BK IMOS Brno – Györ 86:61 (kon.) | CB Avenida Salamanca – ZVVZ USK Praha 65:78 (kon.)
BK IMOS Brno
86:61 (17:17, 41:30, 70:46)
Serco UNI Györ
cz Streda 12.12.2012, 18:00 • Hala Rosnička Brno • Euroliga - ženy

Brno si tak připisuje dva body do tabulky Evropské ligy a poráží maďarský Györ 86:61. S tímto faktem se z Brna loučím a u dalších přenosů se budu těšit na počtenou. (19:34:48)

Je dobojováno, ač byla první půle ještě poměrně vyrovnáná, tak od druhého poločasu bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Domácí Žabiny přehrávaly své soupeřky, které byly bezradné. Vůbec jim nešla střelba, což naopak domácím vycházelo téměř vše.

40:00
    Konec zápasu. (86:61)

39:58
    Už se nic nestane, je to jasné. (86:61)

39:18
    ...stejně tak Bujdosová a ještě tam byl bod z trestu. (86:61). (86:61)

38:40
    Teprve šestnáctiletá Beránková trefuje za tři body... (86:57)

38:11
    Kublinová opět na trestných hodech, dává však pouze jeden. (83:57). (83:57)

37:52
    Jan Bobrovský si vyžádal čas na poradu. (83:56). (83:56)

37:38
    Raksániová snižuje, spíše kosmeticky upravuje skóre. Brňankám to teď příliš nejde, ale jak již bylo řečeno. Příležitost dostala mladá děvčata a šírší lavička, která se do utkání často nedostává. (83:56). (83:56)

36:52
    Asi vás to nepřekvapí, ale opět to byla Kublinová, která dává dva body. (83:54). (83:54)

36:38
    A nyní jeden ze dvou. (83:52). (83:52)

36:28
    Kublinová dává oba trestné hody. (83:51). (83:51)

36:05
    Nejlepší hráčka na hřišti Abdiová vybojovala další dva body do brněnské pokladničky. (83:49). (83:49)

35:37
    Bujdosová si připsala tři body. (81:49). (81:49)

35:25
    Trenér Bobrovský dává prostor mladým hráčkám, šance se nyní chopila Křivánková. (81:46). (81:46)

34:57
    Ani tentokrát se to nepodařilo. Hostující trenér už neví co dělat a střídá hráčky jak na běžícím pásu. (79:46). (79:46)

34:20
    Györ nedal za celou čtvrtou čtvrtinu ani jeden bod, to hovoří naprosto za vše. Momentálně 9:0 a celkově (79:46). (79:46)

33:41
    Fanoušci hostů už rezignovali, to domácí publikum je v euforii. (79:46)

33:24
    Šujanová za dva body, domácím hráčkám tam skutečně padne úplně všechno. V minulých zápasech tomu tak rozhodně nebylo. (79:46). (79:46)

32:45
    S velkou dávkou štěstí se trefuje pod košem Jurčenková. Na druhé straně útok hostů opět končí velice rychle. (77:46). (77:46)

32:15
    Dvacátý bod Abdiové, tentokrát to bylo z trestu. (75:46). (75:46)

32:08
    Maďarky opět přišly o míč a Abdiová se prosadila za dva body. (74:46). (74:46)

31:45
    V těchto momentech nejde útočení ani domácím hráčkám, ale nemusí to nijak vadit. (72:46) (72:46)

30:40
    Györ je v útoku bez pohybu, vůbec nejde střelba. (72:46). (72:46)

30:13
    Dnes tam pádá Brnu skutečně vše. Jurčenkové i z těžké pozice. (72:46). (72:46)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (70:46)

Třetí čtvrtina je za námi a dá se říci, že by tento výsledek mohl Brňankám už stačit ke druhé výhře v Eurolize. Jen totální kolaps by je mohl připravit o důležité body.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (70:46)

29:49
    Tak to už je docela debakl pro Maďarky. Vlkové se podařil koš za tři body. (70:46). (70:46)

29:05
    Kublinová za dva body a ještě jeden z trestu, z následné akce se prosadila i Abdiová. (67:46). (67:46)

