Niger – Ghana 0:3 (kon.) | DR Kongo – Mali 1:1 (kon.)
Demokratická republika Kongo
1:1 (1:1)
Mali
cz Pondelok 28.01.2013, 18:00 • Moses Mabhida Stadium, Durban (JAR) • Africký pohár národov

Je za námi zápas skupiny B z afrického poháru národů, který skončil remízou 1:1 mezi Demokratickou republikou Kongo a Mali.
    Do vedení se dostali domácí, které tam dostal Mbokani ve třetí minutě po pokutovém kopu. Ve čtrnácté minutě srovnal Mamadou Samassa a bylo to takřka vše, co utkání přineslo.

87
    Mali provádí další změny v sestavě. Diarrá nahradí Diakitého.

86
    V ofsajdu se ocitl Seydou Keita.

84
    Hra začala nabírat tempo a Kongo dostává soupeře pod tlak.

82
    Po rohovém kopu přišel protiútok domácích hráčů, na jejímž konci napálil Diabate míč do tyče!

80
    Do konce zápasu zbývá nějakých deset minut a stále čekáme na zajímavější akci.

79
    Střídá také Kongo. Kanda nahradí Kaluyitukiu.

78
    Mali střídá. Samassu nahradí Diabate.

76
    Protiútoky obou týmů jsou neustále bez zakončení, bez efektu a nekončí nijak zajímavě.

74
    Rohový kop Konga neskončil bůhví jak výtečně a skóre se měnit nebude.

72
    Momo Sissoko odejde ze hřiště a nahradí ho Traoré.

Fauly: 24 - 22.

Střely: 6 - 6.

Držení míče: 52% - 48%.

70
    Zranil se Momo Sissoko, dá se však, že bude moci pokračovat ve hře.

70
    Do zakončení se dostal Momo Sissoko, ale svojí střelou branku netrefil.

70
    Na zvrat v zápase mají oba týmy nějakých dvacet minut. Nepomohlo k tomu však ani parádní přízemní zakončení Mulumba, jehož ránu vyrazil Samassa.

68
    Skoro až vtipně zasahoval Kidiaba proti Samassově střele. Míč se kutálel po zemi, nicméně konžský gólman vyrážel míč ve stoje levou rukou. Po následném rohovém kopu nepřišlo nic závratného a tak se aktuální stav skóre měnit nebude.

66
    Mírně začala převládat nadvláda Konga, po jejímž nátlaku jsme se ale ničeho zajímavého nedočkali.

64
    Gólman Mali Mamadou Samassa dostal žlutou kartu.

62
    Hra stále nenabízí nic zajímavého a doufejme, že se to co nejdříve změní.

60
    Máme za sebou hodinu hry z dnešního utkání a už je to dlouho, co přišla nějaká šance. Stále se utkání odehrává na polovině hřiště a míč se nedostává k pokutovým územím ani jednoho z týmů.

58
    Čert ví, jak je to dlouho, co jsme byli v tomto zápase svědky nějaké šance. Hráči zoufale bojují o míč často se derou vpřed. Stále beznadějně.

56
    Mírně navrch má Kongo, které však neví, jak překonat obrannou linii soupeře. Mali se skvěle brání a uvidíme, zda se vydá směrem vpřed.

54
    Hra už delší dobu nenabídla nic, co by stálo za zopakování. Stále sledujeme bezduchý boj o balón na středu hřiště a čeká se, zda přijde nějaká šance či zajímavá situace.

