Kanada U18 – Švédsko U18 7:5 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:5 (kon.) | Rusko – Fínsko 6:1 (kon.)
SR 18 – Švajčiarsko U18 0:4 (kon.) | Slovensko – Švajčiarsko 0:4 (kon.) | Česko – USA 5:2 (kon.)
Kanada U18
7:5 (3:2, 2:1, 1:2)
Švédsko U18
Utorok 14.08.2012, 14:00 • Easton Arena, Piešťany • Hlinka Gretzky Cup

59:52
    Kanada dala gól! A je rozhodnuté. Krupic najprv zastavil útok Kanady, aby potom spravil chybu na modrej, prišiel o puk, Horvat ho posunul DOMIMU a ten spečatil výsledok.

57:12
    No a mohlo byť vyrovnané, Burakowskeho prihrávku najprv zle trafil pred prázdnou Crus Rydberg a potom nedal ani Burakowsky

56:10
    2 min. Ritchie (CAN), seknutie.. vylučovanie ako na bežiacom páse. A ono je to slušný zápas

55:49
    2 min. Krupic (SWE), držanie

55:49
    Gól mohol dať počas výhody Duclair, brankár sa stihol presunúť a šancu mu zmariť

54:40
    Švédsko dalo gól! Hrubú chybu vyrobil pred vlastnou bránkou Nurse, keď sa toľko hrajkal s pukom, až mu ho zobrali Švédi a LILIJENDAHL strelil kontaktný gól

51:33
    2 min. Duclair (CAN), vysoká hokejka.. nemôžem si pomôcť, rozhodcovia sú značne úzkoprsí a vylučujú veľa

47:23
    2 min. Petan (CAN), vysoká hokejka

46:04
    Subbanova strela príklepom spoza kruhu orazila tyčku

45:10
    2 min. Horvat (CAN), sekanie .. 4 na 3

44:22
    2 min. Brustedt (SWE) hákovanie.. ale podľa mňa za nič.. time out Kanada

43:45
    2 min. Wallmark (SWE), podrazenie

42:51
    10 min. MacKinnon (CAN), nešportové správanie

41:35
    Švédsko dalo gól! Tak rýchla odpoveď severanov. Ani nie tak z vypracovanej akcie, ako z nahodeného puku do skrumáže, kde sa najlepšie zorientoval HENRIKSSON a znížil zase na dva góly.

41:19
    Kanada dala gól! Až mi je tých Švédov ľúto, ale sype sa to na nich. Unikol im REINHART a skóroval

41:10
    2 min. Duclair (CAN), faul kolenom

40:18
    Zvýšiť mohol Lazar, keď po zlej rozohrávke Švédov trafil iba bočnú sieť. Niektorí z kanadských fanúšikov v hľadisku už kričali od radosti

37:33
    Švédsko dalo gól! Z naozaj ojedinelej akcie, resp. náhody sa dostal do samostatného nájazdu GUNNARSON a nezaváhal.

33:14
    10 min. Brodecki, nešportové správanie

28:50
    Celé ihrisko teraz prešiel De la Rose, jeho strelu z kruhov vyrazil betónom Fucale

27:27
    2 min. Hagg (SWE), nedovolené bránenie v hre

27:02
    2 min. MacKinnon (CAN), faul kolenom.. Tak predsa sa divákom a skautom pripomenul aj MacKinnon, keď na útočnej modrej zbytočne fauloval.

25:57
    Gólovú šancu mal Ritchie, pekne si narazil so spoluhráčom, dostal sa pred bránku, bekhendom ale netrafil

23:20
    Kanada dala gól! Znova, kolotoč, krížne prihrávky, natlačenie pred brankára, dôraz DOMIHO a je to už o tri góly. Time out Švédov a krik (možno hecovanie) kouča počuť na celom zimáku.

