Kanada U18 – Švédsko U18 7:5 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:5 (kon.) | Rusko – Fínsko 6:1 (kon.)
SR 18 – Švajčiarsko U18 0:4 (kon.) | Slovensko – Švajčiarsko 0:4 (kon.) | Česko – USA 5:2 (kon.)
Kanada U18
7:5 (3:2, 2:1, 1:2)
Švédsko U18
Utorok 14.08.2012, 14:00 • Easton Arena, Piešťany • Hlinka Gretzky Cup

Pekný hokej to až tak nebol, rozhodcovia to zbytočne kúskovali, videli sme veľa gólov, ešte viac vylúčených. Držme teraz palce našim hokejistom, kto môže, nech príde povzbudiť, kto nemôže, nech číta prenos. Zápas začne o 17:30. (16:19:51)

60:00

Najlepší z Kanaďanov Lazar, zo Švédov De la Rose.

59:52
    Kanada dala gól! A je rozhodnuté. Krupic najprv zastavil útok Kanady, aby potom spravil chybu na modrej, prišiel o puk, Horvat ho posunul DOMIMU a ten spečatil výsledok.

57:12
    No a mohlo byť vyrovnané, Burakowskeho prihrávku najprv zle trafil pred prázdnou Crus Rydberg a potom nedal ani Burakowsky

56:10
    2 min. Ritchie (CAN), seknutie.. vylučovanie ako na bežiacom páse. A ono je to slušný zápas

55:49
    2 min. Krupic (SWE), držanie

55:49
    Gól mohol dať počas výhody Duclair, brankár sa stihol presunúť a šancu mu zmariť

54:40
    Švédsko dalo gól! Hrubú chybu vyrobil pred vlastnou bránkou Nurse, keď sa toľko hrajkal s pukom, až mu ho zobrali Švédi a LILIJENDAHL strelil kontaktný gól

54:14
    Severania sa azda nadýchli k náporu, zatlačili, gól mohol dať Burakowsky. Na ľade teraz nehybne leží Subban, rozhodcovia sa radia a zdá sa, že nič. Subban už odkorčuľoval na striedačku

52:28
    Švédi to dobre zavreli a dôraznému Fyrphilovi nechýbalo veľa aby z bránkoviska prepasíroval puk do siete

51:33
    2 min. Duclair (CAN), vysoká hokejka.. nemôžem si pomôcť, rozhodcovia sú značne úzkoprsí a vylučujú veľa

50:10
    Westlund ako posledný obranca si dovolil dosť kľučiek a len tak tak posunul puk do stredného pásma

47:23
    2 min. Petan (CAN), vysoká hokejka

45:10
    2 min. Horvat (CAN), sekanie .. 4 na 3

44:46
    Kanaďania rozostavení, pripravujú si pozíciu

44:22
    2 min. Brustedt (SWE) hákovanie.. ale podľa mňa za nič.. time out Kanada

43:45
    2 min. Wallmark (SWE), podrazenie

42:51
    10 min. MacKinnon (CAN), nešportové správanie

41:35
    Švédsko dalo gól! Tak rýchla odpoveď severanov. Ani nie tak z vypracovanej akcie, ako z nahodeného puku do skrumáže, kde sa najlepšie zorientoval HENRIKSSON a znížil zase na dva góly.

41:19
    Kanada dala gól! Až mi je tých Švédov ľúto, ale sype sa to na nich. Unikol im REINHART a skóroval

41:10
    2 min. Duclair (CAN), faul kolenom

40:18
    Zvýšiť mohol Lazar, keď po zlej rozohrávke Švédov trafil iba bočnú sieť. Niektorí z kanadských fanúšikov v hľadisku už kričali od radosti

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:50
    Kanaďania roztočili ďalší kolotoč, strela Boweyho len tesne minula horný kút bránky. Dúfajme, že gól Švédom pomôže a do poslednej tretiny sa hecnú a zdramatizujú zápas. Momentálnym pánom na ľade sú jednoznačne kanadskí mladíci.