52
    Adama Tamboura uviděl žlutou kartu.

50
    Do nadějné šance se dral Momo Sissoko, ale byl v ofsajdu. Posléze pálil Ilunga Diba, ale nebyl přesný.

48
    Druhá půle začala zcela opačně, než poločas první. Hra je velmi pomalá a míč cestuje z jedné poloviny na druhou.

46
    Kongo provádí první změny v sestavě. Hřiště opustil LuaLua a nahradí ho Mputu.

46

První poločas nabídl bleskurychlý začátek, po kterém byla trefena tyč, načež po nedovoleném zákroku přišel pokutový kop Mbokaniho. Ten ho s přehledem proměnil a Kongo šlo do vedení. Ve čtrnácté minutě však srovnal Mamadou Samassa po přihrávce od Sowa.
    Po těchto událostech nám zápas moc podívané nenabídl a hrálo se převážně na polovině hřiště.

45+1
    Rohový kop ale nekončí nijak úspěšně a po Keytově nedovoleném zákroku se naděje na vedoucí branku hostům rozplývají.

45
    Další roh pro hosty.

45
    Nastaveny byly dvě minuty.

44
    Přece jenom jsme se dočkali a k vidění ještě byla zajímavější akce, v níž byl Maïga. Po jeho protiútoku se zahrával volný přímý kop, ale míč po Keytově zahrání letěl míč pouze do stojícího obránce. Následuje rohový kop pro Mali.

42
    Oba týmy se již pokoušely ohrozit soupeřovu branku tím, že si v klidu počkaly a rozehrály pomalu od své brány. Tyto pokusy však nepřinesly nic, než další chybu na půlící čáře.

40
    Do konce první půle zbývá přibližně pět minut a zdá se, že se toho v této hrací části nedočkáme. Stále je k vidění pouze neúnavné předávání míč kolem půlící čáry.

38
    Do konce první půle nezbývá mnoho času a po vstřelené vyrovnávající brance se takřka nic neudálo. Sledujeme bezduché obírání o míč na polovině hřiště a dlouho čekáme na nějaký protiútok.
    Držení míče: 51% - 49%.

36
    Utkání začíná býti nudné a dlouhou dobu se čeká na nějaký náznak šance. Oba celky se sice snaží dostat k zakončení, avšak jejich protiútoky bývají neustále bez efektu a bezzubé.

34
    Samba Sow uviděl žlutou kartu.

32
    Seydou Keita dostal za svůj nemilý prohřešek žlutou kartu.

30
    Máme za sebou půlhodinu hry a stále čekáme na vážnější šanci, která přišla před nekrátkou dobou.

28
    Utkání poslední dobou nenabízí nic moc zajímavého a hráči o míč bojují na středu hřiště.

26
    Hra se nevyvíjí tak, jak tomu bylo na začátku zápasu a tempo hry se zcela vytratilo. Kongo se dostalo z tempa a Mali jí utlačuje svými protiútoky.

24
    Rohový kop hostujících hráčů nepřinesl nic moc zajímavého a tak se aktuální stav skóre měnit nebude. Do hry naskočil Issama Mpeko a zdá se, že utkání dohraje.

22
    K vidění již byl první volný přímý kop zápasu. Na starost si ho vzalo Mali a byl rozehráván z křídla. Avšak poté, co byl míč naservírován do vápna, se zranil Issama Mpeko. Po této události by se měl rozehrávat rohový kop, téže první v dnešním utkání.

21
    Konžský Youssuf Malumbu je tím prvním, kdo od sudího uviděl žlutý kartónek.

20
    Máme za sebou prvních dvacet minut hry a už byly k vidění dva góly. Hra přestává býti zajímavá a tempo se z ní zcela vytratilo. Hráči se pouze ničemně snaží dostávat vpřed, ale často provádí zbytečné individuální chyby, jenž skoro pokaždé ukončí akci daného týmu.

18
    Utkání začalo v parádním tempu, teď je tomu však naopak. Protiútoky obou celků bývají často bezzubé a nekončí bůhví jak zajímavě. Navrch má stále Mali, které se častěji hlásí u míče, na zakončení se však čeká dlouho.

16
    Kongo se dostalo z tempa a Mali začalo ovládat utkání. Stále se většinu času hraje na polovině domácích a čekáme na to, zda se někdo z hostujících hráčů dostane k zakončení.