28:48
    Veronika Vlková proměnila jeden trestný hod. (65:43). (65:43)

28:46
    Laklothová si připisuje již pátou osobní chybu a zápas pro ni skončil. (64:43). (64:43)

28:27
    Uzdravená Edita Šujanová se vrátila do hry ve velkém stylu. Při svém prvním střídání vsítila koš za dva body (64:43). (64:43)

27:58
    Laklothová také na trestech byla úspěšná. (62:43). (62:43)

27:43
    Ohldeová měla k dispozici dva trestné hody a byla stoprocentní. (62:41). (62:41)

26:55
    Rasheedová se trefuje za time-outu za tři body. (60:41). (60:41)

26:39
    Oddechový čas pro hosty, kteří to budou mít v Brně už hodně složité. Prohrávají o dvadvacet bodů. (60:38). (60:38)

26:39
    A opět to byla Pecková, jenž se trefuje z dobré pozice a výsledek hovoří za vše. (60:38). (60:38)

26:12
    Daří se. Z každé pozice se dnes Tereza Pecková dokáže prosadit. (58:38). (58:38)

25:17
    Bujdosová koriguje na (56:38). (56:38)

24:49
    To Brňankám to tam začalo padat. Abdiová pálila za tři body. (56:36). (56:36)

24:26
    Maďarky jsou ve velkých problémech, vůbec jim nic nevychází. (53:36). (53:36)

24:04
    Teď už je to skutečně (53:36). Abdiová za dva body a také bod z trestu. (53:36)

23:22
    Romana Hejdová krásně za tři body, pro Žabiny je to výborný výsledek. (50:36). (50:36)

23:08
    Kublinová trefuje pouze jeden trestný hod. (47:36). (47:36)

22:46
    A teď také Hurstová pod košem naprosto přesná. Navíc za tři body. (47:35). (47:35)

22:20
    Nejprve dává první dva body poločasu Simonová a posléze trefuje koš Pecková. (47:32). (47:32)

21:43
    Obrana Brna pracuje výborně, nyní další pokažený útok hostů potrestala Pecková. (45:30). (45:30)

21:13
    Maďarky hrají hodně tvrdě, už mají na svém kontě poměrně velké množství osobních chyb. Abdiová to také trestá košem za dva body. (43:30). (43:30)

20:56
    Stále čekáme na první koš druhého poločasu, v útoku jsou domácí hráčky. (41:30). (41:30)

20:26
    Výtečně zapracovala Horáková, ale následně se chybuje Abdiová, které byly odpískány bloky. (41:30). (41:30)

20:20
    Jdeme na to, do útoku jdou hráčky v zelených dresech, tedy Maďarky. (41:30)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (41:30)

Třetí čtvrtina odstartuje v 18:53.

Poločas je u konce, ve druhé čtvrtině byly Brňanky výrazně lepší. Střelba se začala mnohem více dařit a vedení je naprosto zasloužené. Výsledek mohl být klidně daleko vyšší, nestalo se tak a Moravanky půjdou do druhé pasáže utkání s jedenácti bodovým náskokem.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (41:30)

19:52
    Abdiová za dva body a následně ještě jeden z trestu. (41:30). (41:30)

19:13
    Což se také děje Peckovou, která dnes hraje velice dobře. Má již sedmý bod v utkání. (38:30). (38:30)

19:05
    Brňanky hrají v útoku a v závěru poločasu chtějí ještě zvýšit svůj náskok. (36:30). (36:30)

18:56
    Oddechový čas pro hosty. (36:30)

18:48
    To samé zkusila i Simonová, ta byla ale o mnoho nepřesnější, míč je až na tribuně zdejší haly Rosnička. (36:30). (36:30)

18:27
    Pecková to zkusila a dálky a prosazuje se. (36:30). (36:30)

18:00
    Posléze si připisuje šestý bod zápasu Jurčenková. (34:30). (34:30)

17:40
    Horáková se nechala obelstít Shegogovou a ta dává dva body. (32:30). (32:30)

