Bielorusko – San Maríno 1:0 (kon.) | Grécko – Cyprus 1:0 (kon.) | Bosna – Nemecko 4:4 (kon.)
Česko – Wales 5:0 (kon.) | Čierna Hora – Arménsko 0:0 (kon.) | Rusko – Moldavsko 2:2 (kon.)
Poľsko – Portugalsko 0:0 (kon.) | Slovensko – Kazachstan 6:0 (kon.) | Lotyšsko – Rumunsko 0:4 (kon.)
Rakúsko – Škótsko 3:2 (kon.) | Luxembursko – Bulharsko 1:3 (kon.) | Taliansko – Írsko 2:4 (kon.)
Maďarsko – Lichtenštajnsko 2:0 (kon.) | Srbsko – S. Macedónsko 5:1 (kon.) | Švédsko – Ukrajina 2:1 (kon.)
Litva – Fínsko 1:3 (kon.) | Anglicko – Nórsko 1:0 (kon.) | Belgicko – Island 5:0 (kon.)
Španielsko – Chorvátsko 6:0 (kon.) | Švajčiarsko – Estónsko 3:0 (kon.)
Španielsko
6:0 (5:0)
Chorvátsko
cz Pondelok 10.09.2012, 20:15Kvalifikácia na ME U21

To je z mé strany vše a těším se zase příště u onlajn přenosů. Přeji hezký zbytek pondělního večera. Dobrou noc. (22:07:27)

Je dobojováno. Španělsko po výborném prvním poločase, ve kterém vstřelilo Chorvatsku pět branek, dokázalo ve druhé půli udeřit ještě jednou a nakonec vyhrálo vysoko 6:0. Získalo tak další tři body a zajistilo si postup do baráže o postup na Mistrovství Evropy.

90+2
    Žlutou kartu ještě vyfasoval domácí Rodrigo.

90+1
    Rohový kop pro domácí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty.

89
    Španělsko má stále míč a vypadá to, že se už nic důležitého nestane.

88
    Domácí kombinují na polovině Chorvatska.

86
    Ale ani z devátého rohu Španělsko nic nevytěžilo a u kulatého nesmyslu jsou hosté z Chorvatska.

85
    Rohový kop pro Španělsko.

84
    Jenže snažení Chorvatů ukončil útočný faul a míč tak mají opět domácí.

83
    Španělsko to opět zkoušelo, ale nyní zasáhl dobře jeden z hostujících obránců a vybojoval míč.

81
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec domácím vyšel i tento postupný útok. Šestou branku Španělska vstřelil ÁLVARO VÁZQUEZ.

80
    Španělové jsou stále u míče, ale už vůbec nikam nepospíchají.

79
    Na druhé straně se dostal ke střele Isco, ale branku Chorvatska netrefil.

78
    Hosté šli rychle dopředu a nic nevymýšleli a zakončili. Konkrétně Kramarić, ale jeho pokus brankář Mariño chytá.

77
    Útok Španělska zastavila nepřesná přihrávka a míč má brankář Sluga.

76
    Domácí jsou s míčem stále na své polovině.

75
    Domácí zakládají další útok, ale už to není tak rychlé, jako v prvním poločase.

74
    Utkání se už spíše dohrává. Nebezpečnější jsou ale stále domácí mladíci.

72
    Vzápětí střídají i domácí. Sarabiu nahradil Rodrigo.

71
    Další střídání hostů. Dohrál Čulina a přišel Lešković.

70
    Hosté se vydali dopředu, akci nakonec zakončil Vrsaljko, ale branku Španělska netrefil.

69
    Míč je na polovině Chorvatska a ve své moci ho mají hostující mladíci.

68
    Jeden z domácích hráčů vystřelil, ale nemířil přesně.

67
    Španělsko zakládá další útok, tak uvidíme, zda se dočkáme branky.

66
    Španělsko opět střídá. Dohrál Deulofeu a zahraje si Bartra.

