RTP Unia Racibórz – ŽFK Ekonomist 7:1 (kon.) | Slovan Bratislava – FC Bobrujčanka 3:2 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
3:2 (1:1)
FC Bobrujčanka Bobrujsk
Pondelok 13.08.2012, 17:00 • Pasienky, Bratislava, Slovensko • Liga majstrov - ženy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Pekný deň vám prajem z bratislavských Pasienkov, kde sa dnes odohrá zápas medzi domácimi ŠK Slovan Bratislava a hosťami z Bieloruska - FC Bobrujčanka Bobrujsk. V prvom zápase prehrali ženy Slovanu Bratislava 5:0 a ich dnešný súper práve naopak, vyhral 5:1.

ŠK Slovan Bratislava: Korenčiová (C) - Mravíková, Šušková, Hollá, Fecková, Mittuchová, Ondrušová, Vojteková, Rybárová, Antalová, Cerovská

FC Bobrujčanka Bobrujsk: Novikova - Astashova, Ryhevichová, Luchonaková, Davydovichová, Sikeová, Buzunová, Lutskevichová, Lohinavaová, Malinovskaya, Vyshadkaová,

Rozhodca: Elia (ESP) - Rocio Puente (ESP), McMullen (SCO).

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava: Horváthová - Fatulová, Gallová, Vargovčíková, Kujovičová, Balážiková, Pračková

FC Bobrujčanka Bobrujsk: Dashkovskajaová - Kunitskajová, Oluwatosinová, Yoshchyuková, Buzinová, Martyniuková, Liubianková

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Úvodný výkop obstarali hráčky hostí, ktoré hrajú v žlto - čienych dresoch, domáce hráčky tradične v belasých dresoch.

2
    Vojteková zahrávala prvý rohový kop v zápase, lopta presvičťala pokutovým územím a neznamenala žiadnu hrozbu pre bránu Novikovovej.

3
    Vojtekovej priamy kop asi z 30 metrov, lopty sa dotkla ako prvá až brankárka hostí a zakladá rýchly protiútok.

3
    Prvá obrovská šanca zápasu. Ocitla sa v nej Šušková, keď využila zaváhanie obrany hostí a chýbali centimetre k tomu, aby trafila poloodkrytú bránu.

5
    Do zápasu vstúpili aktívnejšie hráčky domáceho mužstva a brankárka Korenčiová zatiaľ nemala žiadnu prácu.

6
    Fecková sa snažila vysunúť Lucia Šuškovú, tá unikla svojej strážkyni, ale pri lopte bola skôr Svetlana Noviková.

8
    Bieloruiský tím so snahou o založenie protiútoku, ich snaha však končí na zatiaľ veľmi dobre pracujúcej obrane Slovanu.

8
    Na trávniku zostáva ležať jedna z domácich hráčok a bude musieť byť ošetrovaná, na malú chvíľu je hra prerušená.

10
    Lucia Šušková za sprievodu tímového lekára odprevádzaná za postrannú čiaru. V hre sa už pokračuje.

11
    Tak nakoniec bude môcť hráčka domácich v hre pokračovať a vyzerá to, že to nebolo žiadne vážnejšie zranenie.

12
    Lucia Ondrušová využila zaváhanie súperky a zmocnila sa lopty, v zápätí však o ňu hneď prišla, nakoľko nebola podporovaná svojimi spoluhráčkami.

13
    Prvý ofsajd zápasu, ocitla sa v ňom Dana Fecková a v konečnom dôsledku loptu ani nestihla.

15
    Dobre bojujúca Promise Sikeová nachvíľu potrápila domácu obranu, Slovanistky si však s tým poradili a zostávajú pri lopte.

17
    Sikeová sa predierala do šestnástky a dostala sa do šance, rozhodkyňa Martinézová však ešte pred tým odpískala útočný faul.

19
    Nebezpečná lopta, ktorá letela z priameho kopu skočila tesne pred Novikovovou, ale nakoniec si s loptou poradila a berie si ju pre seba.

