Charleroi – Anderlecht 2:0 (kon.) | Gent – Mons 2:0 (kon.) | Beerschot – Leuven 1:3 (kon.)
Mechelen – Lierse 3:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Waregem 0:2 (kon.)
Waasland-Beveren
0:2 (0:1)
SV Zulte Waregem
cz Sobota 27.10.2012, 20:00 • Freethiel • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Nováček soutěže z Beverenu bude mít letos jediný úkol, což je záchrana. Zatím se mu ale příliš nevede a po jedenácti zápasech má na kontě pouze sedm bodů což stačí pouze na předposlední postupové místo.

Jeho soupeř by se naopak rád popral o pohárovou Evropu a zatím na tom rozhodně není špatně. Ve velké konkurenci mu patří pátá pozice s devatenácti body na vedoucí Bruggy ztrácí jen tři body.

Beveren po velmi špatném vstupu do sezóny začal v poslední době sbírat body, jenže pouze jednou dokázal zvítězit nad posledním Cercle. Na kontě má též tři cenné remízy s Mons, Lierse a silným Genkem, rád by se nyní postaral o další překvapení.

Waregem je ale dostatečně silný, aby tento zápas zvládl. Občas má výpadky a po přestřelce prohraje,nicméně na kontě má pouze jednu remízu a díky šesti vítězstvím je v tabulce takhle nahoře. Spoléhat bude především na francouzského záložníka Francka Berriera, který je se sedmi brankami hvězdou týmu. Beveren táhne svými brankami Izraelec Barak Badash.

1

KV Red Star Waasland: Clepkens - Belhocine, Blondelle, Lardenoit, Zennaro, Cruz, Farssi, Lepoint, Sibum, Plut, Sonck

SV Zulte-Waregem: Bossut - Colpaert, De Fauw, D'Haene, Malanda, Verboom, Berrier, Delaplace, Habibou, Hazard, Trajkovski

Rozhodčí: Nicolas Laforge.

2
    Brankář Clepkens si připisuje svůj první zákrok večera. Berrier se s ničím nepáral a napálil míč z dálky, s ním si ale poradil domácí muž v rukavicích.

3
    Teď zkusil naopak vystřelit De Fauw, avšak Clepkens tentokráte zasahovat nemusel. Střela zamířila vedle.

6
    Hosté jsou v úvodních minutách aktivnější. Teď se do šance řítil Habibou, nicméně akce je zastavena pro ofsajd.

9
    Waregem právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FRANCK BERRIER. A Waregem se asi zaslouženě dostává do vedení. Habibou na hranici ofsajdu přelstil soupeřovu obranu, následně předal míč svému spoluhráči, který se z dobré pozice nemýlil.

8
    Cruz svou přihrávkou hezky vybídl Farssiho. Soupeřův záměr ale skvěle vystihl Malanda, který odkopl míč do bezpečí do zámezí.

12
    Sibum se nyní pokoušel o vyrovnání, jenže se svou hlavičkou po rohovém kopu neuspěl.

14
    Sibum nyní vyslal do šance Pluta, jenže ten byl u míče trochu později než vyběhnuvší obránce Colpaert, který situaci skvěle vyřešil.

16
    Plut v další možnosti, tentokráte po asistenci od Soncka. Avšak nyní se dostal jen do ofsajdu.

17
    Hezká akce domácího celku. Zennaro poslal centr do vápna, kde se do balónu hlavou opřel Sonck, v brance však stal jistý Bossut.

20
    Hazard se dostal do dobré pozice, rozhodl se ale nevystřelit. Přihrál ještě, a možná trochu zbytečně, Habibouovi, jenže Clepkense nepřekonal.

22
    Zennaro našel Lepointa, jeho následná střela zamířila jen nad branku Bossuta.

23
    Jaj, to byla ale gólovka. Farssi se už už chystal střílet, avšak Bossut proti němu fantasticky zakročil.

24
    Sonck poslal centr ze standardky do vápna, tam si ale pro něj seběhl v pohodě Bossut.

26
    Waasland se stále lepší, teď Sonck hezky vybídl Pluta. Jenže i tahle akce domácích je prostě zastavena.

29
    Hazard kombinoval s Berrierem, ne ovšem na dlouho. Protihráč Lepoint si s touhle šancí hostů poradí.

31
    Berrier a další spolupráce s Hazardem. Jenže tentokráte druhý jmenovaný jeho záměr úplně nepochopil.

32
    Blondelle ukázal, že má skvělou střelu. Napřáhl z dálky, Bossut si však i stímto pokusem hravě poradil.

33
    A další rána, kterou vyslal naopak Sibum. Bossut se v brance nenudí, i když nyní měl s touhle šancí menší problémy než před minutou s Blondellem.

35
    De Fauw hledal svým pasem nabíhajícího Habiboua, ten byl klasicky na hraně ofsajdu. V tomhle případě si ale liniji nepohlídal nejlépe.

