Jihlava – Benátky n/J 4:0 (kon.) | Třebíč – Šumperk 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.)
Hr. Králové – Kadaň 1:2 (po s.n.) | Olomouc – Most 2:0 (kon.) | Písek – Beroun 0:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
cz Pondelok 15.10.2012, 17:301. liga (ČR)

Vítejte u dnešního on-line přenosu! V rámci dvanáctého kola První hokejové ligy přivítá domácí Dukla Jihlava celek z Benátek nad Jizerou. Hosté prozatím okupují devátou příčku tabulky, červenožlutí jsou na tom o dvě pozice lépe. Mezi oběma soky je rozdíl pouhé 3 body. Která z družin v dnešním duelu uspěje? Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Novotný) - Zadražil, Novotný, Jaroš, Drtina, Ficenc, Kolafa, Štebih, Podlipnik - Hubáček, Nahodil, Zeman, Filip, Maliník, Krupka, Velecký, Pekárek, Čachotský, Malec, Jeslínek, Hodek

HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda (Stejskal) - Kolman, Moravec, Štich, Ulrych, Šimek, Vitásek, Pabiška, Kajínek - Bortňák, Špaček, Kopic, Vařecha, Jonák, Liška, Vlach, Klimt, Plodek, Skořepa, Jech, Skalický

Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš.

00:01

00:28
    Jako první se do útoku vydali hosté. Petr Kolmann si sjel do mezikruží a střelou švihem jen těsně minul domácí svatyni.

01:17
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí se rychle ujímají vedení. Radek hubáček poslal z pravého rohu přihrávku MICHALU VELECKÉMU, který nikým neohrožován překonal Jiřího Stejskala. Asistence: Radek Hubáček, Adam Zeman.

01:48
    Další ofenzivní snahu Dukly zmařil ofsajd, který byl nakonec posouzen jako úmyslný. Hra se tak stěhuje před Davida Ritticha.

02:59
    Tomáš Kolafa chtěl vyslat do úniku Martina Filipa. Přihrávka zkušeného obránce však skončila na zakázaném uvolnění.

03:27
    Hostující útočná formace nyní sevřela červenožluté borce v obranné třetině. Do výraznější střelecké pozice se však nedosatli, neboť celá situace končí posunutou brankou.

04:20
    Dukla se snaží založit další útočnou akci. Veškeré pokusy však ončí na kvalitně zformovaném obranném valu benáteckých hokejistů.

05:27
    Na ledové ploše zůstává ležet Tomáš Čachotský. Nakonec se však s bolestivou grimasou zvedá a s mocí Jiřího Dobrovolného odjíždí na střídačku.

05:43
    Martin Filip se pokoušel ohrozit hostující brnaku z hranice pravého kruhu. Rána jihlavského matadora však byla sražena do ochranné sítě.

06:52
    Po delší době se dostali ke slovu také hosté. Lehké nahození však pozorný Rittich kryje. Vhazuje se po pravici jihlavského brankáře.

07:35
    Josef Skořepa si poněkud fotbalově obhodil jihlavského obránce a pokračoval do útoku. Nakonec mu cestu zastoupil druhý bek Dukly. Následná rána od modré byla sražena.

08:04
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Za hrubost odchází pykat Vít Jonák (BEN).

08:29
    Hostům teče do bot! Ke svému kolegovi se totiž za nebezpečnou hru vysokou holí přidává Tomáš Klimt (BEN).

08:48
    Dukla svého soka sevřela, ale z úvodních střel nic nevytěžila.

09:26
    Červenožlutí navyšují své vedení! Po bezchybně sehrané přesilovkové kombinaci vymetl levý růžek Stejskalovy branky DANIEL HODEK. Asistence: Tomáš Kolafa, Lukáš Nahodil.

09:29
    Poměr sil na ledě se vyrovná! Odpočinout si odchází za podražení Michal Velecký (JIH).

10:29
    Hosté jsou v plném počtu, začíná jejich krátká přesilovka.

10:47
    Dukla se však brání bez sebemenších potíží, navíc aktivně napadá.

11:53
    Domácím se nyní nedaří rozehrávka. Benátecká kombinace v útočné třetina se borcům v bílých dresech nevydařila podle představ. Rittich poskakující kotouč raději ukryl do lapačky.

12:52
    Lukáš Nahodil nyní dlouho motal hlavy hostujícím obránců. Ti se nakonec kotouče chopili a poslali jej přes všechny čáry. Vhazuje se před Stejskalem.

13:15
    Michal Jeslínek poslal přihrávku zpoza branky. Puk se ale zastavil o bruli hostujícího obránce, který jej raději posunul Stejskalovi pod rukavici.

