Čile – Austrálie 32:23 (kon.) | Čierna Hora – J. Kórea 27:30 (kon.) | Katar – Saudská Arábia 30:33 (kon.)
Argentína – Alžírsko 23:29 (kon.)
Čierna Hora
27:30 (13:12)
Južná Kórea
cz Utorok 22.01.2013, 15:30 • Palacio Multiusos de Guadalajara, Guadalajara (Španělsko) • Majstrovstvá sveta mužov

Společně jsme sledovali hodně vyrovnané utkání, které se rozhodovalo až v druhém poločase. Tam ukázali houževnatí Jihokorejci kvalitní hru a hlavně díky přesné střelbě dokázali favorizované Černohorce porazit.

Jižní Korea tak na MS ve Španělsku obsazuje 21. místo. Na Černou Horu zbude až 22. místo.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek dne a zase někdy u házené nebo jiných sportů brzy na počtenou. (17:01:39)

60
    Konec zápasu. (27:30) (27:30)

60
    Je rozhodnuto. Žádné drama už se konat nebude. Lee M. zakončil svůj únik bez větších problémů. (27:30) (27:30)

60
    Necelá minuta do konce utkání. Černohorci už zřejmě vyrovnat nedokážou. (27:29) (27:29)

59
    Hodně důležitou branku dává Jeong, který se prosadil dělovkou z dálky. (26:29) (26:29)

58
    Zástupci evropského kontinentu to zkouší teď ze všech pozic. Ševaljević ale branku minul. (26:28) (26:28)

57
    Černá Hora neproměnila sedmičku. Už to mohlo být pouze o gól. (26:28) (26:28)

56
    Černohorci snižují zásluhou Vujoviće, který se prosazuje střelou od země. (26:28) (26:28)

55
    Pět minut do konce utkání. Jeong trestuhodně zahodil sedmimetrový hod. (25:28) (25:28)

54
    Asiaté ale v důležitých chvílích nepolevují a znovu se prosazují. (25:28) (25:28)

53
    Rozdíl už je pouze dvoubrankový. Černá Hora předvedla dva rychlé kontry, které ideálně zakončila. (25:27) (25:27)

52
    Yoon byl úspěšný z levé strany, když svůj pokus uklidil přesně k tyči. (23:27) (23:27)

51
    Roganović schoval střelu za obránce a nedal černohorskému gólmanovi žádnou šanci. (23:26) (23:26)

51
    Jihokorejci si ale žádný tlak nepřipouštějí a přidávají další důležitou branku. (22:26) (22:26)

50
    Oddechový čas pro Jižní Koreu. (22:25) (22:25)

50
    Deset minut před koncem utkání se nám hra opět vyrovnává a vypadá to, že to bude ještě pořádné drama. (22:25) (22:25)

49
    Roganović se dokázal proti dvojnásobné přesile a poté v poklidu zakončil. (21:25) (21:25)

48
    Asiaté jsou při chuti a navyšují svůj náskok. Jeong se prosazuje přesnou střelou do levého horního rohu. (20:25) (20:25)

47
    Oba celky se teď nedokázaly gólově prosadit. Rozdíl ve skóre tak zůstává pořád čtyřbrankový. (20:24) (20:24)

45
    Černá Hora je v posledních minutách jako opařená a inkasuje jednu branku za druhou. (19:24) (19:24)

44
    Jihokorejci navyšují svůj náskok již na čtyřbrankový. Lee M. se dokázal prosadit středem hřiště. (19:23) (19:23)

43
    Ševajović si naběhl z pravé strany a nádhernou ranou snižuje. (19:21) (19:21)

42
    Jeong se protáhl obranou soupeře jako had a poté z hranice brankoviště nekompromisně zakončil. (18:21) (18:21)

40
    Asiaté si ale po uplynulých deseti minutách druhé půle berou vedení o dvě branky zpět na svoji stranu. (18:20) (18:20)

