Vítkovice – Sparta Praha 3:2 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Zlín – Motor ČB 0:4 (kon.)
K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Slavia – Chomutov 4:0 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
cz Piatok 12.10.2012, 18:00 • KV Arena • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Do KV Areny dnes v rámci 11. kola Tipsport extraligy zavítají Bílí Tygři z Liberce. Jde o první vzájemné střetnutí těchto mužstev v ročníku 2012/13, Karlovy Vary a Liberec se naposledy střetly 29. ledna 2012 pod Ještědem, a domácí zde zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

Bílí Tygři Liberec patří k mužstvům, která v novém ročníku zatím zůstávají za očekáváními. V 10 kolech si připsali jediné tříbodové vítězství, když v divoké přestřelce zdolali Zlín 7:5. Zarážející je především počet inkasovaných branek, který je vůbec nejvyšší ze všech extraligových mužstev. Tygrům v tomto směru nepomáhá gólman Ondřej Pavelec, který se k týmu připojil po dobu výluky NHL.

Také HC Energie Karlovy Vary se od tohoto týdne může pochlubit posilou z NHL. K týmu se připojil obránce Andrew MacDonald působící v New York Islanders. Přestupní formality se podařilo vyřídit včas na to, aby hokejista mohl naskočit už do dnešního utkání. Vidět bychom jej měli po boku Petra Gřegořka za formací Lukáše Pecha.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) – MacDonald, Gřegořek, Gründling, Kohn, Kloz, Nosek, Gulaši, Látal – Zucker, Skuhravý, Košťál – Kumstát, Pech, Zaťovič – Pohl, Skladaný, Doležal – Klíma, Vachovec, Rohan.

Bílí Tygři Liberec: Pavelec (Pinc) – Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta, Cebák, Štich – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Kudrna, Vlach, Víšek – Urban, Bárta, Filippi – Krejčík, Galamboš, Kica – Špaček.

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Jelínek, Pešek.

Oba týmy jsou na ledě. V brance hostí začne od začátku zámořská posila z Winnipegu Jets - Ondřej Pavelec.

Vhazovat bude sudí Kalivoda.

Ještě se něco řeší u boxu časoměřičů.

00:01

00:20
    Domácí vyhráli buly.

00:35
    Zucker v první šanci zápasu ztroskotal na boční síťce Pavelcovy svatyně.

01:45
    S pukem na hokejkách zatím hraje Energie.

02:02
    Vhazování po pravici Závorky.

02:40
    Skladaného schovanou střelu vyrazil Pavelec do rohu.

03:21
    První vyloučení zápasu. Za sekání usedá na trestnou lavici Michal Gulaši (KVA).

03:26
    Liberec právě vstřelil branku!

Jakub Čutta dostal puk z vhazování, nahodil před branku a MICHAL BULÍŘ nenápadnou střelou překonal Závorku.

04:09
    Roman Vlach v úniku skvěle přešel přes dva domácí beky, v zakončení pak ale neuspěl.

04:15
    Rychlý protiútok pak zastavil Pavelec.

04:57
    Tygři znovu v útoku.

05:35
    Nepřesnou rozehrávku domácích málem využil Tomáš Filippi. Tomu nakonec vystavil důraznou stopku Michal Vachovec.

06:40
    Závorka si za vlastní brankou počínal velmi nejistě.

07:27
    Hosté ujížděli dva na jednoho, ale svou kanadskou dávku zkušeností uplatnil Dustin Kohn.

07:49
    Kumstát vs. Pavelec 0:1. V brejku si liberecký golman domácího ostrostřelce opravdu vychutnal a nedal mu žádný prostor k zakončení.

08:13

Filippi ze strany předal TOMÁŠI URBANOVI, jež střelou z voleje zvyšuje náskok svého týmu na dvoubrankový. Asistence: Tomáš Filippi a Michal Bárta.

10:38
    Domácí se ale po druhé inkasované brance vzchopili a nyní Liberec tlačí.

11:50
    MacDonald prokázal své zkušenosti a v palebné pozici ještě předal Gřegořkovi, který jen smolně netrefil.