65
    Střídání domácích. Odešel kapitán Montoya a přišel Telo.

64
    Oba celky se tlačí dopředu, ale ani jednomu se zatím ve druhém poločase nedaří vstřelit branku.

62
    Ale ani z této akce nic nebylo.

61
    Hosté míč vybojovali a rozjíždí další útočnou akci.

60
    Ale do ničeho se nedostali a míč už opět mají na svých kopačkách domácí hráči.

59
    Hosté jsou nyní aktivnější a tlačí se před branku domácích. Ale Španělové dobře brání.

58
    Ale jejich snažení ukončila nepřesná přihrávka.

57
    Chorvaté se usadili na polovině domácích a snaží se vstřelit alespoň čestný gól.

55
    Domácí míč ztratili a hosté šli do brejku, ten zakončil Kramarić, ale ani on se neprosadil.

54
    Ani z tohoto rohu domácí mladíci nic nevytěžili, přesto jsou stále u míče.

53

52
    Paurević to zkusil dálky, ale branku domácích netrefil.

51
    Ale ani teď to nevyšlo a míč mají po delší době na svých kopačkách hostující mladíci.

50
    Španělové to ale opět zkouší.

49
    Nyní ale útok domácích ztroskotal na pozorné obraně hostů.

48
    Domácí opět kombinují a tlačí se před branku Chorvatska.

47
    Další žlutou kartu v tomto utkání uviděl právě střídající Budimir.

46
    Hosté v poločase střídali. Ze hřiště odešel Rebić a zahraje si Budimir.

46

První poločas je minulostí. Jasně v něm dominovali hráči Španělska, kteří nastříleli Chorvatsku pět branek. O vítězi zápasu je tedy rozhodnuto. Uvidíme, kolik branek padne ve druhém poločase, který začne přibližně v 21:18.

46
    Hosté na konci poločasu střídají. Ze hřiště odešel Šitum a zahraje si Galovič.

45
    V prvním poločase se už zřejmě nic nestane.

44
    Chorvatsku se nedaří podržet míč. Neustále se jen brání a hostující hráči neví, kam dřív skočit.

43
    Ale zatím se jim nepovedlo nic vymyslet.

41
    Domácí opět kombinují na polovině Chorvatska. To je neuvěřitelný tlak domácích mladíků.

40
    Domácí borci neustále tlačí a nyní to zkusil jeden z domácích hráčů střelou z dálky, ale nemířil přesně.

38
    No a domácí vymysleli pátý gól. Tak tohle už zavání velkým debaklem. Pátou branku Španělska vstřelil kapitán MARTÍN MONTOYA.

37
    Domácí už opět kombinují a Chorvaté čekají, co španělští hráči vymyslí.

36
    Ale hosté z něho opět nic nevytěžili.

35
    Rohový kop pro Chorvatsko.

34
    Tak tohle už je na ručník. Španělsko podniklo další smrtící útok a vstřelilo čtvrtou branku v tomto zápase. Úspěšným střelcem je tentokrát ISCO.

33
    Domácí borci drží míč na své polovině.

32
    Z rohu ale opět nic nebylo a dopředu jdou i Chorvaté.

31

30
    Domácí už opět kombinují na polovině chorvatského celku.

29
    První žlutou kartu v tomto zápase uviděl domácí Jordi Amat.

28
    Tento zápas se divákům musí líbit. Hraje se nahoru dolů a navíc jsme už viděli tři branky.

26
    Nyní to z dálky zkoušel Deulofeu, ale branku Chorvatska netrefil.

25
    Po rohu se dostal do zakončení jeden z hostujících hráčů, ale Mariño jeho pokus chytá.

24

23
    Španělského Isca zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

22
    Domácí borci zakládají další útok. Tentokrát až od svého brankáře.

21
    Domácí jsou stále aktivnější a jak to tak vypadá, tak se zřejmě v prvním poločase ještě branky dočkáme.

20
    Po rohu se dostal k zakončení jeden z domácích hráčů, ale nemířil přesně a stav utkání se tak nemění.

20
    Šestý rohový kop domácího celku.

