Ústí n/L – Písek 10:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
IHC Králové Písek
cz Piatok 21.12.2012, 18:05 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

Z Ústí nad Labem přeji hezký zbytek večera a opět někdy příště na počtenou. Zdeněk Kamínek ml. (20:30:57)

Ústí nad Labem - Slovan v rámci 34. kola vyškolil Písek, když zvítězil ve Zlatopramen Areně před nejnižší návštěvou sezóny (820 diváků) poměrem 10:0. Čisté konto si připsal Michael Petrásek, tři body zůstávají v krajské metropoli Ústeckého kraje.

Branky a nahrávky: 10. Brož, 12. Poživil (Lapšanský, Ludvík), 19. Kovář (Ludvík), 21. Kovář (Poživil), 33. Čermák (Tůma, Sýkora), 36. Meidl (Handlovský, Rod), 38. Meidl (Boháč), 38. Ludvík (Lapšanský), 57. Smetana (Meidl, Boháč), 59. Lapšanský (Poživil, Ludvík).
    Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Čížek.
    Vyloučení: 5:10, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].
    Využití: 5:0.
    Diváci: 820.
    Průběh utkání: 10:0.
    Zakázaná uvolnění: 4:1.
    Ofsajdy: 3:4.
    Vyhraná vhazování: 48:25 (18:10, 17:10, 13:5).

60:00

59:57
    Prosadit se ještě mohl Čermák, Halmoši ale vyjetím skórovat ústeckému útočníkovi překazil.

59:20
    Zápas se v klidu dohrává, Lvi u moci.

58:31
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Využitá přesilovka! Lukáš Poživil (10+20) posunul puk zpoza branky před brankoviště volnému ADAMU LAPŠANSKÉMU (6+13), který dorážel do odkryté části svatyně Dominka Halmošiho. Asistence: Lukáš Poživil (10+20), David Ludvík (5+10).

57:45
    Kotel domácích oslavuje vítězství ohňostrojem a nápisem "Šťastné a Veselé přejí Lion Patriots!"

57:17
    Kapitán hostů Jiří Ferebauer (PÍS) inkasoval menší trest za hákování. Publikum si žádá o desátou branku.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:10, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

56:09

Odražený kotouč po střele Václava Meidla (5+6) od pravého betonu píseckého gólmana usměrnil za brankovou čáru ONDŘEJ SMETANA (1+4). Asistence: Václav Meidl (5+6), Daniel Boháč (6+14).

56:00
    Oddechový čas pro hosty.

56:00
    Zakázané uvolnění Jihočechů (na icingy 4:1).

55:21
    Utkání se z povinnosti dohrává v obranné třetině Písku.

54:59

53:55
    Poživilovu střelu od hranice útočného pásma zblokoval Ludvík pouze do výstroje Halmošiho.

52:59
    Přesilová hra pro Ústecké Lvy. David Homolka (PÍS) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:9, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

Dnešní utkání sleduje 820 diváků.

52:27
    Petrásek si připsal důležitý zákrok proti jedovce Sedláčka z pravé strany.

51:10
    Nápis "PF 2013" a sněhulák s hokejkou a pukem. To je transparent, který nyní vytáhl ústecký kotel.

50:11
    Ústečtí hrají více na čisté konto než na dvouciferné skóre, hráči se nikam neženou a poctivě se vracejí.

48:57
    Ukázkově se nyní vrátil útočník Matai, který od puku čistě odstavil Kříže.

47:21
    Domácí drží kotouč na svých holích a nikam se zbytečně netlačí.

45:57
    Postavení mimo hru Píseckých (na ofsajdy 3:4).

44:50
    Vlček z levého kruhu svatyni hostů přestřelil.

43:58
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 4:0).

42:06
    Lapšanský zavezl puk do útočné třetiny, kde předal kotouč Grinovi. Posledně jmenovaný vystřelil od útočné modré čáry, jeho střelu zblokoval nechtěně mimo Přeučil.

41:04

40:28
    Lvi v oslabení útočí.

