Tomáš Berdych
Tomáš Berdych (5)
3
6 6 7
cz Nedeľa 20.01.2013, 07:20 • Margaret Court Aréna, Melbourne • Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch)

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (10:11:53)

Kevin Anderson doplatil v dnešním utkání na neskutečné množství nevynucených chyb, což se projevilo zejména v prvních dvou setech. Jako tradičně se mohl spolehnout na dobré podání, nicméně při výměnách ze základní čáry to nebylo ono a na v pohodě hrajícího soupeře to dnes prostě nestačilo.

Dnešní utkání, které bylo v prvních dvou setech poměrně jednoznačné, se neksutenčně zdramatizovala ve třetím setu, ve kterém si hráči brali své servisy, ovšem poté Anderson zpřesnil hru a Tomáš Berdych musel odvracet několik setbolů! Set nakonec dospěl až do dramatického tajbrejku, v němž si lépe vedl český tenista a po vítězstí 15:13 tak získal třetí set, a tím i celý zápas, ve svůj prospěch!

Skončilo dnešní utkání, ve kterém se nakonec z vítězství raduje český tenista Tomáš BERDYCH! Ten si tak na Australian open zahraje třetí rok po sobě ve čtvrtfinále, kde ovšem narazí na vítěze duelu mezi Novakem Djokovičem a Stanislasem Wawrinkou!

Konec zápasu

6:7
    To byl aut! Ano, i jestřábí oko potvrzuje, že forhend Andersona končí v autu, the game is over!

13-14
    Výborně, Berdych si podržel své podání a je tu další mečbol!

13-13
    Konečně se Berdych trefil do prvního servisu!

13-12
    Hodně nepovedený forhend z rakety Tomáše Berdycha, setbo Anderson.

12-12
    Podávat bude Kevin Anderson.

12-12
    Následuje výměna stran.

12-12
    Bod z podání, Anderson je jistý při svém podání.

11-12
    Těsný aut z rakety Andersona, který již měl vítězný míček na své raketě, místo toho je tu mečbol číslo čtyři pro Berdycha!

11-11
    Skutečností však je, že Berdychovi se na podání vůbec nedaří.

11-11
    Drama pokračuje, Berdych nyní "vystrašil" svého soupeře svým náběhem na síť, ten posílá svůj míček daleko do autu.

11-10
    Setbol Anderson, který si po dobrém druhém servisu popošel blíže k síti a posílá nechytatelný forhend.

10-10
    Špatný return, Tomáš Berdych chtěl zareturnovat lépe ze soupeřovo druhého servisu, ale nepovedlo se, Anderson odvrací i třetí mečbol!

9-10
    Mečbol číslo tři pro Tomáše Berdycha.

9-9
    Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.

9-9
    Následuje krátká přestávka a výměna stran.

9-9
    Anderson si znovu chtěl počkat na return, ale soupeř přiriskoval svůj druhý servis a je opět srovnáno.

9-8
    Eso Kevin Anderson, setbol!

8-8
    Špatně zahraný skoro vítězný bekhend ze sítě, to byla zbytečná chyba Tomáše Berdycha.

7-8
    Ze setbolu utíká Berdych na mečbol číslo dvě!

7-7
    Berdych se nyní doslova na maximum opřel do obranného forhednu, kterým trefuje soupeře na síti a setbol odvrácen!

7-6
    Je tu setbol pro Jihoafričana.

6-6
    Konec přestávky, podávat bude Kevin Anderson.

6-6

6-6
    Další míček trefený rámem rakety, dramatická koncovka třetího setu pokračuje.

5-6
    Eso Tomáš Berdych - mečbol pro českého tenistu!

5-5
    Berdych kazí, jeho forhend končí v síti, Anderson srovnává krok!

4-5
    Následně eso, neuvěřitelné "probuzení" na servisu v podání Jihoafričana!

3-5
    Anderson ale v tajbrejku dobře servíruje, bod z podání.

2-5
    Výtečný servis! Berdych odskakuje svému soupeři a je blízko k celkovému vítězství v zápase!

2-4

2-4

2-4
    Bod z podání! Berdych vede 4:2.

2-3
    Berdych od úvodního míčku v útoku, naštěstí pro něho, těžkou smeč v zákonu zvládl s jde do vedení. Navíc bude dvakrát podávat.

2-2
    Jihoafričan ale získává druhý bod esem.

