Úspěšnost 1. podání 41% - 64%
    Získané míče po 1. podání 70% - 70%
    Získané míče po 2. podání 52% - 18%
    Proměněné brejkboly 2/5 - 1/12

Dnes jsme viděli utkání, které trvalo 100 minut a zvítězil v něm Tomáš Berdych nad francouzským reprezentantem Richardem Gasquetem.

První set jasně ovládl Tomáš Berdych, kdy 2x prolomil servis svého soupeře a vyhrál suveréně 6:1.

Druhý set ze začátku vypadal, že bude probíhat ve stejném duchu jako ten první. Tomáš vedl s brejkem na kontě 2:0, ale Richard Gasquet začal hrát fantastický tenis a obrátil vývoj skóre na 3:2 v jeho prospěch. V následujících gemech Tomáš Berdych odvrátil na servisu brejkboly soupeře a stav setu byl 5:5. V té chvíli servíroval Gasquet a Tomáš se propracoval k brejkbolům, které proměnil. V následném gemu už jen potvrdil svoje vítězství v 2. setu 7:5.

Ve čtvrtfinále se utká, jak již bylo řečeno, s přemožitelem Davida Ferrera Kevinem Andersonem. Tento soupeř je hratelný na to, aby přes něj postoupil do semifinále.

Konec zápasu

7:5
    Je to tam!! Tomáš stylově ukončil celý zápas svým jubilejní esem č. 10 a postupuje do čtvrtfinále, kde se utká s přemožitelem Davida Ferrera Kevinem Andersonem z Jihoafrické republiky.