22:23
    Kanada dala gól! Také to je jednoduché, keď to hráči vedia. Pekný kolotoč, pekné krížne prihrávky a napokon puk do siete dostal nekrytý LAZAR, medzi brankárove nohy

21:50
    2 min. Krupic (SWE), hákovanie

21:17
    Zlú kanadskú rozohrávku mohol potrestať Burakowsky, na modre sa dostal k puku, vychytal ho Fucale

19:37
    Švédi to dobre zavreli, dve strely Hagga od modrej a jedna Crus Rydbergova z ľavého kruhu si pýtali gól.

18:37
    2 min. Horvat (CAN), narazenie na mantinel

16:31
    Kanada dala gól! Krásny gól strelil DUCLAIR , keď prekorčuľoval z ľavej stany a spoza bránky zasunul puk do siete

12:44
    Švédsko dalo gól! Vyrovnané. V darovanej presilovke 5 na 3 sa presadil strelou z pravej strany a z veľkého uhla medzi nohy brankára OHMAN

11:59
    Burakowsky pekne potiahol cez celé pásmo, nabil na modrú Haagovi, ten len do Fucaleho

11:26
    2 min. Bowey (CAN), nedovolené bránenie v hre.. ale tak, sudí z toho robí basketbal teraz

11:17
    2 min.Bigras (CAN), držanie

09:39
    Subbanova delovka, zákrok brankára, vzápätí tyčka švédskej bránky

08:31
    2 min. De la Rose (SWE), nedovolené bránenie v hre

07:50
    2 min. Bergman (SWE), hrubosť

06:26
    Švédsko dalo gól! Tak predsa, všetko to stihol zrežírovať BURAKOWSKY a strelou ťahom niečo pred modrou prestrelil Fucaleho. Hlásateľ označil za strelca Gunnarsona, ale podla mňa ešte príde k úprave. Keď nie, upravím ja.

04:31
    2 min. Bowey (CAN), krosček

04:27
    2 min. Klimchuk (CAN), hrubosť

02:10
    2 min. Franzen (SWE)

01:58
    Kanada dala gól! Studená sprcha pre Švédov, druhý gól Kanady. Zdanlivo stratený puk vo švédskom pásme, dôrazné napádanie Kanaďanov, pád švédskeho obrancu, nastrelený puk, neistý zákrok brankára a gól KLIMCHUKA. Švédi striedajú brankára.

00:32
    Kanada dala gól! No tak to je úvod. Nový Crosby, NATHAN MacKINNON sa prehnal ako blesk po ľavom krídle, švédsky obranca pred ním doslova kľakol, MacKinnon sa dostal pred brankára a hoci faulovaný, dal to k pravej tyčke a otvoril skóre.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 1. MacKinnon, 2. Klimchuk (Laplante), 17. Duclair (Domi), 23. Lazar (Morrisey, Domi), 24. Domi (Duclair, Lazar), 42. Reinhart (Morrisey), 60. Domi (Horvat) - 7. Burakowsky (Hagg, Crus Rydberg), 13. Ohman (Krupic), 38. Gunnarson (Krupic), 42. Henriksson (Kuric, Ohman), 55. Lilijendahl (Crus Rydberg, Karlsson)

Kanada U18: 1 Comrie, 31 Fucale - 2 Nurse (A), 3 Bowey, 4 Bigras, 5 Theodore, 7 Morrisey, 8 Doetzel, 14 Subban - 9 Domi, 10 Duclair, 11 Laplante, 15 Petan, 17 Kujawinski, 18 Klimchuk, 19 Horvat (A), 20 Ritchie, 21 Gregoire, 23 Reinhart (C), 22 Mackinnon, 27 Lazar, 28 Drouin
    Švédsko U18: 1 Sionas, 30 Johansson J. - 2 Krupic, 4 Hagg, 6 Cederholm, 7 Bergman, 9 Westlund W., 16 Westlund D., 26 Johansson E. - 10 Fyrphil, 11 Henriksson, 12 Burakowsky, 13 Liljendahl, 15 Crus Rydberg, 17 Gunnarson, 18 Brodecki, 19 de la Rose, 20 Brustedt, 22 Ohman, 27 Franzen, 28 Karlsson, 29 Wallmark

Rozhodca: Kubuš, Orolín - Zvrškovec, Bednár