1-2
    Výborně Berdychovi sice "odešel" první servis, ale i na Andersonovi je již patrná únava.

1-1
    Anderson zahrává do sítě, je srovnáno.

1-0
    Anderson vstupuje do tajbrejku esem.

6:6
    Neskutečné štěstí ve prospěch českého tenisty, který získává svůj šestý bod a jdeme do tajbrejku!

30-40
    Znovu si Anderson počkal na druhý servis Berdycha a skvěle returnuje.

15-40
    První gembol odvrácen, Berdych trefuje rámem rakety.

0-40
    Dobrý servis, kterým si Berdych v tomto gemu vybojoval tři gemboly, třetí set spěje do tajbrejku!

0-30
    Aut z rakety Kevina Andersona.

0-15
    Dobře připravený útok Berdycha, první fiftýn na jeho stranu.

6:5

6:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:5
    Dalším bodem z podání jde Jihoafričan do vedení na 6:5.

A-40
    Bodem z podání získává Jihoafričan další gembol.

40-40
    Výtečně nyní zahrával Berdych těžké forhendy! Shoda.

A-40
    Eso Kevin Anderson - 179 km/h.

40-40
    Shoda do sítě zahrává i soupeř a o tento gem se ještě bude tvrdě bojovat.

40-30
    Těžký drop shot pod nohy Berdycha, míček končí v síti. Gembol Anderson.

30-30
    Znovu nevynucená chyba Andersona, Berdych srovnává krok v tomto gemu.

30-15
    Výborný první servis Andersona a následně přesný forhend do odkryté části kurtu.

15-15
    Jihoafričan kazí, posílá míček pouze do sítě.

15-0
    Těsný aut z rakety Berdycha, který předvedl skvělé čtení hry a rychlý pohyb po kurtu.

5:5
    Bodem z podání získává Berdych tento gem v němž musel odvracet setbol soupeře, to může být klíčový okamžik!

40-A
    Eso Tomáš Berdych - 183 km/h.

40-40
    Razantně zahraný forhend do levého rohu soupeř nestíhá, shoda.

A-40
    Kritická situace pro českého tenistu - setbol pro Andersona!

40-40
    Jak jinak - pokud se Berdych netrefí do svého prvního servisu, je to komplikace, Anderson si vychutnává returny z druhého servisu.

40-A
    Bod z podání, gembol Tomáš Berdych.

40-40
    To se jen tak nevidí! Dvakrát za sebou trefuje Anderson pásku, jednou Berdychovi pomohla, podruhé ale nikoliv, shoda.

30-40
    Gembol, agresivní hra Berdycha na soupeře platí!

30-30
    Bod z podání, nesmírně důležitý! Andersona dělí dva míčky od vítězství ve třetím setu!

30-15
    To vypadalo na aut, ale jestřábí oko potvrdilo, že míček dopadl přesně na lajnu!

15-15
    Pokažený forhend Berdycha končí v síti.

0-15
    Bodem z podání vstupuje český tenista do desátého gemu.

5:4

5:4

5:4
    Ten již Anderson využívá, esem končí devátou hru třetího setu a jde do vedení na 5:4.

40-30
    Následně výtečně prohazuje nabíhajícího soupeře na síti, dva gemboly český tenista odvrátil. Co ten třetí?

40-15
    Tentokrát se Berdych trefil do prvního servisu soupeře a přesně returnuje.

4:4
    Eso Tomáš Berdych - 203 km/h, hodně důležitý bod. Přetahovaná ve třetím setu pokračuje!

30-40
    Berdychovi se nedaří servis tak, jako v předchozích utkáních a Anderson úspěšně returnuje z každého druhého servisu!

15-40
    Hodně nepovedený return Andersona, Berdych má dva gemboly.

15-30
    Vysoký míček z rakety Jihoafričana končí v autu.

15-15
    Bod z podání, to je důležité.

15-0
    Tomáš Berdych vstupuje do osmého gemu dvojchybou.

4:3

4:3

4:3
    Bodem z podání končí Anderson tento gem.

A-40
    Super forhend Anderson!

40-40
    Páska pomohla Berdychovi, který se tak z defenzivy rázem dostal do útoku a přinutil soupeře k chybě! Shoda.

40-30
    Nepovedený return Tomáše Berdycha, soupeř má gembol.

30-30
    Jak jinak, než nevynucenou chybou, dává Anderson další fiftýn soupeři.

30-15
    Nyní je to doslova přehlídka nevynucených chyb!

