Kanada U18 – Švédsko U18 7:5 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:5 (kon.) | Rusko – Fínsko 6:1 (kon.)
SR 18 – Švajčiarsko U18 0:4 (kon.) | Slovensko – Švajčiarsko 0:4 (kon.) | Česko – USA 5:2 (kon.)
Slovensko
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Švajčiarsko
cz Utorok 14.08.2012, 17:30Hlinka Gretzky Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Obě země vstoupily do turnaje porážkou. Mnohem hůře si ale každopádně vedli mladí Slováci, kteří v duelu se Švédskem tahali od začátku za kratší konec provazu a po zásluze prohráli vysoko 3:7. To Švýcaři byli favorizované Kanadě mnohem vyrovnanějším soupeřem, pár minut dokonce vedli, přesto ale nakonec také oni padli, v poměru 1:4.

Přeji příjemné úterní odpoledne při sledování zápasu Memoriálu Ivana Hlinky mezi hokejisty Slovenska a Švýcarska.

Slovensko: Mikoláš, Godla - Pavlíček, Sloboda, Holenda, Boboš, Bačik, Kasanický, Tomko, Svetlík - Cehlárik, Lantoši, Rehák, Pleša, Šille, Šoltés, Torok, Horvát, Paulovič, Beták, Ambróz, Žilka.

Švýcarsko: Aeberhard, Mauerhofer - Baltisberger (C), Busser, Erard, Grossniklaus (A), Molina, Steinauer, Vuillemier - Aeschlimann, Brandli, Fiala, Fuchs (A), Hinterkircher, Huschier, Hogger, Hugli, Marchon, Meier, Pfranger, Sirie, Wieser.

Oba týmy jsou už na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:30
    Švýcaři si hned v úvodu zápasu dokázali vypracovat poměrně výrazný tlak.

00:37
    Uvidíme první přesilovku, kterou si zahrají Slováci. Dvě minuty za hákování totiž viděl Huschier (SUI).

01:20
    Další vyloučení na straně Švýcarska. Tentokrát vyfasoval dvě minuty za vyhození puku do hlediště Vuillmeier (SUI).

02:55
    Slováci měli obrovskou příležitost, ovšem Šoltés nedokázal trefit téměř odkrytou bránu. Švýcaři už hrají ve čtyřech.

03:20
    Reprezentanti helvétského kříže zvládli i druhé oslabení a již hrají v plném počtu.

04:03
    Teď rozhodčí Slovákům odpustili jednoznačný faul.

05:21
    Tentokrát už ale naši východní sousedé tolik štěstí neměli. Dostávají totiž dvě minuty za příliš hráčů na ledě.

05:54
    Domácí brankář Godla (SVK) si připisuje první důležitý zákrok: nepříjemnou tečovanou střelu výborně vyrazil betonem.

07:05
    A znovu se Hodla (SVK) musel činit. Z poměrně velké blízky jeho pozornost vyzkoušel útočník Hugli (SUI).

08:30
    Slováci v posledních okamžicích hrají pod tlakem a musí se bránit.

09:23
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Slováci dnes nezačali špatně, ale podobně jako včera, také dnes inkasují jako první. Z bezprostřední blízkosti se prosazuje špatně hlídaný BRANDLI.

11:05
    Vstřelený gól Švýcarsko pořádně povzbudil. Slováci teď v některých momentech neví, kde jim hlava stojí.

11:48
    Nyní si slovenští hráči připsali hned dvě střely. S pokusy Svetlíka i Kasanického si ale bez problémů poradil brankář Aeberhard (SUI).

12:30
    Šoltes dobře zpracoval puk v rohu hřiště, Slováci toho ale nedokázali nijak využít.

13:47
    Godla (SVK) kryje Wieserovu (SUI) střelu z úhlu.

14:23
    Tečovaná střela Pavlíčka (SVK) vypadala nebezpečně, jenže nakonec skončila vedle brány.

