Lipt. Mikuláš – GKS Tychy 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Miškovec 4:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
DVTK Miškovec
Streda 22.08.2012, 18:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • Spišský pohár

V tretej tretine už Spišiaci len potvrdili úlohu favorita a dvoma gólmi rozhodli tento zápas. Miškolcu sa síce podarilo streliť jeden gól, no to bolo na víťazstvo veľmi málo.
    Ja sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok večera. (20:16:59)

60:00

58:56
    Novovešťania s ďalšou presilovkou. Wéber, seknutie.

58:19
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Hneď po vhadzovaní sa k puku dostal ĽUBOMÍR VAIC a pravdepodobne už rozhodol toto stretnutie. Asistencie: Pavol Skalický.

58:14
    Spišiaci si už asi výsledok ustrážia. Na trestnú lavicu odchádza Clinton.

58:04
    Spišská Nová Ves v plnom počte.

56:54
    Maďari už zdá sa nemajú dosť síl, Novovešťania ich nepúšťajú do svojej tretiny.

56:04
    Spišiaci sa zbytočne vylučujú a opäť sa budú musieť brániť. Previnilcom je tentokrát Gonda, hákovanie.

55:42
    Domáci v plnom počte.

55:03
    Hostia pritlačili súpera. Po sérii prihrávok sa do dobrej pozície dostal Hegzi, zoči-voči Lipovskému neuspel.

53:42
    Miškolc bude hrať presilovú hru. Klinga si odsedí trest za nedovolené bránenie v hre.

53:12
    Nádašdiho strelu tečoval Prokop (SNV), Budai ani nevedel, kde letí puk.

52:22
    Spišiaci sa nikam neponáhľajú a len držia puk.

51:19
    Miškolc si svoju situáciu skomplikoval ešte viac a bude hrať v oslabení. Saluga, hákovanie.

50:54
    Hostia cítia, že môžu niečo s výsledkom spraviť, no ich strely letia mimo.

48:50

47:37
    Miškolc dal gól!
    Presilová hra je využitá a náskok už len jednogólový. Po sérii prihrávok sa dostal k puku FODOR SZABOLCS a nekompromisne zakončil. Asistencie: Szilvester Orosz, Clinton Atkinson.

46:50
    Bude sa hrať 5 na 3. Ďalším vylúčeným je Janovčík, hákovanie.

46:22
    Presilová hra pre hostí. Trest si odpyká Džerenga, nedovolené bránenie v hre.

45:50
    Tí využívajú svoju presilovú hru. ĽUBOMÍR VAIC vymietol pavučinu na spojnici brány. Asistencie: Ľubomír Vartovník, Boris Krempaský.

45:08
    Veľký počet striel domácich, Budai zatiaľ odoláva. Vhadzovať sa ale bude v strednom pásme.

44:08
    A ďalší trest pre Miškolc. Minútu a tridsať sekúnd budú hrať domáci 5 proti 3. Previnil sa tentokrát Láda.

43:45
    Spišiaci môžu zvýšiť náskok. Thúróczy odchádza na trestnú lavicu za seknutie.

43:16
    V tejto chvíli môžeme vidieť tvrdý hokej oboch mužstiev, ktoré si nič nedarujú. Nevidíme však žiadne strely.

42:00

41:15
    Puk sa už dostával k voľnému Tylerovi, ktorý by mal veľkú šancu skórovať, jeden z novoveských hráčov však hrozbu odvrátil a tečoval puk.

40:01
    Dvojminútové tresty na oboch stranách sa vynulovali, ďalší dvojminútový trest si odpyká Spišiak. Miškolc tak má presilovku.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine bolo opäť lepšie domáce mužstvo, ktoré otvorilo skóre stretnutia gólom Nováka. V 25. minúte Miškolc odpovedal a začal hrať lepšie. Spišiaci však v závere opäť skórovali a do šatní odchádzajú mužstvá s výsledkom 2:1. Ďalšie dejstvo sa začne približne o 19:38.

V úplnom závere vznikla šarvátka a pästné súboje, za ktoré budú hráči v ďalšej tretine vylúčení. Novák (SNV) 2+2 min, Clinton (MIS) 2 min za údery.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:45
    Spišiaci si po oslabení vzali puk, dostali sa do prečíslenia. Kohutiar strieľal, puk sa však odrazil od betónov Budaia a PAVOL SKALICKÝ dotlačil puk do brány. Asistencie: Roman Kohutiar.

36:31
    Domáce mužstvo sa opäť bude musieť brániť. Na lavicu hanby odchádza Vantroba, ktorý dostáva trest 2+10 min.

35:10
    Veľká príležitosť Nádašdiho (SNV), ktorý si položil Budaia na zem a strieľal do odkrytej brány. Puk sa mu ale vyšmykol, a tak z akcie vzišlo.

34:40

33:26
    Na ľade sa ocitol jeden z maďarských hráčov, presnejšie Tyler, po niekoľkých sekundách však stáva a je v poriadku. Spišiaci ale v tejto presilovej hre odolávajú tlaku súpera pomerne dobre.

32:40
    Teraz bude hrať v oslabení spišský tím. Trest si odsedí Horváth, nedovolené bránenie v hre.

32:08
    Hostia v plnom počte.

31:19
    Maďarské mužstvo sa bráni naozaj dobre, Spišiaci sú usadení v ich pásme, k strele však stále neprišlo.

30:08
    Spišská Nová Ves si dokonca vypýtala faul a domáci môžu využiť túto šancu na gól a opätovné vedenie. Vinníkom je Miskolczi, napadnutie.

29:43
    Spišský tím hru upokojil a opäť má puk vo svojej moci.

