Utrecht – Heerenveen 3:1 (kon.) | Arnhem – Waalwijk 2:2 (kon.) | Feyenoord – Den Haag 3:2 (kon.)
Willem II – Amsterdam 2:4 (kon.)
FC Utrecht
3:1 (0:0)
SC Heerenveen
cz Nedeľa 16.12.2012, 12:30 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Holandská Eredivisie

Sudí Higler dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém FC Utrecht poráží SC Heerenveen v poměru 3:1. Všechny čtyři góly padly až ve druhém poločase. Skóre otevřel v šedesáté sedmé minutě Kogel, který se trefil také o tři minuty později. Za osm minut snížil z pokutového kopu na 2:1 Finnbogason a minutu před koncem řádné hrací doby pojistil výhru přesnou trefou na 3:1 Mulenga. Utrecht byl lepším týmem a tříbodový zisk si zasloužil. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:25:23)

90+3
    Žlutou kartu vyfasoval Leon de Kogel.

90+2
    Hosté dostali výhodu volného přímého kopu, ale nic z něj nevytěžili.

90
    Sudí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Hrací plochu opouští Lukáš Mareček, nahrazuje ho Daniel De Ridder.

89
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Výbornou práci s míčem a stabilitu prokázal JACOB MULENGA, se kterým prohrál souboj obránce Otigba. JACOB MULENGA si následně připravil balon na levačku a nekompromisně zakončil. Brankář Nordfeldt byl bez šance.

87
    Hrací plochu opouští Marten De Roon, nahrazuje ho Oussama Tannane.

86
    Mareček rozehrál tuto standardní situaci nakrátko.

86
    Hosté z rohového kopu vytěžili další roh.

86
    Do konce utkání zbývá necelých pět minut a u balonu jsou hosté.

84
    Nebezpečný centr vyboxoval Nordfeldt do bezpečí.

83
    Rohový kop ve prospěch domácích.

82
    Domácí hráči se ocitli v šanci, ale nebezpečná hlavička rozechvěla nakonec pouze břevno. Touto střelou se prezentoval Bulthuis.

82
    Volný přímý kop pro FC Utrecht.

78
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    ALFRED FINNBOGASON bezpečně proměňuje pokutový kop, a snižuje tak skóre na 2:1.

77
    Žlutou kartu vyfasoval Mike van der Hoorn.

76
    SC Heerenveen bude zahrávat pokutový kop!

75
    Hrací plochu opouští Kum, nahrazuje ho Otigba.

75
    Jedovatou střelou se prezentoval Oar, ale branku netrefil.

75
    Mulenga vybojoval autové vhazování.

73
    Mareček adresoval do velkého vápna zajímavý centr, ale FC Utrecht se bez problému ubránil.

73
    Žlutou kartu vyfasoval Adam Sarota.

70
    Brankář Nordfeldt neměl šanci inkasovanému gólu zabránit. Naopak de Kogel prožívá na hřišti šťastné chvilky. Během tří minut zaznamenal dva vstřelené góly, a to je na hrací ploše teprve sedm minut.

70
    Za protesty vyfasoval žlutou kartu Lukáš Mareček.

70
    Mulenga si vzal pokutový kop na starost, ale neproměnil jej. Výborně totiž zasáhl Nordfeldt. K odraženému balonu se dostal jako první LEON DE KOGEL a přesnou trefou si připisuje dnešní druhou vstřelenou branku.

69
    V pokutovém území totiž zahrál rukou Finnbogason.

69
    FC Utrecht bude zahrávat pokutový kop!

69
    Obrana hostů balon odvrátila do bezpečí.

69
    Rohový kop pro domácí hráče.

68
    De Kogel byl na hřišti pouhé čtyři minuty a už si připsal vstřelený gól. Kouč domácích bude s tímto tahem jistě spokojen.

67
    Mulenga adresoval do pokutového území nádhernou přihrávku, které se zmocnil LEON DE KOGEL, jenž si připravil balon na pravačku a nádhernou trefou posílá FC Utrecht do vedení.

66
    Aut pro domácí.

65
    Polonůžky si střihl Finnbogason, ale brankáře Ruitera nepřekonal.

64
    Tagaki se ocitl v zajímavé šanci, ale vystřelil velmi nepřesně.

63
    Domácí tým střídá. Hrací plochu opouští Gerndt, kterého nahrazuje de Kogel.

62
    Z necelých dvaceti dvou metrů nacentroval Kali balon do pokutového území, kde se v šanci ocitl jeden z jeho spoluhráčů, ale vybojoval pouze rohový kop.

