Kalčok vyráža loptičku do bezpečnej zóny.

12:41
    Znovu dobrá strela Kobyliek, strieľal Michal Hrín, Kalčok opäť bezchybný.

13:15
    Žilinčania vysoko napádajú rozohrávku hostí, povedané športovou terminológiou, hrajú aktívny forčeking.

14:14
    Kobylky zvyšujú svoje vedenie. Novák krížnou prihrávkou cez celé ihrisko našiel voľného kapitána MARTINA VENENYHO, ktorý z prvej poslal loptičku do vinkla bránky hostí. Krásna akcia. Asistencia: Matej Novák.

15:32
    Hostia zvyšujú obrátky, cca z piatich metrov strieľal Seman, no domáci gólman Turiak bol pozorný.

16:07
    Po strele Žilinčana Hrína loptička opečiatkovala tyč bránky hostí!

16:45
    V Žiline vidíme skutočne výborný zápas, za hostí strieľal Cibulka, Turiak s námahou poslal loptičku mimo.

17:16
    Vylúčenie Grasshoppers Žilina, 2 minúty hrubosť.

17:44
    Hostia neustrážili jedného z hráčov Žiliny, ten dostal parádnu časovanú prihrávku, dostal sa do úniku, no brankár Kalčok predviedol fantastický zákrok!

18:41
    Domáci v oslabení opäť v šanci, tentoraz strieľal Marián Galovič, gólman hostí bol pozorný.

19:16
    Domáci v plnom počte.

19:30
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá polminútka, hostia poriadne zvyšujú tempo svojej hry.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 2:0, o góly domácich sa postarali Pazderka a Veneny. Domáci začali zápas náporom, z čoho profitovali prvým gólom Pazderku. Následne sa hra vyrovnala, akcie sa striedali na oboch stranách. Domáci zvýšili svoj náskok po krásnej spolupráci dvojice Novák – Veneny. Hostia po inkasovam góle zapli na plné obrátky, k čomu im dopomohla i presilová hra, no paradoxne viac šancí počas nej mali domáce Kobylky. Záverečný tlak v prvej tretine už Žilinčania ustáli umnou taktickou hrou. Druhá tretina sa začne približne o 17:47.

Dnešné stretnutie sleduje 90 divákov.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:44
    Žilinčania začali druhú tretinu defenzívne, Hurikáni hrajú v veľkým odhodlaním zvrátiť priebeh zápasu.

21:20
    Hostia v tlaku, Žilinčania sa bránia vyhadzovaním loptičky za bránku hostí.

22:16
    Oba tímy striedajú počas hry, loptička je stále viac na paliciach hostí.

22:52
    Domáci tréner Novák pristúpil k skracovaniu striedaní svojich hráčov, Žilinčania v týchto momentoch často striedajú svoje pätorky na ihrisku.

23:39
    Krásna strela z vlastnej polovice ihriska v podaní Martina Truneka, loptička znovu opečiatkovala tyč bránky hostí.

24:11
    Ďalšia krásna strela, tentoraz z otočky strieľal Galovič, brankár hostí Kalčok stále drží svoj tíme v zápase.

24:48
    Žilina dala gól, ale rozhodcovia ho po porade neuznávajú!

25:10
    Závar pred bránkou hostí, Kalčok prvú strelu vyrazil, následne sa z otočky snažil dorážať znovu Galovič. Kalčok sa natiahol celý aký je dlhý a parádnym zákrokom zabránil loptičke aby sa dostala za bránkovú čiaru!

25:36
    Na ihrisku začínajú horieť vášne, rozhodcovia si zavolali na debatu kapitánov oboch tímov.

25:40
    Následne sa skandovaním ozýva zhruba stovka prítomných divákov, ktorí ženú dopredu svoj žilinský klub.

27:11
    Žilinčania takticky rozohrávajú svoje útoky za bránkou Turiaka, hostia začínajú v aktívnym napádaním.