15:41
    Slováci mohli jít do nadějného přečíslení, ale celou jejich akci zastavila nepřesná přihrávka.

16:20
    Brandli (SUI) vypálil nepříjemně z kruhu a Slováky od druhého inkasovaného gólu zachránil opět brankář Godla (SVK).

17:52
    Útočník WIESER (SUI) teď dokázal dokonale překvapit brankáře Godlu (SVK), kterého překonal střelou pod břevno z místa vhazování.

19:00
    Slováci nyní vůbec nestíhají, zmůžou se tak akorát na vyhození.

20:00

Máme za sebou úvodní třetinu, jejíž výsledek plně odpovídá dění na hřišti. Pokud se Slováci nezlepší, dopadnou podobně jako včera, kdy schytali debakl 3:7 od Švédů.

20:01

20:20
    Švýcaři od začátku třetiny drží puk na svých hokejkách.

21:30
    Teď se sice dokázali Slováci dostat do útočného pásma, ovšem neusadili se v něm na příliš dlouhou dobu.

22:30
    Horvát (SVK) měl jednu z největších slovenských příležitostí v dosavadním průběhu zápasu, jenže tak dlouhou váhal se zakončením, až byla jeho střela nakonec zblokována.

24:17
    Vyloučení na obou stranách: na slovenskou trestnou lavici usedne na dvě minuty za hrubost Rehák, švýcarský útočník Wieser pro změnu dostává stejně dlouhý trest za sekání.

25:09
    Další dvouminutový trest, který tentokrát dostává za hákování Grossniklaus (SUI).

25:17
    Neuvěřitelné. Rozhodčí se v posledních okamžicích určitě nenudí. Nyní musel udělit další dvě minuty Huschierovi (SUI), který vyhodil puk do hlediště.

26:20
    Tak to je pro Slovensko hodně tvrdá rána. Nevýraznou střelu Bussera tečoval BRANDLI (SUI) a puk překvapivě skončil až za zády brankáře Godly.

27:05
    Slováci nyní sice hrají přesilovku 5 na 3, jenže z jejich strany je to spíše trápení. Poslední střela Cehlárika (SVK) byla zblokována do ochranné sítě.

28:05
    Švýcaři už hrají znovu v plném počtu. Nadějnou příležitost ke snížení tedy slovenští hráči nevyužili, místo toho naopak znovu inkasovali.

30:30
    Švýcarsko se do nějakých velkých útočných akcí už nežene, to Slováci jsou směrem dopředu naprosto bezzubí.

31:20
    Svetlík (SVK) zkusil nahodit od modré, jenže trefil hned prvního protihráče, co stal v cestě.

32:45
    Hosté nyní rozjeli ve slovenském pásmu pěkný kolotoč přihrávek. Ke střele se nakonec dostal Fiala (SUI), jeho pokus ale zblokoval Šoltés (SVK).

33:47
    Dvě minuty pro Slobodu (SVK) za hru vysokou holí.

35:11
    Zatím Slováci odolávají, ovšem Švýcaři stále útočí a drží se v útočném pásmu.

35:47
    Toto oslabení nakonec Slovensko zdárně zvládlo. Rozdíl mezi oběma týmy tak zůstává stále tříbrankový.

37:09
    Závar před slovenskou bránou, žádný ze Švýcarů ale nezakončil.

38:12
    Brandli (SUI) tvrdě vypálil z levého kruhu. Gólman Godla (SVK) byl ovšem připravený.

38:31
    Další nadějná příležitost Švýcarska. Hugli (SUI) ale z dobré pozice vysoko přestřelil, puk nakonec skončil až v ochranné síti.

39:00
    Po dlouhé době gólová příležitost Slováků: Paulovič pronikl po levém křídle, následně předložil puk Torokovi, kterému ale zkazil gólovou radost připravený brankář Aeberhard.

40:00

Ani ve druhé třetině se Slováci vstřelení gólu nedočkali. Jejich šance na bodový výsledek tak klesla už opravdu na minimum.