61
    Výhodu volného přímého kopu dostanou domácí fotbalisté.

59
    Podle sudího Alfred Finnbogason v pokutovém území nafilmoval pád, a tak mu udělil žlutou kartu. Skutečnost však byla úplně jiná.

57
    Hosté z rohového kopu svého soupeře neohrozili.

56
    Mareček obdržel výbornou přihrávku do běhu, napřáhl svoji kopačku, ze které vyslal jedovatou střelu, ale v souboji jeden na jednoho byl úspěšnější Ruiter, který balon vytěsnil na rohový kop.

55
    Autové vhazování pro FC Utrecht.

54
    Nepřesný centr adresoval do pokutového území van La Parra.

54
    Duričič nacentroval míč do velkého vápna, kde úřadovala obrana domácího celku.

54
    Duričič vybojoval pro svůj tým rohový kop.

51
    Gerndt obdržel skvělou přihrávku do velkého vápna, zasekl si míč a vystřelil, ale balon skončil vysoko nad brankou, a tak Nordfeldt zasahovat vůbec nemusel.

50
    Van La Parra spálil stoprocentní gólovou šanci, když z bezprostřední blízkosti minul branku.

48
    Na levém křídle se snažil vybojovat rohový kop Gerndt, ale nepovedlo se mu to, a tak odkop od brány provede Nordfeldt.

46
    Útočnou akci domácích hráčů zastavila pozorná obrana hostů.

46
    Druhý poločas začal beze změn v sestavách.

46
    Míč do druhého poločasu uvedli domácí hráči.

46

Máme za sebou první poločas, který příliš zajímavý nebyl a fanoušky spíš nudil. Doufejme, že hráči obou celků nastoupí do druhého poločasu mnohem aktivněji a dočkáme se nějakého gólu.

Druhý poločas začne přibližně v 13:34.

45+1
    Balon na střelu si přichystal Oar a nebezpečně zakončil. Nicméně balon se mezi tři tyče nevešel.

45
    Sudí nastavuje jednu minutu.

44
    Hosté z volného přímého kopu soupeřovu branku neohrozili.

44
    Gerndt fauloval, a hosté tak dostanou výhodu standardní situace.

43
    Přesnou přihrávkou našel Mareček Duričiče, jenž se prezentoval zajímavou střelou a vybojoval rohový kop. Zasahovat totiž musel Ruiter, jenž balon vytěsnil právě na roh.

42
    V dalším ofsajdu uvízl Finnbogason.

42
    Zajímavou šanci hostů zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd.

39
    Domácí hráči nebyli nebezpeční a odkop od brány provede Nordfeldt.

39
    Gerndt vystřelil, ale vybojoval pouze rohový kop.

37
    Autového vhazování se zmocní SC Heerenveen.

36
    Přihrávku do velkého vápna obdržel Mareček, jenž se prezentoval střelou z první, ale Ruiter jeho střelecký pokus uklidil do své náruče.

36
    V těsném ofsajdu uvízl Takagi.

33
    Mareček znovu nacentroval míč do velkého vápna, ale Wuytens odhlavičkoval míč do bezpečí.

33
    Domácí fotbalisté se ubránili.

33
    Tato střela však byla tečována na rohový kop.

33
    Nepřesnou střelou se prezentoval Finnbogason.

32
    Sarota nacentroval balon na bližší tyč, ale tam úřadovala hostující obrana.

31
    Mulenga vybojoval rohový kop.

30
    S balonem do velkého vápna se probojoval Duričič, ale následně ho pozorná obrana o balon připravila.

29
    Mulenga zahazuje stoprocentní gólovou šanci, když z bezprostřední blízkosti netrefuje prázdnou bránu.

27
    Na druhé straně si brilantní zákrok připisuje Ruiter, jenž taktéž likviduje stoprocentní gólovku, kterou měl na kopačce van La Parra.

27
    Vynikající zákrok si připisuje Nordfeldt, který likviduje stoprocentní gólovou šanci.

26
    Výhodu standardní situace dostanou domácí fotbalisté.

25
    Sarota nacentroval balon do malého vápna, kde si výborně poradil Nordfeldt, jenž balon vyboxoval do bezpečí.

25
    Rohový kop pro FC Utrecht.

23
    Hrací plochu opouští Asare, nahrazuje ho Takagi.

22
    K centrovanému míči měl nejblíže van der Hoorn, ale jeho hlavička byla nepřesná, a mezi tři tyče se tak nevešla.

22
    Sarota nacentroval balon do velkého vápna a vybojoval rohový kop.

21
    Aut pro domácí tým.

20
    Hosté pospíchali do protiútoku, ale van der Hoorn včas zasáhl a balon odkopl do autu.

20
    Hostující hráči se s balonem dostali až do pokutového území, kde je o míč obrala pozorná obrana domácího celku.

19
    Míč pro hosty vybojoval Mareček, ale jeho spoluhráči následně o balon přišli.

18
    U balonu jsou stále domácí fotbalisté, ale nyní se s míčem pohybují na vlastní polovině. Teď se do hry zapojil také Ruiter.