28:43
    Teraz sa predviedol prvý útok domácich, presnejšie Vantroba, ktorý použil sťahovačku, no strieľal len do náručia Budaia.

26:58
    Spišiaci sa po inkasovanom góle už ťažko presadzujú cez obranu Miškolca, ktorý asi zacítil šancu.

26:12
    Maďari ožili a snažia sa čo najviac napádať súpera, Ritóova strela sa napriek tomu neujala.

24:21
    MARK MISKOLCZI našiel malú štrbinku v šibenici a Lipovskému nedal žiadnu šancu. Asistencie: Gergo Nagy.

24:06

23:44
    Novovešťania zatiaľ dobre odolávajú, Lipovský nemal so strelami súpera veľké ťažkosti.

22:06
    Miškolc má ale šancu vyrovnať, keďže na lavicu hanby odchádza Škrak, hákovanie.

21:44
    Spišiaci využívajú presilovú hru. FILIP NOVÁK už len dorazil puk do brány po strele Prokopa. Asistencie: Juraj Prokop.

20:34
    Domáci v plnom počte. Začína ich krátka presilovka.

20:12
    Miškolc dohrával presilovú hru z prvej tretiny, v úvode však fauloval a na trestnú lavicu odchádza Saluga, hákovanie.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme mohli vidieť lepší výkon v podaní spišskonovoveských hráčov, ktorí prestrieľali súpera v pomere 11:4 a ovládali takmer celý priebeh prvého dejstva. Na gól to však nestačilo a tímy odchádzajú do šatní s výsledkom 0:0. Ďalšia tretina začne približne o 18:48.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:38
    Miškolc na súpera takmer nič nevymyslel, vyzerá to tak, že stav ostane nezmenený.

18:34
    Ďalšia presilová hra pre hosťujúci celok. Horváth, hákovanie.

17:15
    Novák (SNV) strieľal na betóny Budaia, odrazený puk takmer prešiel až do brány.

16:16
    Máme tu kolotoč vylúčení. Tentokrát vylúčený hráč z Miškolca Tyler, podrazenie.

15:43
    Bude sa hrať 4 na 4, pretože Nagy si počínal nedovolene, krošček.

15:27
    Trest si odpyká hráč Spišskej Novej Vsi, hákovanie. Domáci sa budú musieť brániť.

14:58
    Na Lipovského nahadzoval puk Hegzi (MIS), na otvárací gól to stále nestačilo.

13:45
    Prihrávky už nevychádzajú ani domácim, hra sa premieta z jednej strany na druhú, bez šancí.

12:20
    Miškolcu sa vôbec nedarí, kazia prihrávky z čoho ťažia Spišiaci. Budai zatiaľ drží svoje mužstvo.

10:18
    Opäť Novovešťania nasťahovaní v súperovom pásme. Ich niekoľko pokusov bolo ale opäť zlikvidovaných.

09:26

09:15
    Tyler (MIS) tečoval puk od jedného zo spoluhráčov, ten ale minul bránu Lipovského.

08:04
    Hostia v plnom počte. Začína sa ich krátka presilová hra.

07:26
    Počet hráčov na hracej ploche sa vyrovná. Dvojminútový trest pre Klingu.

07:05
    Novák krásne naservíroval puk Prokopovi (SNV), ktorý spomedzi kruhov len prestrelil.

06:04
    Výhodu prvej presilovej hry budú mať Spišiaci. Previnil sa Tyler.

05:20
    Pri útoku to Vaic (SNV) až príliš prekombinoval a prenechal puk hosťom.

03:48
    Spišská Nová Ves zatiaľ celý priebeh usadená v pásme súpera, Miškolcu sa ťažko presadzuje cez kvalitnú obranu.

02:28
    Tvrdo sa tentokrát napriahol Vaic (SNV) a takmer zaskočil Budaia.

01:13
    Tímy sa zoznamujú s pukom, nepúšťajú sa do vážnejších situácií.

00:22
    O prvú strelu stretnutia sa zaslúžil od modrej Horváth. Brankár však s ňou nemal veľké problémy.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

O slovo požiadal primátor mesta Spišská Nová Ves Ján Volný. Zápas sa o chvíľu začne.

Svoj úvodný zápas na Spišskom pohári odohrá HK Spišská Nová Ves proti Miškolc JJSE. Favoritom sú domáci, ktorí priviedli do svojho tímu niekoľko nových hokejistov, uvidíme čo nám však prinesie toto stretnutie.

HK Spišská Nová Ves: Lipovský - Vantroba, Nitriansky, Nádašdi, Džerenga, Škrak, Horváth, Vartovník, Janovčík - Krempaský, Vaic, Skalický - Novák, Prokop, Klinga - Kohutiar, Gonda, Findura - Hamráček, Hamrák

Miškolc JJSE: Budai K. - Láda, Clinton, Hegzi, Orosz, Szizányi, Budai R. - Tyler, Nagy, Fodor, Saluga, Dubek, Ritó, Miskolczi, Wéber, Thúróczy, Szilágyi, Popovics

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Lukáš Zavacký

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 22. Novák (Prokop), 39. Skalický (Kohutiar), 46. Vaic (Vartovník, Krempaský), 59. Vaic (Skalický) - 25. Miskolczi (Nagy), 48. Fodor (Orosz, Atkinson)

DVTK Miškovec: Budai K. - Láda, Atkinson, Hegzi, Orosz, Szizányi, Budai R. - Czuba, Nagy, Fodor, Saluga, Dubek, Ritó, Miskolczi, Wéber, Thúróczy, Szilágyi, Popovics