Jindř. Hradec – Most 21:28 (kon.) | Partizánske – Nitra 30:23 (kon.) | Michalovce – Zlín 30:18 (kon.)
Olomouc – Písek 33:17 (kon.) | Poruba – Šaľa 31:28 (kon.)
DHC Sokol Poruba
31:28 (11:15)
HK Slovan Duslo Šaľa
cz Sobota 08.09.2012, 18:00 • Víceúčelová hala Sareza, Ostrava-Přívoz • Hádzanárska interliga ženy

Zápas plný obratů nakonec dovedly do vítězného konce házenkářky Poruby, jenž porazily Slovan Duslo Šaľa 31:28. Do WHIL tak vstoupily úspěšně i když začátek zápasu byl z jejich strany hodně nervozní. Příjemný zbytek večera vám přeje Tomáš Martínek. (31:28) (19:48:11)

60
    Konec zápasu. (31:28) (31:28)

60
    Opět Poznarová a střelecky se nemýlí. Domácí házenkářky vedou o tři góly a zápas pomalu končí. (31:28) (31:28)

60
    Vzápětí po gólu Michaely Porubské je vyloučena na dvě minuty Lucie Uhráková. (30:28) (30:28)

59
    Uhráková se uvolnila na středu brankoviště a Poruba má na kontě třicet branek! (30:27) (30:27)

59
    Minutu a půl před koncem zápasu dává z rychlé rozehrávky branku Ivana Trochtová. Chvíli nato si bere Ján Beňadík oddechový čas. Bude tady ještě dramatický závěr utkání. (29:27) (29:27)

58
    Po špatném vyběhnutí Grandtnerová dává do opuštěné brány gól Petra Adámková. Poruba navyšuje náskok na tři góly. (29:26) (29:26)

57
    Nepřesnosti na obou stranách ukončuje nádherný zákrok Roháčkové proti hostující Szarkové. U míče je nadále Šaľa. (28:26) (28:26)

56
    Lenka Roháčková předvádí důležitý zásah a Šaľa nevyrovnává. Na druhé straně dává první gól utkání Iveta Mičiníková. (28:26) (28:26)

55
    Rychlá odpověď porubských hráček na sebe nenechá dlouho čekat. Alžbeta Tóthová nadvakrát dává balon za záda Adriany Grandtnerové. (27:26) (27:26)

54
    Je tady vyrovnání! Michaela Porubská poslala Dolákovou na druhou stranu branky a proměňuje svou střelu. (26:26) (26:26)

54
    Poruba přichází o míč, branku nedává v dobré šanci Hrbková. (26:25) (26:25)

53
    Sedmičku nyní proměňuje Lucia Súkenníková. Slovan je stále na dostřel týmu Jána Beňadíka. (26:25) (26:25)

53
    Opět Pavla Poznarová u míče a je z toho branka. Tahoun Poruby v dnešním duelu opět zaúřadoval. (26:24) (26:24)

52
    Chyba domácích v útoku. Slovenské házenkářky se štěstím dávají gól, autorkou je Michaela Porubská. Bude to ještě drama, Poruba se nějak zadrhla. (25:24) (25:24)

51
    To se jim také daří. Autorkou gólu je z levé strany palubovky Simona Szarková. Ošetřována je nyní šaľská Sofia Demajová, která dostala nejspíše úder do obličeje. (25:23) (25:23)

50
    Lucia Súkenníková proměňuje rychlý kontr. Porubské házenkářky si samy komplikují situaci. Nyní opět ztrácí míč a Šaľa jde snížit na rozdíl dvou branek. (25:22) (25:22)

50
    Gól Simony Szarkové je jednadvacátým gólem Slovanu Duslo. (25:21) (25:21)

49
    Michaela Hrbková dává čtrnáctý gól Poruby ve druhém poločase a DHC vede o pět branek. (25:20) (25:20)

48
    Žlutá karta pro trenéra hostí Tomáše Kuťku za nějaké řečnění k rozhodčímu. (24:20) (24:20)

48
    Když se nadaří, domácí Sokol má v týmu Lucii Poznarovou. Ta střílí přesně k pravé tyčce a navyšuje náskok opět na čtyři body. (24:20) (24:20)

