Martin – Beck 0:2 (kon.) | Mertl – Ouanna 2:0 (kon.)
Karol Beck
2
6 7
Štvrtok 14.03.2013, 12:12Challenger Sarajevo (tvrdý povrch)

Karol Beck postupuje do štvrťfinále, potom čo si bez väčších problémov dokázal poradiť s kvalifikantom Fabrice Martinom v dvoch setoch. Slovenský tenista tak vrátil súperovi prehru z Talianska, kde ho na challengerovom podujatí Recanati zdolal v prvom kole 3:6, 1:6. Beck postupuje a v ďalšom kole si zmeria sily s lepším z dvojice Veselý-Brkic. Slovenský tenista si už zaistil minimálne 875-eurovú prémiu a 15 bodov do rebríčka ATP. (13:39:43)

6:7
    Beck premieňa hneď svoj prvý mečbal a zaslúžene vyhráva tento zápas za 78 minút 2:6, 6:7(3).

6:6
    Beck po chybnom bekhendovom údere Martina dotiahol tento set do tajbrejku.

6:5
    Ďalšie eso. Martin už v druhom sete svoj servis nestratí.

5:5
    Martinov bekhend nebol dostatočne presný. Rozhodca zahlásil aut a Beck tak čistou hrou dorovnáva krok so súperom.

5:4
    Bod priamo z podania a Martin sa posúva znova do vedenia.

4:4
    Beck obhodil súpera na sieti a posiela druhý set opäť do patového stavu.

4:3
    Martin sa opäť posúva do vedenia.

3:3
    Beck si podržal svoj servis taktiež a vyrovnáva na 3:3.

3:2
    Martin si v druhom sete zatiaľ poctivo drží servis. Piaty gem zápasu zakončil esom.

2:2
    Beck zahral drop-shot, ktorý síce súper dobehol, ale odohral ho už iba presne na volej Becka, ktorý číhal na sieti. Slovák si pripisuje ďalšiu čistú hru v tomto sete.

2:1
    Martin na čistú hru súpera odpovedá rovnako čistou hrou a po druhýkrát v druhom sete vedie. Tentoraz rozdielom 2:1.

1:1
    Beck čistou hrou vyrovnáva stav na 1:1.

1:0
    Beck zahral loptičku do autu a do druhého setu tak lepšie vstupuje jeho súper. Martin sa podobne ako v prvom sete ujíma vedenia 1:0.

2:6
    Beck premieňa hneď prvý svoj setbal a za 28 minút vyhráva prvý set s prehľadom 6:2.

2:5
    Fabrice Martin čistou hrou skorigoval stav zápasu na 2:5.

1:5
    Martin sa pokúsil o víťazný return po čiare. Úpešný ale nebol. Loptička končí v aute a Beck tak získava gem.

1:4
    Dvojchyba Martina. Francúz doslova ponúkol gem svojmu súperovi do daru.

1:3
    Čistá hra na konte Becka. Slovenský tenista potvrdil získaný brejk a vedie o dva gemy.

1:2
    Karol Beck vyzrel na súpera, ktorý nabehol na sieť a úder na telo prinútil Martina k chybe. Slovenský tenista po prvýkrát v zápase zlomil servis svojho súpera.