19
    Ale ani z tohoto rohu domácí borci nezahrozili.

18

17
    Jenže hosté o míč přišli a domácí šli do rychlého brejku. Jako poslední se k míči dostal ÁLVARO VÁZQUEZ, který vstřelil třetí branku Španělska. A nutno dodat, že se hraje teprve sedmnáct minut!

16
    Dopředu se nyní tlačí i Chorvatsko. Uvidíme, zda se hostům podaří něco vymyslet.

15
    Hra se malinko uklidnila a hráči se nyní nikam příliš neženou.

14
    Stále se hraje na polovině hostujícího celku.

13
    Nyní mají ve své moci míč hosté a nikam nepospíchají. Není se čemu divit, začátek zápasu byl pro ně opravdu hodně náročný.

11
    Domácím to zřejmě nestačí a neustále se tlačí před branku hostů.

10
    Tak to je parádní vstup Španělska do tohoto zápasu. Druhou branku domácích vstřelil aktivní GERARD DEULOFEU.

10
    Ale ani z jednoho rohu nedokázali domácí hráči ohrozit branku Chorvatska.

9
    A vzápětí další roh pro domácí.

9
    Třetí rohový kop pro Španělsko.

8
    Obraz hry je stále stejný. Chorvatsko brání a domácí borci útočí.

6
    Ale ani z tohoto rohu domácí mladíci nic nevytěžili.

5
    Následuje další roh pro domácí.

4
    Chorvati nedokáží udržet míč na svých kopačkách a nyní už opět brání další útoky Španělska.

3
    A další útok končí už gólem. Po velkém tlaku posílá Španělsko do vedení PABLO SARABIA. Favorit tohoto zápasu tedy začal ve velkém stylu.

3
    Domácí borci mají stále míč a tlačí se před branku Chorvatů.

2
    Španělové začali pěkně zostra, ale z prvního rohu nic nevytěžili.

1

1

Španělsko: Mariño - Montoya (C), Planas, Nacho, Amat, Andonegui, Deulofeu, Roberto, Vázquez, Isco, Sarabia

Chorvatsko: Sluga - Vrsaljko, Tičinović (C), Župarić, Bubnjić, Šarić, Paurević, Šitum, Rebić, Kramarić, Čulina

Rozhodčí: Gözübüyük - Lobbert, Langkamp (všichni NED).

CHORVATSKO U21

Chorvatsko už zřejmě naději na postup do baráže nemá. Chorvatsko nezačalo kvalifikaci vůbec dobře. V prvním zápase prohrálo 1:0 s Gruzií, pak 4:0 ve Švýcarsku, potom 2:0 se Španělskem, pak ale Chorvatsko vyhrálo 1:0 v Estonsku, pak doma převálcovalo 4:0 Estonsko, ale následně prohrálo doma se Švýcarskem 1:2 a v posledním zápase remizovalo s Gruzií 1:1.

ŠPANĚLSKO U21

Španělsko odehrálo sedm zápasu a pouze jednou remizovalo. V prvním utkání kvalifikace porazilo Španělsko Gruzii vysoko 7:2, poté se týmy utkaly znovu a Španělsko zvítězilo 2:0. Španělsko poté porazilo 2:0 Chorvatsko, 6:0 Estonsko, 3:0 Švýcarsko, 1:0 Estonsko a v posledním utkání remizovalo 0:0 ve Švýcarsku.

SKUPINA 5

1. Španělsko U21 7 6 1 0 21:2 19

2. Švýcarsko U21 7 4 2 1 12:4 14

3. Gruzie U21 8 3 1 4 8:18 10

4. Chorvatsko U21 7 2 1 4 7:10 7

5. Estonsko U21 7 0 1 6 2:16 1

Do baráže o postup postupuje ze skupiny první celek. Z druhého místa postoupí do baráže čtyři nejlepší týmy.

Přeji krásný večer všem fotbalovým fanouškům. Dnes pokračuje kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let a my budeme sledovat utkání mezi Španělskem a Chorvatskem. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.