47
    Chyba Poruby v útoku a opět Lucia Súkenníková překonává Markétu Dolákovou. Že by se nám rýsovala zápletka? (23:20) (23:20)

46
    Šaľa snižuje díky Lucii Súkenníkové, jenž si naskočila do brankoviště z pravého křídla. (23:19) (23:19)

46
    Chytrým lobem dává gól Poruby Alžbeta Rechtorisová a hostující hráčky jsou na kolenou. Trenér Tomáš Kuťka si bere oddechový čas, protože jeho tým promarnil sedmibrankové vedení a nyní ztrácí na Sokol Poruba pět gólů. (23:18) (23:18)

45
    Nyní je to tuhý boj, ale sudí mají ruku nad hlavou. Pavla Poznarová se nemýlí ani z dálky a dává Porubě větší klid. Ta vede o čtyři góly. (22:18) (22:18)

43
    Lucia Bérešová byla zcela sama před Dolákovou, ale chtěla zřejmě rozpůlit její pravou tyč. Promarněná šance na snížení a útočí DHC. (21:18) (21:18)

42
    Opět nekompromisní Pavla Poznarová. Posila ze Zlína se představuje ve vynikajícím světle a především její branky znamenají obrat v utkání. (21:18) (21:18)

41
    Teprve třetí gól Alžbety Tóhtové v zápase, přesto velice důležitý. Poruba má na kontě jako první dvacet gólů a dvoubodový náskok. (20:18) (20:18)

41
    Po delší době o sobě dává vědět Lucia Bérešová a Duslo je jen jednu branku od gólového stavu Poruby. (19:18) (19:18)

40
    To samé se dá říci i o Demajové a z rychlého kontru zvyšuje náskok Poruby Mária Révajová. (19:17) (19:17)

39
    Adámková ani Rechtorisová v domácích dresech nepřekonávají vystřídavší brankářku Šaľy Adrianu Grandtnerovou. (18:17) (18:17)

39
    Brejk Slovanu Duslo zakončuje osamocená Lucia Súkenníková. (18:17) (18:17)

38
    Markéta Doláková předvedla skvělý zákrok proti Porubské. Na druhé straně ale selhává domácí tým. (18:16) (18:16)

38
    Výborný průnik porubské Márie Révajové po levém křídle znamená navýšení náskoku na dvě branky. To tu dnes ještě nebylo. (18:16) (18:16)

37
    Vedení Poruby však rychle vrací ostravskému celku Pavla Poznarová. Ta zatím střelecky táhne domácí družstvo. (17:16) (17:16)

36
    První branku Šaľy ve druhé půli zaznamenává Sofia Demajová a je vyrovnáno. (16:16) (16:16)

36
    Vynikající obrat díky Pavly Poznarové. Poruba hraje jako vyměněná a poprvé v zápase vede. (16:15) (16:15)

35
    Domácí Uhráková sedí na palubovce a drží se za pravé koleno. Uvidíme, zda to bude něco vážnějšího. (15:15) (15:15)

34
    Šaľská Demajová střílí do tyče a na druhé straně vyrovnává Mária Révajová! Skóre druhé půle je prozatím 4:0 pro Porubu. (15:15) (15:15)

33
    Po parádním zákroku Markéty Dolákové přichází kontr a přesný zásah Lucie Uhrákové. To je tedy rychlý nástup do druhého poločasu v podání Poruby. (14:15) (14:15)

33
    Alžbeta Rechtorisová z pravého křídla rozvlňuje síť za Túrociovou. (13:15) (13:15)

33
    Zatím je to poměrně čisté utkání. Kromě několika žlutých karet na začátku zápasu byla vyloučena jen jedna hráčka. (12:15) (12:15)

32
    Nekompromisně šla za první brankou druhého poločasu Pavla Poznarová. Nnyí to je již jen o tři góly. (12:15) (12:15)

31
    Šaľa jde do útoku jako první. (11:15) (11:15)

31
    Začal druhý poločas. (11:15) (11:15)

Kdo by to byl čekal, že Poruba bude po poločase prohrávat se Šaľou o čtyři branky. Navíc jednu dobu vedly Slovenky i o sedm branek! Uvidíme co nám přinese druhá půle a zda Slovan Duslo udrží vybudovaný náskok. Druhá půle bude zahájena zhruba v 18:43.