40:01
    Hosté začínají třetí periodu přesilovou hrou.

40:01
    Na úvodním buly třetí třetiny uspěli hosté.

40:01
    Od začátku třetí třetiny je zpět v brankovišti Písku Dominik Halmoši!

40:01

Domácí přidali ve druhém dějství pět branek a svému soupeři odskočili na rozdíl osmi gólů. Zda se dočkáme dnes dvouciferného skóre, napoví následujících dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 17:10.

Další třetina začne přibližně v 19:53 h.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Michael Petrásek - 6;

Dominik Halmoši - 12,
    Jiří Exner - 3.

40:00

39:26
    Slovan i v oslabení opět aktivní, tentokrát v ofsajdové pozici Poživil (na ofsajdy 3:3).

39:04
    Ondřej Holomek (UNL) obdržel menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 32.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:8, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

37:45

Využitá přesilovka! Adam Lapšanský (5+13) uspěl na vhazování po pravici Jiřího Exnera a kotouč se dostal do mezikruží k DAVIDU LUDVÍKOVI (5+9). David Ludvík se zasloužil lehkým nadzvednutím puku o dnešní osmou trefu Lvů. Asistence: Adam Lapšanský (5+13).

37:42
    Osmá přesilová hra pro domácí. Za zdržování hry - vystřelení puku mimo hřiště míří na trestnou lavici Jan Veselý (PÍS).

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:8, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

37:32
    Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 2:3).

37:20
    Dominik Halmoši zatím vystřídal, v brankovišti ho nahrazuje Jiří Exner.

37:20
    Rolbaři se míři podívat na branku Halmošiho a jdou znovu vrtat.

37:20

Opět podobná situace! Daniel Boháč (6+13) adresoval touš do prostoru mezi kruhy volnému VÁCLAVU MEIDLOVI (5+5), který nedal maskovanému muži Písku šanci. Dominik Halmoši se snažil ještě reklamovat u rozhodčích, že branka, která byla před malou chvilkou vrácena do svého postavení, znovu vypadla. Asistence: Daniel Boháč (6+13).

36:52
    Branka Halmošiho vypadla ze svého postavení, na pomoc jsou přizváni rolbaři!

35:29

Lukáš Handlovský (5+8) zahlédl zpoza branky v prostoru mezi kruhy neobsazeného VÁCLAVA MEIDLA (4+5), který bez problémů prostřelil Dominika Halmošiho. Asistence: Lukáš Handlovský (5+8), Tomáš Rod (6+10).

35:23

35:01
    Slovan hraje oslabení velmi aktivně, dobře brání střední pásmo a ve čtyřech si vytváří vlastní brankové příležitosti v útočné třetině.

34:55
    Postavení mimo hru Písku (na ofsajdy 1:3).

34:20
    Čermák mohl přidat druhý gól, a to v oslabení. Na poslední chvíli odvrátil hrozbu Veselý.

33:23
    Početní výhoda pro Písek. Nedovoleně si počínal Václav Meidl (UNL), který je potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 52.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:7, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

32:08

Využitá přesilovka! David Tůma (11+7) nalezl výborně na středu, před Dominikem Halmošim, nikým nehlídaného MILOSLAVA ČERMÁKA (8+10), který uklidil puk za záda bezmocného hostujícího brankáře. Asistence: David Tůma (11+7), Tomáš Sýkora (3+10).

31:30
    Sedmá přesilová hra pro domácí. Martin Semrád (PÍS) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 3:7, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

30:33
    Ani Vladimír Brož z pravé strany nedokázal překonat Halmošiho.

30:11
    Kovář touží po čistém hattricku, vylámal si ale nyní zuby na připraveném brankáři Písku.

29:41
    Meidl z pravého kruhu zamířil nad.

29:34

29:01
    Čermák adresoval černou gumu zpoza branky Tůmovi, který z bezprostřední blízkosti zkusil své štěstí. I přes následný důraz Halmoši touš před brankovou čárou uhájil.

28:10
    Sýkora recept na gólmana Jihočechů z mezikruží nenalezl.

