Slavia – Chomutov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 5:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.)
Litvínov – Třinec 6:5 (po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
cz Nedeľa 06.01.2013, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga (ČR)

58:47
    Domácí hrají bez brankáře.

57:44
    Liberec právě vstřelil branku!
    MICHAL BULÍŘ byl na konci uvolnění, které založil Filippi spolu s Víškem. Závorka nemohl nic dělat. Asistence: Tomáš Filippi, Jan Víšek.

56:58
    Grman dvakrát pálil na Pince a dvakrát byl puk vyražen před nebo za branku. Poté se zhostil kotouče Skuhravý, který se podílel asi třikrát na dorážce, které ani jednou nenašli prostor mezi betony Pince. Po velkém chaosu v brankovišti se pak fanoušci dožadovali vyloučení za zalehnutí puku. Rozhodčí ale nikoho trestat nebude.

53:43
    Čakajík a Vitásek se dostali do uvolnění a měli tak na čepeli šanci navýšit skóre. Závorka ale nadvakrát střelu vyrazil!

45:04
    Liberec odehraje dvouminutové přečíslení. Lukáš Pech (KVA) si odpyká trest za sekání.

44:02
    TOMÁŠ URBAN zakončil krásnou akci Liberce a tvrdou střelou zápěstím posílá kotouč přímo pod "víko" Závorkovo branky! Liberec navyšuje výsledek na 1:2! Asistence: Bortňák Dalibor

43:24
    Bicek zkoušel vrátit kotouč pod sebe na Noska. Nosek ale promáchl a nevyužil tak šance skórovat.

37:39
    Martin Zaťovič chytře dostal puk pod sebe a pro hráče Liberce byla jediná možnost ho zastavit jedině faulem. Martin Čakajík (LIB) si odsedí dvouminutový trest za faul loktem.

33:54
    Za hrubost budou dvě minuty pykat hráči na obou stranách. Šarvátka se tak nevyplatila Zuckerovi (KVA) a Filippimu (LIB).

33:53
    A kiksy domácích pokračují. Vojtěch Kloz sklepl kotouč přímo před betony Závorky a ten měl co dělat, aby puk bezpečně vyrazil mimo.

28:40
    Vachovec se dostal do úniku a po asistenci Skladaného se dostal i do zakončení. Pinc ale famózně nájezd vychytal.

27:18
    A Liberec využívá přesilovou hru. MARTIN ČAKAJÍK vyslal střelu od modré a ta kousek nad Závorkovo rameny končí v brance. Asistence: Tomáš Filippi.

26:43
    Drtina (KVA) musel zastavit Bulíře faulem. Bulíř byl v úniku a mohl výrazně ohrozit branku Závorky. Karlovarský bek tak bude pykat za držení.

25:50
    Pinc zkoušel rozehrát z poza branky, kotouč ale zachytil na modré Zucker, který bez váhání střílel do odkryté branky. Naštěstí pro Pince střílel Zucker mimo.

24:05
    Pech našel samotného Skladaného, který ale nezakončil do sítě. Tohle byla tutová šance!

21:25
    Závorka musel likvidovat únik Duška, který dostal parádní přihrávku na modrou od rozehrávajícího Pince.

19:28
    Grman zakončoval bekhendem a Pinc měl co dělat, aby střelu zlikvidoval.

17:27
    Bicek byl hákován Čuttou (LIB) a Energie tak sehraje další přesilovou hru.

13:45
    Bojovnost Drtiny přinesla chybu hostí. Drtina pak našel před brankou Kloze, který nadělal Pincovi hodně velké problémy.

12:55
    Jiří Doležal (KVA) se provinil nedovoleným bráněním a nabídl tak Liberci přesilovou hru.

10:44
    Bude se opět vylučovat. Na trestnou lavici jde opět Radek Duda (LIB) za hákování.

08:40
    Michal Bárta (LIB) půjde na dvě minuty pykat za podražení. Domácí si zahrají druhou přesilovou hru v tomto utkání.

03:18
    Zucker sám před bránou na třikrát zkoušel překonat brankáře Pince. Pinc ale famózně vykryl veškeré dorážky betony.

01:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Drtina našel přes celou třetinu najetého LUKÁŠE PECHA, který nekompromisně zavěsil. Asistence: Jiří Drtina

01:13
    Přesilová hra se ale Varům nedaří. Hostí z Liberce teď měli gólovou šanci poté, co se zhostili puku po špatné rozehrávce domácích beků.

00:32
    Patnáct vteřin od úvodní buly mají domácí diváci o důvod navíc nemít rádo Radka Dudu (LIB). Ten půjde na dvě minuty za vysokou hůl. To odnesl Lukáš Pech, který má zřejmě na tváři menší zranění.

Jaroslav Kubricht

Góly a asistencie: 2. Pech (Drtina) - 28. Čakajík (Filippi), 45. Urban (Bortňák), 58. Bulíř (Filippi, Víšek)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Nosek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Prošek, Kloz - Vachovec, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Bicek, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker
    Bílí Tygři Liberec: Pinc - Čakajík, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Ulrych, Čutta, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Galamboš, J. Vlach, Filippi, T. Urban, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Kica, Krejčík

Rozhodca: Homola, Souček - Rozlílek, Pešek