B. Bystrica – Nitra 2:1 (kon.) | Zvolen – Žilina 1:2 (kon.) | Poprad – Košice 4:5 (kon.)
Skalica – Piešťany 4:5 (kon.) | Martin – Trenčín 6:3 (kon.)
MHA Martin
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 09.12.2012, 17:00Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (19:24:33)

60:00

59:15
    Martin dal gól!
    Martinčan ANDREJ THEMÁR rozhodol definitívne tento zápas gólom na 6:3, keď získal puk od trenčianskeho obrancu a bez problémov dopravil puk do opustenej bránky. Bez asistencie.

59:01
    Prebieha posledná minúta a Dukla nevyzerá na to, že by mala na vyrovnanie.

57:58
    Pozník nezachytil puk na útočnej modrej, Martinčania prekročili aj tú svoju útočnú modrú, ale proti pravidlám, dopustili sa ofsajdu.

58:02
    Dukla hrala chvíľku v pätici, no opäť je v šestici. Hostia hrajú vabank.

57:50
    Martinčania dokázali vyhodiť puk z obranného pásma, ale ten nemieril do opustenej trenčianskej bránky. Hostia musia ostať na ľade, nemôžu striedať a preto si vzal takticky oddychoví čas aj Róbert Pukalovič, aby nechal svojej prvej formácii vydýchnuť.

57:45
    Martin oddychový čas.

57:45
    Trenčania sa trápia vo svojom útočnom pásme. Vyhodený puk skončil tesne vedľa opustenej bránky hostí.

57:02
    A Trenčania už v šestici, Škrečko, ktorý nahradil po piatom góle v bránke Dukly Kristína, už na striedačke!

56:54
    Trenčín hrá bez brankára!

56:54
    Dukla si zobrala oddychový čas.

56:50
    MHC si kontroluje stredné pásmo a hostia sa dostávajú len do slabších šancí, ktoré si bez problémov kontroluje martinská obrana a samozrejme brankár Šúrek.

56:23
    Martin dohráva zápas bez problémov, Duklu nepúšťa k puku a výborne drží stredné pásmo. Trenčania to budú mať ťažké, ale ak chcú ešte so zápasom niečo urobiť, musia určite viac bojovať.

56:04
    Trenčín má posledné minúty na to, aby urobil niečo s týmto výsledkom. Hostia nevyužili v poslednej desaťminútovke dve príležitosti na vyrovnanie, naopak inkasovali. Martinčania hrajú sprehľadom.

55:54
    Martin v pätici a Perniš sa dostával do úniku. Nemal však potrebnú rýchlosť a vracajúci sa Bokroš ho stíhal. Útočník Martina pred zakončením spadol, no väčšmi si pomohol na ľad sám. Chcel si vypýtať trestné strieľanie, ale Baluška vykázal hru do stredného pásma.

55:09
    Ospravedlńujeme sa za niekoľko minútový výpadok, pretože sme mali technické problémy s pripojením.

55:00
    Dukla mala k dispozícii ďalšiu presilovú hru po tom, ako si Perniš sadol na lavicu na dve minúty za držanie, ale Šúrek sa nemusel výrazne zapotiť v bránke.

49:05
    JAROSLAV MARKOVIČ pridáva ďalší gól! Asistencia: Tomáš Petruška.

Ospravedlňte prosím technické problémy.

47:22
    Jaroslav Markovič skvelým prienikom zabezpečil štvrtý gól MHC. Bez asistencie.

45:48
    Trenčín dal gól!
    Dukla napokon vyrovnala. Nenápadná strela RADOVANA TYBORA si našla miesto pomedzi Šúrekove betóny. Asistencia: Tomáš Klíma

44:49
    Teraz sa mohlo Martinčanom ich nedôrazné bránenie vyplatiť. Hostia nevyužili prečíslenie.

43:35
    Radoslav Tybor poriadne povykrúcal Martina Šúreka, keď sa natlačil pred jeho bránku, domáci golman bol dobre postavený.

41:40
    Trenčín bez šancí, zverenci trénera Kalabéra síce dobre korčuľujú, no bez šancí gól nedajú.

40:50
    V prvej minúte tretej tretiny sa hostia pustili do Martinčanov, tí však pokračujú v dobrej obrane z konca druhej tretiny.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:19
    V poslednej minúte druhej dvadsaťminútovky sme videli domáci tím ako si kontroloval záver prostrednej časti.

38:10
    Strela od Vilkoitsa bola zblokovaná mimo, inak mohol domáci útočník nebezpečne zakončiť aj po dorážke.

37:49
    Martinčanom akoby tento gól prospel, hrajú jednoduchšie a hlavne podstivejšie v obrane. Trenčín bude ešte chcieť vyrovnať v druhej tretine. Teraz Dukla tlačí Martin. Blokovaná strela z dobrej pozície od Gašparoviča.