30-0
    Znovu zahrává Berdych pouze do sítě.

15-0
    Nepovedený forhend Berdycha, míček končí v síti.

3:3
    Výtečným prvním servisem si Berdych připravil pozici a následně zakončuje přesným forhendem. Toto podání si udržel!

30-40
    Rámem rakety trefený míček končí daleko v autu, Andreson odvrací první gembol.

15-40
    To je ono, méně silový, ale více technický tenis platí na Andersona, dva gemboly pro českého tenistu.

15-30
    Totéž i Anderson, fiftýn pro českého tenistu.

3:2
    Ano, dva těsné auty za sebou znamenají ztrátu gemu, Anderson potvrdil brejk z předchozí hry a ujímá se vedení!

40-15
    Return Berdycha končí v autu, dva gemboly na stranu Kevina Andersona.

30-15
    Nevynucená chyba Jihoafričana, míček končí v síti.

30-0
    Přidává i přesný prohoz, Berdych začíná ztrácet půdu pod nohama.

15-0
    Přesný forhend na lajnu, Anderson nyní hraje výtečně.

2:2
    Výborně připravená pozice pro získání gemu ze strany Andersona, který donutil soupeře k chybě, ten ztrácí svůj servis a je vyrovnáno!

40-15
    První brejkbol odvrácen, stále však čeká českého tenistu hodně těžká práce, Anderson má ještě dva brejkboly.

40-0
    První dvojchyba v nejméně vhodnou dobu, Kevin Anderson má tři brejkboly!

30-0
    Jestřábí oko potvrdilo, že nabíhaný forhend Tomáše Berdycha končí v autu, Anderson získává další fiftýn při soupeřovo podání.

15-0
    Páska byla nyní proti Berdychovi, míček se překulil do autu.

1:2

1:2

1:2
    "Přetlačovaná" na síti dopadla lépe pro Kevina Andersona, který uhájil svůj servis a snižuje na 1:2.

40-15
    Další dobrý forhend Jihoafričana, drop shot za síť ještě Berdych doběhl, byl však již mimo kurt, pak již nebylo těžké zakončit.

30-15
    Stejně zahrává i Anderson - forhend do protipohybu soupeře, výtečný úder.

15-15
    Dobrý forhend do protipohybu soupeře, Berdych srovnává krok ve třetím gemu.

15-0
    Míček získává Anderson.

0:2
    Hodně důležité eso z rakety Tomáše Berdycha který tak uhájil svůj servis.

40-A
    Gembol Tomáš Berdych, další z řady nevynucených chyb Jihoafričana.

40-40
    Shoda, Jihoafričan chtěl returnovat hned z prvního servisu, ale zahrává do sítě.

40-30
    Lehký míček Berdych posílá pouze do sítě. Brejkbol Anderson.

30-30
    Znovu výtečný return Andersona, ale Berdych zabojoval a získává tento důležitý fiftýn!

30-15
    Fyzicky hodně náročná výměna, Anderson vytrvale vracel forhendové údery soupeře, který nakonec chybuje.

15-15
    Nyní to již byl těsný aut, je srovnáno.

0-15
    Neskutečný forhend Berdycha, hodně vysoký, ale přesně do rohu!

0:1
    Podávat bude Tomáš Berdych.

0:1

0:1
    Výborně si Berdych připravil pozici pro vítězný volej ze sítě a bere svému soupeři hned v úvodu, možná rozhodujícího, třetího setu servis!

40-A
    Znovu výtečný prohoz Berdycha, který sice Anderson trefuje, ale pouze do sítě. Brejkbol číslo čtyři.

40-40
    Ale i Berdych posílá míček do autu. Shoda.

40-A
    Ano, to byl již aut z rakety Andersona, třetí brejkbol pro českého tenistu.

40-40
    Esem z druhého podání dokázal Jihoafričan vybojovat shodu.

30-40
    První brejkbol odvrácen, soupeř zahrává do sítě.

15-40
    Jihoafričan posílá míček do autu a nabízí soupeři dva brejkboly hned v úvodním gemu třetího setu.

15-30
    A také Berdych úspěšně returnuje z druhého servisu soupeře.

15-15
    To se Andersenovi povedlo, dva forhendy na levou a pravou stranu nešly doběhnout.

0-15
    Náběh na síť a vítězný volej do levého rohu, lépe vstupuje do třetí sady Berdych.

0:0

0:0
    Následuje přestávka.