14
    Mali právě vstřelilo branku!
    Kongo přestalo vyzařovat aktivitou a ztrátou míče pobídlo k šanci soupeře. Po křídle proběhnuvší Tamboura naservíroval míč MAMADOUOVI SAMASSOVI, který se skórováním neměl žádný vážnější problém - 1:1!

12
    Cedrick Makiadi se vrátil do hry, a ta v klidu pokračuje dále. Mírně navrch má stále Kongo.

11
    Z utkání se veškeré tempo a nasazení vytratilo a sledujeme spíše ničemné předávání míče na středu hřiště, které je pravým opak toho, co se dělo v úvodu zápasu. Zranil se Cedrick Makiadi, ale zdá se, že bude moci pokračovat ve hře.

Držení míče: 62% - 38%.

Fauly: 2 - 3.

9
    V ofsajdové pasti uvízl Mamadou Samassa.

8
    S volným přímým kopem přišlo Kongo. Centrovaný míč, letící do vápna, se ale přes pozornou defenzivní linii hostů nedostal. Zatím sledujeme pohledné utkání v plném nasazení a doufejme, že tomu tak bude i nadále.

6
    K vidění byl další pokus o vsítění branky, ale Seydou Keita míč mezi tři tyče neusměrnil.

5
    Zpoza šestnáctky vypálil Momo Sissoko a gólman Kidiaba měl hodně práce, nakonec byl ale úspěšný a míč lapil.

5
    Utkání začalo ve velkém stylu a Kongo si už připsalo první branku. Má o co bojovat, cesty do play-off jsou otevřené.

3
    Kongo právě vstřelilo branku!
    DIEUMERCI MBOKANI se postavil k pokutovému kopu a střelou pod břevno nedal gólmanovi šanci - 1:0!

1
    Ihned v úvodu zápasu byla trefena tyč Samassovy brány! Následně přichází penalta pro Kongo.

1

Demokratická republika Kongo: Kidiaba — Zakuani, Mongongu, Kasusula, Isama — Makiadi, Mulumbu, LuaLua, Mbokani — Diba, Kaluyituka

Mali: Samassa — Coulibaly, Tamboura, Diawara, Wagué — Kéita, Sissoko, Sow, Samba Diakité — Samassa, Maïga

Rozhodčí: Haïmoudi (ALG) — Achik (MAR), Jerson dos Santos (ANG).

DR Kongo odehrálo první zápas s Ghanou a získalo veledůležitý bod. Ghana vedla sice 2:0, ale branka Trésora Mputua zdramatizovala utkání a v 68. minutě srovnal z penalty Dieumerci Mbokani. V utkání se toho už moc nestalo a skončilo 2:2.
    Druhý zápas Konga se hrál s Nigerem a opět končil remízou. Tentokráte však bezbrankovou.

Mali odehrálo úvodní zápas s Nigerem a trefou Seydoua Keity v 84. minutě si připsalo tři body.
    Druhý zápas byl odehrán s Ghanou a nekončil vesele, ba naopak, smutně. Ghana díky pokutovému kopu vyhrála. Penaltu proměnil Wakaso Mubarak v 38. minutě.

Skupina D je všelijak zamotaná a na postup má šanci i poslední Niger, to by však musel skončit zápas mezi DR Kongem a Mali remízou. A jelikož hraje Niger s Ghanou, moc se nečeká, že by mohl nějak oponovat svému soupeři, tudíž se v souboji o druhé místo střetává DR Kongo a Mali. Druhý jmenovaný má o bod více a je ve skupině druhý za Ghanou, která si bodováním s Nigerem bude chtít zajistit postup z prvního místa ze skupiny.

Hezký podvečer všem fotbalovým nadšencům. Vítám Vás u sledování online přenosu z afrického poháru národů, kde se dnes ve skupině B utká Demokratická republika Kongo a Mali.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.