27:34
    Petr Markulinec (PÍS) odchází do boxu trestoměřičů, od hlavního arbitra Petra Úlehly inkasoval menší trest za napadení.

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:6, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

26:53
    Písečtí se provinili úmyslným ofsajdem, vhazuje se tedy v obranném pásmu hostí. Konkrétně po pravici Halmošiho (na ofsajdy 1:2).

25:47
    Hráči Ústí nad Labem kombinují a zbytečně se nikam neženou. Příznivci domácího celku ženou své svěřence k pátému zásahu.

25:04
    Slovan vyhazuje na zakázané uvolnění (na icingy 3:0).

24:57
    Postavení mimo hru Písku (na ofsajdy 1:1).

23:21

22:22
    Lvi vyhazují kotouč ke svatyni Dominika Halmošiho.

21:21
    Přesilová hra pro svěřence Jindřicha Setikovského a Jiřího Kudrny. Za katr míří na dvě minuty Petr Přeučil (UNL), jenž si musí odpykat trest za faul kolenem.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:5, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

20:49

Další důraz Robina Kováře na brankovišti! Lukáš Poživil (10+19) vyslal dělovku od útočné modré čáry. Když už to vypadalo, že Domimik Halmoši udrží puk mezi svými betony, zjevil se na brankovišti ROBIN KOVÁŘ (20+13), jenž polekal brankáře Písku a dorazil touš za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Poživil (10+19).

20:46

20:01
    Slovan začíná prostřední dvacetiminutovku přesilovou hrou.

20:01
    Zahajovací buly druhé třetiny ovládli hosté.

20:01

Během úvodní třetiny měli jednoznačně navrch domácí, kteří určovali tempo hry a dokázali svému sokovi vstřelit během prvních dvaceti minut tři branky, z toho dvě při přesilové hře. Skóre zápasu otevřel v desáté minutě Vladimír Brož, o necelé tři minuty později navýšil vedení Ústeckých Lukáš Poživil. V 19. minutě se při signalizované výhodě a přesilovce zároveň prosadil Robin Kovář.

Statistiky úvodního dějství:

Vyloučení: 2:5, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].
    Zakázaná uvolnění: 2:0.
    Ofsajdy: 1:0.
    Vyhraná vhazování: 18:10.

Další třetina začne přibližně v 18:58 h.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Michael Petrásek - 7;
    Dominik Halmoši - 16.

20:00

19:50
    Lvi dohrávají první třetinu u branky Halmošiho.

18:46
    Jelikož branka padla při signalizované výhodě, Slovan bude mít k dispozici novou dvouminutovou přesilovku. Jiří Ferebauer (PÍS) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:5, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

18:46

Využitá přesilovka, gól při signalizované výhodě! ROBIN KOVÁŘ (19+13) předvedl výborný důraz na brankovišti Dominika Halmošiho a zasloužil se tak o třetí dnešní zásah Lvů. Asistence: David Ludvík (4+9).

18:12
    Zdeněk Šperger (PÍS) inkasuje od hlavního sudího Petra Úlehly dvě minuty za držení protihráče. Ve stejném čase inkasuje také osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Dvě minuty odpyká Lukáš Kužel.

Celkem TM v letošním ročníku: 46.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:4, navíc Šperger (PÍS) 10 min. OT [NESP].

18:20
    Zblokovaná střela Veselého končí v Petráskově lapačce.

17:08
    Pavlík se drží přes prsty a odjíždí při hře na střídačku.

16:01

15:24
    Lvi kombinují v útočném pásmu.

14:01
    Opět vyloučení a početní výhoda pro Ústí nad Labem. Patrik Petruška (PÍS) dostává od hlavního rozhodčího dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:3.

13:10
    Vladimír Brož opět zkoušel uspět se střelou na vzdálenější tyč. Lapačka Halmošiho byla tentokrát hodně mrštná a puk s přehledem lapila.

12:47
    Zakázané uvolnění domácích (na icingy 2:0).

