Maďarsko – Bielorusko 1:1 (kon.) | Cyprus – Srbsko 1:3 (kon.) | Slovinsko – Bosna 0:3 (kon.)
Nórsko – Ukrajina 0:2 (kon.) | Čile – Egypt 2:1 (kon.) | Španielsko – Uruguaj 3:1 (kon.)
Izrael – Fínsko 2:1 (kon.) | Turecko – Česko 0:2 (kon.) | Malta – Sev. Írsko 0:0 (kon.)
S. Macedónsko – Dánsko 3:0 (kon.) | Anglicko – Brazília 2:1 (kon.) | Holandsko – Taliansko 1:1 (kon.)
Švédsko – Argentína 2:3 (kon.) | Grécko – Švajčiarsko 0:0 (kon.) | Island – Rusko 0:2 (kon.)
Rumunsko – Austrália 3:2 (kon.) | Wales – Rakúsko 2:1 (kon.) | Škótsko – Estónsko 1:0 (kon.)
Írsko – Poľsko 2:0 (kon.) | Belgicko – Slovensko 2:1 (kon.) | Francúzsko – Nemecko 1:2 (kon.)
Portugalsko – Ekvádor 2:3 (kon.)
Nórsko
0:2 (0:2)
Ukrajina
cz Streda 06.02.2013, 18:00 • Estadio Olímpico de Sevilla (Sevilla) • Medzinárodné zápasy

Je tu konec zápasu. Ukrajina nakonec vítězí, když o výsledku rozhodla v prvním poločase. Norové se sice snažili snížit, případně vyrovnat, ale nevyužili ani ty největší šance. Především nevyužitá penalta může hodně mrzet. Jenže muž zápasu Pjatov se předvedl v dobré formě a svůj celek podržel. Tolik tedy z tohoto zápasu. Pěkný večer. (19:57:36)

90+3
    Duel se už pouze dohrává.

90+2
    Na Pjatova ještě vyslal pokus Braaten, ale neuspěl. Technická střela šla nad.

90
    Čtyři minuty se bude ještě hrát.

90
    Už běží devadesátá minuta a Ukrajina drží výsledek 2:0, který se zrodil již v prvním poločase.

88
    Tarik Elyounoussi však napálil míč pouze do Pjatova, který vystihl směr. Penaltu tak chytá a Ukrajina tento zápas vyhraje.

87
    Navíc Fedetskij zahrál v pokutovém území rukou a Norsko bude kopat penaltu.

87
    Ukrajina hraje v deseti a musí se bránit.

86
    Vzápětí je zde střídání. Odchází John Arne Riise, místo něj vstupuje do boje Tom Hogli.

86
    Bez jakéhokoliv napomínání je vyloučen Mandzjuk, který sestřelil před vápnem Nielsena.

84
    Elyounoussi si vytvořil největší šanci svého týmu v zápase. Dostal se až před Pjatova, který ho ale v souboji tváří dokázal vychytat. Sice nadvakrát, ale povedlo se. Kontaktní branka by ještě Norům pomohla, ale času je už pramálo.

82
    Hromadné střídání na obou stranách hodně ovlivnilo ráz druhého poločasu, který mnoho akcí nenabízí.

80
    Konoplanka je na hřišti hodně cítit, teď však pocítil svou achilovku po faulu Parra. Probíhá ošetřování.

77
    Zozulju střídá na poslední minuty utkání Devič.

76
    Konoplankova střela neměla potřebnou razanci a Jarstein nemusel zasahovat. A bude se opět střídat.

74
    Na obou stranách jsme viděli dva rychlé kontry, leč jsou zastaveny pro postavení mimo hru.

72
    Ze hřiště odchází Hedenstad, místo něj příchází Jonathan Parr.

70
    Hrstka fanoušků, zřejmě z Ukrajiny, tleská svému brankáři, jenž pohodlně kryje pokus Gashiho.

66
    Hraje se nyní hodně ofenzivní fotbal, obrany mají na obou stranách lidově řečeno výluku.

65
    Norsko mělo k dispozici hned dva rohy v řadě, ale všechny si ukrajinská obrana pohlídala.

64
    Tymosčuk, Garmaš, Jarmolenko mají dohráno, za ně nastupují Bezus, Stěpaněnko a Selezňov

62
    Norský kouč střídá. Jenssena nahrazuje Konradsen.

62
    Teď zase Konoplanka pálil a Jarstein vyráží do bezpečí.

60
    Po rohu vypálil Rotan, leč nepřesně. Vypadalo to na slibný nástup Norů do druhého poločasu, jenže Ukrajina ukazuje svou sílu a kvalitu.

