2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HC Kometa Brno
cz Štvrtok 13.09.2012, 19:15Tipsport extraliga (ČR)

Tímto se s vámi u dnešního on-line přenosu loučím a těším se příště na shledanou. (21:44:17)

Dnešní zápas je u konce. Vítězem se stává Kometa Brno. Nejlepší jejím hráčem je vyhlášen autor dvou branek Jakub Svoboda. Na chomutovské straně si pro toto ocenění jde Patrik Lušňák.

O vítězi dnešního utkání rozhodl Jakub Svoboda, který nejprve zvyšoval na 2:1 pro Kometu a poté i vstřelil třetí vítězný gól. Ve třetí třetině se kromě něj prosadil i Roman Erat, který dodal finální pojistku Brněnských.

60:00

58:45
    Chomutovští se ještě snaží rozjet další útok, ale obrana Komety je zřídka pouští do své třetiny.

Dnešní utkání sleduje 4640 diváků.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Chomutov je pod tlakem a začíná se dopouštět větších chyb. Kometa naproti tomu hraje v klidu a bez problémů.

56:02
    Do brejku mohl jít Procházka, ale puk mu odskočil od hokejky.

54:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští již pravděpodobně rozhodují o výsledku. Tvrdou střelou z pravého kruhu se prosazuje ROMAN ERAT. Asistence: Tomáš Žižka, Jozef Kováčik.

54:06
    Kometa je znatelně na koni a má nad Piráty herní převahu.

53:42
    Hromas (CHO) je vyloučen za vysokou hůl.

53:08
    Chomutov se nyní snaží tlačit. Kometa je ovšem odolná a brání chomutovským nájezdům.

51:33
    Chomutovská obrana se nepohodla a čerpali z toho brněnští útočníci. JAKUB SVOBODA zpracoval Hruškovu přihrávku a zavěsil pod víko branky. Asistence: Jan Hruška, Tomáš Svoboda.

50:11
    Rychlá akce na chomutovské straně. Zálešák připíchl puk Hruškovi. Ten se z první otočil a vystřelil. Trefil pouze nepřipraveného brankáře Trvaje. Chomutovský tlak pokračuje.

49:20
    Domácí Macháček střílí od modré těsně mimo.

48:52
    Chomutovský útok zastaven ofsajdem.

48:29
    Skrytá střela Zohorny skončila v lapačce chomutovského gólmana Řehoře.

47:17
    Pohledná akce Komety. Rychlý Dlouhý si najel až před Řehoře, kde nahrával Eratovi. Ten ovšem prudkou střelou trefil jen gólmana Pirátů.

46:34
    Nyní jsou u kotouče brněnští hráči. Drží útočnou třetinu, ale chomutovská obrana je v tuto chvíli nepropustná.

45:47
    A GÓL NEPLATÍ!! Nebyl uznán pro hru vysokou holí.

45:47
    Chomutov pravděpodobně vstřelil branku z rychlého protiútoku. Sudí si bude volat videorozhodčího.

45:18
    Chomutov dlouho vyčkává s rozehrávkou.

44:54
    Lučka se ocitl mezi kruhy v dobré pozici. Se střelou neotálel, ale trefil jen protihráče.

44:41

44:05
    Brno se s přehledem brání.

43:34
    Palin střílel od modré lajny. Jeho umístěnou střelu vykryl dobrým zákrokem brankář Trvaj.

42:57
    Kometa ihned vyhazuje.

42:41
    Vylučuje se na brněnské straně. Krejčiřík si jde sednout za podražení.

41:13
    Třetina začala zvolna. Týmy se zatím nepouštějí do větších akcí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:06.

Druhá třetina již přinesla více branek. Nejprve se o slovo přihlásili Brněnští, kteří vyrovnali v pětadvacáté minutě zásluhou Jakuba Koreise. Gólové hody ovšem přišly až ke konci třetiny, kdy Kometa nejprve šla do vedení zásluhou Jakuba Svobody a následně Piráti vyrovnali. To se trefil Karel Hromas, který tečoval střelu Patrika Lušňáka z pravého kruhu.

40:00

39:09
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov vzápětí odpovídá, když se při teči Lušňákovi střely prosadil KAREL HROMAS. Asistence: Patrik Lušňák, Martin Rýgl.

38:51
    Brněnští střílí gól do šatny. Řehoř pustil dosti nešťastnou branku, když mu mezi betony prošla pomalá střela, kterou vyslal JAKUB SVOBODA. Asistence: Jan Hruška.

