Slovinsko – Bielorusko 27:26 (kon.) | Austrálie – Alžírsko 15:39 (kon.) | Saudská Arábia – J. Kórea 24:22 (kon.)
Maďarsko – Španielsko 22:28 (kon.) | Poľsko – Srbsko 25:24 (kon.) | Chorvátsko – Egypt 24:20 (kon.)
Slovinsko
27:26 (12:17)
Bielorusko
cz Štvrtok 17.01.2013, 15:45 • Pabellón Príncipe Felipe, Zaragoza (kapacita 10 801). • Majstrovstvá sveta mužov

To je pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji ničím nerušený zbytek čtvrtečního dne. (27:26) (17:22:11)

Slovinci si tedy s největší pravděpodobností zajistili první místo ve skupině C a do osmifinále tedy budou vyhlížet přijatelného soupeře. Bělorusové, v případě vítězství v posledním utkání ve skupině nad Saudskou Arábií, také postoupí. Den D pro tým trenéra Žuka bude tedy sobota, konkrétně čas 15:45. (27:26)

Máme tady konec skvělého utkání, ve kterém nakonec po velké bitvě vítězí Slovinci. Ač po první půli prohrávali, dokázali se svěřenci trenéra Deniče dostat do utkání a zásluhou skvělého začátku ve druhém poločas, kdy vstřelili po sobě čtyři branky, zvítězili. Ukázala se především zkušenost a umění vítězit, které poté Slovinsko zúročilo v nervy drásajícím závěru. Bělorusku ovšem patří vyseknutá poklona za předvedenou hru. Zejména Sergej Rutěnka, který vstřelil devět branek, byl hnacím motorem mužstva. (27:26)

60
    Konec zápasu. (27:26) (27:26)

60
    Ztráta Babičeva a je tady konec! (27:26) (27:26)

60
    22 vteřin bez brankáře.. (27:26) (27:26)

60
    V oslabení, navíc bez klíčového hráče Rutěnky, jenž pyká dvě minuty, to budou mít svěřenci Vladimira Žuka těžké. (27:26) (27:26)

60
    Timeout pro Bělorusko. (27:26) (27:26)

60
    Sedmimetrový hod proměnil Dolenec! (27:26) (27:26)

30
    Gaber se dostal ke střele, ve které byl faulován Rutěnkou (BEL), jenž dostává dvě minuty. (26:26) (26:26)

59
    Slovinci dobývají branku Kotlinského... (26:26) (26:26)

58
    Pod své možnosti hrající Zorman střílí první branku v utkání a v pravý moment pro Slovince vyrovnává. Následně fauloval Rutěnka a Slovinci opět v útoku. (26:26) (26:26)

57
    Rutěnka skvěle nasměroval přihrávku na křídlo, kde se položil do střely Brouka a svou druhou v utkání strhává vedení na stranu Bělorusů. (25:26) (25:26)

56
    Rutěnka faulován Bundalem (SLO), který jde pykat na dvě minuty. Klíčový moment duelu a přesilovka pro Bělorusko. (25:25) (25:25)

56
    Ovšem do hry se opět vložil slovinská spojka, Jure Dolenec a dává svou pátou branku ve druhém poločase. (25:25) (25:25)

55
    Osmatřicetiletý brakář polského původu Kazimir Kotlinski drží svůj tým ve vedení, nyní vychytal Kavtičnika. (24:25) (24:25)

54
    Puchovski byl zblokován, nyní pevnou, slovinskou obranou. (24:25) (24:25)

54
    Faulován Dzianis Rutěnka, běloruský útok pokračuje. (24:25) (24:25)

53
    Pokračuje se ve hře. Slovinci ovšem předvedli lacinou ztrátu, Bělorusové jdou vstříc brance Skofa. (24:25) (24:25)

53
    Oddechový čas si pochopitelně bere Boris Denič, který ví, že jeho svěřenci měli zlomit odpor svého soupeře. (24:25) (24:25)

Dominik Tobola

Slovinsko: Prost, Skov - Bilbija, Dobelšek, Kavtičnik, Bezjak, Dolenec, Skube, Bundalo, M. Zvizej, L. Zvizej, Gaber, Zorman, Marguc, Mackovšek, Gajič.
    Trenér: Boris Denič.

Bielorusko: Kotlinski, Charapenka - Brouka, Kazaněvski, Babičev, Kamišjuk, Puchovski, Kňazev, S. Rutěnka, D. Rutěnka, Nikulenkov, Šilovič, Niazura, Čistabajev, Šumak, Baranov, Tsitov. Trenér: Vladimir Žuk.

Rozhodca: Bogdan Stark, Romeo Stefan.