11:55

Využitá přesilovka! Ve dvanácté minutě skórovala ústecká dvanáctka! Adam Lapšanský (5+13) předal na modré čáře kotouč LUKÁŠI POŽIVILOVI (10+18), který ranou z první navyšuje vedení domácích. Asistence: Adam Lapšanský (5+13), David Ludvík (4+8).

11:21
    Druhá přesilová hra pro Lvy. Martin Semrád (PÍS) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 50.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

10:29
    Ludvík nevyzrál z levého kruhu na gólmana Písku.

09:57
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:0).

09:01

Samostatná akce! VLADIMÍR BROŽ (2+5) získal čistě touš v útočném pásmu. Ústecký obránce si zprava sjel do pravého kruhu, odkud nechytatelnou dělovkou na vzdálenější tyč prostřelil Dominika Halmošiho. Bez asistence.

08:26

07:54
    Maskovaný muž domácích odolal dorážce Vlčka.

07:11
    Střelecký pokus Prokopa od hranice útočné třetiny doplul na brankovou čáru, kde na poslední chvíli Petrásek kotouč zalehl.

06:26
    Dvojnásobná přesilovka pro Jihočechy. Tomáš Sýkora (UNL) obdržel menší trest za vražení na hrazení.

Celkem TM v letošním ročníku: 28.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

05:48
    Početní výhoda pro hosty. David Tůma (UNL) si počínal nedovoleně a obdržel dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

04:27
    Kučera prověřil severočeského gólmana z levé strany.

03:40
    Petrásek neudržel puk po střele Sedláčka. Defenziva Slovanu se měla na pozoru.

02:28
    Postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 1:0).

02:22

01:40
    Ústečtí drží puk v útočném pásmu, ale vázne střelba. Halmoši zatím moc práce neměl.

00:58
    Ludvík přestřelil z prostoru mezi kruhy branku Halmošiho.

00:22
    Na úvod střetnutí přesilová hra pro Slovan. Zdeněk Šperger (PÍS) inkasoval menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 34.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

00:01
    Na úvodním buly uspěli hosté.

00:01

Rolba zajela, hřiště připraveno. Zápas začne přibližně v 18:05 hod.

Domácí se musí obejít bez své opory a kapitána Jaroslava Roubíka, který se zranil v Mladé Boleslavi. Céčko na hrudi si tak užije Zbyněk Sklenička.

Právě je 17:58 hod. Druhý rolbař nevyjel, první rolba má vyrolbováno přibližně polovinu hřiště.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Michael Petrásek (4 zápasy; 3 výhry, 1 prohra; 8 obdržených branek; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 92,45 %; průměr obdržených gólů na zápas 2,16);

IHC Písek: Dominik Halmoši (15 zápasů; 3 výhry, 12 proher; 45 obdržených branek; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 90,22 %; průměr obdržených gólů na zápas 3,73).

V 17:54 hod. vyjela na led první rolba.

Do začátku utkání zbývá osm minut a na ledovou plochu ještě nevyjela ani jedna ze dvou roleb.

V rámci utkání 34. kola I. hokejové ligy ČR změří ve Zlatopramen Areně síly aktuálně třetí tým tabulky se třináctým. Lvi ztratili v posledních pěti zápasech celkem sedm bodů, z toho tři v domácím prostředí. V posledním ligovém střetnutí podlehl Slovan Mladé Boleslavi ve ŠKO-ENERGO ARÉNĚ 2:6.

Písečtí hokejisté v posledních deseti kolech nastřádali pouze jedenáct bodů. V posledním klání utrpěli Jihočeši debakl, když doma podlehli Třebíči 0:6.

Na led přispěchala úklidová četa s popelnicí, začátek utkání v 18:00 h je ohrožen.

Za brankou hostů někdo z hráčů Písku při rozbruslení rozbil plexisklo, které následně z větší části vypadlo na ledovou plochu!

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Koutský) - L. Poživil, Sklenička, F. Pavlík, Špelda, Vl. Brož, Holomek, Grin, Smetana - R. Kovář, Lapšanský, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Mička, Tomáš Mareš.

