Lower Austria Stars
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Nedeľa 13.01.2013, 13:00Erste Bank Young Stars League

Juniorští Orli nakonec podlehli svému soupeři po samostatných nájezdech, na jih Moravy přesto vezou alespoň jeden bod. Děkujeme za pozornost. (16:06:08)

65:00
    LA Stars právě vstřelili branku!
    Bod navíc pro mužstvo ze St. Pöltenu zařídil NIKITA REYN.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení neurčilo vítěze dnešního utkání. Následují samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

60:01

Ani závěrečná dvacetiminutovka rozhodnutí nepřinesla o vítězi tak může rozhodnout pětiminutové prodloužení.

60:00

56:30
    Domácím se přeci jen podařilo vyrovnat. FABIO KLÄY posílá puk za záda znojemského gólmana. Asistence: Alexander Karachun.

55:48
    Orli se ubránili.

53:48
    Velká šance pro domácí! Vyloučen Koňařík (ZNO) - držení.

43:33

41:33
    Jan Koňařík (ZNO) - menší trest za zdržování hry.

40:22
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojemští hokejisté zaznamenávají fantastický vstup do závěrečné dvacetiminutovky! JIŘÍ TICHÝ posílá své barvy poprvé v utkání do vedení. Asistence: Jakub Fusek.

40:01

Závěrečná část hry začíná v 15:10. V prostředním dějství jsme opět zaznamenali několik vyloučených, góly nakonec padly až v samotném závěru při klasickém počtu hráčů na obou stranách. Domácí vedli zásluhou Richtera, srovnání skóre zajistil znojemský Lukáš Nováček.

40:00

38:32
    Jihomoravané našli bleskovou odpověď. Průběžné skóre srovnává přesnou trefou LUKÁŠ NOVÁČEK. Asistence: Marek Špaček.

37:13
    S návratem vyloučeného Koňaříka Znojmo přeci jen inkasuje. Vedení domácím přináší svým gólem MARCO RICHTER. Asistence: Florian Baltram a Felix Wagner.

35:19
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilová hra.

35:13
    V závěru znojemské početní výhody si proti pravidlům počínal Koňařík (ZNO) - nedovolené bránění.

33:19
    Přesilovka pro Znojmo. Držením hole se provinil Karachun (LAS).

32:25
    A přichází trest 5 minut + do konce utkání pro Schrödera (LAS) a Theimera (ZNO).

31:11
    Další nevyužitá početní výhoda. Obě mužstva jsou kompletní.

30:27
    Špaček pospíchá z trestné lavice, začíná krátká přesilovka pro Znojmo.

29:11
    Trest také pro domácí, Flamand (LAS) - nedovolené bránění. Pokračuje se ve hře 4/4.

28:27
    Festival vyloučení pokračuje. Marek Špaček (ZNO) - menší trest za hrubost.

25:19
    Orli jsou kompletní.

23:19
    A další nepříjemnost. Cerovečki (ZNO) - držení.

22:18

21:56
    Znojmo hraje ve čtyřech.

21:18
    Orli jdou opět do tří. Dvě minuty pro Fuska (ZNO) - hákování.

20:01

První dějství utkání nepřineslo žádný gól, oba týmy se spíše přetahovali v počtu vyloučených hráčů. Domácí si již odseděli čtyři dvouminutové tresty, Orli šest. Druhé dějství začíná v 14:16.

20:00

19:56
    Ještě v závěru třetiny si dvě minuty vysloužil Michalica (ZNO) - držení.

17:46
    Ani tentokrát nebyli Jihomoravané úspěšní.

15:46
    Další přesilovka pro Znojmo, dvě minuty pro Richtera (LAS) - nedovolené bránění.

15:43
    Orli početní výhodu nevyužili, domácí jsou kompletní.

13:43
    Tento stav ale nevydržel příliš dlouho. Menší trest pro Gysiho (LAS) - držení hole.

13:30
    Všichni vyloučení jsou zpět na ledě. Po dlouhé době se pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

12:47
    Do hry už se zapojili také Theimer a Hrdina.

12:04
    Cerovečki je zpět na ledě.

11:30
    Zdá se, že i Novotný (ZNO) si počínal nedovoleně a dostává dvě minuty za držení.

10:47
    První třetina se nese ve znamení častého vylučování. Za hrubost potrestáni Theimer (ZNO) a Hrdina (LAS).

10:04
    Ale ne dlouho... Dvě minuty za zdržování hry inkasuje opět Cerovečki (ZNO).

10:03
    Orli ustáli nepříjemnou pasáž hry a jsou v plném počtu.

09:38
    Cerovečki se zapojil do hry, hosté jsou ve čtyřech.

08:03
    Nepříjemná situace pro Orly, kteří se musí bránit ve třech! Další dvouminutový trest pro Theimera (ZNO) - sekání.

07:38
    Znojmo si zahraje oslabení. Dvě minuty se odpyká Cerovečki (ZNO) - podražení.

04:41
    Domácí se ubránili a potrestaný Karachun je zpět na ledě.

02:41
    První vyloučení dnešního utkání, na trestnou lavici usedá Karachun (LAS) - hákování.

00:01

Technické problémy nám zatím nedovolují získávat data z dějiště zápasu. Hned jak to bude možné, budeme vás o průběhu zápasu informovat.

Obě mužstva se v letošním ročníku utkala již jednou, na konci září. V domácím prostředí si znojemští hokejisté vybojovali tři body za výhru 5:1 po trefách Jakuba Fuska, Radovana Holuba, Michaela Telesze, Michaela Schejbala a Františka Nahodila, jenž je rovněž nejproduktivnějším hráčem týmu.

Po sobotní domácí výhře Orlů nad Salzburgem 4:2 se Jihomoravané vyhoupli na celkovou 4. příčku soutěžní tabulky (2. místo ve skupině A). Svěřenci Radka Hamana mají za sebou skvěle sehranou sérii třinácti zápasů v nichž hned dvanáctkrát zvítězili!!!

LA Stars 1 jsou tím úspěšnějším týmem ze dvou zástupců akademie v EBYSL. Doposud získali dvacet devět bodů, přesto se stále pohybují na předposledním místě ligové tabulky. V předchozích dvou zápasech Stars vždy bodovali. V derby s výběrem LA Stars 2 zvítězili vysoko 7:0, v sobotním duelu s Klagenfurtem podlehli svému soupeři až po samostatných nájezdech 2:3.

Závěr základní části Erste Bank Young Stars League se kvapem blíží a na znojemské juniory čeká další mistrovské utkání. Tentokrát mladí Orli zajíždí na led výběru hokejové akademie ze St. Pöltenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Petra Matůšová

Góly a asistencie: 38. Richter (Baltra, Wagner), 57. Kläy (Karachun), 65. Reyn - 39. Nováček (Špaček), 41. Tichý (Fusek)

Lower Austria Stars: Aeschlimann (Ungar) - Hrdina, Krammer, Wärnelius, Gysi, Boskovic, Wagner - Leißer, Kläy, Schröder - Baltram, Richter, Flamand - Karachun, Skorovs, Evangelista - Reyn, Houben.
    HC LERAM Orli Znojmo: Novotný (Helešic) - Theimer, Tichý, Michalica, Hobza, Odehnal, Koňařík, Bukáček - Špaček, Nováček, Fusek - Schejbal, Nahodil, Pelikán - Holub, Cerovečki, Vald - Kacetl.