38:23
    Na druhé straně se pěkným zákrokem blýskl brankář Řehoř.

38:02
    Polák s Hafenrichterem se dostali blízko k soupeřově brance. Po pěkné kombinaci zakončoval Hafenrchter, ale Trvaj bez problémů kryl.

37:11
    Důras byl zahákovaný dvěma obránci, přesto se mu podařilo vystřelit. Střílel však mimo.

36:11
    Kometa nyní dlouho držela puk v útočném pásmu. Lučka ovšem čistě odebral kotouč a vyhodil.

35:26
    Úmyslný ofsajd domácích.

34:49
    Karel Hromas jel sám na Trvaje. Brněnští obránci ho však stačili na poslední chvíli čistě zastavit.

34:34
    Lušňák z blízka pálil do betonů brankáře Trvaje.

32:48
    Kraftovu dlouhou přihrávku na Důrase zastavila brněnská obrana a zavelela k útoku. Brněnští zatím drží útočné pásmo.

32:01
    Brnu nevyšel útok a do protiútoku vyrazili Piráti. I ti ovšem byli neúspěšní.

31:27
    Kometa stále drží kotouč, tentokrát ovšem byla donucena rozehrávat až od brankáře.

30:46
    Chomutovská snaha o rychlý brejk byla zastavena odpískaným ofsajdem.

30:51

30:00
    Kometa nehodlá opustit útočnou třetinu. Chomutov se zatím brání.

29:25
    Wasserbauer střílel od modré. Hruška ovšem dorážel pouze do boční sítě Řehořovy branky.

28:51
    Chomutov bezpečně vyhazuje.

28:29
    Chomutov jde do oslabení. Na trestnou lavici se posadí Polák za hákování.

27:40
    Kraft se ocitl v dobré šanci. Nejprve ovšem tečoval mimo a poté se k němu nedostala přihrávka.

24:46
    JAKUB KOREIS nejprve obkroužil branku a poté nadvakrát propasíroval puk až za záda brankáře Řehoře. Asistence: Miloslav Hořava, Hynek Zohorna.

24:34
    Pěkná akce Komety. Na jejím konci tečoval Káňa kousek mimo.

24:10
    Pulpán se dostal do slibné pozice, ale i on čekal se střelou příliš dlouho.

23:14
    Oba týmy se nyní dopouštějí zbytečných ztrát.

22:25
    Marek Sikora při sólo úniku střílel do vyrážečky brankáře Trvaje.

21:43
    Chomutovští se dostali do útočného pásma. Obrana Brna byla ovšem v pozoru.

21:16
    Iniciativy se opět chytili hosté z Brna. Chomutov musel vyhazovat pouze na icing.

20:01

První třetina nabídla zajímavý hokej. Převahu měli hosté z Brna. Kometa měla více šancí, ke gólu se ovšem nedostala. To co se nepovedlo Kometě, se ovšem povedlo nováčkům extraligy z Chomutova. Gólový účet Pirátů otevřel v osmnácté minutě Patrik Lušňák.

20:00

19:59
    Hruškovu střelu (KOM) zachytil Řehoř mezi betony. Hráči se ještě postrkávají.

18:37
    Další nadějná šance domácích. Macháček ovšem dlouho čekal se střelou.

17:47
    První branku v extraligové sezóně střílí PATRIK LUŠŇÁK, který mezi betony prostrčil do branky kotouč po střele Zálešáka. Asistence: Miroslav Zálešák.

17:02
    Vylučování Brněnských nekončí! Zaplněnou trestnou lavici doplní Dlouhý za podražení.

16:53
    Chomutovu se nedaří přesilovka a Brno vyhazuje.

16:27
    A další vyloučení brněnského hráče. Ke svým spoluhráčům si přisedne Bičánek za nedovolené bránění.

16:04
    Na trestnou lavici si jde sednout Čermák (KOM) a Polák (CHO). Oba dva za hrubost.

16:04
    Dochází k potyčce u brněnské branky, bude se vylučovat.

15:46
    Palin pálil od modré. Důras si ovšem nevšiml odraženého puku.

15:16
    Vyloučení tentokrát na straně Brna. Sednout si jde Švrček za podražení.

14:42

13:56
    Po Kováčikově střele vyváží Chomutov puk ze třetiny.