2:6
    Další nevynucenou chybou však Anderson daruje svému soupeři i druhý set!

30-40
    První setbol odvrácen, Jihoafričan si opět "počkal" na druhý servis a skvěle zareturnoval.

15-40
    Esem si Tomáš Berdych pomohl ke dvěma setbolům!

15-30
    Berdych nyní vyvedl z rovnováhy svého soupeře dvěma přesnými údery na základní čáru, ten následně posílá míček do autu.

15-15
    Skvělý první servis, bod z podání!

15-0
    Těsnný aut z rakety Tomáše Berdycha.

2:5
    Konec přestávky, na vítězství ve druhém setu jde podávat Tomáš Berdych.

2:5

2:5
    Další "vychutnávka" nabíhajícího Andersona v podání českého tenisty, který využívá svůj první brejkbol a jde do vedení ve druhém setu 5:2!

40-A
    Berdych si vybojoval dokonce brejkbol!

40-40
    Neskutečný return z prvního servisu soupeře, přímo pod nohy Andersona a jak potvrzuje jestřábí oko, přesně na základní čáru! Shoda.

40-30
    Prohozy soupeře, to je dnes silná stránka českého tenisty!

40-15
    Bod z podání, dva gemboly na stranu servírujícího Jihoafričana.

30-15
    Dobře připravený volej Andersona.

15-15
    Eso Jihoafričana.

0-15
    Výtečný obouručný forhend Andersona, naštěstí pro Tomáše Berdycha, těsně do autu.

2:4
    Excelentní prohoz! V těžké defenzivě, kdy si Anderson naběhl na síť, dokázal Berdych umístit svůj forhend přesně na lajnu a uhájit tak své podání!

40-A
    Aut z rakety Jihoafričana znamená gembol pro českého tenistu.

40-40
    Nelehká smeč v záklonu, ale Berdych ji zvládl a vybojoval shodu.

40-30
    Aut z rakety Tomáše Berdycha, brejbkol pro soupeře!

30-30
    Skvělý první servis, ale Anderson dokázal Berdycha na síti prohodit.

15-30
    Dvaadvacátá. Anderson hodně chybuje, čehož český tenista dokáže využívat.

15-15
    Vysoký míček z rakety českého tenisty končí v autu.

0-15
    Jedenadvacátá nevynucená chyba Andersona (Berdych má zatím "pouze" osm)!

2:3

2:3

2:3
    To byl výtečný drop shot z rekety jihoafrického tenisty!

40-30
    Ovšem Anderson trefuje znovu rámem rakety, o první gembol tak přichází.

40-15
    A znovu, Jihoafričan má dva gemboly.

30-15
    Jihoafričan si také pomohl skvělým prvním servisem.

15-15
    Dvakrát po sobě trefuje Berdych přesně na lajnu, je z toho první fiftýn pro českého tenistu při soupeřovo podání.

15-0
    Aut z rakety českého tenisty.

1:3
    A totéž platí i pro tuto výměnu, Berdych si udržel svůj servis.

15-40
    Znovu si Berdych pomohl výborným prvním servisem, po němž trefuje přesně k lajně.

15-30
    Anderson nyní zásoboval soupeře vysokými míčky, ten následně zahrává do sítě.

0-30
    Další přesný forhend k lajně po dobrém prvním servisu.

0-15
    Výborně, Berdych si po svém servisu naběhl blíže k síti a posílá nechytatelný forhend.

1:2

1:2

1:2
    Esem končí Anderson tento gem a získává první bod.

40-15
    První gembol Berdych odvrací.

40-0
    Tři gemboly si vypracoval Anderson při své podání.

30-0
    Další dobrý míček pro Andersona.

15-0
    Eso Kevin Anderson - 180 km/h.

0:2
    Další aut z rakety Jihoafričana, což potvrzuje i jestřábí oko, Tomáš Berdych s vypětím všech sil uhájil svůj servis a jde do vedení na 2:0!

40-A
    Uff, Anderson se trefuje do odkryté části kurtu pouze do autu, to bylo štěstí na straně českého tenisty, který má gembol.

40-40
    Bodem z podání odvrací Berdych hrozbu ztráty vlastního servisu, shoda.

A-40
    Berdych znovu kazí, Anderson má brejkbol!

40-40
    Dva v nouzi zahrané údery ze základní čáry, ten druhý posílá Tomáš Berdych do autu, shoda.