14:09
    Lehké nahození jihlavské formace hostující mág chytá.

14:42
    Z pozice levého kruhu vyslal jedovku Roman Maliník. Dravý útočník branku hostí jen těsně minul. Stejskal zůstává stále v permanenci.

15:30
    Současně jsou po mírné strkanici před jihlavskou brankou vyloučeni Vojtěch Zadražil (JIH) a Ctibor Jech (BEN).

16:42
    Hostující obránce nyní tvrdě sestřelil Michala Jeslínka (JIH), který si sebral helmu a dostává tak dvě minuty za nepovolenou výstroj.

17:17
    K vidění bude nepříliš častá situace, na trestnou lavici odchází za podražení Jiří Moravec (BEN).

17:55
    Václav Jaroš chtěl vypálit z voleje od modré. Střela mu však sjela a zamířila vedle branky.

19:06
    Daniel Hodek je při chuti. Tentokráte se pokoušel vypálit švihem. Pokus jihlavského snajpra skončil vysoko v ochranné síti.

19:18
    Další brilantní kombinace domácí družiny! DANIEL HODEK poslal kotouč do rohu a rozjel se do mezikruží pro přihrávku. Tu mu Lukáš Nahodil adresoval, a tak mohl nestárnoucí forvard zakončit do pravého víka benátecké branky. Asistence: Lukáš Nahodil.

20:00

Je za námi úvodní dějtsví, ve kterém domácí Dukla jednoznačně dominovala. Vsítila 3 branky a byla jednoznačně lepším celkem. Hosté budou mít v následujících dvou periodách hodně práce. Zdramatizují ještě tento duel? Sledujte náš on-line přenos!

Hosté posílají do dalšího průběhu zápasu nového muže v brankovišti. Jiřího Stejskala nahradí Tomáš Vošvrda.

20:01

20:37
    Domácí dali přihrávce přílišnou razanci. Zamířila tak přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

20:43
    Hlavnímu arbitrovi nyní neuniklo postavení útočícího hráče v brankovišti. Hosté jsou tak vykázání do střední třetiny.

21:32
    Dukla si zahraje další pžesilovou hru. Miroslav Kopic (BEN) je vyloučen za vysokou hůl. Za krev ve tváři Radka Hubáčka dostává hostující útočník 2 + 2 minuty.

22:23
    Danielu Hodkovi nyní odskočil kotouč, díky čemuž hosté vyhazují přes všechny čáry.

23:12
    Dukla se zatím nemůže více prosadit, nedaří se jim kombinace.

24:10
    Po střele Tomáše Kolafy následuje další hostující vyhození.

25:15
    Sudí nyní neviděl evidentní faul na Daniela Hodka, který má ve tváři krvavý šrám. Na trestnou lavici však nikdo z hostí nepůjde.

26:17
    Nepovedená kombinace Dukly končí na zakázaném uvolnění. Na ledové ploše se však začíná stále více přitvrzovat, a to zejména ze strany benáteckých hokejistů.

27:23
    Rána Michala Jeslínka nyní skončila na vyrážečce Tomáše Vošvrdy.

28:07
    Na trestnou lavici putuje další hostující hráč. Za krosček odchází pykat Dalibor Bortňák (BEN).

28:40
    Marek Drtina nyní prokličkoval útočným pásmem, načež přihrál Michalu Veleckému. Jihlavský rychlík pak trefil tyč!

29:22
    Po velkém závaru před hostující brankou Martin Filip ve stoprocentní příležitosti přestřeluje! Dukla však hraje v této početní výhodě brilantně.

29:52
    Krátká přesilovka 5 na 3 pro domácí. Petr Kolmann (BEN) - podražení.

30:40
    V těchto chvílích se o kotouč bojuje spíše ve středním pásmu.

31:50
    Pokus z hole Daniela Hodka skončil těsně nad brankou Benátek. Dukla je však jasně lepším celkem, a to především v pohybu.

33:19
    Před dojíždějícím Vlachem David Rittich kotouč raději schoval do rukavice. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

34:08
    Rána Petra Ulrycha sražena do ochranné sítě. Další buly v jihlavské třetině.

35:20
    Matic Podlipnik nyní zastavil skákavý kotouč a vypálil od modré. Díky stínícímu Martinu Filipovi lapil kotouč Vošvrda jen s velkými obtížemi.

36:10
    Daniel Hodek se po chybě benátecké defenzivy ocitl zcela sám v mezikruží. Přízemního střelu domácího útočníka vytěsnil Vošvrda pravým betonem.