36
    Belhocine srazil pronikajícího Habiboua a dostává žlutou kartu.

38
    Po ose Sibum - Cruz se balón dostal až k Farssimu, jehož střela však zamířila vedle pravé tyčky Bossutovy svatyně.

39
    Farssi nedodržel předepsanou vzdálenost a dostává od rozhodčího Laforgeho žlutou kartu.

40
    Cruz fauloval Hazarda, ten je nyní na zemi, asi má menší zdravotní potíže. Bude z toho volný koúp pro hosty...

41
    ...z následné standardky nevzešlo nic. Habibou jí zahrál s Berrierem nešťastně.

44
    Jaj, to vypadá nepříjemně. Habibou běžel, běžel, až najednou z ničeho nic upadl na zem. To vypadá zle, okamžitě se hlásí o střídání.

45
    Vlivem zřejmě ošklivého zranění hosté střídají na skolnku první půle. Habiboua nahtazuje Naessens.

46

46
    Střídání na straně domácích, dokonce dvojté. Sibuma nahrazuje Ghadir, Cruze zase Da Silva.

První poločas nabídl celkem pohledné utkání, byť by mu asi více slušel remízový výsledek. Hostující gólman Bossut se musel mít několikrát na pozoru, nicméně díky trefě Berriera z 9. minuty vede Zulte-Waregem 1:0.

49
    KV Red Star Waasland je zpočátku druhého dějství aktivnější. Má více míč na kopačkách, Bossuta ale zatím neohrozil.

52
    Hazard to nyní vyřešil moc špatně. Měl kolem sebe tři lépe postavené spoluhráče, i přesto zbytečně ztratil a hosté mají po akci.

53
    Hazard chce svou předchozí chybu asi napravit. A tak míč chce předat svému spoluhráči Berrierovi, nicméně ten na jeho přihrávku nezareagoval dobře.

55
    Do třetice všeho dobrého - Hazard už konečně dokázal vybídnout Berriera, jehož parádní střelu musel zlikvidovat až brankář Clepkens.

56
    Poslední střídání v řadách Red Star Waaslandu. Zennara nahrazuje v sestavě Doumbia.

58
    Belhocineova chyba teď stála domácím málem hodně. Míč si totiž převzal Malanda, jenž naštěstí pro Waasland pálil jen do boční sítě.

59
    Clepkens se teď musel mezi třemi tyčemi ohánět. I když se po střele od De Fauwa vrhl se vší parádou, nemusel, protože skončila také jen na boční síti.

62
    Verboom nyní fauloval pronikajícího Ghadira. Zasloužilo si to přitom kartičku - přece jenom to bylo do slibně se rozvíjející akce.

63
    Da Silva stanul tváří v tvář gólmanovi Bossutovi. Tenhle souboj ale vyhrál druhý jmenovaný.

67
    Verboom a jeho další průšvih během krátké chvíle - hrál rukou v pokutovém území. Diváci se bouří, avšak sudí Laforge penaltu nepíská.

71
    Naessens a jeho první střela v zápase. Nenašel ovšem dobrou mušku, míč skončil vedle brány.

71
    Neuvěřitelná gólovka domácích! Farssi svým perfektním pasem našel úplně volného Soncka, proti němuž následně Bossut vytasil reflexivní zákrok.

75
    Čtvrthodinku před koncem dostává žlutou kartu domácí Lardenoit.

78
    Belhocine prověřil svoje střelecké schopnosti, zjistil ovšem, že nejsou nikterak super. Jeho pokus zamířil mimo.

79
    Dvojté střídání na straně hostů. Odchází Trajkovski a Hazard, nahrazují je Leye a Skulason.

82
    V posledních patnácti minutách se toho na hřišti moc neudálo. Hosté pozorně brání, Red Star Waasland má velký problém prosadit se.

83
    Naessens svým pasem našel Berriera, který byl blízko své druhé brance. Nicméně Clepkens si s touhle šancí skvěle poradil.

84
    Leye je na hřišti sotva pět minut a už si vyskakuje. Jeho pokus zase musel zlikvidovat Clepkens.

88
    Dvě minuty do konce, nevypadá to, že by se skóre mělo měnit. Farssi nyní trefil svým pokusem D'Haeneho do hrudi, diváci se přesto dožadují penalty. Myslí si, že se míče dotkl v pokutovém území rukou.

90
    A je definitivně rozhodnuto. Domácí už hráli na riziko, takže FRANCK BERRIER si mohl v klidu zaběhnout za obranu, která v tu chvíli nebyla tam, kde měla být, a krásnou střelou překonat Clepkense.

Z vítězství se nakonec radoval Zulte-Waregem, který může za tři body poděkovat hlavně Berrierovi, jenž zařídil oba dva góly. Domácí nehráli úplně nejhorší partii, nedokázali však proměnit svoje šance a dobrý výkon navíc podal mezi třemi tyčemi také Bossut.

To je ode mě vše, příjemný zbytek večera. (21:59:23)