30-40
    Ano, Tomáš Berdych umí "vyhnat" soupeře svým servisem z kurtu a následně poslat míček do odkryté části dvorce! Gembol pro českého tenistu.

30-30
    Anderson si při druhém servisu hodně věří, to je již několikátý povedený return!

15-30
    Výborné podání, ještě lepší forhend do druhé strany.

15-15
    Škoda, dva výtečné forhendy dokázal Anderson vrátit a český tenista poté chybuje, když trefuje síť.

0-15
    Anderson posílá míček do autu. První fiftýn ve druhém gemu druhého setu získává Tomáš Berdych.

0:1
    Anderson kazí nabíhaný křižný forhend, míček posílá pouze do sítě a Tomáš Berdych bere další soupeřovo podání!

30-40
    Bodem z podání odvrací Anderson první z nich.

15-40
    Ještě jeden excelentní forhend z rakety českého tenisty! A jsou tu dva brejkboly.

15-30
    Dobře připravený forhend Tomáše Berdycha, který jde v úvodním gemu druhého setu, při podání soupeře, do vedení.

15-15
    Anderson zahrává v tísni pouze do sítě.

15-0
    První fiftýn ve druhém setu získává Jihoafričan.

0:0

0:0

3:6
    Je to tady, Kevin Anderson po šestatřiceti minutách ztrácí první set, když zahrává opakovaně pouze do sítě!

30-40
    Nejdelší výměna doposud, na jejímž konci je, snad unavený, forhend Jihoafričana do sítě, čtvrtý setbol pro českého tenistu.

30-30
    Dobrý return Andersona z druhého servisu soupeře.

15-30
    Znovu Anderson pálí hodně mimo kurt, druhý fiftýn pro Tomáše Berdycha.

15-15
    Tomáš Berdych si naštěstí dokáže pomoci servisem, bod z podání.

15-0
    Anderson si nyní častěji nabíhá na síť a následné forhendy jsou nechytatelné.

3:5
    Tři setboly Tomáš Berdych nevyužil, následuje skvělý forhend Jihoafričana ze sítě a je to 3:5 z pohledu českého tenisty, který jde podávat na vítězství v prvním setu.

A-40
    Dobrý servis, po němž dostal Jihoafričan svého soupeře pod tlak a vypracoval si gembol.

40-40
    Ale i ten Anderson odvrací, opět shoda.

40-A
    Vysoké míče nyní posílal Berdych soupeři, ten jeden z nich trefuje hodně mimo kurt. Třetí setbol pro českého tenistu.

40-40
    Škoda, publikum zahučelo, to mohl být vítěznný úder, shoda.

40-A
    Znovu aut z rakety Andersona, druhý setbol pro českého tenistu.

40-40
    Nyní se "opřel" do svého druhého servisu a je z toho shoda.

40-A
    Setbol pro českého tenistu! Anderson hodně chybuje v prvním setu!

40-40
    Výborně Berdych, na čopované bekhendy odpovídá skvělým forhendem přesně na lajnu, shoda!

40-30
    Eso Kevin Anderson - 208 km/h.

30-30
    Berdych skvělý na síti, to nebyl lehký kros forhend!

30-15
    Hodně nepovedený úder z rakety Jihoafričana, míček končí daleko v autu.

30-0
    Nepovedený forhend, Berdych posílá míček pouze do síťky.

15-0

2:5

2:5

2:5
    Výborně, esem zakončuje Berdych tento gem a jde do vedení na 5:2!

0-40
    Bod z podání, to je servis, na který jsme zvyklý! Tři gemboly pro českého tenistu.

0-30
    Další výborný servis ven z kurtu, následuje vítězný forhend ze sítě do druhé strany.

0-15
    Bod z podání Tomáš Berdych.

2:4
    Výborně připravený útok, Tomáš Berdych končí tento gem přesným forhendem do levého rohu a bere podruhé za sebou soupeři podání.

0-40
    Další aut z rakety Andersona, který tak svému soupeři nabízí tři brejkboly!

0-30
    Pokažený vítězný forhend z rakety Jihoafričana.

0-15
    Dvojchybou vstupuje Anderson do šestého gemu.

2:3

2:3

2:3
    Míčky z rakety Andersona létají neskutečnou rychlostí, Tomáš Berdych zahrává pouze do sítě, nepotvrzuje brejk z předchozího gemu a ztrácí poprvé v utkání své podání.