37:39
    Za podseknutí Davida Ritticha odchází na trestnou lavici Tomáš Liška (BEN).

38:30
    Po přihrávce Nahodila se ocitl v šanci Daniel Hodek. Přihrávku však nečekal, a tak neszačil optimálně zareagovat.

39:46
    Po střele švihem nechává David Rittich vyniknout své lapačce.

40:00

Druhá perioda utkání branku nepřinesla. K vidění však byla velmi aktivní a důrazná hra. Velmi tvrdě se prezentovali zejména hostující borci. Zdá se, že si vedení domácí pohlídají. Bude tomu tak? To ukáže závěrečná část!

40:01

40:23
    Třetí třetinu zahajují hosté zakázaným uvolněním.

40:26
    Daniel Hodek ihned po vhazování pálil z voleje. Vošvrda byl ale pozorný ránu lapil.

41:10
    Tomáš Čachotský krásně prokličkoval útočným pásmem. Poslední bek hostí jej však o kotouč připravil.

41:51
    Martin Filip objel bránu a snažil se zasunout puk za Vošvrdu. FInální fáze mu však nesedla podle představ.

42:34
    Krásný hokejový moment! ADAM ZEMAN si od levého mantinelu sjel do středu hrací plochy, odkud vymetl šibenici benátecké branky. Asistence: Radek Hubáček.

44:06
    Lehké nahození Matice Podlipnika bylo tečováno. Se skákavým pukem si nakonec hostující brankář poradil.

45:23
    Michal Jeslínek projel středním pásmem a pokusil se zakončit bekhendem. Benátecký muž s maskou ale úmysl Jeslínka přečetl, tudíž jej mohl s přehledem pokrýt.

46:20
    David Rittich nyní uklidnil závar, který nastal před jihlavskou brankou. Vhazovat se bude po pravé ruce mladého gólmana.

47:50
    Dukla operuje v útočné třetině, do žádné vážnější situace se však dostat nedokázala.

48:31
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Ondřej Malec (JIH) odchází na trestnou lavici za hru vysokou holí.

49:17
    Hostím se početní výhoda příliš nedaří, nemohou se usadit v útočné třetině.

50:40
    Další icing hostujícího celku, hra se nyní velmi kouskuje. Vhazovat se bude před Vošvrdou.

50:56
    Tomáš Vošvrda dostává osobní trest 10 minut za nesportovní chování.

51:40
    Radek Hubáček (JIH) odchází pykat na dvě minuty za hrubost. Dalibor Bortňák (BEN) a Ondřej Vitásek (BEN) - 2 minuty hrubost.

52:26
    Dukla kombinuje v útočném pásmu, avšak brankové příležitosti si zatím nevytváří.

53:26
    Ránu Marka Drtiny od modré hostující brankář vytěsňuje levým betonem.

54:47
    Projektil Petra Ulrycha schoval Rittich bez potíží do lapačky.

55:04
    Hostujcící Ondřej Vitásek (BEN) je vyloučen za hrubost.

56:10
    Matic Podlipnik (JIH) dostává od hlavního arbitra dvě minuty za sekání.

57:01
    Tomáš Čachotský posílal bekhendem přihrávku do mezikruží. Na pas však spoluhráč nedosáhl.

58:16
    David Rittich si chce zjevně své čisté konto udržet, lehké nahození raději pokryl.

58:34
    David Štich (BEN) a Lukáš Krupka (JIH) dostávají trest 5 minut + do konce utkání. Oba předvedli ve středním pásmu ukázkovou bitku. Nutno podotknout, že vítězem se stal hostující borec.

59:17
    Dukla sehrává poslední vteřiny duelu v útočném pásmu.

59:31
    Současně jsou vyloučeni Jaroslav Vlach (BEN) a Ondřej Malec (JIH) oba 5 minut + do konce utkání. Tentokrát jihlavský řízný forvard soupeři naložil.

60:00

Je dobojováno. Dukla zdolala Středočechy 4:0. Děkuji za pozornost! (19:58:54)

Libor Kucza

Góly a asistencie: 2. Velecký (Hubáček, Zeman), 10. Hodek (Kolafa, Nahodil), 20. Hodek (Nahodil), 43. Zeman (Hubáček)

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (21. Vošvrda) - Kolmann, Moravec, Štich, Ulrych, Šimek, Vitásek, Pabiška, Kajínek - Bortňák, Špaček, Kopic, Vařecha, Jonák, Liška, Vlach, Klimt, Plodek, Skořepa, Jech, Skalický

Rozhodca: Čech - Klein, Lukš