21
    Nebezpečná šanca pre bránou domácich. Tatiana Lohinavaová nebezpečne ohrozila Máriu Korenčiovú a tá si s loptou poradila až na dvakrát.

23
    V polovici prvého polčasu sú viac aktívnejšie domáce hráčky. Hostia len so snahou o nejaký ten protiútok.

25
    Alexandra Hollá potrestaná žltou kartou.

27
    Domáca hráčka Hollá sa snažila vysunúť Rybárovú, tá však jej zámer zjavne nepochopila a k lopte sa dostala až brankárka hostí.

28
    FC Bobrjučanka dala gól
    Domáca brankárka a zároveň aj kapitánka zbytočne vybehla a TATIANA LOHINAVAOVÁ dokázala trafiť prázdnu bránu.

30
    Na trávniku zostáva ležať jedna z hráčok hostí, domáca trénerka Katarína Paxnerová zatiaľ dáva taktické rady svojim zverenkyňám.

33
    Lohinavaová sa dopustila zbytočného útočného faulu a tak Martinézová prisidzuje loptu domácim.

35
    Kristína Cerovská dostala loptu a mala veľa priestoru na strelu. Loptu si dobre pripravila, ale Noviková loptu vyrazila na rohový kop.

37
    Vojteková si príliš nerozumela s Feckovou a rohový kop, ktorý zahrali nakrátko nakoniec stroskotal vďaka ofsajdu.

39
    Lutskevichová faulovala Šuškovú a rozhodca nariadil pokutový kop!

39
    Slovan dal gól!
    Darovaný pokutový kop dobre využila LUCIA ONDRUŠOVÁ a vyrovnáva stav zápasu na 1:1.

40
    Vynútené striedanie v tíme hostí. Z ihriska odchádza Katsiaryna Lutskevichová a nahrádza ju Ala Maryniuková.

42
    Jana Vojteková nevyužila obrovskú šancu, keď netrafila v sklze ľahkú loptu!

44
    Do dobre šance sa rútila Svetlana Astashová, nebola však príliš rýchla a jej strela končí nad domácou bránou.

45
    Nadstavený čas 3 minúty.

40+2
    Dana Fecková v obrovskej šanci nastrelila len ľavú tyčku Novikovej brány. Rozhodkyňa po akcii ukončila prvý polčas.

Prvý polčas skončil.

Do úvodu lepšie vstúpili domáce hráčky. Šušková v prvej vážnejšej šanci netrafila poloodkrytú bránu. Prvý gól dosiahli po chybe kapitánky Korenčíkovej hostia zásluhou Loginovej. Aktivita domácich sa nakoniec vyplatila a z pokutového kopu vyrovnala na 1:1 Ondrušová. Pred druhým polčasom je teda všetko otvorené. Druhý polčas začne približne o 18:03.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Úvodný výkop tentokrát obstarali domáce hráčky, do druhého polčasu nastúpili obe mužstva bezo zmien v zostavách.

48
    Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie taktiež domáce hráčky. Priamy kop Vojtekovej však neznamenal žiadne väčšie nebezpečenstvo pre bránu Novikovej.

50
    Hrá sa prevažne na polovičke Bubrujčanky. Prvá akcia hostí v 50. minúte skončila až za čiarou. Domáca kapitánka teda bude vykopávať.

52
    V prvých minútach druhého polčasu hra ničím nezaujala. Tých pár divákov čo je na Pasienkách sa zatiaľ nemá ako zabaviť.

54
    Svetlana Astashova sa pohrala s domácou obranou a snažila sa naraziť si s jednou zo svojich spoluhráčok. Tento zámer jej však nevyšiel a pri lopte sú teda opäť domáce.

56
    Vojteková dobrou dlhou loptou našla Feckovú, s jej centrom si už poradila obrana Bobrujčanky Bobrujsk.

58
    Priamy kop, ktorý zahrávala Jana Vojteková, lopta neletela na žiadnu z jej spoluhráčok ale nakoniec aj tak takmer skončila v sieti zásluhou jednej z hráčiek hostí.

