RTP Unia Racibórz – ŽFK Ekonomist 7:1 (kon.) | Slovan Bratislava – FC Bobrujčanka 3:2 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
3:2 (1:1)
FC Bobrujčanka Bobrujsk
Pondelok 13.08.2012, 17:00 • Pasienky, Bratislava, Slovensko • Liga majstrov - ženy

Hlavná arbiterka Elia Martinézová ukončila druhý polčas. V celom zápase mali jasne navrch domáce hráčky a tak zaslúžene vyhrali 3:2 a pripísali si prvé tri body do tabuľky kvalifikačnej časti ligy majstrov. Hostia dnes boli o niečo slabší. Ďakujem vám za pozornosť a pozývam vás na sledovanie posledných skupinových zápasoch vo štvrtok o 11:00 v Senci a o 17:00 na Slovane. (18:57:29)

90+2
    Lohinavová si dobre nabiehala do šance, domáca kapitánku Korenčiová ju však preskočila a chytila loptu do svojich rúk.

90
    Nadstavený čas v druhom polčase 3 minúty.

89
    Posledné striedanie v dnešnom zápase. Z ihriska odišla Kristína Cerovská a nahradila ju Simona Fatulová.

88
    Luchonaková zbytočným odkopom až ku Korenčiovej prirpavila svoj tím o loptu.

86
    Priamy kop Slovanu dokázala obrana Bobrujčanky odkopnúť na rohový kop. Tlak domácich pokračuje.

84
    Slovan dal gól!
    DANA FECKOVÁ sa dostala do samostatného úniku, potiahla si loptu až pred brankárku Novikovú, naznačila strelu a loptu poslala ku ľavej tyčke.

83
    Priamy kop Bobrujčanky z ľavej strany ihriska. Center jednej z hráčok preletel pokutovým územím a končí až za čiarou. Korenčiová bude vykopávať.

80
    Strelkyňa vyrovnávajúceho gólu zároveň aj potrestaná žltou kartou.

79
    Striedanie v domácom tíme. Z ihriska odišla Veronika Rybárová a nahradila ju Katarína Pračková.

78
    FC Bobrjučanka dala gól
    Striedanie JELENY BUZINOVEJ sa skutočne oplatilo. Po prihrávke od Astashovej posiela loptu do siete peknou strelou.

76
    Pokus o dlhý pas hosťujúceho tímu končí v náručí domácej brankárky a zároveň kapitánky Márie Korenčiovej.

74
    Posledné striedanie v tíme hostí. Z ihriska odišla Promise Sikeová a nahradila ju Veronika Ljubianková.

73
    Mária Vargovčíková dobre vysunula Lýdiu Mittuchovú, tá si s dobrou šancou neporadila a bola zastavená obranou Bobrujčanky.

70
    Dana Fecková sa postavila k rozohratiu priamho kopu. Jej nepríjemná strela skočila tesne pred brankárkou, ale tá nakoniec loptu dokázala vytlačiť.

70
    Druhé striedanie v tíme hostí. Zranenú Davidovičovú vystriedala Buzinová.

68
    Vyzerá to len na kŕč, uvidíme, či bude hráčka hostí v hre pokračovať. Medzitým šanca Bobrujčanky zostala nevyužitá.

66
    Jedna z hráčok hostí zostáva ležať na trávniku a budú musieť pre ňu prísť usporiadatelia s nosítkami. Hra je na malú chvíľu prerušená.

64
    Lenka Mravíková potrestaná žltou kartou za faul v strede ihriska.

63
    Jana Vojteková sa postavila k rozohratiu rohového kopu. Center letel do stredu pokutového územia, kde sa dokázala najlepšie zorientovať DANA FECKOVÁ a hlavou poslala loptu do siete.

61
    Prvé striedanie v tíme hostí. Z ihriska odišla Lucia Šušková a nahradila ju Mária Vargovčíková.

60
    Tatiana Lohinavaová sa ocitla v ofsajdovej pozíci, domáci chystajú striedanie.

58
    Priamy kop, ktorý zahrávala Jana Vojteková, lopta neletela na žiadnu z jej spoluhráčok ale nakoniec aj tak takmer skončila v sieti zásluhou jednej z hráčiek hostí.