30
    První poločas skončil. (11:15) (11:15)

30
    Poslední půlminuta a Sokol Poruba proměňuje z dorážky jedenáctý gól domácího týmu. Autorkou je Michaela Hrbková. DHC prohrává nečekaně o čtyři góly. (11:15) (11:15)

30
    I na druhé straně se vlní síť. Úspěšnou střelkyní je Lucia Súkenníková. (10:15) (10:15)

30
    V poslední minutě první půle střílí za Porubu z brejku gól Alžbeta Rechtorisová. (10:14) (10:14)

29
    Rychlý kontr Poruby zakončuje Petra Adámková. (9:14) (9:14)

28
    Sofia Demajová dává další gól hostí. To nevypadá dobře pro dámácí barvy. (8:14) (8:14)

27
    Je sníženo díky Michaely Hrbkové ze sedmimetrového hodu. (8:13) (8:13)

27
    Individuální akce Pavly Poznarové je zakončena faulem a sedmimetrovým hodem pro DHC. (7:13) (7:13)

27
    Tóthová opět míří vedle a šaľské hráčky postupují pomalu. Mají náskok i chvilku do konce prvního poločasu. (7:13) (7:13)

26
    Porubské házenkářky jsou u míče a po faulu na Adámkovou budou rozehrávat. (7:13) (7:13)

25
    S trochou štěstí dává Alžbeta Tóthová gól pod nohou Túrociové. (7:13) (7:13)

24
    Domácí fanoušci asi své hráčky nepoznávají. Po gólu Lucie Súkenníkové je v hale téměř ticho. (6:13) (6:13)

23
    Duslo už musí střílet. Balon má Sofia Demajová a se štěstím prostřeluje Roháčkovou. Tu opět nahrazuje Doláková a do útoku jdou hráčky hostí. (6:12) (6:12)

22
    Rychlý kontr Slovanu přetavuje v branku Simona Szarková. (6:11) (6:11)

22
    Podruhé se prosazuje Michaela Hrbková a skóre je rázem vyrovnanější. I když Šaľa má stíle luxusní náskok čtyř bodů. (6:10) (6:10)

22
    Lenka Roháčková chytá ránu Demajové a Sokol Poruba rozjíždí nový útok. (5:10) (5:10)

21
    Opět marný pokus Dominiky Selucké. Chvíli na to ale zavěšuje Michaela Hrbková. Uvidíme, zda to Porubu nakopne ke zlepšené hře. (5:10) (5:10)

20
    Desátý gól Dusla z rukou Lucie Súkenníkové. Naběhla si na pravé křídlo a prostřeluje Roháčkovou. (4:10) (4:10)

19
    Ani zkušená Alžbeta Tóthová nedává gól, míč letí vedle levé tyče. Střelecká nemohoucnost Poruby pokračuje. Nyní útočí Šaľa. (4:9) (4:9)

18
    Poruba získává balon po krocích Simony Szarkové. Ale Šaľa zatím brání precizně, domácím hráčkám dovolila zatím jen čtyři góly! (4:9) (4:9)

16
    Po delší době gól. Lucia Bérešová si naběhla na pravé křídlo a zcela osamocená posílá míč za Markétu Dolákovou. Místo ní jde nyní na palubovku Lenka Roháčková. (4:9) (4:9)

15
    Spolupráce Tóthové s Uhrákovou zatím vázne. Přesto Šaľa dlouhým pasem ztrácí balon a domácí Sokol jde za pátým zásahem. Hrbková dává vedle. (4:8) (4:8)

14
    Uhráková těsně minula pravý horní růžek, ale byla faulována. Akce DHC bude pokračovat. (4:8) (4:8)

14
    Osmý gól Šaľe ze sedmimetrové značky díky Lucie Súkenníkové. (4:8) (4:8)

13
    Dvě minuty pro Alžbetu Rechtorisovou a sedmimetrový hod pro Súkenníkovou. (4:7) (4:7)

13
    Po timeoutu je u míče Poruba. Diváci povzbuzují Porubačky i díky bubnů. Ty ovšem nedávají další vyloženou šanci. (4:7) (4:7)