60
    Tatiana Lohinavaová sa ocitla v ofsajdovej pozíci, domáci chystajú striedanie.

61
    Prvé striedanie v tíme hostí. Z ihriska odišla Lucia Šušková a nahradila ju Mária Vargovčíková.

63
    Jana Vojteková sa postavila k rozohratiu rohového kopu. Center letel do stredu pokutového územia, kde sa dokázala najlepšie zorientovať DANA FECKOVÁ a hlavou poslala loptu do siete.

64
    Lenka Mravíková potrestaná žltou kartou za faul v strede ihriska.

66
    Jedna z hráčok hostí zostáva ležať na trávniku a budú musieť pre ňu prísť usporiadatelia s nosítkami. Hra je na malú chvíľu prerušená.

68
    Vyzerá to len na kŕč, uvidíme, či bude hráčka hostí v hre pokračovať. Medzitým šanca Bobrujčanky zostala nevyužitá.

70
    Druhé striedanie v tíme hostí. Zranenú Davidovičovú vystriedala Buzinová.

70
    Dana Fecková sa postavila k rozohratiu priamho kopu. Jej nepríjemná strela skočila tesne pred brankárkou, ale tá nakoniec loptu dokázala vytlačiť.

73
    Mária Vargovčíková dobre vysunula Lýdiu Mittuchovú, tá si s dobrou šancou neporadila a bola zastavená obranou Bobrujčanky.

74
    Posledné striedanie v tíme hostí. Z ihriska odišla Promise Sikeová a nahradila ju Veronika Ljubianková.

76
    Pokus o dlhý pas hosťujúceho tímu končí v náručí domácej brankárky a zároveň kapitánky Márie Korenčiovej.

78
    Striedanie JELENY BUZINOVEJ sa skutočne oplatilo. Po prihrávke od Astashovej posiela loptu do siete peknou strelou.

79
    Striedanie v domácom tíme. Z ihriska odišla Veronika Rybárová a nahradila ju Katarína Pračková.

80
    Strelkyňa vyrovnávajúceho gólu zároveň aj potrestaná žltou kartou.

83
    Priamy kop Bobrujčanky z ľavej strany ihriska. Center jednej z hráčok preletel pokutovým územím a končí až za čiarou. Korenčiová bude vykopávať.

84
    DANA FECKOVÁ sa dostala do samostatného úniku, potiahla si loptu až pred brankárku Novikovú, naznačila strelu a loptu poslala ku ľavej tyčke.

86
    Priamy kop Slovanu dokázala obrana Bobrujčanky odkopnúť na rohový kop. Tlak domácich pokračuje.

88
    Luchonaková zbytočným odkopom až ku Korenčiovej prirpavila svoj tím o loptu.

89
    Posledné striedanie v dnešnom zápase. Z ihriska odišla Kristína Cerovská a nahradila ju Simona Fatulová.

90
    Nadstavený čas v druhom polčase 3 minúty.

90+2
    Lohinavová si dobre nabiehala do šance, domáca kapitánku Korenčiová ju však preskočila a chytila loptu do svojich rúk.

Hlavná arbiterka Elia Martinézová ukončila druhý polčas. V celom zápase mali jasne navrch domáce hráčky a tak zaslúžene vyhrali 3:2 a pripísali si prvé tri body do tabuľky kvalifikačnej časti ligy majstrov. Hostia dnes boli o niečo slabší. Ďakujem vám za pozornosť a pozývam vás na sledovanie posledných skupinových zápasoch vo štvrtok o 11:00 v Senci a o 17:00 na Slovane. (18:57:29)

Ján Sárközi

Góly: 39. Ondrušová (pen.), 63. Fecková, 84. Fecková - 28. Loginová, 78. Buzinová

Karty:   25. Hollá (SBA), 64. Mravíková (SBA) - 80. Buzinová (BOB)

FC Bobrujčanka Bobrujsk: Novikova - Astashova, Ryhevichová, Luchonaková (C), Davydovichová, Sikeová, Buzunová, Lutskevichová, Lohinavaová, Malinovskaya, Vyshadkaová,

Rozhodca: Elia (ESP) - Rocio Puente (ESP), McMullen (SCO)