56
    Vojteková dobrou dlhou loptou našla Feckovú, s jej centrom si už poradila obrana Bobrujčanky Bobrujsk.

54
    Svetlana Astashova sa pohrala s domácou obranou a snažila sa naraziť si s jednou zo svojich spoluhráčok. Tento zámer jej však nevyšiel a pri lopte sú teda opäť domáce.

52
    V prvých minútach druhého polčasu hra ničím nezaujala. Tých pár divákov čo je na Pasienkách sa zatiaľ nemá ako zabaviť.

50
    Hrá sa prevažne na polovičke Bubrujčanky. Prvá akcia hostí v 50. minúte skončila až za čiarou. Domáca kapitánka teda bude vykopávať.

48
    Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie taktiež domáce hráčky. Priamy kop Vojtekovej však neznamenal žiadne väčšie nebezpečenstvo pre bránu Novikovej.

46
    Úvodný výkop tentokrát obstarali domáce hráčky, do druhého polčasu nastúpili obe mužstva bezo zmien v zostavách.

46
    Začal druhý polčas.

Do úvodu lepšie vstúpili domáce hráčky. Šušková v prvej vážnejšej šanci netrafila poloodkrytú bránu. Prvý gól dosiahli po chybe kapitánky Korenčíkovej hostia zásluhou Loginovej. Aktivita domácich sa nakoniec vyplatila a z pokutového kopu vyrovnala na 1:1 Ondrušová. Pred druhým polčasom je teda všetko otvorené. Druhý polčas začne približne o 18:03.

Prvý polčas skončil.

40+2
    Dana Fecková v obrovskej šanci nastrelila len ľavú tyčku Novikovej brány. Rozhodkyňa po akcii ukončila prvý polčas.

45
    Nadstavený čas 3 minúty.

44
    Do dobre šance sa rútila Svetlana Astashová, nebola však príliš rýchla a jej strela končí nad domácou bránou.

42
    Jana Vojteková nevyužila obrovskú šancu, keď netrafila v sklze ľahkú loptu!

40
    Vynútené striedanie v tíme hostí. Z ihriska odchádza Katsiaryna Lutskevichová a nahrádza ju Ala Maryniuková.

39
    Darovaný pokutový kop dobre využila LUCIA ONDRUŠOVÁ a vyrovnáva stav zápasu na 1:1.

39
    Lutskevichová faulovala Šuškovú a rozhodca nariadil pokutový kop!

37
    Vojteková si príliš nerozumela s Feckovou a rohový kop, ktorý zahrali nakrátko nakoniec stroskotal vďaka ofsajdu.

35
    Kristína Cerovská dostala loptu a mala veľa priestoru na strelu. Loptu si dobre pripravila, ale Noviková loptu vyrazila na rohový kop.

33
    Lohinavaová sa dopustila zbytočného útočného faulu a tak Martinézová prisidzuje loptu domácim.

30
    Na trávniku zostáva ležať jedna z hráčok hostí, domáca trénerka Katarína Paxnerová zatiaľ dáva taktické rady svojim zverenkyňám.

28
    Domáca brankárka a zároveň aj kapitánka zbytočne vybehla a TATIANA LOHINAVAOVÁ dokázala trafiť prázdnu bránu.

27
    Domáca hráčka Hollá sa snažila vysunúť Rybárovú, tá však jej zámer zjavne nepochopila a k lopte sa dostala až brankárka hostí.

25
    Alexandra Hollá potrestaná žltou kartou.

23
    V polovici prvého polčasu sú viac aktívnejšie domáce hráčky. Hostia len so snahou o nejaký ten protiútok.

21
    Nebezpečná šanca pre bránou domácich. Tatiana Lohinavaová nebezpečne ohrozila Máriu Korenčiovú a tá si s loptou poradila až na dvakrát.

19
    Nebezpečná lopta, ktorá letela z priameho kopu skočila tesne pred Novikovovou, ale nakoniec si s loptou poradila a berie si ju pre seba.

