Carolina – Toronto 3:1 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (po s.n.) | Florida – Montreal 0:1 (po pr.)
Tampa Bay – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:0 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:4 (po s.n.)
po s.n.
New York Rangers
3:4 (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
New York Islanders
cz Piatok 15.02.2013, 01:00 • Madison Square Garden, New, Yor, NY • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

New York Rangers: Biron (Lundqvist) - Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Del Zotto, Gilroy - Callahan, Richards, Gáborík - Nash, Stepan, Hagelin - Miller, Boyle, Pyatt - Asham, Halpern, Powe

New York Islanders: Nabokov (DiPietro) - Hamonic, Strait, Višňovský, MacDonald, Streit, Finley - Boyes, Tavares, Moulson - Okposo, Nielsen, Bailey - McDonald, Aucoin, Grabner - Martin, Cizikas, Boulton

Rozhodčí: Jackson, Kimmerly - Cameron, Nelson.

00:01

01:10
    Oba týmy vstupují do utkání velmi opatrně, hra se po icingu Rangers stěhuje před branku domácích.

01:35
    Bailey se svou střelou neuspěl.

02:12
    Tečovaná střela Gilroye končí za brankou.

03:00
    Opět zakázané uvolnění domácích hráčů.

03:36
    Rangers právě vstřelili branku!
    Menší obléhání branky Nabokova končí úvodní brankou utkání, puk se zpoza branky dostal do pravého kruhu, kam si sjel DAN GIRARDI, který následně propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Carl Hagelin a Rick Nash.

05:00
    Domácí borce úvodní branka utkání ještě více namotivovala, Rangers opět kombinují v útočném pásmu.

05:25
    Madison Square Garden na nohou! Tvrdá bitka mezi Ashamem a Boultonem zvedla lidi ze sedaček.

05:52
    Gilroy pálil z bezprostřední blízkosti Nabokova, ruský brankář byl připraven.

06:45
    V pozoru musí být také Biron proti pokusům první lajny Islanders.

07:09
    Icing Rangers opět stěhuje hru před branku Martina Birona.

07:40
    Nabokov neudržel Boyleovu střelu ve své lapačce, hraje se dál.

07:54
    Tentokrát se píská icing Islanders.

08:40
    Nash z velkého úhlu na Nabokova nevyzrál.

09:50
    Boyle byl před brankou hostů dobře bráněn.

10:10
    Hamonicova nepříjemně skrytá střela skončila vedle branky.

11:14
    Matt Martin sroloval na mantinel Del Zotta.

11:28
    Domácí zatím nejsou příliš aktivním týmem, své šance ale využívají beze zbytku, Richards dvakrát ozkoušel Nabokova až musel přijet MARIÁN GÁBORÍK a poslat domácí do dvoubrankového vedení! Asistence: Brad Richards a Ryan Callahan.

12:30
    Stepan s Hagelinem se opět snaží něco vymyslet.

13:58
    Martin se řítil sám na Birona, svou střelu ale poslal pouze do lapačky skvěle připraveného domácího brankáře!

14:24
    Icing domácích.

14:45
    Bion zasahuje před dotírajícím Moulsonem.

16:00
    Hosté se drží v útočné třetině.

17:15
    Okposo s Baileym bojují za brankou Rangers.

17:31
    Zakázané uvolnění Rangers vrací hru zpátky před Birona.

17:31
    John Tortorella si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli odpočinout.

18:30
    První lajna Islanders dělá domácím hráčům velké problémy, Moulsonova střela skončila mimo tři tyče.

19:37
    Vhazování ve středním pásmu.

20:00

V první dvacetiminutovce jsme mohli vidět dvě branky, o které se postarali domácí hráči, konkrétně pak Dan Girardi a Marián Gáborík. Hosté vyslal první puk na Birona až na konci čtrnácté minuty, závěrečné minuty prvního dějství však patřily Ostrovanům.

Druhá třetina začne přibližně v 02:03.

20:01

20:30
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté vstupují do druhé části hry gólově, skvělou práci checking line využívá COLIN McDONALD! Asistence: Casey Cizikas.

21:05
    Moulson v další obrovské šanci, tentokrát Biron zasahuje.

22:15
    Stále se hraje před Bironovou brankou, Ostrované vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně.

23:06
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici za podražení míří Eric Boulton.

23:45
    Matt Martin odvádí velké penzum práce v oslabení.

24:20
    Grabner se vrhnul do útoku, nyní ale bude chybět vzadu.

24:33
    Nielsen přelomil na buly svému soupeři hokejku a hosté jdou do tří!