40-30
    Andersonův forhend je smrtící, o tom se nyní přesvědčil i Berdych. Brejkbol pro Jihoafričana.

30-30
    Skvělé podání, ven z kurtu, Anderson returnuje do autu.

30-15
    Rámem rakety zahrává Jihoafričan, první fiftýn v pátém gemu pro Tomáše Berdycha.

30-0
    Podruhé za sebou zahrává český tenista pouze do síťky.

15-0
    Tomáš se nyní okamžitě po svém podání dostal do defeznivy a následuje zkažený míček.

1:3
    Páska pomohla Berdychovi, ten posílá nechytatelný míček ze sítě a bere soupeři podání!

0-40
    Super prohoz Tomáš Berdycha, v tísni zahraný, Anderson na síti, fantastický úder! Tři brejkboly!

0-30
    Vzápětí další nevynucená chyba jihoafrického tenisty.

0-15
    Skvělé dva forhendy za sebou, Anderson na ten druhý již nedosáhl.

1:2

1:2

1:2
    Nepřesný return Andersona, Tomáš Berdych čistou hrou získává druhý bod.

0-40
    První eso Tomáše Berdycha - 180 km/h. Tři gemboly.

0-30
    Další zkažený míček Andersona, který zahrává pouze do sítě.

0-15
    Přesný forhend k základní čáře, to bude zbraň na "obra" Andersona.

1:1
    Gembol Jihoafričan využívá, bod z podání.

40-30
    Gembol pro Andersona, jestřábí oko potvrdilo těsný aut z rakety Berdycha.

30-30
    Nepřesný křižný forhend Andersona.

30-15
    Těžký return Tomáše Berdycha a vzápětí exelentní forhend!

30-0
    Vzápětí druhý bod z podání - 203 km/h.

15-0
    A Anderson do svého servisu vstupuje výborně, bod z podání.

0:1

0:1

0:1
    Další nevynucenou chybou dává Anderson dobře rozehraný první gem soupeři.

30-40
    Anderson returnuje přímo z druhého podání soupeře, ale naštěstí pro Berdycha, opět do autu. Gembol pro českého tenistu.

30-30
    Těžký nabíhaný volej, ale český tenista ho zvádl a srovnává v prvním gemu.

30-15
    Obouručný bekhend Andersona končí těsně v autu.

30-0
    Výtečný return Andersona po lajně.

15-0
    Nepřesný forhend z rakety českého tenisty.

0:0
    Na podání vstoupí do dnešního utkání Tomáš Berdych.

0:0

Hlavním sudím na empajru je Australan John Blom.

Oba hráči již přichází na kurt, nejprve Anderson, teprve po něm, opět se žlutými botami, Tomáš Berdych.

Vítejte u on-line přenosu tenisového utkání 3. kola Australian Open, nebo chcete-li osmifinále, prvního Grand Slamu sezóny, v němž se v rámci dvouhry mužů utká Jihoafičan Kevin Anderson s českým tenistou Tomášem Berdychem.

Dvoumetrový obr Kevin Anderson. To je poslední překážka Tomáše Berdycha v cestě do vysněného čtvrtfinále Australian Open, v němž se má český tenista postavit světové jedničce Novaku Djokovičovi.

Jak uvádí sport.aktualne.centrum.cz, Berdych je na soupeře připraven a ví, co od něj čekat. V neděli od 7 hodin na kurtu Margaret Courtové však bude mít možná dost schizofrenní pocit. Jihoafrický tenista je totiž k Berdychovi často přirovnáván.

"Slyšel jsem, že to je jako bych hrál sám proti sobě," říká Berdych s úsměvem.

Pokud to tak je, umí česká jednička sám proti sobě zahrát velmi dobře. Andersona totiž porazil ve všech čtyřech dosavadních vzájemných duelech.

Všechny se hrály loni. Poprvé se oba tenisté střeli právě na Australian Open a Berdych vyhrál jednoznačně 3:0 na sety.

Třeba na antukovém Roland Garros už to bylo zajímavější. Čech Jihoafričana udolal až v pětisetové bitvě.

Anderson se do osmifinále letošního Australian Open probil přes silného Španěla Fernanda Verdaska. A Berdychovi se výkon jednatřicátého hráče světa líbil.

"Udělal na mě velký dojem. V poslední době se hodně zlepšil. Doufám ale, že proti němu předvedu lepší zápas než Verdasco a postoupím dál. Ale čekám těžký zápas," dodává český tenista.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:20.