Čile – Austrálie 32:23 (kon.) | Čierna Hora – J. Kórea 27:30 (kon.) | Katar – Saudská Arábia 30:33 (kon.)
Argentína – Alžírsko 23:29 (kon.)
Čierna Hora
27:30 (13:12)
Južná Kórea
cz Utorok 22.01.2013, 15:30 • Palacio Multiusos de Guadalajara, Guadalajara (Španělsko) • Majstrovstvá sveta mužov

Společně jsme sledovali hodně vyrovnané utkání, které se rozhodovalo až v druhém poločase. Tam ukázali houževnatí Jihokorejci kvalitní hru a hlavně díky přesné střelbě dokázali favorizované Černohorce porazit.

Jižní Korea tak na MS ve Španělsku obsazuje 21. místo. Na Černou Horu zbude až 22. místo.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek dne a zase někdy u házené nebo jiných sportů brzy na počtenou. (17:01:39)

60
    Konec zápasu. (27:30) (27:30)

60
    Je rozhodnuto. Žádné drama už se konat nebude. Lee M. zakončil svůj únik bez větších problémů. (27:30) (27:30)

60
    Necelá minuta do konce utkání. Černohorci už zřejmě vyrovnat nedokážou. (27:29) (27:29)

59
    Hodně důležitou branku dává Jeong, který se prosadil dělovkou z dálky. (26:29) (26:29)

58
    Zástupci evropského kontinentu to zkouší teď ze všech pozic. Ševaljević ale branku minul. (26:28) (26:28)

57
    Černá Hora neproměnila sedmičku. Už to mohlo být pouze o gól. (26:28) (26:28)

56
    Černohorci snižují zásluhou Vujoviće, který se prosazuje střelou od země. (26:28) (26:28)

55
    Pět minut do konce utkání. Jeong trestuhodně zahodil sedmimetrový hod. (25:28) (25:28)

54
    Asiaté ale v důležitých chvílích nepolevují a znovu se prosazují. (25:28) (25:28)

53
    Rozdíl už je pouze dvoubrankový. Černá Hora předvedla dva rychlé kontry, které ideálně zakončila. (25:27) (25:27)

52
    Yoon byl úspěšný z levé strany, když svůj pokus uklidil přesně k tyči. (23:27) (23:27)

51
    Roganović schoval střelu za obránce a nedal černohorskému gólmanovi žádnou šanci. (23:26) (23:26)

51
    Jihokorejci si ale žádný tlak nepřipouštějí a přidávají další důležitou branku. (22:26) (22:26)

50
    Oddechový čas pro Jižní Koreu. (22:25) (22:25)

50
    Deset minut před koncem utkání se nám hra opět vyrovnává a vypadá to, že to bude ještě pořádné drama. (22:25) (22:25)

49
    Roganović se dokázal proti dvojnásobné přesile a poté v poklidu zakončil. (21:25) (21:25)

48
    Asiaté jsou při chuti a navyšují svůj náskok. Jeong se prosazuje přesnou střelou do levého horního rohu. (20:25) (20:25)

47
    Oba celky se teď nedokázaly gólově prosadit. Rozdíl ve skóre tak zůstává pořád čtyřbrankový. (20:24) (20:24)

45
    Černá Hora je v posledních minutách jako opařená a inkasuje jednu branku za druhou. (19:24) (19:24)

Jakub Martínek

Čierna Hora: Mijatović, Simić - Rakčević, Milašević, Melić, Osmajić, Marković, Kapisoda, Grbović, Vujović, Ševaljević, Roganović, Simović, M. Lasica, G. Lasica, Pejović.
    Južná Kórea: Dong Lee, Park Young, Kang - Jeong, Park Kyung, Park Yong, Park Gil, Park Gil, Lim, Yoon, Se Kim, Do Na, Ho Lee, Dong Kim, Eom, Yun Oh.