3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Nedeľa 13.01.2013, 13:00Erste Bank Young Stars League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Závěr základní části Erste Bank Young Stars League se kvapem blíží a na znojemské juniory čeká další mistrovské utkání. Tentokrát mladí Orli zajíždí na led výběru hokejové akademie ze St. Pöltenu.

LA Stars 1 jsou tím úspěšnějším týmem ze dvou zástupců akademie v EBYSL. Doposud získali dvacet devět bodů, přesto se stále pohybují na předposledním místě ligové tabulky. V předchozích dvou zápasech Stars vždy bodovali. V derby s výběrem LA Stars 2 zvítězili vysoko 7:0, v sobotním duelu s Klagenfurtem podlehli svému soupeři až po samostatných nájezdech 2:3.

Po sobotní domácí výhře Orlů nad Salzburgem 4:2 se Jihomoravané vyhoupli na celkovou 4. příčku soutěžní tabulky (2. místo ve skupině A). Svěřenci Radka Hamana mají za sebou skvěle sehranou sérii třinácti zápasů v nichž hned dvanáctkrát zvítězili!!!

Obě mužstva se v letošním ročníku utkala již jednou, na konci září. V domácím prostředí si znojemští hokejisté vybojovali tři body za výhru 5:1 po trefách Jakuba Fuska, Radovana Holuba, Michaela Telesze, Michaela Schejbala a Františka Nahodila, jenž je rovněž nejproduktivnějším hráčem týmu.

Technické problémy nám zatím nedovolují získávat data z dějiště zápasu. Hned jak to bude možné, budeme vás o průběhu zápasu informovat.

00:01

02:41
    První vyloučení dnešního utkání, na trestnou lavici usedá Karachun (LAS) - hákování.

04:41
    Domácí se ubránili a potrestaný Karachun je zpět na ledě.

07:38
    Znojmo si zahraje oslabení. Dvě minuty se odpyká Cerovečki (ZNO) - podražení.

08:03
    Nepříjemná situace pro Orly, kteří se musí bránit ve třech! Další dvouminutový trest pro Theimera (ZNO) - sekání.

09:38
    Cerovečki se zapojil do hry, hosté jsou ve čtyřech.

10:03
    Orli ustáli nepříjemnou pasáž hry a jsou v plném počtu.

10:04
    Ale ne dlouho... Dvě minuty za zdržování hry inkasuje opět Cerovečki (ZNO).

10:47
    První třetina se nese ve znamení častého vylučování. Za hrubost potrestáni Theimer (ZNO) a Hrdina (LAS).

11:30
    Zdá se, že i Novotný (ZNO) si počínal nedovoleně a dostává dvě minuty za držení.

12:04
    Cerovečki je zpět na ledě.

12:47
    Do hry už se zapojili také Theimer a Hrdina.

13:30
    Všichni vyloučení jsou zpět na ledě. Po dlouhé době se pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

13:43
    Tento stav ale nevydržel příliš dlouho. Menší trest pro Gysiho (LAS) - držení hole.

15:43
    Orli početní výhodu nevyužili, domácí jsou kompletní.

15:46
    Další přesilovka pro Znojmo, dvě minuty pro Richtera (LAS) - nedovolené bránění.

17:46
    Ani tentokrát nebyli Jihomoravané úspěšní.

19:56
    Ještě v závěru třetiny si dvě minuty vysloužil Michalica (ZNO) - držení.

20:00

První dějství utkání nepřineslo žádný gól, oba týmy se spíše přetahovali v počtu vyloučených hráčů. Domácí si již odseděli čtyři dvouminutové tresty, Orli šest. Druhé dějství začíná v 14:16.

20:01

21:18
    Orli jdou opět do tří. Dvě minuty pro Fuska (ZNO) - hákování.

21:56
    Znojmo hraje ve čtyřech.

22:18

23:19
    A další nepříjemnost. Cerovečki (ZNO) - držení.

25:19
    Orli jsou kompletní.

28:27
    Festival vyloučení pokračuje. Marek Špaček (ZNO) - menší trest za hrubost.

29:11
    Trest také pro domácí, Flamand (LAS) - nedovolené bránění. Pokračuje se ve hře 4/4.

30:27
    Špaček pospíchá z trestné lavice, začíná krátká přesilovka pro Znojmo.

31:11
    Další nevyužitá početní výhoda. Obě mužstva jsou kompletní.

32:25
    A přichází trest 5 minut + do konce utkání pro Schrödera (LAS) a Theimera (ZNO).

33:19
    Přesilovka pro Znojmo. Držením hole se provinil Karachun (LAS).

35:13
    V závěru znojemské početní výhody si proti pravidlům počínal Koňařík (ZNO) - nedovolené bránění.

35:19
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilová hra.

37:13
    LA Stars právě vstřelili branku!
    S návratem vyloučeného Koňaříka Znojmo přeci jen inkasuje. Vedení domácím přináší svým gólem MARCO RICHTER. Asistence: Florian Baltram a Felix Wagner.

38:32
    Orli právě vstřelili branku!
    Jihomoravané našli bleskovou odpověď. Průběžné skóre srovnává přesnou trefou LUKÁŠ NOVÁČEK. Asistence: Marek Špaček.

40:00

Závěrečná část hry začíná v 15:10. V prostředním dějství jsme opět zaznamenali několik vyloučených, góly nakonec padly až v samotném závěru při klasickém počtu hráčů na obou stranách. Domácí vedli zásluhou Richtera, srovnání skóre zajistil znojemský Lukáš Nováček.

40:01

40:22
    Znojemští hokejisté zaznamenávají fantastický vstup do závěrečné dvacetiminutovky! JIŘÍ TICHÝ posílá své barvy poprvé v utkání do vedení. Asistence: Jakub Fusek.

41:33
    Jan Koňařík (ZNO) - menší trest za zdržování hry.

43:33

53:48
    Velká šance pro domácí! Vyloučen Koňařík (ZNO) - držení.

55:48
    Orli se ubránili.

56:30
    Domácím se přeci jen podařilo vyrovnat. FABIO KLÄY posílá puk za záda znojemského gólmana. Asistence: Alexander Karachun.

60:00

Ani závěrečná dvacetiminutovka rozhodnutí nepřinesla o vítězi tak může rozhodnout pětiminutové prodloužení.

60:01

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení neurčilo vítěze dnešního utkání. Následují samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Bod navíc pro mužstvo ze St. Pöltenu zařídil NIKITA REYN.

Juniorští Orli nakonec podlehli svému soupeři po samostatných nájezdech, na jih Moravy přesto vezou alespoň jeden bod. Děkujeme za pozornost. (16:06:08)

Petra Matůšová

Góly a asistencie: 38. Richter (Baltra, Wagner), 57. Kläy (Karachun), 65. Reyn - 39. Nováček (Špaček), 41. Tichý (Fusek)

Lower Austria Stars: Aeschlimann (Ungar) - Hrdina, Krammer, Wärnelius, Gysi, Boskovic, Wagner - Leißer, Kläy, Schröder - Baltram, Richter, Flamand - Karachun, Skorovs, Evangelista - Reyn, Houben.
    HC LERAM Orli Znojmo: Novotný (Helešic) - Theimer, Tichý, Michalica, Hobza, Odehnal, Koňařík, Bukáček - Špaček, Nováček, Fusek - Schejbal, Nahodil, Pelikán - Holub, Cerovečki, Vald - Kacetl.