37:33
    Švédsko dalo gól! Z naozaj ojedinelej akcie, resp. náhody sa dostal do samostatného nájazdu GUNNARSON a nezaváhal.

36:59
    Individuálne sa skúsil preštrikovať Domi, keď mu to nevyšlo, aspoň sa hodil o ľad, dosť okato, bez trestu

36:17
    Chvíľkový pobyt Švédov v pásme, icing Kanady

33:38
    Niektorému z hráčov vypadol chránič na zuby. Tlak Kanady, gól len tak smrdí

33:14
    10 min. Brodecki, nešportové správanie

33:04
    Nahodenie Boweyho od modrej chytá Johansson

32:09
    Teraz trochu hluchšej fázy, Švédom sa nedarí, Kanaďania moc špekulujú

30:00
    Hrá sa síce 5 na 5, ale na ľade to vyzerá ako presilovka Kanady. Švédom úplne oťaželi nohy a zdreveneli ruky.

28:50
    Celé ihrisko teraz prešiel De la Rose, jeho strelu z kruhov vyrazil betónom Fucale

27:27
    2 min. Hagg (SWE), nedovolené bránenie v hre

27:02
    2 min. MacKinnon (CAN), faul kolenom.. Tak predsa sa divákom a skautom pripomenul aj MacKinnon, keď na útočnej modrej zbytočne fauloval.

25:57
    Gólovú šancu mal Ritchie, pekne si narazil so spoluhráčom, dostal sa pred bránku, bekhendom ale netrafil

24:20
    Hoci MacKinnon sa z ihriska po góle úplne vytratil, dokonale ho zastupujú spoluhráči a teraz hru absolútne kontrolujú. No, nezávidím našim chalanom zajtra

23:20
    Kanada dala gól! Znova, kolotoč, krížne prihrávky, natlačenie pred brankára, dôraz DOMIHO a je to už o tri góly. Time out Švédov a krik (možno hecovanie) kouča počuť na celom zimáku.

22:50
    2 min. Westlund (SWE), podrazenie

22:23
    Kanada dala gól! Také to je jednoduché, keď to hráči vedia. Pekný kolotoč, pekné krížne prihrávky a napokon puk do siete dostal nekrytý LAZAR, medzi brankárove nohy

21:50
    2 min. Krupic (SWE), hákovanie

21:17
    Zlú kanadskú rozohrávku mohol potrestať Burakowsky, na modre sa dostal k puku, vychytal ho Fucale

20:37
    Kanaďan Horvat na ľade, 5 na 5, ktovie dokedy

20:22
    Ešte pol minúty presilovka Švédov, zvonila tyčka

20:01
    Začala druhá tretina.

Zaujímavá tretina, plná vylúčení, aj prísnych. O gól vedú zatiaľ Kanaďania, Švédi im však zdatne kontrujú, po dvoch góloch dokázali hru vyrovnať. Druhá tretina začne asi o 14:54.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:37
    Švédi to dobre zavreli, dve strely Hagga od modrej a jedna Crus Rydbergova z ľavého kruhu si pýtali gól.

18:37
    2 min. Horvat (CAN), narazenie na mantinel

16:31
    Kanada dala gól! Krásny gól strelil DUCLAIR , keď prekorčuľoval z ľavej stany a spoza bránky zasunul puk do siete

16:19
    Brejk Švédov, De la Rose vysunul Burakowskeho, ten svoj prienik zakončil strelou spoza obrancu. Zákrok Fucaleho

16:03
    2 min. Hagg (SWE), držanie

14:00
    Švédi teraz v laufe, majú optický tlak, zatiaľ bez príležitosti otočiť

12:44
    Švédsko dalo gól! Vyrovnané. V darovanej presilovke 5 na 3 sa presadil strelou z pravej strany a z veľkého uhla medzi nohy brankára OHMAN

12:23
    Haag znova tak isto, strela príklepom od modrej, zase rovno do Fucaleho

11:59
    Burakowsky pekne potiahol cez celé pásmo, nabil na modrú Haagovi, ten len do Fucaleho

11:26
    2 min. Bowey (CAN), nedovolené bránenie v hre.. ale tak, sudí z toho robí basketbal teraz

11:17
    2 min.Bigras (CAN), držanie

08:31
    2 min. De la Rose (SWE), nedovolené bránenie v hre

07:50
    2 min. Bergman (SWE), hrubosť

06:26
    Švédsko dalo gól! Tak predsa, všetko to stihol zrežírovať BURAKOWSKY a strelou ťahom niečo pred modrou prestrelil Fucaleho. Hlásateľ označil za strelca Gunnarsona, ale podla mňa ešte príde k úprave. Keď nie, upravím ja.