17
    Sikeová sa predierala do šestnástky a dostala sa do šance, rozhodkyňa Martinézová však ešte pred tým odpískala útočný faul.

15
    Dobre bojujúca Promise Sikeová nachvíľu potrápila domácu obranu, Slovanistky si však s tým poradili a zostávajú pri lopte.

13
    Prvý ofsajd zápasu, ocitla sa v ňom Dana Fecková a v konečnom dôsledku loptu ani nestihla.

12
    Lucia Ondrušová využila zaváhanie súperky a zmocnila sa lopty, v zápätí však o ňu hneď prišla, nakoľko nebola podporovaná svojimi spoluhráčkami.

11
    Tak nakoniec bude môcť hráčka domácich v hre pokračovať a vyzerá to, že to nebolo žiadne vážnejšie zranenie.

10
    Lucia Šušková za sprievodu tímového lekára odprevádzaná za postrannú čiaru. V hre sa už pokračuje.

8
    Na trávniku zostáva ležať jedna z domácich hráčok a bude musieť byť ošetrovaná, na malú chvíľu je hra prerušená.

8
    Bieloruiský tím so snahou o založenie protiútoku, ich snaha však končí na zatiaľ veľmi dobre pracujúcej obrane Slovanu.

6
    Fecková sa snažila vysunúť Lucia Šuškovú, tá unikla svojej strážkyni, ale pri lopte bola skôr Svetlana Noviková.

5
    Do zápasu vstúpili aktívnejšie hráčky domáceho mužstva a brankárka Korenčiová zatiaľ nemala žiadnu prácu.

3
    Prvá obrovská šanca zápasu. Ocitla sa v nej Šušková, keď využila zaváhanie obrany hostí a chýbali centimetre k tomu, aby trafila poloodkrytú bránu.

3
    Vojtekovej priamy kop asi z 30 metrov, lopty sa dotkla ako prvá až brankárka hostí a zakladá rýchly protiútok.

2
    Vojteková zahrávala prvý rohový kop v zápase, lopta presvičťala pokutovým územím a neznamenala žiadnu hrozbu pre bránu Novikovovej.

1
    Úvodný výkop obstarali hráčky hostí, ktoré hrajú v žlto - čienych dresoch, domáce hráčky tradične v belasých dresoch.

1
    Stretnutie práve začalo.

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava: Horváthová - Fatulová, Gallová, Vargovčíková, Kujovičová, Balážiková, Pračková

FC Bobrujčanka Bobrujsk: Dashkovskajaová - Kunitskajová, Oluwatosinová, Yoshchyuková, Buzinová, Martyniuková, Liubianková

ŠK Slovan Bratislava: Korenčiová (C) - Mravíková, Šušková, Hollá, Fecková, Mittuchová, Ondrušová, Vojteková, Rybárová, Antalová, Cerovská

FC Bobrujčanka Bobrujsk: Novikova - Astashova, Ryhevichová, Luchonaková, Davydovichová, Sikeová, Buzunová, Lutskevichová, Lohinavaová, Malinovskaya, Vyshadkaová,

Rozhodca: Elia (ESP) - Rocio Puente (ESP), McMullen (SCO).

Pekný deň vám prajem z bratislavských Pasienkov, kde sa dnes odohrá zápas medzi domácimi ŠK Slovan Bratislava a hosťami z Bieloruska - FC Bobrujčanka Bobrujsk. V prvom zápase prehrali ženy Slovanu Bratislava 5:0 a ich dnešný súper práve naopak, vyhral 5:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Ján Sárközi

Góly: 39. Ondrušová (pen.), 63. Fecková, 84. Fecková - 28. Loginová, 78. Buzinová

Karty:   25. Hollá (SBA), 64. Mravíková (SBA) - 80. Buzinová (BOB)

FC Bobrujčanka Bobrujsk: Novikova - Astashova, Ryhevichová, Luchonaková (C), Davydovichová, Sikeová, Buzunová, Lutskevichová, Lohinavaová, Malinovskaya, Vyshadkaová,

Rozhodca: Elia (ESP) - Rocio Puente (ESP), McMullen (SCO)