18
    U balonu jsou domácí hráči, kteří se pohybují na soupeřově polovině, ale žádné nebezpečí zatím nehrozí.

17
    Z dalšího rohového kopu domácí hráči opět nic nevytěžili.

17
    Centrovaný míč do pokutového území hostům žádné problémy nenadělal.

17
    Výhodu rohového kopu dostanou domácí fotbalisté.

16
    Autového vhazování se ujmou domácí hráči.

15
    Hosté zahrávali rohový kop, ale soupeřovu branku neohrozili. Stav utkání je stále 0:0.

11
    Utkání je zatím z pohledu hráče velmi opatrné, z pohledu fanouška příliš nudné.

10
    Rozběhla se desátá minuta a ještě jsme neviděli ani jednu střelu, ať už na branku nebo mimo ni.

8
    Rohový kop zahrávali hosté, ale branku svého soupeře z této standardní situace neohrozili.

5
    SC Heerenveen se musí bránit, brankář Nordfeldt už staví zeď.

4
    FC Utrecht dostane výhodu standardní situace.

4
    Van La Parra fauloval, a míč do hry tak uvede domácí FC Utrecht.

2
    Z rohového kopu domácí hráči branku hostí neohrozili.

2
    Důležitý zákrok si připsal Nordfeldt, když vyboxoval nebezpečný odražený balon na rohový kop. Kdyby pozorný Nordfeldt nezasahoval, balon by nejspíš skončil v síti.

2
    Autového vhazování se zmocní domácí tým.

1
    Před dlouhým nákopem se domácí fotbalisté ubránili.

1
    Domácí hráči budou hrát v červeno-bílých dresech a červených trenýrkách.

1
    Míč do hry uvedli hosté, kteří oblékli pro dnešní utkání černý komplet.

1

-2
    Hlavní sudí Higler přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.

-3
    Na hrací ploše je vše připraveno k příchodu hráčů.

Na lavičce náhradníků jsou připraveni:

FC Utrecht: Verhoeven - Schepers, Martensson, Heerings, de Kogel, Zullo, Takagi.

SC Heerenveen: Vandenbussche - de Ridder, Raitala, Otigba, Pappa, Uth, Tannane.

-9
    Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých kabin.

Hostům chybí zraněný Gianni Zuiverloon.

Domácím chybí zranění hráči Cedric van der Gun a Edouard Duplan.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Dennis Higler, na čarách mu budou asistovat pánové Bas van Dongen a Joost Van Zuilen. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Jeroen Sanders.

-14
    V základní sestavě hostů figuruje český zástupce Lukáš Mareček.

-14
    Hráči jsou ještě na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

FC Utrecht: Ruiter - van der Maarel, van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis - Sarota, Kali, Asare - Oar - Mulenga, Gerndt.

SC Heerenveen: Nordfeldt - van Anholt, Kum, Zomer, Kruiswijk - de Roon, Mareček, Kums - van La Parra, Finnbogason, Duričič.

Rozhodčí: Higler - van Dongen, van Zuilen.

Když naposledy FC Utrecht hostil SC Heerenveen, radovali se hosté. Zápas tehdy skončil 1:4.

FC Utrecht z posledních pěti zápasů vyhrál pouze jednou, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál. SC Heerenveen nevyhrál z posledních pěti zápasů ani jednou, dvakrát remizoval a třikrát prohrál.

SC Heerenveen je na tom o něco hůř a s patnácti body je na třinácté příčce. Heerenveen pouze třikrát vyhrál, šestkrát remizoval a sedmkrát prohrál. Celkové skóre je 24:34.

FC Utrecht má za sebou šestnáct zápasů, ve kterých získal dvacet šest bodů a patří mu šestá příčka. Utrecht sedmkrát vyhrál, pětkrát remizoval a čtyřikrát prohrál. Celkové skóre je 21:18.

Jevištěm fotbalového dění bude Stadion Galgenwaard.

Dobré dopoledne, vítejte u komentovaného přenosu nizozemské Eredivisie. V rámci sedmnáctého kola bude FC Utrecht hostit SC Heerenveen. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.