Kanada U20 – USA U20 1:5 (kon.) | Slovensko U20 – Lotyšsko U18 5:3 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (po s.n.)
Slovensko U20
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Lotyšsko U18
Štvrtok 03.01.2013, 12:08 • Sports Palace • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Bola to napokon dráma ako hrom, no so šťastným koncom pre slovenský tím. V tretej tretine najprv Lotyši vyrovnali stav stretnutia, no Bíreš svojim druhým gólom znova poslal Slovensko do vedenia a to ešte v závere strelou do prázdnej brány potvrdil Daňo taktiež druhým gólom v zápase.
    Strely na bránu v tretej tretine 7:16, celkovo 27:40.
    Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Andrej Bíreš a Nikita Jevpalovs.

60:00

59:47
    Slovensko dalo gól! MARKO DAŇO zachytil prihrávku a napriek faulu doviedol puk až do prázdnej brány. Potvrdil tak víťazstvo a definitívne udržanie v elitnej kategórii! Bez asistencie.

59:32
    Lotyši si mysleli, že si vezmú time-out, ale ten už si v druhej tretine vybrali! Rozhodcovia ich tak vyháňajú na ľad.

59:32
    Po strele od červenej čiary je hra prerušená, vhadzuje sa pred Nagyom.

59:01
    Ivars Punnenovs odchádza na striedačku, Lotyšsko to skúsi v šiestich!

58:18
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny. Lotyši zotrvávajú v tlaku.

57:23
    Skuratovs a jeho obrovská chyba v rozohrávaní, ktorú mohol potrestať Michal Uhrík, ale pri strele mu puk skĺzol z čepele!

56:08
    Lotyšsko sa znova tlačí do útočného pásma a snaží sa opäť vyrovnať stav tohto zápasu.

54:35
    Slovensko dalo gól! ANDREJ BÍREŠ ukážkovo od modrej čiary golfákom do vinkla posiela opäť slovenskú stranu do vedenia! Asistencie Marko Daňo a Peter Čerešňák.

54:19
    Vylúčenie Lotyšsko - Edgars Siksna - dve minúty za seknutie. Pokračujeme teda štyria na štyroch.

53:13
    Vylúčenie Slovensko - trest pre hráčsku lavicu - dve minúty za priveľa hráčov na ľadovej ploche.

52:46
    S obrovským šťastím Slováci prežili toto oslabenie.

52:28
    Siksna od modrej takisto len to žrde! Tak to je neuveriteľné.

51:55
    Lotyši si teraz vytvorili v pásme drtivý tlak a Kurmis trafil žrď!

51:17
    Nagy vyráža vysoko do vzduchu Siksnovu strelu.

50:46
    Vylúčenie Slovensko - Karol Korím - dve minúty za zdržiavanie hry; vyhodenie puku z hracej plochy.

50:22
    Lotyšsko dalo gól! Lotyši si poposúvali puk a napokon prišla strela EDGARSA KULDU od modrej čiary, ktorú zastavila až sieť! Asistencie Edgars Siksna a Nikita Jevpalovs.

Góly a asistencie: 15. Bíreš (Korím, R. Mráz), 31. Mikúš (Matis, Uhrík), 34. Daňo (Nechala), 55. Bíreš (Daňo, Čerešňák), 60. Daňo - 2. Ozolinš (Bukarts), 46. Jevpalovs (Blugers), 51. Kulda (Siksna, Jevpalovs)

Slovensko U20: A. Nagy (P. Romančík) - Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, D. Bajaník, Korím, Buri - T. Mikúš, M. Daňo, Matis - R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Kolena, Mi. Uhrík, Réway - D. Hudec, B. Rapáč, D. Fujerík.
    Lotyšsko U18: Merzlikins (34. Punnenovs) - Rosinskis, K. Lipsbergs, Siksna, Zvirbulis, Nimanis, Skuratovs, Augstkalns - Kulda, Blugers, Jevpalovs - R. Lipsbergs, Kuzmenkovs, Jelisejevs - Bukarts, Ozolinš, Kurmis - Siksnis, Ševčenko, Rancevs.

Rozhodca: G. Jablukov, J. Levonen - T. Haster, D. Sivov