Švajčiarsko U20 – Česko U20 3:4 (po pr.) | USA U20 – Slovensko U20 9:3 (kon.) | Švédsko U20 – Fínsko U20 7:4 (kon.)
Rusko U20 – Kanada U20 1:4 (kon.)
USA U20
9:3 (5:2, 3:0, 1:1)
Slovensko U20
Pondelok 31.12.2012, 11:08 • UFA Arena • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

V tretej tretine sme ešte dokázali znížiť gólom Matisa, inkasovali ale deviaty gól po peknej kombinácii a strele Galchenyuka.
    Strely na bránu v tretej tretine 10:8, celkovo 40:29. Prehali sme 3:8 a teda zostupujeme do bojov o záchranu, kde sa stretneme s Lotyšskom, druhý súper sa určí až po zápase Švédska s Fínskom (Švajčiari majú aktuálne 6 a Fíni 5 bodov).
    Najlepšími hráčmi tohto zápasu sa stali Peter Čerešňák a Cole Bardreau. Za onlajny.eu vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú chuť k prípadnému obedu, dnes si samozrejme môžte pozrieť aj ostatné zápasy MSJ. (13:29:11)

60:00

59:27
    Uhrík zachytil na modrej čiare rozohrávku Američanov, ale jeho strela nenarobila Gibsonovi problémy.

58:33
    Už hráme presilovku, Réway potiahol dopredu a na pravej strane zabrzdil, presunul na ľavú Rusinovi, jeho prihrávka pred bránu na Daňa, ale táto strela mieri trestuhodne mimo!

57:13
    Vylúčenie USA - Seth Jones - dve minúty za krosček.

56:44
    USA dalo gól! ALEX GALCHENYUK sa na pravom kruhu pripravil na prihrávku a z prvej puk poslal do brány. Za asistenciu ďakuje Connorovi Murphymu, druhú si pripísal Sean Kuraly.

56:30
    Galchenyuk dvíha hlavu k nebu po tom, čo mu strela tesne nevyšla.

56:14
    Vylúčenie Slovensko - Marko Daňo - dve minúty za seknutie.

55:40
    Vylúčenie Slovensko - Matúš Matis - dve minúty za napadnutie oblasti hlavy a krku, automaticky teda aj desať minút. Matis odchádza do kabíny, jeho dve minúty odsedí Braňo Rapáč.

55:32
    Američania vyhodili puk, spoza brány ho bude vracať Nechala.

54:56
    Vylúčenie USA - Jacob Trouba - dve minúty za podrazenie.

54:30
    Po vhadzovaní rýchla strela Bajaníka od modrej, ale Gibson ju má v lapačke.

54:26
    Bíreš strieľa spoza kruhov, puk je ale zblokovaný vysoko do ochrannej siete.

53:02
    Rapáč s Fujeríkom v úniku, ale len potiahli puk do pásma.

52:32
    Teraz už strela priamo na bránu a Romančík prikrýva lapačkou.

52:25
    Američania sa zdržiavajú v pásme a máme čo robiť.

51:07

49:21
    Slovensko dalo gól! Uhrík poslal puk na Kolenu na pravé krídlo, ten mu ho vracal pred bránu, puk sa odrazil pred bránu a MATÚŠ MATIS ho doklepol za Gibsona. Asistencie Milan Kolena a Michal Uhrík.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 5. Bardreau (Hartman, Gibson), 6. McCabe (Vesey, Miller), 9. Gaudreau (Gostisbehere), 12. Reilly (Vesey, Miller), 14. Trouba (Kuraly, Galchenyuk), 25. Gaudreau (Trocheck, McCabe), 27. Trocheck (Gaudreau), 31. Trocheck (Biggs, Lucia), 57. Galchenyuk (Murphy, Kuraly) - 5. Matis (Kolena), 19. R. Mráz (Nechala, Čerešňák), 50. Matis (Kolena, Uhrík)

USA U20: Gibson (Gillies) - Murphy, Reilly, Trouba, Gostisbehere, Jones, McCabe, Sieloff - Kuraly, Galchenyuk, Barber - Miller, Gadreau, Vesey - Lucia, Biggs, Trocheck - Pietila, Hartman, Grimaldi - Bardreau.
    Slovensko U20: A. Nagy (10. P. Romančík) - P. Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, D. Bajaník, Korím, Buri - T. Mikúš, M. Daňo, Réway - R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Kolena, Mi. Uhrík, Matis - D. Hudec, B. Rapáč, D. Fujerík.

Rozhodca: P. Hodek, M. Nord - R. Jucers, M. Puolakka