28:23
    Marián Galovič vynikajúco potiahol loptičku do útočnej tretiny, prihral Novákovi, ktorý z prvej triafa len dobre postaveného Kalčoka! Ten už po niekoľký raz zachránil svoj tím od pohromy.

29:17
    Hostia rovnako skracujú svoje striedania, zápas sa hrá vo vysokom tempe a to je veľmi náročné na fyzickú kondíciu.

29:53
    Skvelý Turiak! Brankár Žiliny teraz vytlačil parádnu strelu Velčického snáď aj očami!

30:21
    Martinák v drese hostí z dobre pozície prestrelil domácu bránku. V týchto chvíľach sa akcie striedajú na oboch stranách, vidíme skutočne výborný zápas.

31:48
    Galovič si pekne vybojoval loptičku, dostal sa pred Kalčoka, ktorý jeho pokus chytil. Následne rozohral rýchlu akciu. z ktorej hostia skórujú.

31:48
    FTVŠ Bratislava dala gól!
    Kalčok teda založil rýchlu akciu, loptičku poslal na Purca, ktorý ju z prvej poslal na SEMANA. Ten už naozaj nemal problém prekonať bezmocného Turiaka.

33:03
    Tempo hry nám na chvíľočku opadlo, oba tímy sa akoby ukľudnili.

34:11
    Hostia aktívnejší, domáci hráči sa ale dobre bránia.

35:01
    Domáci kapitán Veneny sa výborne otočil poza bránku hosti z Bratislavy, z otočky triafa znovu tyč!

35:29
    Hostia vo veľkej šanci, Martinák strieľal na prázdnu bránku Žiliny, no jeho gólový pokus zblokoval nechtiac spoluhráč Máder.

37:11
    Marián Galovič v dvoch vynikajúcich príležitostiach! V prvej netrafil prihrávku spoluhráča, v druhej sa dostal pred bránku Kalčoka, ešte si stiahol loptičku na blafák, no zakončil len do brankára hostí.

37:43
    Hostia z následného protiútoku vyrovnávajú na 2:2, hoci so sploštenou loptičkou po prišliapnutí jedného z nich. Úspešným strelcom bol MARTINÁK. Bez asistencie.

39:01
    Necelú minútu pred koncom druhej tretiny máme v Žiline vyrovnaný stav 2:2 a zápas sa hrá akoby od začiatku.

39:41
    V Žiline naplno horia vášne na oboch stranách, hráči si nič nedarujú.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V Žiline máme stav po druhej tretine vyrovnaný 2:2. Hostia značne zlepšili svoj výkon a vďaka gólom Semana a Martináka sa dotiahli na domáce Kobylky. Tie mali v druhe tretine tiež niekoľko dobrých šancí, no v bránke Hurikánu dnes stojí výborný gólman Kalčok. Záverečná tretina sa začne približne o 18:32.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:40
    Žilina sa opäť ujíma vedenia v zápase! Po prihrávke Michala Hrína skóruje opäť kapitán Žiliny MARTIN VENENY. Asistencia: Michal Hrín.

42:22
    Žilinský Galovič si dnes zaslúži absolutórium. Hrá s prehľadom, vynikajúco podrži loptičku v kritických momentoch. Výborný výkon.

44:00
    Jeden z obrancov Žiliny teraz loptičkou zostrelil môjho novinárskeho kolegu Michala Kolárika. Ten sa po zásahu loptičkou do ramena veru netvári nadšene :).

45:13
    V Žiline sa chvíľu nehralo, nefungovala totiž svetelná tabuľa.

45:45
    Hostia znovu zavreli Žilinu do obrany, hráči Grasshoppers ale srdnato bojujú.

46:04
    Veneny, kapitán Kobyliek, v obrovskej šanci. Dostal loptičku rovno pred bránku hostí, počkal si na pohyb Kalčoka, no napriek tomu ho svojou strelou trafil úplne presne. Škoda, ale aj to sa stáva.