36:42
    V zápase sa robí veľa chýb, tá ďalšia stála hostí remízový stav. Lotyš Vilkoits sa skúsene uvoľnil, v prečíslení 2:1 pekne nahral voľnému MAREKOVI HORSKEMU, ktorý si položil Kristína a pekne zaznamenal gól. Asistencia: Raimond Vilkoits

36:30
    V druhej časti diváci nemajú možnosť vidieť toľko gólových šancí ako v tej prvej.

35:50
    Hostia v plnom počte.

35:13
    Posledné sekundy martinskej presilovky. Bez šancí.

34:30
    Opäť slabá presilovka Martina, zatiaľ vyslali domáci len jednu strelu na hosťujúceho gólmana.

33:45
    Trenčania to v týchto momentoch nezvládajú. 2+10min. dostal Tomáš Borkoš za napadnutie hlavy a krku.

32:55

32:50
    Martinčania prehajdákali dobré možnosti na streľbu, viackrát mohol vystreliť Novotný, no v ceste mal príliš veľa hokejistov Dukly.

31:40
    Martinčania zatiaľ na Kristína nevystrelili, chvíľku sa teraz nehrá, opäť musia dať ľadári bránku do poriadku, kedže po napádaní Tybora sa bránka pohla zo svojej polohy.

30:54
    Presilovka MHC - Marosz Rastislav 2. min. za hákovanie.

29:44
    Hostia pridali a za následok to má fakt, že Šúrek má čoraz viac práce, tentoraz musel zneškodniť strelu Ondreja Brosku.

28:50
    Klima bol nabudený po strelení gólu, efektne napádal a získal voľný puk, ktorý sa snažil spoza bránky prepašovať za dobre postaveného Šúreka.

27:26
    Dukla odpovedala veľmi rýchlo. Nedáš - dostaneš. Veľmi pekne spoza obrancu vystrelil TOMÁŠ KLÍMA a vymietol ľavý roh Šúrekovej bránky. Asistencie: Marosz Rastislav

26:15
    Martinčania mali dobrú šancu, v poslednej chvíli však odzbrojil voľného útočníka MHC hosťujúci bek, mohlo byť 3:1.

25:50
    V prvej minúte diváci videli v domácej presilovke strelu Andreja Novotného. Tá bola však ale poriadne nepresná.

25:08
    Gašparovič oslabil Duklu 2. min. krošček.

24:10
    Nevidime veľa zaujimavých útokov, skôr prevláda obrana z jednej či druhej strany.

22:30
    Dukla nezahrala svoju presilovku vôbec dobre, po nej sa Martinčania nachvíľku dostali do útočného pásma. No žiadnu vyloženú šancu sme zatiaľ nevideli. Hrá sa však rýchly hokej.

21:30
    Domáci v plnom počte.

20:30
    Hostia pokračujú v presilovke. Zatiaľ však nevymysleli vôbec nič.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:35
    V závere 2. min. pre Andreja Novotného za hákovanie. Hostia hrajú presilovku.

19:10
    Opäť veľmi aktívne napádal Raček, Kristin si pekne vykorčuľoval a znemožnil zakonženie.

17:19
    Radoslav Tybor obišiel v súboji 1:1 martinského obrancu a vyskúšal pozornosť Šúreka. Pekný zákrok martinského brankára.

16:50
    Veľmi pekný prienik Ivana Račeka, ktorý sa dokázal vymaňiť spod zovretia dvoch obrancov a dokonca ohrozil Kristína.

15:11
    Veľmi pekná využitá presilovka Martina, veľmi pekne hral Tomáš Petruška úplne voľnému ONDREJOVI ZOŠIAKOVI, ktorý po nakorčuľovaní tesne pred bránkoviskom prekonal Kristína. Asistencie: Tomáš Petruška, Jaroslav Markovič.

14:10
    Tomáš Klíma dostal menší trest 2. min. za napadnutie.

13:50

13:25
    Gašparovič vystrelil, no Šúrek v presilovej hre veľa práce nemal, neboli to zatiaľ nebezpečné strely. Ešte zostáva 24s. početnej výhody hostí.

12:01
    Emil Bagin nechal vyniknúť Šúreka po strele od modrej.

11:40
    Pardavý v dobrej šanci, nedokázal však vsietiť do opusten bránky, Martinčania mali tentokrát šťastie.

10:30
    Ondrej Otčenáš vyslal jedovatú strelu na Šúreka. Ten v pohode chytil.

10:15
    Trenčania sa nedostali do nejakého výrazného tlaku. Diváci bučia už asi tri minúty, najmä kvôli diskutabilným verdiktom.

08:55
    Päťminútova presilovka hostí 5:4.