13:11
    Vhazovat se bude po Pavelcově pravici.

13:44
    Domácí tlak skončil na dobře chytajícím brankaři hostí.

14:34
    Kloz vysílal dlouhým pasem Vachovce, ten však o kousek nezachytil puk.

15:19
    Vachovcova řada teď s Libercem točí jak na kolotoči. Chybí jen druhá atrakce známá z poutí. Střelnice.

16:01
    Vyloučen Ladislav Šmíd (LIB) za držení.

16:48
    Energie je až u Závorky.

17:05
    Zaťovič přihrál Pechovi, který z první dal před prázdnou Kumstátovi. Ten ale rychlý kotouč do odkryté sítě nezasunul.

17:35
    Další akce domácí řady v čele s Pechem. Pavelec znovu bezchybný.

18:01

19:14
    Domácí bojují až do posledních chvil.

19:34
    Ale musí se bránit. V závaru jsou hosté. Vítr dělá hlavně Kudrna.

20:00

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Skórovali však jen hosté. Ve čtvrté minutě využil po pěti sekundách přesilovku Michal Bulíř. V minutě deváté pak druhý zásah přidal Tomáš Urban. I když se domácí snažili, tak ani Gřegořkova, ani Kumstátova, ani žádná další akce za Pavelcovými zády neskončila, a tak po první třetině vedou Tygři o dvě branky.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Oba týmy jsou zpátky na ledové ploše. Druhá třetina může začít. Tentokrát puk do hry uvede sudí Pešina.

20:01

20:31
    Dustin Kohn více než důrazně tlačil na hostujícího forvarda. Vše dopadlo dobře pro domácí, bez trestu.

20:48
    Zakázané uvolnění Energie po nepřesném pasu Gřegořka.

21:18
    A to samé i na druhé straně.

21:38
    Smolně byla zastavena domácí akce. Pohl přejel do pásma rychleji než kus gumy, a tak se píská ofsajd.

22:43
    Kloz založil akci za Závorkou.

23:02
    Juraj Cebák (LIB) dostal dvě minuty za podražení.

23:47
    Energetici jsou znovu uzavřeni před Závorkou.

24:25
    Až teď se na chvíli usadili domácí v pásmu.

24:50
    Přesilovky se ale zatím Energii moc nedaří.

25:02

25:30
    Látalovu střelu zkrotil Pavelec na svém levém rameni.

26:17
    Petr Kumstát (KVA), jeden z největších slušňáků extraligy, dostal dvouminutový trest za hru vysokou holí.

27:07
    Domácí zatím ale sympaticky brání.

27:38
    Pak ale přišel Petr Nedvěd a domácí obrana měla zase napilno. Natřikrát chytil Závorka puk.

28:14
    Andrew MacDonald o sklo vyhazuje puk z pásma.

28:17

29:45
    Hosté jsou v útočném pásmu. S pukem si hrál Lukáš Krejčík.

30:51
    Látalova střela se zamotala až mezi Pavelcovy betony. Tam ji ale golman hostí udržel. V mele před brankou si pak Ladislav Šmíd (LIB) neodpustil nějaký ten zákrok a dostává dvě minuty za hrubost.

31:04
    I tuhle přesilovku začne Energie za Závorkou.

31:39
    Čutta stáhl Pecha za ruku k ledu. Hlavní sudí to neviděli, což domácího hráče naštvalo tak, až mu sudí Pešina nadělil desetiminutový osobní trest. Dle mého názoru to však bylo jasné držení.

32:23
    Naivní střelu zkoušel Nosek. Trefil jen půl metru od sebe se krčícího hráče Liberce.

32:51

33:50

PETR NEDVĚD zužitkoval svůj um a v situaci nepříznivé pro svůj tým vstřelil branku. Perfektně z úhlu prostřelil Závorku.

35:23
    Jan Víšek (LIB) hákoval. Dostává tak zasloužené dvě trestné minuty.

35:35
    Pavelce se budou snažit ostřelovat Nosek s Kohnem.