58
    ....Jarmolenko však ani nadvakrát nedokázal propálil zeď.

56
    Konoplanka faulován přesně na hranici velkého vápna a bude to velice zajímavá standardka pro Ukrajinu...

55
    Ukrajina je v útoku hodně nebezpečná, teď zase Jarmolenko zcela sám před brankářem a jen skluz Riiseho zabránil jeho zakončení. Roh pro borce ve žlutých dresech.

54
    A právě střídající Konoplanka hodně rozhýbal už tak nebezpečné útočné řady Ukrajiny. Nyní se po standardce dostal k zakončení a mnoho nechybělo, aby přidal třetí gól.

52
    Nyní proběhlo střídání. U Norska hned dvojí. Odešel Hangeland s Eikremem a na jejich místa jdou Foren s Gashim, Ukrajina stáhla ze hry Chačeridiho a nastupuje Konoplanka.

51
    Jenže problém je v koncovce a přesné přihrávce.

50
    Norové se pustili do svého soupeře a snaží se hned od začátku něco s tímto výsledek udělat.

49
    Norsko zahrávalo roh, konkrétně Braatenem a Pjatov vyboxoval míč do bezpečí.

48
    Do druhého poločasu se zatím žádná změna neudála, pokračuje se ve stejných sestavách.

46

Druhý poločas začíná zhruba v 19:05, blíže výhře jsou zatím Ukrajinci, kteří mohou smazat norskou šňůru šesti zápasů bez porážky.

Domácí sudí ukončil první poločas, ve kterém jsme viděli hned dvě branky, obě padly do Norské svatyně. Skóre otevřel nejprve hlavičkou Morozjuk a tři minuty před koncem poločasu vypálil tvrdě do šibenice Jarmolenko. Sice se ještě v nastaveném čase před Pjatovem udály hned dvě šance, obě však dokázala opora Ukrajiny zlikvidovat.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec poločasu.

44
    Hned trojice útočníku Ukrajiny mohlo jít do slibného brejku, ale Garmaš pokazil finální přihrávku a poslední stoper Norska odvrací.

42
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    A tak se raduje ANDREJ JARMOLENKO. Ten dostal pas na hranici ofsajdu, protlačil se mezi dva protihráče a krásnou ránou do šibenice propálil plachtícího brankáře Jarsteina. Pěkný fotbalový moment a správně posouzení sudích, kteří pustili tuto hraniční akci.

42
    Ani Braatenova dělovka neměla potřebnou přesnost.

41
    Tak ani Henriksenova střela se neujala, šla hodně mimo. Postupně se dostáváme do cílového rovinky prvního poločasu, k vidění toho bohužel příliš nebylo.

39
    Hra se bohuže i kouskuje, což kvalitě hry příliš nepřidá.

37
    Ani teď nemusel Pjatov zasahovat. Sice na něj z hranice malého vápna hlavičkoval velice aktivní Riise, leč jeho pokus šel vysoko nad bránu. Navíc mu pokus vůbec nevyšel a nesedl.

35
    Nepřesně rozehrával i Eikrem a poté stejně fauloval Riise, u míče Ukrajina.

33
    Zozuljova nepřesná přihrávka končí až před Jarsteinem. Navíc jeho centr vypadal na ofsajdový.

32
    Nelze upřít snahu oběma týmům, nicméně více fotbalovější jsou Ukrajinci, jež po zásluze vedou.

31
    Utkání bohužel chybí fanoušci, proto ta kvalita hry není příliš optimální.

30
    Elyounoussimu chyběla v zakončení přesnost a kvalita. Je vidět, že Norové chtějí něco s tímto nepříznivým výsledek udělat, ale zatím jim chybí finální přihrávka a nějaká dobrá myšlenka.

29
    Ukrajinský fotbalista odkulhal mimo hřiště a je ošetřován. Vypadá to však, že bude moci i nadále pokračovat v duelu.

28
    Chačiridi ostře faulován před vlastním pokutovým územím, Hangeland je pouze napomenut za tento přestupek proti pravidlům.