05:20
    Prechod do pásma končí ofsajdom. Severania sú trochu vykoľajení úvodom

05:04
    A teraz veľká šanca Švédov vrátiť sa do zápasu, dlhá presilovka 5 na 3. Prvý zámok neúspešný, Kanaďania vyhadzujú.

04:31
    2 min. Bowey (CAN), krosček

04:27
    2 min. Klimchuk (CAN), hrubosť

04:10
    Švédi sa ubránili v pohode. No ale budú mať čo robiť.

02:10
    2 min. Franzen (SWE)

01:58
    Kanada dala gól! Studená sprcha pre Švédov, druhý gól Kanady. Zdanlivo stratený puk vo švédskom pásme, dôrazné napádanie Kanaďanov, pád švédskeho obrancu, nastrelený puk, neistý zákrok brankára a gól KLIMCHUKA. Švédi striedajú brankára.

01:25
    Bránku ohrozili prvý krát Švédi, strelu Cederholma od modrej vyrazil Fucale bez námahy.

00:32
    Kanada dala gól! No tak to je úvod. Nový Crosby, NATHAN MacKINNON sa prehnal ako blesk po ľavom krídle, švédsky obranca pred ním doslova kľakol, MacKinnon sa dostal pred brankára a hoci faulovaný, dal to k pravej tyčke a otvoril skóre.

00:01
    Prvé buly pre Kanadu, časomerači sú asi ešte v bufete, lebo hudba hrá a čas stojí.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hymny odohrané, v bránke Kanady Fucale, v bránke Švédov Sionas. Tak ako včera

Dobrý deň, máme pred sebou také malé finále piešťanskej skupiny Memoriálu Ivana Hlinku, keď si zmerajú sily hokejisti Kanady a Švédska. Tuším, že to bude dobrý hokej, kde sa predstavia aj budúce hviezdy NHL. Ešte nejakých 8 minút a môžme začať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 1. MacKinnon, 2. Klimchuk (Laplante), 17. Duclair (Domi), 23. Lazar (Morrisey, Domi), 24. Domi (Duclair, Lazar), 42. Reinhart (Morrisey), 60. Domi (Horvat) - 7. Burakowsky (Hagg, Crus Rydberg), 13. Ohman (Krupic), 38. Gunnarson (Krupic), 42. Henriksson (Kuric, Ohman), 55. Lilijendahl (Crus Rydberg, Karlsson)

Kanada U18: 1 Comrie, 31 Fucale - 2 Nurse (A), 3 Bowey, 4 Bigras, 5 Theodore, 7 Morrisey, 8 Doetzel, 14 Subban - 9 Domi, 10 Duclair, 11 Laplante, 15 Petan, 17 Kujawinski, 18 Klimchuk, 19 Horvat (A), 20 Ritchie, 21 Gregoire, 23 Reinhart (C), 22 Mackinnon, 27 Lazar, 28 Drouin
    Švédsko U18: 1 Sionas, 30 Johansson J. - 2 Krupic, 4 Hagg, 6 Cederholm, 7 Bergman, 9 Westlund W., 16 Westlund D., 26 Johansson E. - 10 Fyrphil, 11 Henriksson, 12 Burakowsky, 13 Liljendahl, 15 Crus Rydberg, 17 Gunnarson, 18 Brodecki, 19 de la Rose, 20 Brustedt, 22 Ohman, 27 Franzen, 28 Karlsson, 29 Wallmark

Rozhodca: Kubuš, Orolín - Zvrškovec, Bednár