13:19
    Káňova střela letěla nebezpečně blízko Řehoře.

12:42
    Další chomutovské vyloučení. Tentokrát si jde sednout Hruška za sekání.

12:16
    Chomutovu se nedaří přechod přes střední pásmo.

12:16
    Opět icing hostů.

11:25
    Chomutovský Ondřej se pokusil prosadit. Jeho střela letěla jen kousek nad horní tyčku branku.

11:08

10:30
    Chomutov bezpečně vyhazuje a střídá.

09:46
    Kometa rozložila chomutovskou obranu. Po pěkné souhře ovšem Čermákovi nevyšlo zakončení.

09:08
    Důras (CHO) vyloučen za nedovolené bránění.

09:02
    Icing hosté

08:39
    Hra je konečně přerušena. Chomutov vyvezl puk.

08:01
    Chomutovu se nedaří vyhodit.

07:17
    Kometa pokračuje v náporu na chomutovskou branku. Při Pirátech nyní stálo štěstí, když Brněnští netrefili několik tutových šancí.

06:48

06:25
    Chomutov se zatím dobře brání a vyhazuje.

05:58
    Další brněnský útok zastaven pro postavení hráče v brankovišti.

05:39
    Žižka střílel od modré a Dlouhý se snažil kotouč tečovat. Tečoval ovšem mimo.

04:48
    Palin (CHO) vyloučen za zdržování hry.

04:36
    U puku jsou hosté. Káňa jen o pár centimetrů netrefil při dorážce Řehořovu branku.

03:59

03:32
    Kometa s vyčkává s rozehrávkou. Začíná od brankáře.

02:44
    Palin se po buly snažil prosadit střelou. Puk mu ovšem sklouzl z hokejky, a střela tak bez patřičné razance skončila na bruslích brněnských hráčů.

02:24

01:58
    Chomutov se hned zkraje pouští do zakončení. Hráči střílí mimo.

00:24
    Vylučuje se hned zkraje zápasu. Na trestnou lavici si jde sednout Kováčik (KOM) za podražení.

00:10
    Kometa vyhrává buly, ale hned vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:01

Dnešní zápas je přenášen Českou televizí.

Týmy jsou již připraveny na ledě.

Piráti Chomutov: Řehoř - Mrázek, Macháček, Palin, Pulpán, Rutta, Rýgl, Lučka - Hřebejk, Kraft, Důras - Zálešák, Hruška, Polák - Sikora, Lušňák, Hafenrichter - Jíra, Ondřej, Procházka - Hromas.

HC Kometa Brno: Trvaj - Žížka, Kováčik, Valach, Krejčiřík, Bičánek, Valábik, Svrček, Malec - Erat, Čermák, Zohorna, Wasserbauer, Svoboda, Hořava, Dlouhý, Koreis, Hruška, Svoboda, Káňa, Dočekal.

Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Barvíř, Blümel.

Dnes se proti sobě postaví dva dlouholetí prvoligoví rivalové. Piráti Chomutov a Kometa Brno se v první lize setkávali až do roku 2009, kdy se Kometa dostala do extraligy. Chomutov se do extraligy vrací po 38 letech a určitě nechce být jen do počtu. Zajímavostí je, že ve své poslední extraligové sezóně, Chomutov také zahajoval s Brnem. Tenkrát doma ovšem prohrál 3:7.

Úplně posledním zápasem mezi Piráty a Kometou byl sedmý zápas semifinálové série první ligy v sezóně 2008/09. I zde Chomutov prohrál, tentokrát 0:3, prohrál sérii 3:4 a nepostoupil do finále. Kometa od té doby hraje nejvyšší českou soutěž a s Chomutovem se již nesetkala.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Jan Řápek

Góly a asistencie: 18. Lušňák (Zálešák), 40. Hromas (Lušňák, Rýgl) - 25. Koreis (Hořava, Zohorna), 39. Svoboda J. (Hruška), 52. Svoboda J. (Hruška, Svoboda T.), 55. Erat (Žižka, Kováčik)

Piráti Chomutov: Řehoř - Mrázek, Macháček, Palin, Pulpán, Rutta, Rýgl, Lučka - Hřebejk, Kraft, Důras - Zálešák, Hruška, Polák - Sikora, Lušňák, Hafenrichter - Jíra, Ondřej, Procházka -Hromas

Rozhodca: Hribik, Fraňo - Barvíř, Blümel