13
    Po přesné trefě Michaely Porubské si bere trenér Ján Beňadík oddechový čas. Asi bude chtít hodně promluvit do duše domácího týmu. (4:7) (4:7)

12
    Opět gól Poruby, ta se nejspíše zvedá. Úspěšnou střelkyní domácí Poruby je opět Pavla Poznarová. (4:6) (4:6)

11
    Pavla Poznarová snížila na rozdíl tří branek. (3:6) (3:6)

10
    Petra Adámková tváří v tvář trefuje tyč Túrociové. Na druhé straně dlouhý pas jen těsně nenašel Súkenníkovou. Poruba ale opět ztrácí balon a Šaľa rozjíždí další akci na vstřelení sedmé branky. (2:6) (2:6)

9
    To je gólová smršť Slovanu Duslo! Lucia Bérešová dává šestý gól hostí a navíc po nepovedeném útoku Poruby jsou šaľské házenkářky opět u míče. (2:6) (2:6)

8
    Slovenský celek zatím hraje jako z partesu, především šutérka Ivana Trochtová. Ta nyní dává svůj čtvrtý zásah. Šaľa vede o tři góly. (2:5) (2:5)

7
    Simona Szarková faulovala Uhrákovou a bude z toho sedmička. K ní se postavila Alžbeta Tóthová, ale neproměňuje! (2:4) (2:4)

7
    Doláková je dnes potřetí překonána Ivanou Trochtovou a Slovenky jdou do dvoubrankového trháku. (2:4) (2:4)

6
    Domácím se zatím nedaří kombinace, obrana Šaľy je zatím téměř neprostupná. Faulována nyní byla Lucie Uhráková. (2:3) (2:3)

6
    Ta je již na nohou a Poruba jde do útoku. (2:3) (2:3)

5
    Za Slovan přidává třetí branku Ivana Trochotová a po faulu Adámkové na žlutou kartu bude ošetřován Sofia Demajová. (2:3) (2:3)

5
    Žlutá karta pro Pavlu Poznarovou, jenž zastavila Michaelu Porubskou v přechodu do útoku. (2:2) (2:2)

4
    Z rychlého protiútoku ovšem srovnává Pavla Poznarová a po chybě Šaľy jde do útoku opět DHC. (2:2) (2:2)

3
    Domácí Sokol hraje poměrě komplikovaně a Šaľa jde do vedení. Ivana Trochotová mířila do černého z hranice brankoviště. (1:2) (1:2)

3
    Szarková nejdříve s přispěním domácí obrany trefila tyč, z dorážky se ale nymýlila Lucia Bérešová. (1:1) (1:1)

2
    Alžbeta Tóthová posílá Porubu do vedení. Našla si prostor před brankovištěm a střílí k pravé tyči Túrociové. (1:0) (1:0)

2
    Přihrávka Pavly Poznarové na Tóthovou se nepodařila, to samé se dá říci o míči z rukou Sofie Demajové. Skóre je zatím bezbrankové. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

V brance Sokola Poruba je Markéta Doláková, mezi třemi tyčemi šaľské svatyně stojí Martina Túrociová.

Dozněly státní hymny, nyní je vše připraveno k zahájení utkání. Rozhodčí Bečička s Horákem dávají míč Hrbkové s Poznarovou. Tím pádem začne jako první útočit domácí Poruba.

Domácí tým má úplně nové fialovo-oranžové dresy, hostující celek přijel do Ostravy v červených dresech s bílými prvky.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Tóthová, Lešková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Révajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká. Trenér: Ján Beňadík.

HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková, Trochtová, Porubská, Piskeyová, Bérešová, Demajová, Tulipánová, Veselková, Zemáneková, Szarková, Súkenníková, Ďurechová, Rácková. Trenér: Tomáš Kuťka.

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák.

Tým Poruby se představí v ženské WHIL vůbec poprvé, i když se jedná již o druhé kolo. V domácí premiéře vyzvou svěřenkyně Jána Beňadíka tým HK Slovan Duslo Šaľa, jenž v prvním kole zvitězil s Piccardem Senec. V minulé sezoně se umístilo domácí DHC na celkově čtvrtém místě, Šaľa brala bronzovou medaili. Porubské hráčky si vše nakonec vynahradily českým mistrovským titulem a vstupenkou do evropských pohárů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.