24:50
    Nash z úhlu netrefil branku.

25:10
    Z druhé strany neuspěl ani Stepan, ani Callahan, mezitím hosté hrají už ve čtyřech, Boulton je zpátky na ledě.

25:45
    Po ztrátě ve středním pásmu mohl zaútočit Bailey, do úniku se ovšem nedostal.

26:45
    Hosté už byli kompletní, Nielsen přenechal puk Tavaresovi, který společně s Cizikasem vyrazil do brejku dvou proti jednomu, JOHN TAVARES vyřešil situaci po svém a přesnou střelou srovnává skóre zápasu na 2:2!

27:25
    Tak to je dokonalý obrat, během sedmi minut a 25 vteřin v druhé třetině Islanders obracejí vývoj derby, Višňovský uvolnil BRADA BOYESE, který poté prostřelil Birona! Asistence: Ľubomír Višňovský a Brian Strait.

28:00
    Na tahu jsou sice domácí, v útočné třetině se ovšem opět zdržují Ostrované.

28:40
    Streit nahazoval na Birona, ten se pouze poohlédl, jak puk míří těsně vedle jeho pravé tyče.

29:20
    Hagelin střílel z úhlu na bližší tyč, Nabokov byl připraven, svým mírně nešikovným zákrokem ale posunul svou branku.

29:43
    Další vyloučení hostů, Brian Strait nedovoleně srazil Gáboríka a Rangers si tak zahrají další přesilovou hru.

30:15
    Islanders hrají v oslabení zatím úchvatně, Grabner s Hamonicem vyvezli kotouč až k Bironově brance.

31:14
    Hagelin dává branku, rozhodčí se ovšem jde podívat na video!

31:14
    Po posouzení situace u videa je branka uznána! Rangers tak využívají přesilovou hru zásluhou CARLA HAGELINA! Asistence: Marián Gáborík a Marc Staal.

31:50
    Biron likviduje Finleyho střelu od modré.

32:25
    Po vyrovnání se probrali také domácí diváci, kteří ženou své miláčky vpřed pokřikem Let's go Rangers!

33:20
    Boyle tlačil puk do brankoviště, Nabokov si dokázal poradit.

34:00
    Když už jsme byli u těch diváků, dnes je Madison Square Garden opět zaplněná do posledního místečka, newyorskému derby přihlíží celkem 17200 diváků.

34:27
    Moulson z mezikruží netrefil branku, Tavares poté neuspěl se svou tečí.

34:45
    Hosté si zahrají první přesilovku, na trestnou lavici míří Carl Hagelin, který se provinil nedovoleným bráněním.

35:17
    Stepan vyhazuje, hosté musí začít od Nabokova.

35:45
    Domácí skvěle brání svou modrou čáru.

36:30
    Callahan nyní dokonce může vyrazit dopředu.

36:45
    Hagelin je na ledě, Rangers hrají v plném počtu.

37:18
    Nash hledal před brankou Gáboríka, Nabokov si přihrávku na slovenského forvarda pohlídal.

37:33
    Moulson se dostal až před Birona, puk se mu ale namotal na hokejku, a tak nemohl pořádně zakončit.

38:19
    Callahan zkoušel štěstí, Nabokov byl opět připraven.

39:05
    Višňovský hledal Tavarese, ten se ke kotouči nedostal.

39:45
    Střela McDonagha sražena do rohu.

40:00

Tomu se říká derby, jak se patří. Islanders se ve druhé třetině neskutečně zvedli a během sedmi a půl minut otočili skóre z 0:2 na 3:2. Postupně se trefili McDonald, Tavares a Boyes. Domácí hráči poté zásluhou Carla Hagelina srovnali v přesilové hře. Dnešní newyorské derby je tak před třetí třetinou zcela otevřené, oba týmy vstoupí do poslední části hry se stejným počtem branek.

Třetí třetina začne přibližně v 03:03.

40:01

40:29
    Icing Rangers.

40:46
    Velká chyba v rozehrávce Islanders, Nash ji ale nedokázal přetavit v branku.

42:14
    Boyle zůstal ležet na ledě, Joe Finley je také už vyloučen za hru vysokou holí.

46:57
    Pokusu Andyho MacDonalda byl sražen do ochranné sítě.

48:18
    Icing Islanders stěhuje hru zpátky před Nabokova.

49:06
    Biron musí likvidovat další pokusy Islanders, tentokrát pálil Bailey.

50:39
    Hagelinova střela nebyla pro branku hostů nikterak nebezpečná.

52:00
    Jezdci se usadili v útočném pásmu.