IHC Písek: Halmoši (Exner) - Drtil, Veselý, L. Kříž, Semrád, Prokop, Kužel, M. Dvořák - Strnad, Šperger, Jakub Marek - Petruška, F. Vlček, Ferebauer - Markulinec, Kučera, Homolka - Bernát, V. Novák, P. Sedláček. Trenéři: Jindřich Setikovský, Jiří Kudrna.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev:

HC Slovan Ústečtí Lvi:
    1. Jaroslav Roubík - 45 b. (30 zápasů; 20+25)
    2. Robin Kovář - 31 b. (33 zápasy; 18+13)
    3. Lukáš Poživil - 27 b. (33 zápasy; 9+18)

IHC Písek:
    1. Tomáš Rod - 15 b. (30 zápasů; 6+9)
    2. Martin Heřman - 13 b. (32 zápasy; 2+11)
    3. Filip Vlček - 13 b. (31 zápas; 2+11)

Poslední utkání obou soupeřů:

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
    Branky a nahrávky: 1. L. Pabiška (Kafka, D. Výborný), 12. Koudelka, 25. L. Pabiška (D. Výborný, Toman), 44. Nouza, 48. D. Vrbata (A. Padělek, Nouza), 50. Mikulík (Demel) - 18. R. Kovář (Ludvík, Roubík), 60. Holomek. Rozhodčí: Šindler, Pavlovič - Komárek, Krátký. Vyloučení: 10:10, navíc Němeček (MBL) TS [HÁK] - Handlovský (UNL) TS [SEK]. Využití: 1:2. Diváci: 2 230. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

IHC Písek - SK Horácká Slavia Třebíč 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 8. Ostřížek (J. Káňa), 10. J. Káňa (Burian, Zdráhal), 22. Ostřížek (Burian, J. Káňa), 30. T. Vondráček (Kaut), 42. Čuřík (Malena, Dolníček), 46. Kaut (T. Vondráček, L. Sláma). Rozhodčí: Zubzanda - T. Černý, Vavruška. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 240. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:6.

Letošní bilance obou týmů v I. hokejové lize ČR:

33 zápasy: 18 výher, 5 výher po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 9 porážek; skóre 110:87, 65 bodů, v tabulce 3. místo.

IHC Písek:
    33 zápasy: 6 výher, 2 výhry po základní hrací době, 3 prohry po základní hrací době, 22 porážky; skóre 70:132, 25 bodů, v tabulce 13. místo.

Přehled vzájemných mistrovských zápasů v sezóně 2012/2013 z pohledu domácích:

Počet odehraných zápasů: 2.
    Bilance: 2-0-0-0.
    Skóre: 11:4.
    Výsledky: 7:2, 4:2.
    Nejlepší hráči: P. Přeučil (1+3) - Drtil (1+1).
    Diváci celkem: 1 940.

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 18:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

Góly a asistencie: 10. Brož, 12. Poživil (Lapšanský, Ludvík), 19. Kovář (Ludvík), 21. Kovář (Poživil), 33. Čermák (Tůma, Sýkora), 36. Meidl (Handlovský, Rod), 38. Meidl (Daniel Boháč), 38. Ludvík (Lapšanský), 57. Smetana (Meidl, Daniel Boháč), 59. Lapšanský (Poživil, Ludvík)

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Koutský) - L. Poživil, Sklenička, F. Pavlík, Špelda, Vl. Brož, Holomek, Grin, Smetana - R. Kovář, Lapšanský, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Mička, Tomáš Mareš.
    IHC Králové Písek: Halmoši (38. - 40. Exner) - Drtil, Veselý, L. Kříž, Semrád, Prokop, Kužel, M. Dvořák - Strnad, Šperger, Jakub Marek - Petruška, F. Vlček, Ferebauer - Markulinec, Kučera, Homolka - Bernát, V. Novák, P. Sedláček. Trenéři: Jindřich Setikovský, Jiří Kudrna.

Rozhodca: Úlehla - Lučan, Čížek