26
    Norsko vybojovalo rohový kop a John Arne Riise dokázal zakončit, ovšem slabě. Pjatov má míč ve své moci.

24
    Tohle taky nebylo vůbec zlé. Jarmolenkův nadýchaný centr končí v rukavicích norského brankáře. Už se tam znovu připravoval zakončovat Morozjuk, tentokrát si ho Norové všimli.

22
    A Ukrajina je při chuti. Je více běhavější a vytváří si neustále tlak. Nyní se tlačil do vápna Rotan, ale byl na poslední chvíli čistě bráněn Riisem.

20
    Brankář Norska si poradil a po následné akci už zasahovat nemusel, protože byl pískán ofsajd.

19
    A měnit se mohl podruhé. Jarstein musel být ve střehu, protože na něj z dvaceti metrů pálil Chačeridi.

17
    Je tu úvodní gól zápasu a raduje se Ukrajina. Fedetskij přetáhl z pravé strany centr až na malé vápno, kde byl připraven hlavičkující MYKOLA MOROZJUK. Obrana soupeře ho nechala hodně volného a pro autora branky nebyl problém pohodlně zakončit. Stav se tak mění poměrně rychle.

13
    Už se zdálo, že rozhodčí odpíská rohový kop, ale nakonec se tato standardní situace nekoná. Jarstein odkopává od své brány.

11
    Pjatov musí být ve střehu, nyní se Norové tlačí před jeho bránu.

10
    Na druhé straně se zkoušel prosadit Jennsen, ovšem narazil na připravenou obranu týmu hrajícího ve žlutém provedení.

8
    Celkem zajímavou informací, kterou vám ještě dlužím, je fakt, že Norové již šest zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky.

7
    První šance Norska a nebezpečně pálil Nielsen, ale Pjatov byl ve své bráně připraven.

5
    Utkání je zatím hodně opatrné, oba týmy se teprve vzájemně oťukávají. Míč drží více na svých kopačkách zatím hráči Ukrajiny.

4
    Jak již bylo řečeno, hraje se na neutrální půdě a otázka je, komu bude tento faktor vyhovovat.

2
    Utkání začalo, u míče jsou domácí, kteří zakládají první akci zápasu.

Norsko: Jarstein - Riise, Hangeland, Reginiussen, Hedenstad - Jenssen, Henriksen, Eikrem, Elyounoussi - Braaten, Nielsen. Trenér: Egil Roger Olsen

Ukrajina: Pjatov - Ševčuk, Mandzjuk, Fedetskij, Chačeridi - Rotan, Tymosčuk, Morozjuk, Garmaš - Jarmolenko, Zozulja. Trenér: M. Ivanovič Fomenko.

Rozhodčí: Carlos Clos Gomez (Španělsko).

1

Utkání se hraje na neutrální půdě konkrétně ve španělské Seville.

Co ukáže tento duel a koho bychom mohli pasovat za favorita? Podle toho co bylo napsáno níže, určitě domácí Norsko, které by mělo potvrdit kvality a aktuální formu. Nicméně Ukrajina potřebuje zabrat a možné probuzení by mohlo příjít právě dnes. Přátelské utkání startuje v 18:00, přeji pěknou zábavu.

Norsko: Seveřané jsou na tom podstatně lépe ve své skupině "E". Za čtyři zápasy mají dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru. Celkově to dělá sedm bodů. Na první Švýcarskou ztrácí pouhé tři body. Tato skupina je rozhodně hratelnější, protože v ní najdeme Kypr, Island, Slovinsko a Albánii. Tedy papírově slabší týmy, které nemají mnoho šancí postoupit, ale stát se může všechno.

Ukrajina: A proč bude důležitý? Hosté mají doposud na svém kontě pouhé dva body ze tří zápasů a pokud chtějí pomýšlet na postup, byť jen do baráže, musí začít co nejdřív bodovat. Především se čeká na probuzení střelců, jedna branka za celé kvalifikační období to není rozhodně žádná sláva. Nutno také dodat, že skupina "H" je nesmírně silná a vypadá to spíše na postup favorizované Anglie a Černé Hory. Poslední slovo v této skupině smrti neřekne jistě ani Polsko.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vážení příznívci kopané, vítejte u sledování přenosu z mezinárodního přátelského utkání mezi Norskem a Ukrajinou. Pro obě mužstva to bude velice kvalitní příprava před nadcházejícím kvalifikačním duelem. Norsko čeká Albánie, Ukrajina cestuje do Polska. Především pro ni to bude nesmírně důležitý duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.