08:50
    Pokračuje presilovka hostí ešte desať sekund. Veľmi čudné verdikty rozhodcov.

08:50
    Rozhodca vylúčil Slavomíra Hriňu - Trest v hre! Za napadnutie rozhodcu, v tom čase však atakoval skôr trenčianskeho hráča, do toho sa však zaplietol Rantala, ktorý spadol a Hriňa si to odniesol.

07:40
    Otčenáš si robil priestor na zakončenie, všetko však vyriešil Šúrek.

07:00
    Radovan Slávik oslabil Martin - 2. min. držanie.

05:59
    Marek Zukal dostal za svoju pomoc pri bitke 10. min. os. trest do konca stretnutia.

05:50
    Martinčania využili presilovú hru celkom ruchlo. Novotného strelu tečoval ONDREJ ZOŠIAK. Pekný hokejový moment. Asistencie: Andrej Novotný, MIchal Važan.

04:25
    Pozník si vyšliapol na Mikušoviča, ktorý ležal na ľade. Do toho sa zapojil Marek Zukal, ktorý sa snažil vyslobodiť Mikušoviča od Pozníka, rozhodca automaticky vylúčil Zukala na trest do konca stretnutia za pomoc svojmu spoluhráčovi. Martin hrá presilovku 5:4.

03:15
    Na druhej strane sa zaskvel pekným spôsobom Klima, keď musel situaciu ukľudniť až brankár Šúrek.

02:58
    Martinčania pokračujú v nápore. Kentoš v dobrej pozícii neprekonal Kristína.

01:30
    Veľká šanca Martina. Themár nastrelil puk na bránku Kristína, zakončoval do poloprázdnej bránky Mikušovič, no trenčiansky brankár tesne vytesnil puk mimo.

00:55
    Chvíľku sa nehralo kvôli oprave dverí pri trenčianskej striedačke.

00:54
    Obrovská chyba domácich obrancov v úvodnej minúte, zlá rozohrávka od Roberta Pukaloviča na uplne voľného JAKUBA GAŠPAROVIČA, ktorý vymietol pravý horný roh Šúrekovej bránky. Bez asistencie.

MHC Mountfield (Martin): Šúrek (Volentier) - Novotný, Zošiak - Pukalovič, Perniš - Zukal, Hriňa - Slávik, Tupý - Petruška, Markovič, Važan - Themár, Hollý, Mikušovič - Raček, Vilkoits, Horský - Murček, Dírer, Kentoš

Dukla Trenčín: HK Dukla Trenčín: Kristin (Škrečko) - Koma, Imrich - Poznik, Bagin - Bokroš, Bednár - Vizváry, Biro - Kristin Kristín (Škrečko) - Koma, Imrich - Poznik, Bagin - Bokroš, Bednár - Vizváry, BiroPardavý, Marosz, Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Mikula - Otčenáš, Broska, Klima - Kopecký, Adamec, Jakubek

Rozhodca: Rantala, Baluška - M. Korba, Rovenský, .

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Martinčania mali po nevydarených novembrových zápasoch v kabíne a hlavne v samotnom klube MHC Mountfield veľmi dusno. Došlo k viacerým čistkám, z klubu odišlo šesť hráčov, naopak prišiel útočník hrajúci na pozícii stredného útočníka, Lotyš Vilkoits a mladý brankár, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v juniorskej MHL Filip Orčík. Martin privíta zajtra Duklu Trenčín. Bude to šesťbodový zápas o play off, MHC dokázalo uspieť a uchmatnúť tri body Piešťanom, Dukla zase vyhrala doma proti Nitre. Črtá sa vyrovnaný zaujímavý duel.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Tomáš Kyselica

Jozef Čelestiak

Góly a asistencie: 6. Zošiak (Novotný, Važan.), 16. Zošiak (Petruška, Markovič), 37. Horský (Vilkoits), 48. Markovič, 50. Markovič (Petruška), 60. Themár - 1. Gašparovič, 28. Klíma (Marosz), 46. Tybor (Klíma.)

MHA Martin: Šúrek (Volentier) - Novotný, Zošiak - Pukalovič, Perniš - Zukal, Hriňa - Slávik, Tupý - Petruška, Markovič, Važan - Themár, Hollý, Mikušovič - Raček, Vilkoits, Horský - Murček, Dírer, Kentoš
    HK DUKLA Trenčín: Kristin (Škrečko) - Koma, Imrich - Poznik, Bagin - Bokroš, Bednár - Vizváry, Biro - Kristin Kristín (Škrečko) - Koma, Imrich - Poznik, Bagin - Bokroš, Bednár - Vizváry, BiroPardavý, Marosz, Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Mikula - Otčenáš, Broska, Klima - Kopecký, Adamec, Jakubek

Rozhodca: Rantala, Baluška - M. Korba, Rovenský,