54:30
    Další střelecký pokus dnes velmi agilního Johna Tavarese končí na domácím brankáři.

56:25
    Čas velmi rychle plyne, že by jsme dnes viděli prodloužení?

57:21
    Gáborík neuspěl s bekhendovou dorážkou, hostí poté vyhazují na icing.

57:21
    Time-out pro hosty.

58:00
    Ostrované špatně rozehráli a domácí se tak dostali zadarmo k útočnému pásmu, střely Hagelina a Stepana ale úspěch nepřinesly.

59:03
    Stepan ve velké šanci přestřelil!

59:30
    Už to vypadá, že uvidíme prodloužení.

60:00

Je tomu tak, ani jeden tým dnes neodejde s prázdnou, po remíze 3:3 si oba týmy připíší do tabulky po bodu, o tom bonusovém se rozhodne v následujícím pětiminutovém nastavení, popřípadě posléze v samostatných nájezdech. Prodloužení začne za malou chvilku.

60:01

60:35
    Střela Višňovského byla sražena.

60:47
    Biron se nyní musel zaskvět proti střele Tavarese.

61:00
    Další pokusy Hamonica, hosté vstoupili do prodloužení ve velkém stylu.

61:25
    Boyesova střela sražena za branku, Islanders zůstávají u puku.

62:10
    Biron kryje Višňovského střelu od modré i následnou dorážku Tavarese.

62:55
    Hostující obránci nyní měli velké problémy s Nashem, Gáboríkem a Stepanem, kteří jim zatopili v jejich vlastním obranném pásmu.

63:27
    Gáborík v ofsajdu.

63:41
    Postavení mimo hru také na druhé straně.

64:16
    Girardi zalehl kotouč za Bironovou brankou, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Rangers.

64:50
    Del Zotto v obrovské šanci minul, na druhé straně v samostatném úniku neuspěl Michael Grabner!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení branku nepřineslo, i když Grabner byl 10 vteřin před koncem nastavení hodně blízko, v samostatném úniku ale netrefil branku. Za malou chvíli tak začnou samostatné nájezdy, které už musí určit vítěze dnešního derby.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy načne Marián Gáborík.

Nabokov si na jeho střelu mezi betony počkal.

Za hosty Frans Nielsen.

Dánský útočník prostřelil Birona, Islanders vedou po první sérii 1:0!

Srovná Rick Nash?

Nesrovná! Nabokov je opět úspěšnější než domácí nájezdník.

John Tavares může rozhodnout...

A rozhoduje! Podobným způsobem jako Nielsen prostřeluje Birona a zajišťuje Ostrovanům druhý bod.

65:00
    Rozhodující samostatný nájezd zaznamenal FRANS NIELSEN!

Dnešní newyorské derby nabídlo velmi zajímavý hokej, v základní hrací době jsme viděli celkem 6 branek, po třech na obou stranách. Domácí se ujali vedení 2:0 zásluhou Girardiho a Gáboríká, Islanders ovšem během sedmi a půl minut ve druhé třetině skóre otočili, když se trefili McDonald, Tavares a Boyes. Ve 32. minutě srovnal v přesilové hře Carl Hagelin. Poté už žádná branka nepadla, až museli rozhodnout samostatné nájezdy. Ty měly vůbec nejkratší možný scénář, když už skončily po dvou sériích, za domácí neuspěli Gáborík s Nashem, hosté byli naopak stoprocentní, když se prosadili Nielsen a Tavares. Ostrované si tak připisují po velmi dlouhé době cenné vítězství!

Zblokované střely: 16:21

Branky a nahrávky: 4. Girardi (Hagelin, Nash), 12. Gáborík (Richards, Callahan), 32. Hagelin (Gáborík, Staal) - 21. McDonald (Cizikas), 27. Tavares, 28. Boyes (Višňovský, Strait), 65. Nielsen (pen.). Rozhodčí: Jackson, Kimmerly - Cameron, Nelson. Diváci: 17200.

Hvězdy utkání:

1. John TAVARES (NYI) - 1+0
    2. Marián GÁBORÍK (NYR) - 1+1
    3. Carl HAGELIN (NYR) - 1+1

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi těším na počtenou! (19:58:25)

Adam Lacek

Góly a asistencie: 4. Girardi (Hagelin, Nash), 12. Gáborík (Richards, Callahan), 32. Hagelin (Gáborík, Staal) - 21. McDonald (Cizikas), 27. Tavares, 28. Boyes (Višňovský, Strait), 65. Nielsen (pen.)

Rozhodca: Jackson, Kimmerly - Cameron, Nelson

Diváci: 17200