39
    Černohorcům oddechový čas prospěl a ty se hned po něm prosadili pohlednou akcí. (18:19) (18:19)

38
    Oddechový čas pro Černou Horu. (17:19) (17:19)

38
    Jihokorejci jsou sice v posledních sekundách v útlumu, ale ten dokázali protrhnout a znovu jdou do vedení. (17:18) (17:18)

37
    Rychlý kontr Černé Hory, který nedokázal jejich soupeř zachytit. Stav je tak znovu vyrovnaný! (17:17) (17:17)

36
    Melić ale dokázal proměnit sedmičku a úspěšně snížil. (16:17) (16:17)

35
    Dvě rychlé a pohotové akce Asiatů skončili v brance. (15:17) (15:17)

34
    Jihokorejci mohli vést. Jenže jejich rána skončila pouze na břevnem černohorské klece. (15:15) (15:15)

33
    Ho Lee se hezky vyšponoval do vzduchu a následně přesně zakončil k tyči. (15:15) (15:15)

32
    Pozadu nezůstali ani Černohorci, kteří se prosadili přes pravou stranu. (14:13) (14:13)

31
    Korejci si se svým prvním útokem v druhém poločase poradili na výbornou. (13:13) (13:13)

31
    Začal druhý poločas. (13:12) (13:12)

Je tak za námi první poločas, který byl hodně vyrovnaný. Oba týmy trápí především koncovka, která se drží pod 50% úspěšnosti. Druhá polovina tak bude jisto jistě ještě hodně zajímavá a napínavá.

Druhý poločas začne přibližně v 16:22.

30
    První poločas skončil. (13:12) (13:12)

30
    Jižní Korea ale dokázala odpovědět a znovu se přiblížila svému soupeři. (13:12) (13:12)

29
    Ševaljević to vzal na sebe a zkusil to střelou z dálky, která byla nakonec i s trochou štěstí úspěšná. (13:11) (13:11)

28
    Oba celky teď mohly několikrát skórovat. Jenže ani jeden z nich nedokázal dotlačit balon do sítě. (12:11) (12:11)

27
    Jsou před námi tři minuty do konce prvního poločasu. Zatím sledujeme hodně vyrovnanou bitvu. (12:11) (12:11)

25
    Korea bude moci vyrovnat. Černohorci vyhořeli na dobře chytajícím Leeovi. (12:11) (12:11)

25
    Oddechový čas pro Černou Horu. (12:11) (12:11)

24
    Jeong proměnil sedmimetrový hod a snížil z pohledu Asiatů na rozdíl pouhé branky. (12:11) (12:11)

24
    Oddechový čas pro Jižní Koreu. (12:10) (12:10)

23
    Ševaljević otřel balon o zem, který poté putoval přesně k pravé jihokorejské tyči. (12:10) (12:10)

22
    Znovu je rozdíl ve skóre pouze jednobrankový. Jeong byl neomylný ve střele z devíti metrů. (11:10) (11:10)

21
    Naopak tým z Evropy neměl se svým zakončením sebemenší problém. (11:9) (11:9)

21
    Jihokorejci si ale nepočínají v početní výhodě vůbec dobře a ze dvou útoku vyšli gólově naprázdno. (10:9) (10:9)

20
    Korea bude hrát přesilovku. Někdo z černohorské lavice dostal dvouminutový trest. (10:9) (10:9)

19
    Oba týmy se teď ve svých útocích hodně ukvapily a zbytečně zakončovaly. (10:9) (10:9)

18
    Na druhé straně Grbović propálil vše co mu stálo v cestě a parádní trefou poslal míč do sítě. (10:9) (10:9)

17
    Jihokorejci měli k dispozici sedmimetrový hod, které ho se ujal Yong a nekompromisně proměnil. (9:9) (9:9)

17
    Černohorci ale dokázali rychle odpovědět. (9:8) (9:8)