17:10
    Nyní se pod košem nejlépe zorientovala Abdiová. (32:28). (32:28)

16:25
    Shegogová je při chuti, nyní střílela za dva body. (30:28). (30:28)

16:12
    To zkušená Hanka Horáková se z této pozice trefuje parádně. (30:26). (30:26)

15:54
    Pecková pálila za tři body, leč těsně vedle. (27:26). (27:26)

15:03
    Shegogová trefuje jeden trestný hod. (27:26). (27:26)

14:38
    Jurčenková byla však pod košem opět velice přesná. (27:25). (27:25)

14:06
    Shegogová ale velice rychle vyrovnává. (25:25). (25:25)

13:42
    Slovenka Jurčenková úspěšná pod košem. (25:23). (25:23)

13:26
    Druhou trojku v utkání si připisuje Veronika Vlková. (23:23). (23:23)

12:55
    ...kterou záhy trestá trojkou Rasheedová. (20:23). (20:23)

12:43
    V brněnském útoku pokračuje střelecká mizérie.. (20:20)

12:21
    Poté byla lotyšská hráčka faulovaná a zahrávala trestné hody, ani z nich však nedokázala vsítit. (20:20). (20:20)

12:18
    Pod košem operovala Kublinová, ale ani natřikrát nedokázala zaznamenat nějaký ten bod (20:20). (20:20)

11:48
    Hurstová po chybě Hejdová šla do úniku a je vyrovnáno. Kouč Bobrovský ihned vystřelil z lavičky jak čertík z krabičky. Romanu ihned střídá. (20:20). (20:20)

11:22
    Obě družstva si nemají co vyčítat, střelba není ani na jedné straně nikterak silnou zbraní. (20:18). (20:18)

11:06
    Pro změnu Hejdové pod košem ani jeden. (20:18). (20:18)

10:36
    Hurstové se podařilo dát pouze jeden koš z trestů. (20:18). (20:18)

10:20
    Po přihrávce Abdiové se trefuje za tři body Vlková, to byl ukázkový a přesný koš. (20:17). (20:17)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (17:17)

První čtvrtina je u konce, domácí hráčky sice vedly, ale veliký problém jim dělala střelba. Hosté se dostávají do tempa hodně pozvolna, avšak poslední minuty patří pravě jim. Uvidíme, co ukáže druhá čtvrtina.

10:00
    První čtvrtina skončila. (17:17)

09:33
    Teď už je vyrovnáno. Raksániová si naběhla volná pod koše a nebyl problém využít tuto šanci. (17:17). (17:17)

08:55
    Z velice rychlého útoku snižuje Bujdosová. (17:15). (17:15)

08:06
    Hana Horáková trefuje dva body z trestných hodů. A vzápětí perfektně zapracovala na obraně. (17:13). (17:13)

07:59
    Odpískány kroky Györu. (15:13). (15:13)

07:52
    Domácí lodivod na to reaguje časem na poradu. (15:13). (15:13)

07:32
    Bujdosová to také ihned trestá. (15:13). (15:13)

07:16
    Ač domácí vedou, tak stále mají velké problémy v útoku. (15:11). (15:11)

07:00
    Kublinová tentokrát trefuje koš za dva body. Brňankám opět nevyšel útok, dnes již poněkolikáté promarnily velké šance v útočné fázi. (15:11). (15:11)

06:24
    Kublinová trefuje pouze jeden bod (15:9). (15:9)

06:24
    Ještě před tím je tu oddechový čas pro hosty. (15:8). (15:8)

06:24
    Na druhé straně budou zahrávat hosté dva trestné hody (15:8). (15:8)

06:18
    Horáková šikovně odzbrojila Nagyovou a pak šla do útoku, ale pod košem nebyla schopna dopravit míč do sítě. (15:8). (15:8)

05:50
    Povedlo se jim získat faul a Abdiová proměnila dva trestné hody (15:8). (15:8)

05:32
    Výtečné bloky Abdiové a následně i Ohldeová, tak to byla paráda. Jako z učebniče basketbalu. Brňanky mohou zaútočit. (13:8). (13:8)