47:03
    Hráč hostí Vlášek len ťažko znáša niektoré verdikty rozhodcovskej dvojice...

47:45
    Šanca na strane Hurikánov, v dobrej šanci sa ocitol Seman. Jeho strela z pravej strany však tesne minula bránku Borisa Turiaka.

49:12
    Žilina vysoko napáda rozohrávku Hurikánov, tí majú s touto taktikou zjavne problémy.

50:01
    Máme za sebou polovicu záverečnej tretiny, Grasshoppers Žilina vedie v treťom semifinálovom zápase nad Hurikánmi z Bratislavy 3:2. Len pripomínam, že stav série je po dvoch zápasoch v Bratislave vyrovnaný 1:1.

51:11
    Krásna strela Jiřího Pazderku od pravého mantinelu preletela len tesne nad bránkou hostí. Ak by letela o 5 centimentrov nižšie, tak Kalčok nemá nárok zasiahnúť.

52:14
    Boris Turiak teraz vydesil všetkých prítomných divákov. Plachtiaca loptička mu urobila starosti a pristála tesne za hornou tyčkou jeho svätyne. Nuž, niektoré padajúce kamene zo srdcí Kobyliek sme počuli až sem k nám.

54:04
    V Žiline sa ozývajú i prítomní fanúšikovia, pokrikom "Grasshoppers" ženú svoj tím dopredu.

54:11
    Po dlhom obliehaní bránky hostí sa konečne strelecky presadil najlepší hráč Žiliny a reprezentant SR MARIÁN GALOVIČ. Asistencia: Matej Novák.

55:01
    Máme pred sebou záverečnú päťminútovku tretej tretiny, Žilina rázne kráča za víťazstvom v dnešnom zápase a vedením v sérii.

56:00
    Hostia z Bratislavy si berú oddychový čas.

56:00
    Je po oddychovom čase hostí, Hurikáni odvolali Kalčoka z brány.

56:55
    A risk s odvolaním brankára sa im oplatil. Hurikáni znižujú po strele MÁDERA. Asistencia: Vlášek.

57:14
    V Žiline sa schyľuje k obrovskej dráme, oba tímy idú na 100, ak nie aj 110%. Krásny zápas.

58:36
    Hostia znovu odvolávajú Kalčoka zo svojej svätyne.

59:01
    Obliehanie žilinskej bránky, odolá Boris Turiak tlaku?

59:09
    Žilina má loptičku, hráči majú všetko vo svojich rukách. Domáci tréner Matej Novák sa snaží upokojiť svojich hráčov a berie si oddychový čas. Vzápätí halou znie bojový pokrik Grasshoppers.

59:35
    Vlášek z tímu hostí skutočne nezvláda situáciu, jeho nemiestne poznámky na rozhodcov už prekračujú hranice slušnosti.

59:55
    Dráma vrcholí, Hurikán v obrovskom tlaku.

60:00

Zápas sa skončil, Kobylky zaslúžene vyhrali 4:3 a vedú v semifinálovej sérii 2:1 na zápasy. zajtra sa hrá druhý zápas v Púchove, týmto vás pozývam k jeho sledovaniu na našej stránke. Sprevádzať vás ním bude môj kolega Tomáš Batiz. Dočítania a dopísania priatelia :). (19:13:00)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 1. Pazderka, 15. Veneny (Novák), 41. Veneny (Hrín), 55. Galovič (Novák) – 32. Seman (Purc), 38. Martinák, 57. Máder (Vlášek)

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava: Kalčok, Bortlík – Velčický (C), Cibulka, Máder, Karácsony, Purc, Kamenec, Vlášek, Martinák, Liszkay, Seman, Abík, Jurčo, Prikler, Sklenica, Giret, Komačka, Kabát. Tréner: Velčický J.

Rozhodca: Pánči, Pánis