16
    A rázem je znovu vyrovnáno. Rychlý brejk zakončoval Park Yong. (8:8) (8:8)

15
    Don Kim krásně napřáhl a balon poslal přesně o pravého rohu černohorské svatyně. (8:7) (8:7)

14
    Černá hora se dokázala prosadit přes pivota a vede o dvě branky. (8:6) (8:6)

13
    Jeong si už odpykal dvou minutový trest a vrátil se na hrací plochu. (7:6) (7:6)

12
    Korejcům dělá oslabení velké potíže. Toho využil jejich soupeř a bleskově zakončil. (7:5) (7:5)

11
    Milašević se nemýlil a bez problémů sedmičku proměnil. (6:5) (6:5)

11
    Černohorci si vykoledovali sedmimetrový hod. Navíc Jeong odsedí dvě minuty. (5:5) (5:5)

10
    Je za námi první desetiminutovka prvního poločasu, která byla hodně vyrovnaná. V posledních sekundách mají navrch spíše Asiaté. (5:5) (5:5)

9
    A je vyrovnáno! Černá Hora v útoku faulovala a musela balon odevzdat. Korejští házenkáři se nemýlili a zásluhou Jeonga srovnali. (5:5) (5:5)

6
    Už to vypadalo, že se dočkáme vyrovnání. Korea ale nedokázala lépe zužitkovat svoji šanci, kterou posléze potrestal unikající Černohorec. (5:3) (5:3)

4
    Asijští házenkáři se pomalu začínají dostávat do tempa. Po Pakerově střele se ještě dokázal přesně trefit Yun Oh. (3:2) (3:2)

3
    Jihokorejci zatím nemají vůbec štěstí na své straně. Podruhé dokázali nastřelil pouze brankovou konstrukci. Pejović poté zvýšil vedení evropského celku. (2:0) (2:0)

2
    Až na podruhé se podařilo Černé hoře skórovat. Postaral se o to přesně mířící Melić. (1:0) (1:0)

1
    Oba celky se v úvodní minutě nedokázaly prosadit. Černohorci branku přestřelili a na druhé straně zvonila po střele Korejců pouze tyč. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše. Černohorci nastoupí v černých dresech a Jihokorejci v bílých.

Černá Hora: Mijatović, Simić - Rakčević, Milašević, Melić, Osmajić, Marković, Kapisoda, Grbović, Vujović, Ševaljević, Roganović, Simović, M. Lasica, G. Lasica, Pejović.

Jižní Korea: Dong Lee, Park Young, Kang - Jeong, Park Kyung, Park Yong, Park Gil, Park Gil, Lim, Yoon, Se Kim, Do Na, Ho Lee, Dong Kim, Eom, Yun Oh.

Oba týmy si to dnes rozdají o 21. respektive o 22. místo na turnaji. Ani jeden z celků nedokázal v základní skupině zvítězit. Jediné vítězství, které si tak obě reprezentace připsaly bylo to včerejší, kdy se rozhodovalo o tom, kdo si zahraje o poslední a předposlední místo. Černohorci dokázali uspět proti Chile výsledkem 35:31 a Jižní Korea porazila zřejmě nejslabší výběr na MS Austrálii poměrem 36:14.

Hezké odpoledne u sledování té nejkvalitnější házené. Vítáme vás u on-line přenosu z MS v házené mužů, které se letos koná ve Španělsku. Společně budeme sledovat utkání mezi Černou Horou a Jižní Koreou. Utkání začíná v 15:30.

Jakub Martínek

Čierna Hora: Mijatović, Simić - Rakčević, Milašević, Melić, Osmajić, Marković, Kapisoda, Grbović, Vujović, Ševaljević, Roganović, Simović, M. Lasica, G. Lasica, Pejović.
    Južná Kórea: Dong Lee, Park Young, Kang - Jeong, Park Kyung, Park Yong, Park Gil, Park Gil, Lim, Yoon, Se Kim, Do Na, Ho Lee, Dong Kim, Eom, Yun Oh.