04:40
    A také se tak děje, i když trochu se štěstím. (13:8). (13:8)

04:40
    Koš s faulem a Ohldeová ještě může dát další bod z trestného hodu. (12:8). (12:8)

04:30
    Jeden trestný hod proměnila Pecková (10:8). (10:8)

03:57
    Bujdosová dává za dva body, stejně tak na druhé straně Horáková. (9:8). (9:8)

03:28
    Hana Horáková krásně za tři body (7:6). (7:6)

03:09
    Bujdosová dopadla podobně jako před chvílí její soupeřka. Trefuje pouze za bod (4:6). (4:6)

02:49
    Ohldeová měla k dispozici dva trestné hody, jeden dokázala proměnit. (4:5). (4:5)

02:32
    Bujdosová se ale už trefuje za dva body a Maďarky poprvé vedou. (3:5). (3:5)

02:15
    Na obou stranách je vidět hned od začátku řada nepřesností, ani jeden z týmů není schopen využít své šance. (3:3). (3:3)

01:40
    Brňanky se chtěly dostat do přečíslení, ale nepovedlo. Vzápětí i hostující hráčky chybují. (3:3). (3:3)

01:25
    Koš s faulem. Raksániová si hodí ještě trestný hod. Ten proměnila. (3:3). (3:3)

00:52
    Hostující Simonová trefuje pouze obroučku a do útoku jdou opět Brňanky (3:0). (3:0)

00:25
    Tak to je začátek. Tereza Pecková napálila přesně za tři body (3:0). (3:0)

00:05
    Jdeme na to, u míče jsou hostující hráčky. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Do utkání nám chybí už jen malinko, hráčky nastupují na hřiště, za pár okamžiků vstoupí brněnské basketbalistky do svého sedmého utkání v rámci Evropské ligy.

BK IMOS Brno: Hanušová, Vlková, Hejdová, Šujanová, Horáková, Kašpárková, Ohldeová, Jurčenková, Abdiová, Pecková, Beránková, Křivánková. Trenér: Jan Bobrovský.

Hat-Agro Uni Györ: Öriová, Raksániová, Hurstová, Simonová, Nagyová, Semseiová, Shegogová, Rasheedová, Dobosová, Kublinaová, Bujdosová, Lakloth. Trenér: Ákos Füzy.

Rozhodčí: Schmidt (Německo), Ponomarenko (Ukrajina), Perlič (Chorvatsko).

Brněnská hala se pozvolna zaplňuje, můžeme se těšit na velice hlučnou atmosféru, kterou zcela jistě vytvoří maďarští diváci. Těch přijela zhruba dvacítka.

Brněnský celek odehrál první polovinu základní skupiny A v okleštěné sestavě. „Počítali jsme s kádrem devíti hráček, ale pro začátek Euroligy nám jich zbylo šest. Když se jim nedařilo, začaly se v tom trochu utápět," zmiňuje Veverka následky absencí zraněných Aleny Hanušové, Romany Hejdové a Edity Šujanové.

K vítězné rozlučce s euroligovým rokem 2012 mají basketbalistkám Imosu proti Györu dopomoct i dvě uzdravené hráčky. S čerstvými silami za lepšími euroligovými zítřky. Basketbalový Imos po třech domácích prohrách v řadě nutně potřebuje okysličit krev a netrpělivě tak vyhlíží návrat dvou uzdravených hráček do sestavy. „Když se nedaří, potřebujete prostřídat. My ale v předchozích zápasech neměli za koho," říká před středečním duelem s Györem asistent kouče Milan Veverka.

Hezký podvečer, vítejte u sledování posledního letošního zápasu brněnských basketbalistek v rámci Evropské ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Roman Zajíček

Serco UNI Györ: Öriová, Raksániová, Hurstová, Simonová, Nagyová, Semseiová, Shegogová, Rasheedová, Dobosová, Kublinaová, Bujdosová, Lakloth. Trenér: Ákos Füzy.

Rozhodca: Schmidt (Německo), Ponomarenko (Ukrajina), Perlič (Chorvatsko)