40:01

40:40
    Šille (SVK) šikovně oklamal obránce, jenže poté poslal puk před bránu, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

41:15
    Slováci začali aktivně. Cehlárik (SVK) teď pálil z pravého kruhu těsně vedle.

43:06
    Svetlík (SVK) poslal krásnou přihrávku na útočnou modrou, Torok (SVK) ovšem nezvládl ideálně zpracování, a proto z této nadějné příležitosti nakonec nic nebylo.

44:10
    Lantoši (SVK) v gólové pozici, bohužel však trefuje pouze brankáře Aeberharda (SUI).

44:56
    Dvě minuty pro Pavlíčka (SVK) za sekání.

45:37
    Godla (SVK) si připisuje další důležitý zákrok, který tentokrát musel vytáhnout proti střele Baltisbergera (SUI)

48:32
    Slováci to stále nevzdávají a chtějí závěr utkání ještě zdramatizovat. Nyní pálil nebezpečně Šille (SVK), bohužel však jen do boční sítě.

48:46
    Za faul kolenem vyfasoval 2 minuty Beták (SVK).

49:59
    Zdá se, že dnešní utkání je už definitivně rozhodnuté. Od modré vypálil Baltisberger a před gólmanem Godlou doklepl puk do brankoviště BUSSER. Slováci tak prohrávají již o čtyři branky.

50:45
    Slováci znovu málem inkasovali. Svetlík (SVK) nedokázal zastavit Narchona (SUI), které ale nakonec bránu stejně přestřelil.

51:44
    Hintekirchena (SUI) vychytal Godla (SVK).

52:07
    Fuchs (SUI) dostává dvě minuty za podražení.

52:43
    Na Slovácích už je vidět velká frustrace. Za napadení si jde sednout na trestnou lavici Paulovič (SVK). Síly na ledové ploše se tak znovu srovnají.

53:14
    Zhruba metr a půl před brankářem Aeberhardem (SUI) se dostal k zakončení Torok (SVK), trefil však jen beton švýcarského gólmana.

54:43
    Oba týmy jsou kompletní.

56:12
    Ještě jedna dobrá příležitost pro Slovensko ke vstřelení branky. Dvě minuty za hákování dostává Viulleumier (SUI).

56:37
    Slováci ale během přesilovky zatím předvádějí velké trápení. Nedaří se jim ani dostat do útočného pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty dnešního duelu. Už se spíše jen dohrává, o vítězi je dávno rozhodnuto.

58:31
    Na trestnou lavici si jde sednout Šoltés (SVK), který vyfasoval dvouminutový trest za sekání.

60:00

Nejlepším hráčem Slovenska je vyhlášen útočník Paulovič, na švýcarské straně si vysloužil ocenění dvougólový střelec Brandli.

Po dnešku je jasné, že Slováci mohou na postup do semifinále zapomenout, jelikož ve své skupině obsadí jistojistě poslední místo. Zítra je však ještě čeká těžký souboj s Kanadou. (19:31:21)

Tomáš Honajzer

Góly a asistencie: 10. Brandli (Meier, Hinterkircher), 18. Wieser (Huschier), 27. Brandli (Busser), 50. Busser (Baltisberger)

Slovensko: Godla (Mikoláš) - Pavlíček, Sloboda, Holenda, Boboš, Bačik, Kasanický, Tomko, Svetlík - Cehlárik, Lantoši, Rehák, Pleša, Šille, Šoltés, Torok, Horvát, Paulovič, Beták, Ambróz, Žilka.
    Švajčiarsko: Aeberhard (Mauerhofer) - Baltisberger (C), Busser, Erard, Grossniklaus (A), Molina, Steinauer, Vuillemier - Aeschlimann, Brandli, Fiala, Fuchs (A), Hinterkircher, Huschier, Hogger, Hugli, Marchon, Meier, Pfranger, Sirie, Wieser.

Rozhodca: Novák, Konc J. - Stano, Výleta